isa turan

Başlatan yaman55, 07 Mayıs 2008, 14:17:30

« önceki - sonraki »

yaman55

90 lu yılların fırtına gibi esen samsunsporumun ercan la birlikte stoperlerindende canla başla mucadele ederdi

veis

evet yaman bi celil serkan nekadar önemliyse isalar imdatlarda samsunspor için önemliydiler bu  eski isimleri yazman gerçekden çok güzel bir düşünce tebrikler.

yaman55

Alıntı yapılan: veis - 07 Mayıs 2008, 17:15:57
evet yaman bi celil serkan nekadar önemliyse isalar imdatlarda samsunspor için önemliydiler bu  eski isimleri yazman gerçekden çok güzel bir düşünce tebrikler.

veis 7-8 yaşındaydım ilk maça gittiğimde imdatlar isalar vardı keşke yeni olsalar samsunspor ruhu taşıyan oyuncular lazım bize

veis

işte bu adamlara görev vermeyip bizde neyapıyoruz ts den futbol şb.sorumlusu alıyoruz ne güzel dimi.

yaman55

Alıntı yapılan: veis - 07 Mayıs 2008, 17:22:07
işte bu adamlara görev vermeyip bizde neyapıyoruz ts den futbol şb.sorumlusu alıyoruz ne güzel dimi.

isa abi hala türkişteki nisay halısahada arada sırada top oynar

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: yaman55 - 07 Mayıs 2008, 14:17:30
90 lu yılların fırtına gibi esen samsunsporumun ercan la birlikte stoperlerindende canla başla mucadele ederdi

İsa Turan, stoper değildi, Sol kanatta oynardı. Trabzonlu bir oyuncumuzdu. TS'nin altyapısında yetişip Ankaragücü'ne geçmiş, oradan da 92 yılında bize gelmişti. '. Lig şampityonluğunda ve sonraki süreçte çok iyi maçlar çıkarmıştı. 1996-97 sezonunda yüksek bir transfer ücretiyle İstanbulspor'a satmıştık onu. Sonra pek dikiş tutturamadı, Adana, Sakarya ve Aydın'da oynayıp bıraktı futbolu. En iyi dönemlerini bizde yaşadı.

Sol bek oynadığı için çok fazla gol atamzadı. 1992-93'ün şampiyonluk maçında Göztepe'ye attığı gol önemliydi.. ( 3-0 almıştık. ) Bir de bizde oynadığı son maçta A.Gücü^'ne gol atmıştı. ( 2-1 yenmiştik. )

edmontdante

Ankaragücü'nde oynarken ts ye 35 metreden attığı süper bir golü var İSA'nın.Yanılmıyorsam hem de trabzon'da

jean

trabzon kokenli samsunsporlu bir sahis istanbulspordada oynamisti bizden sonra

hasselbaink

İsa'nın Balkan Kupası finalinde Yunan takımına attığı bir gol de vardı. İBzde çok iyi futbol oynamıştı ama sonrasında kayboldu gitti.

mehmet yılmaz

Pınar Market'in düzenlediği Atatürk Kupasına Tekkeköy Milli Eğitim takımında katıldım. Önce 17. grubu lider bitirdik. Sonra İkinci Tur grubunda lider olduk ve dün yarı finaldeki rakibimiz Antrenörler Derneği idi. Samsunspor'un sevdiğim iki eski oyuncusu Sabri Şirinsoylu ve İsa Turan'a karşı top oynadım. İmdat Aslan sakatlığı nedeniyle yoktu kadroda. Fizik olarak en iyisi Sabri Hoca idi. Kendisine iyi bakmış, kilo almamış. İsa Hoca biraz kilo almış olsa da halen sağlam şutlar çıkaran, iyi bir sol ayağa sahip. Takımın en iyileri ikisiydi zaten. Diğerleri de Samsun'daki amatör takımların hocalarıydı. Pek çok pozsiyonda bu iki isimle karşı karşıya geldim; tuhaf bir duygu idi.

Maçın sonucunu merak eden olabilir. Normal süre 1-1 bitti. Uzatmalarda bir anda 4-1 öne geçtik. Ama sonrasındsa düşen orta sahamız, yüklenen rakip ve son saniyede hakemin katkılarıyla aleyhimize verilen bir penaltı ile 4-4 bitti maç.

Böylece penaltılara gidildi. Bizim bütün penaltılarımızda top kaleciye çarpıp girdi. 5/5 yaptık. Onlar ise 4/4 yapmıştı ki son penaltıyı kalecimiz kurtardı. Böylece 76 takımın katıldığı kupada finale çıkmış olduk.

Hem İsa Turan hem de Sabri Şirinsoylu maç içindeki ve sonrasındaki davranışlarıyla çok efendi, Samsunsporluluğa yakışan bir portre çizdiler. Hatta penaltı atışları sırasında İsa Hoca bizimle birlikteydi. Bir yandan da sohbet ediyoruz. Ona Celil'in 1995 Ankaragücü'ne attığı ve yılın golü seçilen golü sordum. Dedim ki, Celil, İsa abi şut çekmişti ben tamamladım diyor. Epey güldü, yok ya pas atmıştım ben dedi. Valla Celil şuttu dedi deyince yine gülerek "yılın golü nedeniyle ona araba verdiler, bana gidip bir çikolata getirdi" dedi yine gülerek...

Ah be... İnsan o eski Samsunspor'u daha da özlüyor. Yemişim finalini, kupasını...

körfez55

bi de ismet vardı bizde yanlış hatırlamıyosam.ilhanların tümerlerin zamanında.o da çok iyiydi

veis

enson mardinde oynuyordu sonu zaten belli dogdugu büyüdügü hatta herdaim oldugu ümranispora dönecekdir ismet.

körfez55

bugünlerde t.direktörümüz olcağı yönünde söylentilr var.

**KaR6**

ben severim isa abimi ama biraz erken sanırım takımın basına gelmesi için.. gelse de bugune kadar kilerden aşşağı kalmaz ama ne bileyim erken gibi geldi..

veis

esasında neden olmasın yücel ildiz bile bu takımda hocalık yaptıysa isa turan hoca ercan kol menajer olsa fenamı olur.zaten takımın hepsi samsunlu.tamamen öze dönüş yapmış oluruz.