DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

FaTiH_HaN

Can Dostum / The Intouchables - Türkçe altyazılı fragman

Zengin bir iş adamı ve aristokrat olan Philippe, yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kaza sonrası felç olur ve boynundan aşağısı kullanamaz hale gelir. Driss ise hapishaneden henüz yeni çıkmış bir işsizdir. Philippe 7 gün 24 saat boyunca bakımını üstlenmesi için Driss'i evine yatılı yardımcı olarak alınca ikisinin de dünyası değişecektir. Normal şartlar altında hiçbir zaman yan yana gelmeyecek bu ikili iyisiyle kötüsüyle hayatın tadını beraber çıkarmaya başlarlar.
Fransa'da geçtiğimiz kasım ayında vizyona giren film, hayatta bir noktadan sonra kültür ve sınıf farklılıklarının ortadan kalkması temasına odaklanan ve dram-mizah arasında gidip gelen bir yapım. Fransız sinemacılar Olivier Nakache ve Eric Toledano'nun beraber yazıp yönettiği filmin başrollerinde ise François Cluzet ve Omar Sy var.

Serkan

süper bir film herkes izlemeli...

##kdc##

Hapaycan tavsiye etmişti zamanında  :'(

kalptenþimþek

berusa55

kalptenþimþek

Django Unchained-Zincirsiz (2012)
Yönetmen:Quentin Tarantino
Oyuncular:Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio
Tür          :Western
Ülke         :ABD

Amerikan İç Savaşı'dan 2 sene öncesinde, Güney bölgesinde geçen film Köle Django'nun Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz ile yolunun kesişmesiyle başlıyor. Django, eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isteyen Schultz ile anlaşmaya varır ve özgürlüğü karşısında Brittle kardeşleri kendisine getirme sözü verir. Görev başarıyla tamamlanır ama ikilinin yolları ayrılmaz Schultz ve Django beraber Güney'in en çok aranan suçlularının peşine düşerler... 'Avlanma' hünerini her geçen gün geliştiren Django'nun artık tek bir hedefi vardır: köle ticareti yüzünden kaybettiği eşi Broomhilda'yı bulmak ve onu kurtarmak... Bu hedef onları kötü şöhretli "Candyland" çiftliğine ve çiftliğin sahibi olan Calvin Candie'ye götürecektir...
Sinemanın dahi çocuğu, Oscarlı Quentin Tarantino'nun uzun süre üzerinde çalıştığı Spagetti Western türündeki projenin başrollerinde Jamie Foxx, Christoph Waltz yer alırken, Kerry Washington, Leonardo DiCaprio ve Samuel Jackson gibi yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosu göz dolduruyor.

ben kötü film tavsiye etmem..  8) iyi seyirler..

Burak

Tarantino izlenir  :ok

cembaba

Tarantino her türlü izlenir harbiden. Bu gece izlemek lazım.

lato

Hotel Rwanda'yı burdaki tavsiyelerle izledim. Hutu ve Tutsiler arasındaki soykırımı daha önce duymuştum. Lisedeyken terörle mücadeleden polisler gelip bununla ilgili sunum yapmışlardı ve bugün ne anlatmak istediklerini çok daha iyi anlayabiliyorum. Batılı devletlerin her zaman yaptıkları şey aynı.( böl- parçala ve yönet.) Sürekli intikam ve kan görmek isteyenlerin gözünün açılması açısından muhteşem bir film şiddetle bende tavsiye ederim.

Sioux

Sümela'nın Şifresi - Temel PTT 1. Lig Yolunda

seyf55

Intouchables(Dokunulmazlar) güzel bir fransız yapımı film ımdb puanı 8.6
In Bruges (2008) buda güzel bir film
Pskolojiniz ve moral durumunuz iyiyse bir film tavsiye edeceğim etkileyici şok edici bir dram Incendies - İçimdeki Yangın  (2010)

seyf55

djankoyu izledim çok güzeldi

oguzhann555

''SIKIYSA YAKALA'' Di Caprio'nın çok sıkı bir filmi önerilir  :--*

mehmet yılmaz

DVD değil de bir sinema filmi tavsiye edeyim...

Sinema tekniği, senaryo vs. bunların hepsini bir yere koyuyorum; zayıf kalan yönleri olabilir -ki hiç mühim değil ve iyi de bir film hatta. Anlattığı şeyler çok önemli filmin. Haritadaki yerlerine bile dikkat edilmeyen Afganistan, Senegal gibi yerlerde ve Bosna'da görev yapan üç Türk öğretmenin hikayesi var. Kaldı ki, adını bile bilmediğimiz ülkelere giden çok sayıda fedakar öğretmen var. Senaryoda işlenen aşk öyküsü gayet yerinde ve esaslı idi. Birbirlerini seven iki gencin, nasıl hitap edeceklerini bile kestiremedikleri edebi-aşk dolu yazılamayan mektupları... Ben seni sevmişim hey yar, haberin var mı? diyen bir zarafet... Bosna gerçeği üzerine hayatını feda eden Türk Adem Hoca... Afganistan'daki asil Türk askerleri... Beyaz adam kabusunıun her bir tarafa işlediği Afrika... Ne diyordu Khadim ölen küçük kız kardeşi için, 'annem onun cennete gittiğini söyledi ama beyaz adam onu cennete almaz ki!' Önyargılarınızı, politik ihtiraslarınızı, kategorize etme niyetinizi bir kenara bırakıp bakmaya çalışın lütfen; atalarımızdan biz Türklere miras kalan asalet, merhamet, fedakarlık ve insanlık ruhu var oralarda. Türk bayrağının olduğu her yerde, Türk'ün müslümanca selamı var... Öyle ya, kendi evladı için bile nehire atlamayan bir Sırp baba, Bpoşnak arkadaşı için atlar mıydı sanırısınız? Ama Adem Hoca, doğacak çocuğunu bile düşünmeden, iki öğrencisi için tereddtü dahi etmiyor. Tarih bunun pek çok örneği ile dolu... İlk başta dediğim gibi, Bosnalı Sırp öğretmen İrina Hanım ne diyordu Adem Hocaya; 'Sizin atalarinizin izlerini bosna' dan neden silemiyorlar biliyor musun? Çünkü onlar buraya selam ile geldiler. Kilicla gelenlerin izleri silinir ama selamla gelene yalnızca, aleykum selam denir. Türk Okullarının hikayesi için bu filmi mutlaka seyredin derim...

cembaba

PARKER - 2013
imdb: 10/6.3

Yönetmenliğini Şeytanın Avukatı, Ray gibi ödüllü yapımlara imza atmış olan Oscarlı sinemacı Taylor Hackford'ın üstlendiği aksiyon ve suç filminin baş rolünde Jason Statham yer alıyor.Jennifer Lopez,Nick Nolte ve Michael Chiklis ise öne çıkan diğer isimler.
Donald Westlake'in uzun soluklu roman serisinden uyarlanan film, işinde 'merhametiyle' ün yapmış hırsız Parker'ı odak noktasına alıyor. Zira Parker, paraya ihtiyacı olan insandan 'çalmamakla' tanınan, ahlaki değerleri de olan bir hırsız! Üstelik karşısına büyük bir mücevher soygunu fırsatı da çıkıyor ama Parker bu teklifi önce reddediyor. Sonra da karşısına çıkan emlakçı Leslie'nin planı yeniden teklif etmesiyle soyguna dahil oluyor!

Tipik Jason Statham filmi. İzlenir.