TÜYAP Samsun - Karadeniz Kitap Fuarı

Başlatan Stoper, 13 Şubat 2020, 00:15:05

« önceki - sonraki »

Stoper

Şehrimiz adına önemli ve prestijli etkinliklerden biri olan kitap fuarı bu sene 6. defa tekrarlanacak ama konusu açılmamış.

Her sene katılımcısı ve ziyaretçi sayısı artan bu büyük organizasyona,bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak.

Dokuz gün boyunca düzenlenecek panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliği ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Girişin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı 15 Şubat'ta başlıyor. Her gün 10.00-19.30, kapanış günü olan 23 Şubat tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Bu etkinlik 2015 yılında ilk kez gerçekleştirildi ve hayal kırıklığı ile sonuçlanmıştı. Fuarın zamanlaması, ulaşımda tramvayın olmaması ve yeterince reklamı, tanıtımı yapılmaması ziyaretçi sayısını çok etkiledi. Yayınevleri mutsuz ayrıldı. Bir sonraki seneler de ise  tanıtımı yapıldı, tarih seçimleri iyi belirlendi ve ulaşımda tramvay gibi rahat bir alternatif oldu.

1. Karadeniz Kitap Fuarına, 69 bin 857 kitapsever katıldı.

2. Karadeniz Kitap Fuarına, 110 bin 300 kitapsever katıldı.

3. Karadeniz Kitap Fuarına, 139 bin 544 kitapsever katıldı.

4. Karadeniz Kitap Fuarına, 183 bin 930 kitapsever katıldı.

5. Karadeniz Kitap Fuarına, 218 bin kitapsever katıldı.

Ve her sene Samsunspor'umuzun standı da yer alıyor.

mehmet yılmaz

https://www.samsunsonhaber.com/yazarlar/1373/tuyap-kitap-fuarindan-ilk-notlar

Benim de çok önemsediğim ve Samsunlu olarak gurur duyduğum bir etkinlik. İlk yılı hariç tutarsak geçmiş yıllara göre sönük bir başlangıç olmuş maalesef. Akın abi bir degerlendirme yazmış.

5trawberry

Diğer yazarları önemsizleştirdiğimden değil yanlış anlaşılmasın ama, imza günlerindeki isimlerin de katılımda çok etkisi var. Mesela iki önceki fuarda giriş kapısına kadar imza kuyruğu vardı. Bu durum da satışları etkiliyor.

Stoper

Ben dün gittim. Çok yoğun ve kalabalık idi.
Ünye'den, Fatsa'dan ve Ordu'dan gelen kafilelere denk geldim.
Kitap satın alan ciddi bir kesim olduğu kadar, müze gezmesine gelmiş gibi dolaşan da epey kişi vardı. Cumartesi tekrar gideceğiz yeğenim için.