Başka Bahaneniz Kaldı Mı?

Başlatan **KaR6**, 18 Mayıs 2010, 17:38:31

« önceki - sonraki »

**KaR6**

Geçtiğimiz Pazar gecesi bütün basın ve halk Bursa'dan bahsederken tek soru geçiyordu aklımdan; 'Neden biz değil de Bursa?' Bu sorunun birden çok cevabı var aslında. Onların yönetimi büyük düşündü, belediyesi sonuna kadar destek verdi, sivil toplum örgütleri her zaman faaldi, verilen sözler tutuldu, şehir bütünleşti, inandı... Başlıklar ne kadar tanıdık değil mi? Ne kadar tanıdık ama ne kadar uzak. Bizim isteyip de başaramadığımız ne varsa bir araya getirdiler ve sonuç ortada. Bundan sonra kim konuşur Bursa'da ki parkı bahçeyi? Böyle reklamı üstüne para vererek yaptıramayacakken bu işin sonunda Bursa şehrine girecek sadece nakit miktarı 60 milyon euro'nun üstünde olacak. Biz ise borcun içinde yüzmeye devam edeceğiz.

Ne denmişti peki bir kongrede Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz tarafından? 'Nasıl olsa her yıl aynı takımlar şampiyon oluyor. Dolayısıyla Süper Lige çıkmamıza gerek yok. Daha büyük sorunları var Samsun'un.' Ne oldu Sayın Başkan? Bizlerin hak etmediğimiz halde yaşadığımız utancı, sizler de yaşadınız mı? Oluyormuş demek ki, değil mi? Şampiyonluğu geçtim, Süper Lige çıksak bile şehre girecek paradan haberiniz var mı? Otomatik olarak borcu kapatıyoruz neredeyse, biliyor musunuz?

Sezon bitmeden verilen sözlerin, daha üstünden 1 ay geçmeden yutulduğu çıkmaya başladı ortaya. Bize aynı eziyetleri en az 1 sene daha çektireceğiniz resmiyet kazandı yani, şimdiden teşekkür ederim, hep 'güzel' anılarla hatırlayacağım bu işin tüm sorumlularını.

Bundan sonra olacakları tahmin etmek için alim olmaya gerek yok. 1-2 haftaya kalmaz, süper ligi ağzına ilk alan İsa Turan istifa eder. Ona mı kalmış hedefi belirlemek, değil mi? Daha sonra Haziran'ın ilk haftası kongreye gidileceği duyurulur. Aday çıkmaz, ilk kongreye kimse gitmez, ikincisini beklemeye başlarız. Mevcut yönetim tekrar seçilir bir şekilde, iş işten geçmiştir, onların yapacağı 'bir şey' kalmamıştır. Sözleşmesi biten futbolcularla sözleşme imzalanamaz. Bu arada transfer edilecek ne adam kalmıştır, ne de kasada para. Sakatlıktan 100 kilo olmuş bir iki futbolcu alınır. Hedef 15.liktir ve sezon başlar...

Fakat her zaman evdeki hesap çarşıya uymaz. O gün gelip de büyük 'hedef' tutturulamamışsa ne olacak peki? Kimden soracağız hesabını? Yok mu bir insiyatif alan koca şehirde?

mehmet yılmaz

Üzümün çöpü, armudun sapı var
Gözler üstünde kaşlar var...

Bahanesi en bol çikolata diye bir reklam mı vardı?
Bizim belediye başkanımız da bahanesi en bol belediyecidir!
Yazık, günah..

samsunmania

Samsun Büyükşehir Bahanecileri.

usare

Elbet onlarda gidecek ve takımımızı ayağa kaldıracak, kenetlenmeyi ve desteği sağlayacak birileri gelecek. O zaman bu bahanecileri nasıl anacağız hayal edebiliyorum.

YaşarDoğu

Eline sağlık kardeşim , güzel yazmışsın yine.

Ben hala bizim alt kademe belediye başkanlarını çözemedim, eyy kocaman kafası olup içi saman dolu olanlar.Buca Belediye Başkanı nı en çok hangi olay ile duymaya başladınız.Hakeza Bursanın B.Şehir Belediye başkanı 40 tane metro , elli tane raylı sisitem yapsa Bursasporun şampiyonluğundaki reklamı kadar reklam yapabilir mi? Nerenizle iş üretiyor nerenizle iş yapıyorsunuz?Yazıklar olsun sizin gibi işgöremezlere...

Ertuğrul Sağlam

Mustafa; sana birşey sormak istiyorum!

Samsun AKM'deki Opera ve Bale gösterileri için ne kadar zaman harcayıp daha fazla seyirci çekmek için nekadar mücadele verirsin?

silopilimuhsin

niye bu adam hep belediye başkanı seciliyor bunu anlamadım ben

gurbetçi55

Alıntı yapılan: silopili55 - 22 Mayıs 2010, 13:44:55
niye bu adam hep belediye başkanı seciliyor bunu anlamadım ben

bu adamı seçen yok abi bu adamın partisini seçiyo halkımız

**KaR6**

Alıntı yapılan: 6 Ertuğrul Sağlam - 21 Mayıs 2010, 11:57:13
Mustafa; sana birşey sormak istiyorum!

Samsun AKM'deki Opera ve Bale gösterileri için ne kadar zaman harcayıp daha fazla seyirci çekmek için nekadar mücadele verirsin?

kusura bakma abi, kaçırmışım soruyu.. sıfatım ne olacak ki bu işi yaparken? ne unvanla bu görevin benim olduguna göre değişir..

55JNR55

Alıntı yapılan: **KaR6** - 26 Mayıs 2010, 22:38:30
kusura bakma abi, kaçırmışım soruyu.. sıfatım ne olacak ki bu işi yaparken? ne unvanla bu görevin benim olduguna göre değişir..

sanırım i.ne bi belediye başkanı gibi düşünmeni istedi...