TFF 1.LİG 20.HAFTA | Sivasspor-SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan 55_OrHaN_55, 29 Ocak 2017, 18:22:24

« önceki - sonraki »

fanatik samsunsporlu

Bandırma da 10 kişi kalmasına rağmen 2-0 gerideyken 2-2 yaptı sonradan gol yiyip 3-2 yenildi.Az daha 1 puan alıyordu

GurbetciFanatik

Ara 4 puan ve oynanacak 14 mac var.
Iceride 8 macimiz var ne düsmesi ???
Sivas-Göztepe-Eskisehir deplasmanlarini 2 hafta önce zaten 0 puan diye yazdim.
Denizli-S.Urfa-Altinordu-Elazig deplasmanlari o kadarda zor degil.
Iceride oynicagimiz 8 mac ve rakipler kolay.
Her mac sonu düsütük diye yaziliyor sinirden, daha ölmedik daha kazanacigimiz cok mac var.

Raqua55

İçerde 2 de 2 yapmamız gerekiyor.Maçın siniri yavaş yavaş geçiyor.Çok kötü oynamadık ama yine savunmadaki pozisyon hatalarımız devam ediyor.İllaki bu şans bizede dönecektir 2 sakat vermemiz hamle oyuncusunu kullanmamızı engelledi.Murat değişikliğine anlam veremedim.lumu Muratdan kötü olamaz eğer öyleyse Vay halimize.Adiloviç bir şekilde kazanılmalı Kone bugün 3 tane top çevirdi içeri Göksu ortalıkta yok.Fikstürümüz biraz hafifledi inşallah seriye bağlarız

Karabudun

12 Şubat 2017, 16:07:06 #228 Son düzenlenme: 12 Şubat 2017, 16:18:40 Karabudun
Alıntı yapılan: töngel - 12 Şubat 2017, 15:27:00
Daha kapsamlı yazacam deyince neden hemen küfürlü laf edebileceğim aklına geliyor ben o kadar çapsız miyim. Yazdıklarımı hiç mi okumuyorsun. Özelden sana yazacak bir şeyim yok. Öyle bir üslubum da yok. Ama ayakları yerine basmadan saçma sapan bir şey yazıyorsun ben samsunsporuma küfür adlediyorum. Ben de son yazdıklarına istinaden gecen hafta malatya ya 3 atınca hadi bakalım eleştirilenler şimdi ne yazacaksınız diye yazsaydım bu da sacma sapan ve cocukca bir şey olurdu. Tabi ki herkes eleştirilebilir.  Ben de staddan çıkayım samsun A doneyim kapsamlı bir analiz yazısı yazacağım ve başta osman hoca ile alakalı elestirilerimi söyleyeceğim

Kimseyi çapsızlıkla itham etmediğim gibi bu zamana kadar kimsenin ne yazacağına da müdahale etmedim. Ha, bu hususa sırf ben dikkat etmeyeceğim, herkes haddini bilecek! Sahada oynayan oyunculara haksızlık ediyormuşuz. Bu maçla ilgili önceki iletilerime baksaydın da sonra adaletsizlikle suçlasaydın. Kone için, Ahmet için neler yazmışım? Göksu'yu da eleştireceğim haliyle.  Ne yaptı bugün Göksu?

Malatya maçından önce dedim bu iki maçtan en kötü dört puan çıkaramazsak işler boka saracak diye. Ben böyle düşünüyorum arkadaşım sana ne? Yine önceki iletimlerimde Manisa kesin yenilir demiştim ki onların kazanması, bizim kaybetmemiz en kötü senaryoydu. Mersin puan alamaz diye bekliyordum. Hepsi aksi yönde gerçekleşti, fark açıldı ve ben umudumu iyice yitirdim. Katılmıyorsan da çıkarsın, aksini iddia edersin. Ancak "Yazma, sana daha çok şey söyleyeceklerim var." diyemezsin. Kimsenin yazdığına saçma demek de haddin değil! Ortam sanal olabilir ancak edep her yerde sahidir.

Burada yazılan her şey herkese mantıklı mı geliyor sanıyorsun? Aksini düşünüyorsan ve yazmaya değer buluyorsan çıkar düşünceni yazarsın. Olmadı susarsın hemşerim. Bunlardan ötürü ayağı yere basmayan benim yorumum değil senin tavrın. Samsunspor'u, bu tavra kalkan yapma çaban ise çok çirkin. Yıllardan beri burada yazarım, daha kimse Samsunspor'a hakaret etmekle suçlamadı. Seninkisi çok gereksiz olmuş.

Deplase oldun madem kazasız belasız yolculuklar dilerim sana. Ancak sakin olmanı da salık veririm. Arkadaşlar aramızda lüzumsuz bir diyalog geçti. Mağlubiyetin her ikimize de verdiği hazımsızlıkla lüzumsuz bir gerginlik yaşadık, diğere arkadaşlar kusura bakmasınlar.

551

Henüz biten bir şey yok sadece 4 puan fark var içerde 2 maçımız var ve rakiplerimizin fikstürü çok daha zor şu mersin maçını alalım hele yine hesaba kitaba başlıyoruz alınacak 42 puan duruyor ve fark sadece 4.

minci

Arkadaşlar şu düşme sözcüğünü hemen bırakmamızı en azından bu forumda ve çevremizde kullanmayı yasak etmemizi öneriyorum. Aksi takdirde hiç istemediğimiz bir algıyı yaratmış oluruz. Kullanan arkadaşlarımızı da kırmadan dökmeden uyaralım. Öncelikle taraftar olarak bizlerin buna inanması gerekir

Karabudun

55.hakan

Mustafa Sevgi ve Ndiaye otomatikman kadro değerini yarı yarıya düşürüyorlar.18'e bile girmemesi gereken adam oyuna giriyor neredeyse ilk 11 çıkacak.Bu şekilde diğer oyuncuların da hevesi kaçacak.

Ekrem

3 puanı geçtim deplasmanda sivas gibi bir takımdan en az 1 puan almak bile biraz olsun mutlu edecekti. Sivas üst sıralardan kopmamak için biz ise dipten bir an önce kurtulmak için çabalayacaktık. Zira başlangıçta geriye fazla yaslanmış olsakta kontrollüydük ve pozisyon vermedik . İkinci yari 1-1 ken cok iyi pozisyonlar yakaladil 5-10 dk lik surecte onlari atmamiz gerekiyordu. Furkan'ın ve Abs'nin oyundan çıkmasıyla tükenmis olduk . Sivasli oyunculari tebrik etmek lazim her ataga cikacak olmamizda kendilerini basarili bir sekilde yere atmayi basardilar . Rahat 15-20 pozisyon vardir bu sekilde , hakemde buna çok güzel bir şekilde çanak tuttu . Hadi sivasli futbolcunun isi bu . Bu hakemler nasil rahat uyuyor eve gidince bu kadar insanin hakki ne olacak . Tabiki hiç kimin umrunda sadece bizim ...  Ben umutluyum kalacağız bu ligde bir şekilde . Çünků kötü oynamıyoruz. Ilk yaridaki kadro olsa eyvallah ama bu kadro başka . Vedat çok iyi ayrıca. 

eprianu

Göksu ve Brands çok ağır kaldı. Hücumda çok iş yapamadık. Sivas 2. golü atmadan önce 20 dakika felan oyun ortadaydı.
O ara golü bulsak maçı alabilirdik bile ama olmadı. Bir şekilde Lumu ve Adiloviç'i entegre etmemiz lazım.
Eğer Göksu böyle oynayacaksa hücumda işimiz zor.

Vedat ile ABS harikaydı, Abdülkerim de iyiydi. Kone de çabaladı ama bana göre yeterli değil.
Göksu, Adiloviç ve Kone gibi üç oyuncu alacağımıza sağlam bi forvet alsaydık Pote gibi çok şey değişirdi. Hayırlısı olsun ne diyelim.

Ligdeki her takım çok iyi mücadele ediyor artık. Düştü dediğimiz mersin bile savaşıyor.
Önümüzdeki iki maçtan 6 puan almalıyız.

samsunsporlu1994

Alıntı yapılan: Karabudun - 12 Şubat 2017, 14:58:43
Büyük ihtimalle düştük arkadaşlar.

Bu takım iç sahada birşeyler yapar,puanlar toplar ancak deplasmanda maç kazanacağına inanmıyorum. Hele ki Denizli,Göztepe,Eskişehir,Elazığ gibi takımlarla oynayacağımızı da düşünürsek çok zor 3 puan çıkarmak. Tam olarak düştük diyemeyiz ancak ligden düşme ihtimalimizin ligde kalma ihtimalimizden daha yüksek olduğunu düşünüyorum. 11 deplasman maçından 1 puan toplamış bir takım takım var ortada. O 10 mağlubiyetten sadece 4 beraberlik çıkarabilmiş olsak bugün çok farklı şeyler konuşuyor olurduk. Bu saatten sonra yapacak birşey yok,ya düşeceğiz ya kalacağız.

samsunsporlu1994

Alıntı yapılan: GurbetciFanatik - 12 Şubat 2017, 15:56:23
Ara 4 puan ve oynanacak 14 mac var.
Iceride 8 macimiz var ne düsmesi ???
Sivas-Göztepe-Eskisehir deplasmanlarini 2 hafta önce zaten 0 puan diye yazdim.
Denizli-S.Urfa-Altinordu-Elazig deplasmanlari o kadarda zor degil.
Iceride oynicagimiz 8 mac ve rakipler kolay.
Her mac sonu düsütük diye yaziliyor sinirden, daha ölmedik daha kazanacigimiz cok mac var.

Bence;
Denizli,Elazığ,Eskişehir,Göztepe maçlarından puan alamayız. O kalan 2 maçta ne yaparız orasını bilemem. Herkes iç sahaya güveniyor ama bakalım umarım güvendiğimiz dağlara kar yağmaz.

mehmet yılmaz

Pek çok renktaşım gibi ben de bugün Sivas'taydım. Skor dışında güzel bir deplasman oldu. Maalesef skor konusu bir yıldır ciddi bir sorun bizim için. Bugün kesinlikle mağlubiyeti hak etmedik. Sivas'ın bizden gol dışında artı bir yönü yoktu. Bu bir şey ifade eder mi? Ne yazık ki etmiyor. Puansız bir şekilde döndük.

N'Diaye gol atmış olmasına rağmen çok yetersiz bir stoper. Bunu aylardır söylüyoruz. İlk golde Abdulkerim gözümüzün önünde onu ikaz etti ve arkadan gelen adamı gösterdi. Buna rağmen pozisyon hatası yaptı; golü yedirdi bize.

Beni asıl hayal kırıklığına uğratan ise kesinlikle Osman Özköylü'dür. Bugüne kadar onun sayesinde kazandığımız bir puan oldu mu sizce? Ben hatırlamıyorum. Bugün hadi iki değişiklik mecburiydi, tamam ama senin ilk hamle oyuncun nasıl Murat Gürbüzerol olur? Buna inanmak istemiyorum. Nitekim Murat yaptığı ve yapamadığı şeylerle yine berbat oynadı. Lumu'yu neden aldık mesela? İnanılır gibi değil.

Sivas'tan puansız dönmek çok üzücüydü. Şimdi önümüzde iki kritik iç saha maçı var. Bunlardan 6 puan çıkartmak zorundayız. Artık işin opsiyon kısmı iyice azalmaya başladı.

orhan

12 Şubat 2017, 22:48:10 #238 Son düzenlenme: 12 Şubat 2017, 22:54:09 orhan
Bugün yine talihsiz bir yenilgi aldık bunun birinci nedeni hakem ikincisi ise osman hocadır.Hakem bütün taktir haklarını sivastan yana kullandığı gibi kart konusundada cimri davrandı.Penaltıyı söylemiyorum bile......Osman hocam ise oyuncu değişikliklerinde bana göre hata yapıyor kesinlikle murat gürbüzeroldan  vazgeçmeli murat bu görüntüsü ile bize katkı veremez.Ercan muhakkak kazanılmalı idaa ediyorum mustafa sevginin yerine ercan girmiş olsaydı o gol olmazdı adam kafaya çıkmaktan aciz.Bu maçta mustafa değil ercan oyuna girmeliydi.Hatta endiayenin yerine ilk onbir bile düşünülebilirdi çünkü endiaye çok narin ve cılız oynuyor pasif kalıyor pozisyon hatası yapıyor stoper az ısırır.Kone santroforda oynatılıp daha hızlı bir adam kanatda değerlendirilmelidir.Bu lumu, burhan veya halil ibrahim olabilir.Ben göksuya yer açabilmek için  koneyi kanada çektiğini düşünüyorum.Hocam artık ligin boyu kısaldı bundan sonra telafi şansımız yok lütfen artık dersimize çok iyi çalışalım denenmişlerden vaz geçelim(Mustafa sevgi.,Murat vb gibi)Son sözümde taraftara hep destek tam destek bu saatten sonra yapılacak başka da birşey yok.....

mehmet yılmaz

Hakemi de atlamamak lazım, doğru. Kötü niyetli değilse bile çok kötü bir hakemdi bugünkü.