TFF 1.LİG 2020-2021 19. HAFTA | Ümraniyespor 2 - 2 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan ata55, 26 Ocak 2021, 00:48:02

« önceki - sonraki »

Raqua55

Mac icinde kotuyduk. Ama hakemin kotu niyetli oldugu bir ortamda ne kadar iyi bir futbol oynanabilir. Ben kurallara hakim degilim Kural Hatasi var mi orada?

_SoN_

Böyle çirkef bir rakip kolay kolay göremezsiniz, böyle rezil bir hakemde, kontrolü kaybetti hakem, o kadar metiyeler dizdiğimiz dje dje ninde ordaki hatası unutulmaz, neden bu fizik kalitesi ile bu ligte olduğu anlaşıldı.

kutsalforma

Hakemin saçmalıkları hariç, çok kötü oynadık. Takımda hiç fizik kondisyon yok. 50. dakikadan itibaren ayakta duramayan bir takım, koşamayan futbolcular ve olmayan bir oyun anlayışı. Takım koşamıyorsa müsebbibi T. Direktördür.

Maaşlarını gününde tıkır tıkır alan oyuncular, yorgun, bitkin, ölü vaziyette. Takmıyorlar sonucu. E. Sağlam'da öyle. Maçı kazanmış kaybetmiş kimsenin umurunda değil. Y. Öztekin sıfır, Burak Çalık oyunda yok, Nadiri hiç konuşmayacağım bile. Adam santrfor değil, ne diye sürekli pivot hücumcu olarak oynatılır anlayabilmiş değilim. Ayakta duramıyor Nadir, sert bir rüzgar estiğinde, kolunu kaldırıp hakeme bakıyor. Ümraniye gibi bir takıma karşı 90 dakika boyunca tek bir pozisyonumuz dahi yok.

Bu şekilde bu lig bitmez. Bukadar az efor sarfederek maç kazanılmayacağını oyunculara artık hoca mı anlatacak, yoksa başkan mı bilmiyorum ama oyuncuların artık öyle sallana sallana maç kazanamayacaklarını anlamaları lazım.

Sadece Samsunspor

Kural hatasi yok yazmistim. Ama varmis. Hakem atisi yapildiktan sonra en az 2 kisi topa dokunmazsa gol iptal edilir.
Kural bu. Buyuk ihtimal kural hatasi olacak

55__Gurbet__55

İhlaller ve cezalar
• top yere değmeden önce bir oyuncuya dokunursa
• top yere değdikten sonra hiçbir oyuncuya dokunmadan oyun
alanının dışına çıkarsa
Eğer hakem atışında top, en az iki oyuncuya değmeden kaleye girerse, oyun aşağıdaki şekilde tekrar başlar:
• eğer top rakip takımın kalesine girerse, kale vuruşu ile

Kural hatası var. Hakem atışından sonra gol olması için top en az iki oyuncuya değmesi lazım. Maçın tekrarlanması lazım.

kutsalforma

Alıntı yapılan: 55__Gurbet__55 - 31 Ocak 2021, 15:50:29İhlaller ve cezalar
• top yere değmeden önce bir oyuncuya dokunursa
• top yere değdikten sonra hiçbir oyuncuya dokunmadan oyun
alanının dışına çıkarsa
Eğer hakem atışında top, en az iki oyuncuya değmeden kaleye girerse, oyun aşağıdaki şekilde tekrar başlar:

Kural hatası var. Hakem atışından sonra gol olması için top en az iki oyuncuya değmesi lazım. Maçın tekrarlanması lazım.

Böyle insanlar bu ülkede kebab gibi maaş alıp, hakemlik yapıyorlar. İnanılır gibi değil. Federasyon yırtmazsa bu herifin lisansını, dükkanı kapatıp eve gitsin herkes. Böyle bir rezillik olamaz...

ugurozkan

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 31 Ocak 2021, 15:49:40Kural hatasi yok yazmistim. Ama varmis. Hakem atisi yapildiktan sonra en az 2 kisi topa dokunmazsa gol iptal edilir.

Hakem atışı
Yöntem
• Eğer oyun durduğunda aşağıdaki durumlardan biri varsa, hakem atışında top,
ceza sahası içerisindeki savunma yapan takımın kalecisi için bırakılır:
• top ceza sahası içerisindeyse ya da
• topa en son dokunulan yer ceza sahası içerisindeyse
• Diğer tüm durumlarda hakem, topa en son dokunan takımın bir oyuncusu
için, topa en son dokunulduğu, saha dışı bir unsura temas ettiği veya Kural
9.1'de de belirtildiği gibi bir maç görevlisine çarptığı yerde hakem atışı
yapar.
• Top oyuna girene kadar diğer tüm oyuncular (iki takım da dahil) toptan en az
4 m (4,5 yds) uzakta olmalıdır.
Top yere temas ettiği anda oyuna girmiş olur.
İhlaller ve Cezalar
Hakem atışı aşağıdaki durumlarda tekrarlanır:
• top yere temas etmeden önce bir oyuncuya dokunursa
• top yere temas ettikten sonra hiçbir oyuncuya dokunmadan oyun alanının
dışına çıkarsa
Eğer hakem atışında top, en az iki oyuncuya temas etmeden kaleye girerse,
oyun aşağıdaki şekilde tekrar başlar:
• eğer top takımın kendi kalesine girerse, köşe vuruşu ile

evet en az iki kişi dokunmazsa gol iptal olur. biz kale atışıyla başlarız. umarım nurullah dokunamamıştır.

tamam kötü oynadık, takıma hocaya kızıyoruz ama böyle operasyonlara ve şerefsizliklere pabuç bırakmamalıyız.

Raqua55

Allah Var Alaah kotu niyetin karsiligi budur. Hakem Bak iste maci cikmaza soktun kendini yaktin.Hakkinla gorevini yapsan bu mac normal sekilde berabere bitecekti.

s_uzunkaya

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 31 Ocak 2021, 15:49:40Kural hatasi yok yazmistim. Ama varmis. Hakem atisi yapildiktan sonra en az 2 kisi topa dokunmazsa gol iptal edilir.
O zaman maç iptal olur. İnşaallah hadi bakalım...

Stoper

Kural hatası olduğu kesin.
Maç tekrarı olması lazım.

AhmetDenizci

Alıntı yapılan: eprianu - 31 Ocak 2021, 15:42:49Kesinlikle. Bu takımın hala eksikleri var. Her maça forvetsiz çıkıyoruz. Takımda Tomane dışında forvet yok, o da sakat.

Kesinlikle iyi bir sağ beke ihtiyacımız var. Ben olsam Erhan'ı gönderir, Muhsin'i sağ bekte kullanırdım. Bunu yapmıyorsan o zaman Erhan'dan daha iyi bir bek almak zorundasın.

Daha da önemlisi hala orta alanımız bekleneni veremiyor. Savicević ile bu lig bitmez. Kırılgan bir yapıya sahip. İkili mücadeleleri kaybediyor. Ara pası yok, şut yok, oyun kurma yok, hiçbir şey yaptığı yok. Djedje gibi takıma doğrudan etki verecek bir orta sahaya ihtiyacımız var.

Ertuğrul Hoca da artık zamanında değişiklik yapmayı öğrenmeli. Bu ülkede teknik direktörler neden böyle takıntılı okuyor? Federasyon sana 5 tane oyuncu değişikliği vermiş. Burak gibi dökülen bir oyuncuyu sahada tutmanın anlamı yok.

Mushin Boluda sağ bekte ilk 11 başladı. Erhan'ın her hafta nasıl oynadığı, ne hatalar yaptığı görülmüyor mu, ben anlamıyorum. Erkam varken, Caner varken nasıl tercih ediliyor? Bu kadar hata yapmasına nasıl göz yumuluyor?
Takımın tek şut çekip, gol tehlikesi yaratabilen oyuncusu Gökhan Karadeniz çıkarılırken, hiç etki gösteremeyen Burak Çalık neden oyundan alınmıyor? Gerçekten oyuncu tercihleri ve değişiklileri büyük bir soru işareti..

binikalamadım

kaan

Kural hatasından maç iptal olursa bizim için şans olur. Bu olay yaşanmamış olsaydı maç berabere bitecekti.

Maçın hakkı da beraberlik ne bir eksik ne bir fazla..

adige73

Kural hatası varsa maç baştan mı başlar yoksa hatanın yapıldığı dakikadan mı baslar

Sol Açık

Maçta çok iyi değildik, bu doğru ama Ümraniye bizden daha kötüydü. Ayrıca maçın başında hakem bizim takımı epey sindirirken, rakibin sertliğine olanak verdi. Açıkçası maçı izlerken hiç "kaybedebiliriz" hissi taşımadım, benim için beraberlik "kötü sonuç"tu. Özetle, bu maç 10 kez oynansa ancak ikisi-üçü berabere biter, kalanlarını biz kazanırız.

Maçta kural hatası olduğu çok açık ve 1 puan kaybetmek mi, 3 puan kazanmak mı derseniz; maç mutlaka tekrar edilmeli ve 3 puan için sahaya tekrar çıkmalıyız!

Yönetimin kural hatası nedeniyle maçın tekrarı için çalışması; takımında da tekrar maçında, o Okan terbiyesizinin nezdinde tüm Ümraniye'yi sahadan silmesi gerek!