Samsunsporlu şehidimiz

Başlatan bengülü, 14 Temmuz 2006, 15:14:15

« önceki - sonraki »

bengülü

Şehit ateşi Bursa'ya düştü
Bitlis merkeze bağlı İçgeçit Köyü yakınlarında devriye görevi yapan zırhlı askeri aracın uzaktan kumanda ile patlatılan mayına çarpması sonucu  Şehit askerin cenazesi bugün
Bu arada, PKK'nın hain tuzağı sonucunda şehit olan Ramazan Okur'un cenazesinin Hakkari'den askeri uçakla İstanbul'a gönderildiği bildirildi. Naşı, ailesi tarafından teslim alındıktan sonra askeri ambülansla akşam saatlerinde Bursa'ya getirilen Ramazan Okur için bugün Ulucami'de askeri tören düzenlenecek. Tören öncesinde son bir kez daha cenazesinin evinin önüne getirileceği bildirilen Ramazan Okur, Pınarbaşı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Dayının isyanı
Ramazan Okur'un dayısı Ayhan Yılmaz'ın haykırışları ise yürek parçaladı. Acılı dayı, biricik yeğeninin vatan için savaşta şehit düşmediğini söyleyerek, "Böyle bir anlayış olamaz. Her şehit olayından sonra 'vatan sağ olsun' diyerek geçiştiriliyor. Vatan sağ olsun demek için savaş olması gerekli. Savaş varsa bizim de canımız feda olsun. Ama burada haince bir tuzak hazırlanıp gencecik canlar yok ediliyor. Ama İsrail, iki askeri için Lübnan'ı kuşatıyor. Filistin'i acımadan vuruyor. Bizim topraklarımızda askerlerimiz öldürülüyor, ama 'vatan sağ olsun' deniliyor. İki eşkıyayı yok edemiyoruz" şeklinde öfkesini dile getirdi.

Ailesini aradı göreve çıktı
Annesi Hanife ve baba Murat Okur'la konuşan Ramazan Okur, kendisinin iyi olduğunu ve gün içerisinde çok keyifli anlar yaşadığını anlatmıştı. Ramazan'ın anlattıkları sonucu rahatlayan anne ve baba, 2 saat sonra gelecek kötü haberi nerden bilebilirdi. Ramazan Okur, gece saatlerinde arkadaşlarıyla devriye görevine çıkmıştı. PKK'nın hain tuzağa doğru ilerleyen Ramazan Okur ve arkadaşları, vatanları için can verdi. Uzaktan kumanda ile patlatılan mayına çarpan askeri araçta şehit olan Ramazan Okur'un ölüm haberi Bursa'ya ateş gibi düştü. 3 saat önce konuştukları oğullarının ölüm haberini alan anne ve baba şoke oldu.Acı haberi duyan yakınları, Ramazan Okur'un Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Cesur Sokak'taki evlerine akın etti. Okur Ailesi'nin acısını paylaşan vatandaşlar, teröre bir kez daha lanet okundu

5 asker şehit olurken, 4 asker de yaralandı. Terör örgütü PKK'nın hain tuzağına düşen askeri araçtaki şehitlerden Ramazan Okur'un acısı Bursa'ya düştü.
Samsunlu ailenin tek erkek çocuğu olan 20 yaşındaki Ramazan Er, bundan 5 ay önce büyük coşku ve gururla vatani görevini yapmaya uğurlanmıştı. Tophane Endüstri Meslek Lisesi'ndeki öğrenimini tamamladıktan sonra çeşitli işlerde çalışan Ramazan Okur, oturduğu Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde çok seviliyordu. Tüm mahallelinin dualarla uğurladığı Ramazan Okur, sanki hissetmişcesine dün akşam saat 19.15 sıralarında ailesini telefonla aradı.

radikal-fma

konuşmakta anlamsız bir yerdeçünkü utanıyorum utanmalıyız da. bir çoğumuz haybeden atıyoruz vatan millet sakarya edebiyatı ile..ama somut adım atan yok. hele bir çok siyasiler aziz şehitlertimiz hakkında edebiyat parçalayıp rant edinmeye çalışıyorlar. kimse kimse kandırmasın kardeşim bu terör işi başlı başına bir sektör. ordumuza silahı ABD satıyor PKK yada. içimizdede bir çok insan bu ticaret arasında komisyon alıyor. yazıklar olsunya yazıklar olsun. allah belalarını versin......

mican 55

radikal-fma dediklerinde dogruluk payı maalesef var bu PKK denen illetin bitmesini istemeyenler var bunun üzerinden rant elde ediliyor dediğin gibi. yoksa bu terörün kökünü kazırlar isteseler. benim elimde olsa hemen yok ederim ama nafile...

supporter

Şehidimize Allah'tan rahmet dilerim.

Radikal-fma bu başlığın siyaset için açılmadığı ortada. Ve bu sayfada bu başlığın durma sebebi de siyaset değil şehidimizi anmaktır. Sen bunu yapmamış, bir sürü kuruma dil uzatmışsın. Böyle bir olayı bu şekilde kullanmaya kimsenin hakkı yok. Senin söylediklerine verilebilecek çok güzel cevaplar var. Ordumuz mücadelesini yapmakta ama bazı odaklar teröre güç veren yaklaşımlar sergilemektedir. Yine de olayı başka yerlere çekmenin gereği yok. Bunu yaparsak şehitlerimize saygısızlık yapmış oluruz. Sağduyulu olalım burada ve hele de böyle konularda siyaset yapmayalım!

Clint_Eastwood

Şehidimize Allah rahmet eğlesin... İsrail 1 onbaşısı için ortadoğuyu kana buladı bizse 30 bin şehidimiz için elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz...Kahrolsun PKK ve yandaşları...

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...!

beşnumara

ne yapalım bizde bu mantalite olduğpu müddütçe daha çok şehit veririz kardeşimizin ailesine sabır diliyorum inşaallah cennete gider

hasselbaink

şehit haberini aldığımda Samsun dışındaydım ve çok üzüldüm.
Sonra şehitlerden birinin Çarşambalı olduğunu öğrenince daha da üzüldüm.
Şimdi ise Ramazan kardeşimin bir Samsunsporlu olduğunu öğrendim ve içim burkuldu.

O şerefsizlerin Allah belasını versin demeyeceğim çünkü biliyor ve tüm kalbimle iman ediyorum ki belalarını zaten bulacaklar.

hayatının baharında aramızdan ayrılan bütün kardeşlermize rahmet diliyorum. Allah taksiratlarını affeylesin.

mehmet yılmaz

http://www.bursasporluyuz.net/v1/

http://www.pankart.org/forum/viewtopic.php?t=1912

Bursasporlu taraftarlar güzel bir organizasyona imza atıyorlar şehidimizin ailesine başsağlığına gidiyorlar acaba bursa'da olan arkadaşlardan da katılım olacak mı? bir irtibata geçseniz Bursasporlularla...

ayrıca bu güzelliği düşünen Bursasporlulara da kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

SaMsUnSpOr 55

http://www.izlesene.com/video/ramazan%20okur-sehit-ramazan-okur/228230

veis

tüylerim diken diken oldu allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun

ozkan17

bende Ramazan OKUR'un evinin önünden her geçisimde bursadayken tüylerim gercekdende bir baska oluyor milli duyguları ınsanın o Ramazan OKUR yazısını gordukce dahada bir kabarıyorud.KİMSE AKLINDAN CIKARMASIN BİZ BİR BÜTÜNÜZ BİZİ KİMSE AYIRAMAZ.ŞEHİTLER ÖLMEZ!!!!VATANDA BÖLÜNMEZ!!!!