Samsunspor biz olmalı, biz de Samsunspor

Başlatan yönetici, 13 Ocak 2007, 18:16:27

« önceki - sonraki »

yönetici

Halk gazetesi yazarı Hakkı Yeşilyurt'un  M.Yılmaz'ın sitemizde yayınlanan bir makalesine atıfta bulunduğu yazısı

AlıntıKöre renkleri anlatmak  

"...Samsunspor'u sosyal kulüp mesabesine (derecesine) indiren bu anlayışı taşıyan kim olursa olsun hata ve gaflet içerisinde demektir. Bir insan eğer radyoda beklediği bir Samsunspor maçında merkez stüdyodaki adamın "mikrofonlarımız Samsun'da" sözünden heyecan duymadıysa; Timofte'nin yürekli oyunundan, Tanju'nun rövaşatalarından, Ertuğrul'un Norveç'e goller atarken hangi takımda oynadığında söz edildiğinde konu mankeni gibi kalıyorsa bu kulübün kaderinde söz sahibi olmasın! 19 Mayıs Stadı'nı uzaktan görüp, içerideki tezahürat sesleriyle adımlarını sıklaştırmamış olanlar, içeri girip de o yeşil zemine hayranlıkla bakamayanlar bilemezler bu hissi!.."
   Yukarıdaki satırları Mehmet Yılmaz yazmış. Samsunspor sevenlerini bir araya getirip, fikir üretme arayışındaki, "Samsunspor.Biz" adlı sitede. Belli ki, aklı başında, eli kalem tutan, derinlik sahibi bin arkadaş. Hissiyatımıza çok güzel tercüman oldu; bizi hem kıskandırdı, hem de küçük bir nostalji turu yapmamızı sağladı.
   İtiraf edeyim!
   Kıskandırması, böylesi içimizi "cız" eden türden bir yazının kendi kalemimden çıkmamış olmasından. Bir kulübe (veya herhangi birşeye) ait olabilmenin öncelikli şartı, bu kadar basit ama o kadar etkileyici ancak bu şekilde anlatılabilirdi.
   Doyumsuz bir haz aldım.
   19 Mayıs Stadı'nın önünde sabahladığım günleri; Sakaryaspor ile oynadığımız Federasyon kupası -o zaman ki adı buydu- finalinde kaybettikten sonra tribünlerden ayrılmayarak 2 saat hüngür hüngür ağlamamı; yine aynı kupada Kocaelispor'u 3-1 biten her iki maç sonrası penaltılarla 11-10 geçişimizi; arkayı Fenerleyin günleri; Samsun'a geldiği haftaya kadar değil yenilmek, gol bile yemeyen Trabzonspor'u 3-1 ile uğurlamamızı; üniversite sınavını asarak Ordu'ya firar edişimiz ve Uğur'un son dakika golü ile 1-0 kazanışımızı...
   Daha neler neler...
   Yılmaz'ı okurken Tanrı'ma bir kez daha dua ettim; Samsunspor'dan yana saf tutma aklı ve duygusu verdiği için...
   Çok kişinin bu ruh haline hafifseme yolu ile burun kıvıracağını iyi bilirim. Aksini düşünmem fazla iyimserlik anlamına gelir.
   İyi bildiğim bir başka şey daha var ki; başkalaşmayı tercih edip kendimi inkar etmediğim...
   Çünkü, bu şehir benim varlık nedenim ve bu şehrin nimetleri ile hayatiyet bulabiliyorum! Baba toprağım Rize'ye ise sadece saygı duyabiliyorum. Hepsi o...
   Başkaları için bir "hiç" olan, birileri için de "paha biçilmez" olabiliyor. 19 Mayıs Stadı'na inen o yol bile ayrı bir önem taşır; sizi sevgiliye götürdüğü için...
   Anlatılamaz ki bu... Ya da anlaşılamaz... Köre renkleri anlatmak gibidir; bunun izahı, tarifi, özeti ya da adını koyabileceğimiz başka birşeyi yoktur...
   "Köre renkleri anlatabilmek."
   İşte bu anlatılabildiği vakit; bizde anlaşılabileceğiz... Gerisi laf salatasından öteye geçmeyecek.
   Özet şudur:
   Samsunspor'u ancak Samsunsporlular anlar...
   Bir başka takımın kepçesi ile Samsunspor çorbasına karıştırmak isteyenler değil...
   Mehmet Yılmaz yazısını şöyle bağlamış:
   "...Çünkü sen siyaset üstü... Çünkü sen ticari kaygılardan münezzeh (arınmış)... Çünkü sen reklam peşinde koşanları barındırmaz olmalısın... Arabesk bir şarkıda diyor ya hani; "utanıyorum hala seni delice sevdiğim için!" Ben utanmıyorum, utanması gereken biz değiliz!"
   İşte bu noktada senden ayrılıyorum sevgili Yılmaz. Utanması gerekenler başkaları değil; biziz, biz!!!
   Sevgiliye sahip çıkamadığımız için...
   Trabzonspor kongre üyesi olması nedeniyle tepki görmesine rağmen, tavrından geri adım atmayan kişileri halen bu takımın sorumlusu tayin edebilme basiretsizliği gösterdiğimiz için...
   Çözüm sitenizin başlığında yazılı sevgili dostum...
   "Samsunspor Biz" olmalı; biz de Samsunspor."

kadir55ist

selam
sevgiliye sahip çıkamadık evet birlik olamadık samsunsporlu olamadık galiba.
mikrofonlarımız samsun da denildiğinde (şimdilerde denmiyor) yüreğimizi yeterince açamadık mı yada radyonun sesimi...
evet SAMSUN denildiğinde ,yazıldığında ima edildiğinde okunduğunda yüreğimiz kabarmalı değil mi...

hasselbaink

Türk Telekom maçından sonra yazılan bu yazının yerel medyada fark edilmesi güze bir gelişme. Ayrıca samsunspor.biz'in isminin zikredilmesi de gayet yerinde.

Nihayet Samsun medyası Samsunspor taraftar sitesi olduğunu görebildi. Devamı gelir inşallah...

veis

süpermiş be vallahi tüylerim diken diken oldun tek kelimeyle süper.

gozgoz yýlmaz

Biz Samsunspor olduk da, Samsunspor ( yönetenler ) biz olamıyor maalesef...