Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

AhmetDenizci

02 Eylül 2011, 20:54:24 #255 Son düzenlenme: 03 Eylül 2011, 11:28:07 AhmetDenizci

mehmet yılmaz

Bence Samsunspor ve milli takım forması dışında başka takım formalı resimlerine gerek yok eski oyuncularımızın...

kalptenþimþek

24 Eylül 2011, 23:40:09 #257 Son düzenlenme: 25 Eylül 2011, 10:46:15 kalptenþimþek

bu fotoğraf tesadüfen eski kitaplarımın arasından çıktı..
formadaki estetik ve ertuğruldaki karizma şahane..
93/94 sezonu 4.hafta 3-2 kazandığımız kocaelispor maçı öncesi çekilmiş bir foto.. ertuğrul'un iki gol atıp yıldızını parlattığı maç...

cembaba

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=99354

Bir insana mütevazılık ve duruş bu kadar mı yakışır. Adam gibi Adamsın Ertuğrul Abi!

HoliganSamSunLu

ertuğrul bu hafta  ne yapacak bakalım inşallah yeneriz bursayı  bizim yendiğimiz için üzülmez fazla üzülmmesi gerek zaten.

feveran

eğtuğrul hocam doğum günün kutlu olsun adam gibi adam....

cembaba

12 Aralık 2011, 17:01:51 #261 Son düzenlenme: 12 Aralık 2011, 17:08:24 CemBaba
http://bursasporbaskadir.blogspot.com/2011/12/saglam-suclarn-var_3776.html

Ertuğrul Sağlam ile ilgili muhteşem bir yazı. Çok hoşuma gitti. Paylayaşayım dedim.

"SAĞLAM" suçların var.

AlıntıBaşlıkta yazılan çok doğru hocam, çok 'sağlam' suçların var. Ne mi bunlar? Aklıma geldikçe sıralayayım; Bugüne kadar birçok isim gelip geçti canımızdan çok sevdiğimiz Bursaspor'umuzdan. Kimileri için çok beklentiye girildi, kimileri çekti gitti, kimileri kulübün gerçek sahibi olan taraftara hırsız diye itham etti, birçoğu "in"inden çıkmadı ama senin gibi 'can'dan insan çok az geldi, hatta gelmedi dersek yalan olmaz hocam.

Mesela ben hiç tribünde evlenme teklif eden bir kişi için Fidan Han'a gidip, teklifi yapan Tekin Yolcu isimli genci bulup; 'bu iş statta başladı statta bitecek, tadilattan dolayı belki statta düğününüz olmayabilir ama şahidiniz ben olacağım' cümlesinden sonra genç çifte şahitlik edecek birini görmedim hocam.

Önceden tesislere başarı dilemek için ya da nota vermek için gidilirken sen geldikten sonra 'taraftara açık antrenman' diye bir
cümleyle karşılaştık ve artık her hafta antrenmanlar daha önemli hale geldi Bursa halkı için ve o idmanlarda halk ile takım bütünleşirken, idmanı izlemeye gelen minik timsahlar ise bu zehri bir çok kişiden önce zerk ettiler damarlarına, ve o idmanlara gelen sürpriz ziyaretçilerinde vardı mesela bir idmana gelen yaşlı teyzemiz Fatma Alan, sana sarılarak hatıra fotoğrafı çektirip, kendisine Beşiktaş maçı ile ilgili soru soran gazetecilere ise, "Bu maçı da alacağız. İstanbul'a izlemek için gideceğim" demişti.

Özlüce Tesisleri sürekli bir misafir sirkülasyonu ile karşı karşıyaydı; şehir dışından gelenler, okullardan, derneklerden, sivil toplum örgütlerinden... vs gelen misafirlerle tesislerde sürekli bir bayram havası esiyordu. Yakın bir zamanda Van'da gelen depremden sonra Bursa'daki akrabalarının yanına gelen bir aileyle ne kadarda yakından ilgilendin. O ailenin hepsine birer Bursaspor forması hediye edilmesini istemiştin.

Dedim ya sürekli misafir geliyordu tesislere, muhtemelen gelmelerine en çok sevindiğin misafirlerin, minik timsahlardır; çocukları sevdiğin herkes tarafından çok iyi biliniyor ama bizim çocuklarımızı bizlerden daha da önemsiyor olman bana biraz garip geliyor hocam. İşte bu yüzden de 'SAĞLAM' suçların var...

Hatırlar mısınız Polis teşkilatının kuruluş haftasında Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etmiştin, ne işin vardı orada hocam soruyorum size? Bu yüzden de suçlusun.

Gördüğümüz zaman içimiz cız eden fakat başımıza gelmedikten sonra (Allah kimsenin başına vermesin)da acısını anlayamayacağımız hayatlar var dünyada, evet Engelli vatandaşlardan bahsediyorum. Sürekli tesisleri ziyaret ettiler ve her gelişlerinde ilgilendin onlarla canı gönülden. Bunları daha önce biz hiç görmedik hocam, bunları daha önce hiç mi hiç görmedik...

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dedin ve onları ziyarete gittin ve o kardeşlerimize hakemlik yaptın, ben böyle bir olayı daha önce de hiç görmedim...

Her maç öncesi düzenlenen basın toplantılarından bir tanesi var ki aslında bu kareler için fazla söze bile gerek yok. Bursaspor'u seven, takip eden herkesi hatırlayacağı bir toplantıydı ve o toplantıdan yansıyan kareler ise şu şekildeydi.

Hayatındaki en zor basın açıklamandı bu belkide, tam sen konuşmaya başlarken kardeşlerimiz bir şeyler anlatmaya çalışıyordu sana ve sen konuşmanı yarıda kesip onlarla ilgileniyordun. Bunları görmek kelimelerle ifade edilmiyor be hocam.

Birde minik Yiğit vardı yayıncı kuruluşun kamerasına takılan.
Kocaman göbeğiyle atılan her gol sonrası göbek atıyordu babasına karşı. Onu görür görmez tesislere davet etmiştin, işte o tesislere geliş varya o geliş, işte dünyalara bedeldir o... parayla satın alınamaz, ne yaparsan yap belkide ulaşılamaz. Ne kadar mutlu olmuştur kim bilir minik Yiğit...

Sosyal sorumluluk adına hiçbir projeden kaçmamıştın ve yine bir projede karşımıza çıkmıştın ve ilkokulda okuyan bizim evladımızı ellerinle beslemiştin, şimdi biz ne diyelim sana hocam? Söylenecek söz var mı ki?

Tribünlerimizin tanınan siması olan Mehmet abinin açmış olduğu 16 Mayıs ismini taşıyan pet shop' un açılışına da katıldın ve orada da minik kardeşlerimi kırmadın...

Biz alışık değiliz hocam sabretmeye, biz alışkın değiliz böyle can'dan bir insana, biz alışık değiliz hocam bizden bir insana. Halbuki hiçbir yere gitmesen, sıcacık odanda kocaman koltuğunda otursaydın belkide sesimiz çıkmazdı. Dedim ya hocam; 'SAĞLAM' suçların var...

babasamsunlu

sadece55

Adam gibi adam bu futbol dünyasına bir daha böyle adam gelir mi bilinmez!!

FaTiH_HaN

Biraz daha üstüne giderlerse, Bursadan istifa eder, Ertuğrul Hocaya çok fazla olmasa da, takıma çok büyük tepki var, Ertuğrul Hocanın başarısız olmasını istemem ama işin ucunda Samsunspora gelmesi varsa 1-2 maç daha üst üste mağlup olmalarını isterim.

olcay

inşallah öyle olur.hepimiz dua ediyoz ertuğrul kovulsun diye ama ertuğrul kovulup da,bizim yönetim de petkoviçi göndermeyip arkasında durursa,o zaman otur sıç yani :D  al_sana

kalptenþimþek

anahtar paspasın altında...

feveran

ağlam'ın uğuru tuttu!

Lige iyi başlayan ancak üst üste alınan mağlubiyet ve beraberliklerle kan kaybeden Bursaspor'da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın uğuru tuttu.
Sezon öncesi otomobilini yenileyen teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın, aracını aldığı günden bu yana puan kayıplarının yaşanması üzerine, şampiyon olduğu dönemde kullandığı eski otomobilini geriye aldığı öğrenildi.
OTELDE DEĞİŞTİ
Bu arada teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın isteği üzerine bu yıl Kayseri'de kalınan otel de değiştirildi. Her yıl Kayseri'de konaklanan Hilton Otel yerine bu kez yeşil beyazlı ekip Nova Otel'i tercih etti. Bursaspor maç saatini Nova Otel'de bekledi.
Olay.com.tr

cembaba

Seni sabaha kadar dinleyebilirim Adam gibi Adam! Mütevazilik bu kadar mı olur arkadaş.

Galatasaray maçından sonra
LigTv muhabiri soruyor: "Anlamlı bir galibiyet"

Her maç söylediğini konuşmasının sonunda ve başında tekrarladı.

"İlk önce tribündeki bayan ve çocuk taraftarlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Şehrin takımına 7'den 77'ye nasıl inandığını görmüş olduk. Bizim ilk amacımız buydu. Teşekkürler"

2 - 3 defa bunu tekrarladı. Başka bir T.D. görmedim taraftarını bu kadar çok önemseyen.

Bir başka seviyorum seni Ertuğrul !

FaTiH_HaN

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 02 Ocak 2012, 23:18:49

anahtar paspasın altında...

Bursa Samsuna geldiğinde bu slogandan güzel pankart olur Ertuğrul Hocaya.