Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

FaTiH_HaN

AlıntıSağlam'dan istifa sinyalleri!
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takımdaki olumsuz durum nedeniyle kimsenin suçlanmasını istemediğini belirterek, 'Ortada suçlu varsa o da benim. Önümüzdeki 3 ayı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ondan sonra gerekeni yaparım, yapacağım da' dedi.

Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor maçında iyi oynamalarına rağmen, şanssız bir şekilde kaybettiklerini söyledi. İki takımın da ağır iklim şartlarında iyi mücadele ettiğini belirten Sağlam, risk aldıkları dönemlerde kalelerinde golü gördüklerini kaydetti.

Trabzonspor maçının son bölümlerinde çok önemli bir gol pozisyonundan da yararlanamadıklarını anlatan Sağlam, 'Bu sezon son dakika şanssızlıkları peşimizi bırakmıyor. Bundan dolayı çok puan kaybettik. Ancak bunlar futbolun içinde olan şeylerdir' diye konuştu.

Kaçırılan ve yenilen gollerden dolayı bugüne kadar hiç bir oyuncusunu günah keçisi ilan etmediklerini dile getiren Sağlam, şunları söyledi:

'Bu oyuncular bize çok başarılar yaşattılar. Bu hafta da son haftaların formda takımlarından Orduspor ile karşılaşacağız. Bu maçı kazanmamız gerekiyor. İyi futbol oynayarak kazanmak istiyoruz. Geri kalan maçlar açısından, bu maçta iyi oynamamız bizim için çok önemli. Bu maçla birlikte güzel bir seri başlatmak istiyoruz.'

Sağlam, son dönemlerde camia içindeki çeşitli kesimlerden istemedikleri şeyler duyduklarını anımsatarak, şöyle devam etti:

'Ortada bir başarısızlık var. Bu takım önce şampiyon, ertesi sezon da 3. olmuş bir takım. Ortada bir Anadolu takımı için çok önemli bir başarı ve istikrar var. Bu sezon şanssızlıklarla beraber, ortada başarısızlık mevcut. Özellikle başta bizler olmak üzere kimse bundan mutlu değil. Bursapor'u sevenlerden şunu istiyorum; Sezonun bitmesine 3 ay kaldı. Takımın motivasyonunu bozmamak için, herkesin sorumluluk almasını istiyorum. Kimsenin futbolcu, yönetici, taraftar, kimseyi suçlamasını istemiyorum. Buna gerek de yok. Takımdaki olumsuz durum nedeniyle kimsenin kimseyi suçlamasını istemiyorum. Ortada bir suçlu varsa, o da benim. Önümüzdeki 3 ayı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ondan sonra gerekeni yaparım, yapacağım da.'

Sağlam, bir gazetecinin, 'Takımda bir menajer krizi var. Her sezon bir iki arkadaşımıza, onlar tarafından saldırı oluyor. Acaba başarısızlığın intikamı mı alınıyor?' sorusuna, 'Bu takımın yönetimi, başkanı var. Ben bu takımın hocasıyım. Onlar inceleyip gerekli değerlendirmeleri yapar, kararı onlar verir' yanıtını verdi.

http://www.maraton.com.tr/Saglamdan-istifa-sinyalleri-sosyalmedya-son-dakika-haberi_160878.html

cembaba

Edecek bana kalırsa da... Çok çalkantı var sanırım yönetim bazında.

mehmet yılmaz

Kuvvetle muhtemel ayrılacak sezon sonunda.
Bu arada Bursa'da son günlerin en büyük eleştiri konusu "Samsunspor'da Gekas var, biz Bangoura'yı aldık..."

emre

Alıntı yapılan: samsuni - 04 Şubat 2012, 12:00:14
Kuvvetle muhtemel ayrılacak sezon sonunda.
Bu arada Bursa'da son günlerin en büyük eleştiri konusu "Samsunspor'da Gekas var, biz Bangoura'yı aldık..."

Bence çok yanlış düşünceler içindeler. Samsun'da Gekas var biz şunu aldık, Karabük'te Cernat var, Sivas'ta Grosicki var diyorlar...E sende de Basser var, Batajja var,Adem Koçak var,Carson var.

Sorun bence başka yerlerde,yönetimle Ertuğrul Sağlam'ın arasının açık olduğu çok belli.İsmail Uyanık gibi arkasında durup bir şeyler yapabilecek başkan olsa sorun halledilebilir ama bu zamana kadar yapılmadığı için bundan sonra da olacağını sanmıyorum.Büyük ihtimalle ayrılır Ertuğrul Sağlam su an takımı yarı yolda bırakmanın doğru olmadığını düşünüyor olsa gerek.

lucarelli

Çok ayıp ederler Ertuğrul'a. Bu adam şampiyon yaptı seni. Daha ne yapsın. Bursanın bu durumda olmasının nedeni Sercan gibi, Volkan Şen gibi genç oyuncularının Bursa'da şampiyonluk yaşamaları ile beraber bir fazla havalanmalıdır.

kalptenþimþek

yine de gönderebileceklerine ihtimal vermiyorum...yönetimin kendi arasında bir sıkıntı olsa gerek bir şekilde ertuğrul'u da işin içine çekmeye çalışanlar var..

SametYılmaz55

Bursasporun bu seneki başarısızlığını Ertuğrul Sağlam'ın üstüne yıkmaya çalışıyorlar sanki :o

emre

taraftarın Ertuğrul Sağlam'a mesajı: Ya kıyametler kopacak ya da dünya batacak senden öyle ayrılacağız Hocam!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=336171673089617&set=a.124044494302337.9099.118325551540898&type=1&theater

cembaba

Bende bunu koyacaktım. Çok güzel pankart yapmışlar.

lucarelli

Helal olsun Bursa taraftarına  >l< >l<

HoliganSamSunLu

ertuğrul sağlam hatalar yapmadımı tabiki yaptı ama bursaya hayallerinde bile göremeyecekleri başarıyı şampiyonluğu yaşattı bazı bursalılar geçmişlerini unutup sanki 10 şampiyonluğu var hersen şampiyonlar liginde oynayan bir takımlarmış gibi ertuğrul hocayı sorgulamaya çalıuşıyorlar ayıptır .

kalptenþimþek

08 Şubat 2012, 21:16:27 #281 Son düzenlenme: 08 Şubat 2012, 21:24:42 kalptenþimþek

kalptenþimþek

( Teksas )

Fanatik bir Bursaspor taraftarı olarak Samsunsporun Lig de kalmasını canı gönülden diliyoruz.
Bizler sizi seviyoruz,en azın ortak değerimiz var ( Ertuğrul Saglam )
Bursadan Selam olsun,Karadenizin Delikanlısı Samsunspor lulara !
BurSamsun !

babasamsunlu

hoşgeldin kardeşim.
İlk maçta yapılanları ve misafirperverliğinizi hiç bir  zaman unutmayacaktır Samsunspor tarafarı.
Geldiğinizde aynı şekilde karşılanıp uğurlanacağınızdan emin olabilirsiniz.
Bursa'ya ve Bursaspor'a bizden selamlar...
Kazsız belasız gelir gidersiniz inşallah..