TFF 1.LİG 20.HAFTA | Sivasspor-SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan 55_OrHaN_55, 29 Ocak 2017, 18:22:24

« önceki - sonraki »

özkan

Basalım şu sivasa mesut marketle hesabı gorelim.

celebi

samsunsporlu1994

İlk yarı Samsunspor'la oynayan çoğu takım 3 puan diye yazıyordu ancak şimdi çoğu çekiniyor bizden. Kaliteli bir kadromuz var, kazanırsak şaşırmam. Sivas falan hikaye biz kendi oyunumuzu oynayalım kazanamazsakta yenilmeyiz.

orucreis

bu hafta mac yok ya canım nasıl sıkılıyor bir an once gelse su mac gunu. Takimi gordukten sonra asiri derece gaza geldim heyecan yaptim

Karabudun

Bence çok da havalanmayalım. Milletin hedefi olmaya lüzum yok. Alçaktan  uçmaya devam.

s_uzunkaya

bu maçı alırsak 23 puana ulaşırız. 9 puanlık maç  ;)

brigand

Maçın özellikle ilk bölümünde bol pozisyon bulacağımız düşünüyorum. Malatya maçından sonra rakiplerin bir süre bize karşı nasıl oynayacağını kestirmesi zor olacak. Antalya'da geçecek süre resmen 2.hazırlık kampı gibi geldi. Daha motive daha iyi çalışma fırsatı sunacaktır. Daha diri ve istekli şekilde oynayarak Sivas'tan en az 1 puanla döneceğimizi düşünüyorum.

cakir55

Son yaptığımız transfeleri de hesaba katacak olursak bizim kadro kalitemiz Sivas'tan daha iyi bir kadro buna herkes hemfikirdir diye düşünüyorum. Orta sahalarında Galip eksikmiş bu da çok güzel bir haber. Mersin o kadro ile yendiyse biz neden yenmeyelim yeneriz tabi diyorum.

Sol Açık

Arkadaşlar, bence tüm bir camia olarak kümede kalmak hedefinde kenetlenmemiz gerekiyor. Başka bir hedefte değil, kümede kalmakta!

Hedefi ve beklentiyi daha fazla büyütmeyelim, bize bir faydası olmaz. Henüz bu kadro 1 maç kazandı ve bu ligin en iyi 3 kadrosundan birisi olduğu kesin olan Sivas'tan "iyi olduğuna herkesin hemfikir olduğu" bir kadromuz yok! Varsa bile şu aşamada bu sadece bir "iddia".

Gerçek başarı bir anda gelmiyor. Bir yola çıkıldı. Bu sezon kümede kalırsak, önümüzdeki yıl şampiyonluğun en büyük adayı olacağımız bence kesin olur, çünkü zaten bu sezonun 2.yarısında çok başarılı olmuşuz demektir. Eğer bunu başarırsak, 2009-10 sezonuna çok benzer bir başarı yakalamış oluruz.

2009-10 sezonunun ilk 10 maçı sonunda 8 puanla 17.sıradaydık ve 11.hafta Hüseyin Kalpar takımın başına geçti. 15.maçlar sonunda 11 puanla 16.sıradaydık (bu sezon 18.hafta sonunda 11 puandayız!). Takım yenilendi. Küme düşmemek için oynarken çok büyük bir çıkış yaptık; 2 galibiyet ile 2 yenilginin ardından 5 maçlık seri galibiyetler aldık. Bir anda 32 puanla 9.sıraya tırmandık. Üst üste 2 hafta iç sahada oynayacaktık ve Play-Off sesleri yükselmişti. İçerde Adana ile oynuyorduk ve çok da güzel bir şekilde ilk kareografimiz organize edilmişti ("Kabus Geri Döndü"). Küme düşme potasından çıktıktan sonra, hedefin bir anda Play-Off haline geldiği bu dönemde, üst üste 4 maç (3'ü iç sahada) kaybettik! 14.sıraya ve düşme potasına geri döndük! Sonraki 6 maçta 10 puan alıp yenilmedik ve kümede kaldık.

Aslında gerçekten de Kabus Geri Dönmüştü! O sezonki kadroya takviye de yapıldı ve takip eden sezonda deneyim kazanmış, bir arada oynamaya alışmış olan o kadro Süper Lig'e çıktı!

2009-10 sezonunda 15 maçta 11 puan, takiben 19 maçta 31 puan (9 galibiyet, 4 beraberlik 6 mağlubiyet) bile bizi ancak 10.sıraya Play-Off'un 13 puan arkasına getirebilmişti. Bu sezon 18 maçta 11 puan aldık ve Play-Off için kalan 16 maçta en az 42 puan gerekir. Bunlardan ilkinde 3 puan aldık diye abartmayalım. Ne Play-Off mümkün, ne de bu ligin en iyi kadrolarından birisiyiz! Kümede kalmamız gerçekten çok büyük bir başarı olur ve bu yeni kadro bu şekilde "iyi bir kadro" olduğunu kanıtlar. Aynı 2009-10'da olduğu gibi...

Evet, tarihsel olarak; biz bu ligin efendisiyiz!
Ama şu anda Sivas'tan alacağımız puan ya da puanlar bizim için ekstra. Esas maçlarımız sonraki haftaki iç sahadaki MİY ile başlıyor. İşte asıl o zaman rakiplerin kabusu olan Samsunspor'un sahada olması gerekiyor. Ancak bu şekilde kümede kalabilir ve önümüzdeki sezon "Bu Aşkın Romanını Yarım Bırakmayız"!

Raqua55

Sivasda Galibin olmaması Orta sahalarını Olumsuz anlamda etkileyecektir.Ön taraftataki Oyuncuları Çok kafa karıştırıcı.Leandrinho Gekas Emre kılıç Tehlikeli futbolcular.Defansımız Çok dikkatli olmak zorunda.Gol bulacağımıza inanıyorum.

tactician

Bugün Tuzlaspor ile oynadıkları Türkiye Kupası son 16 turu maçını 4 gol atarak rahat bir biçimde kazanmışlar. kadrolarına bakıldığında sanırım bizim maçın provası yapılmış. zira galip bile yedekte imiş. maçın tamamını seyreden arkadaşlar var ise rakibimiz ile alakalı daha kapsamlı bilgilendirme yazabilir. ama hiç kolay maç olmayacak orası kesin. bizim yarın bir otel sahasında ne kadar da olsa gazozuna maçın bir tık üstüne ancak çıkacak bir hazırlık maçı oynayarak geçirdiğimiz haftasonunu onlar ciddi bir maç oynarak ve farklı kazanarak morallenip geçiriyorlar.

İnşallah bizim takımımızda belli bir seviyeye gelir ve en azından yenilmeden sivastan döneriz.

Kaya

İlk maçta içerde kadro kalitelerinden çekinmemiş olsak kazanabileceğimiz bir  maçtı

Sivasspor hemen hemen ilk yarıda oynadığımız sivas kadrosuna yakın bir kadro. Tek fark o zaman Osman Özköylü onların hocasıydı şimdi bizim hocamız.

Osman hocanın tepeden tırnağa tanıdığı bir takım.Ona göre önlem alıp ona göre oynatacaktır.

Takım oyunu değil de bireysel yetenekleri ile sonuca gitmeye çalışan bir takım,biz ise tamamen takım oyununa dayalı,topa hakim olmaya çalışan taraf olacağız. Bence maç az pozisyonlu geçecek ve yakaladıklarımızdan birini atarsak galip bile gelebiliriz.

Karabudun

Taraftar olarak biz sağda solda mübalağa etmeyelim diye yazdım daha önce ancak hoca ve oyuncular bir zahmet galibiyet için çıksın maça. Rakip bildiğin milyonluk enkaz, yıkık ve özgüven sıfır. Tribünleri de bu ligdeki diğer şehir takımlarına nispeten cılız. Esasen şu anda her şey bizim lehimize. Galibiyet için çıkarsak en kötü beraberlikle döneriz fakat hedef beraberlik olur da takım  geriye yaslanırsa vay babanın kemiğine!

ata55

giresun hazırlık maçı moralleri bozdu bence. sivas deplasmanı zor, bir puan iyidir.

samsunsporlu1994

Deplasmanda kaybetmeye alışmış bir takımımız var,en büyük handikap bu bizim için. Bizim önce o psikolojiyi düzeltmemiz lazım.