Yüksel Yıldırım - Başkan

Başlatan _SoN_, 01 Mart 2020, 17:23:33

« önceki - sonraki »

celebi

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 13 Haziran 2021, 11:48:19Başkan ısrarla "futbol kulübü" yönettiğini kabul etmek istemiyor. Diğer şirketleriyle ilgili bir şeyler deseler örneğin "Oraya yatırım yapılır mı? Bu liman alınır mı?" falan, "Sana ne kardeşim" der ve haklıdır da. Fakat iş futbol kulübü olunca "taraftar" denilen olguyu -olumlu ya da olumsuz- göz ardı edemezsiniz.Evet, taraftarların (belki bazısı Samsunspor taraftarı bile değil) twitter'dan çoğu zaman ipe sapa gelmez isteklerinin veya alay etmelerin olduğu bir gerçek ama buna yol veren de bir anlamda Yüksel Yıldırım değil mi? "Ben sosyal medyayı çok iyi ve efektif olarak kullanan Türkiye'deki ilk ve tek Kulüp Başkanıyım!" diyen (https://twitter.com/YY_Samsun/status/1180625423966904320) farklı bir başkan olacağını dile getiren, sürekli Donald Trump'ı örnek gösteren kendi değil mi? Twitter dediğimiz şey köy meydanı gibi, her önüne gelen bir hesap açıp yazabilir. Yüz yüze bir şey diyemeyen insanlar, internetin arkasına sığınıp -sanki hiç yakalanmayacakmış gibi- ağza alınmayacak laflar edip sinir bozabilir. Kaldı ki geçen sene olan transfer fiyaskolarını kendi de kabul etmişken taraftarın "akıl vermesi" pek de şaşırtıcı değil.

Yüksel Yıldırım, twitter konusunda sıkıntı yaşayan biri. Neredeyse her cümlesinden kırıcı bir sonuç çıkıyor. Yapması gereken gayet basit. Twitter kullanımını "duyuru panosu" seviyesine çekip "maç günü paylaşımı, maç sonrası -tebrikler takım- mesajları" düzeyinde kullanması. Hatta bence attığı mesajların altına yorum seçeneğini bile kapatmalı. Bunu yapacak mı? Yıllar içinde gördüğümüz üzere tabii ki hayır.

Samsunspor başkanlığının Yüksel Yıldırım'a Samsun sınırlarında inanılmaz bir şöhret ve prestij kazandırdığı bir gerçek. 2018-2019 sezonu öncesi Yüksel Yıldırım Samsun'da yolda yürüse kaç kişi tanırdı Allah aşkına? Yanlış anlaşılmasın, Yüksel Yıldırım sıfırdı da her şeyi Samsunspor ile kazandı demiyorum. Belli ki kendi zaten uluslararası alanda üst düzey irtibatları olan saygın bir iş adamıymış. Yani "Ben global bir iş adamıyım" derken haklı, ona lafım yok ama Samsun'da taraftar düzeyinde çok tanındığını sanmam. Eminim, çoğumuz 90'lı yıllardaki YILYAK reklamlı formaları bile kendi hatırlatınca "Şirket onun muymuş ya?" dedi. Hatta en basiti Samsun'un en prestijli devlet okullarından Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi'nin isminin bile Yüksel Yıldırım ile bağlantılı olduğunu kaç kişi biliyordu? Bu Samsun sınırları dahilindeki şöhretin, havaalanında karşılanıp konvoylarla şehire gitmenin falan Yüksel Yıldırım'ın hoşuna gittiği bir gerçek. Zaten özellikle twitter üzerinde yazanların çoğu da "kırk yılda paralı bir başkan bulduk, aman abi" diye hareket ediyor.

Para isteme mevzusu olarak da şunu diyebilirim. İlk günden beri iletişim sorunu olan bir yaklaşım. Para istemekte haklı ama adres yanlış. Samsunlu iş adamlarına gitmeli, onları sürekli darlamalı, hatırlı tanıdıkları vardır elbet onlarla irtibat kursun eyvallah ama taraftar ne verebilir? Samsun'un Ferguson'u yapacağı Ertuğrul Sağlam ile 5 yıllık anlaşma fikrini kim verdiyse ondan istemeli. (Bu arada üstünkörü bulabildiklerim arasında Alex Ferguson'un Man Utd ile hiç 5 yıllık anlaşmasına rastlamadım. Yabancı basında yer alan her sözleşme haberi 1, 2 veya 3 yıllık diyor.) İnternet üzerinde en basiti forma satışı için Trabzonspor karşılaştırması yapılıyor. Adım gibi eminim ki münferit forma satışı bizimkinden öyle çok çok fazla değildir çünkü ülkemizde insanların ekonomik durumları belli ama Trabzonlu iş adamları balya balya forma satın alıp toplam sayıyı katlamıştır. Bu ayıp bir şey değil, asıl olması gereken böyle. Her kulüp için geçerli, taraftar dediğin ne kadar harcayabilir? Başkan, neşteri sürekli yanlış yere vuruyor.

Yaptığı hiç iyi iş yok mu? Yüksel Yıldırım'ın üç olumlu icraatini sayabilirim.
1) Batan kulübümüze can suyu verdi.
2) TFF 2'de şampiyonluk. (Oradan çıkmak çok önemliydi, tam bir dipsiz kuyu çünkü)
3) Altyapı tesislerini sıfırdan yapıyor. (Eğer işleyen bir sistem kurabilirse bence Süper Lig'den bile önemlisi kesinlikle bu.)
Maalesef başka olumlu bir iş göremiyorum.

Başkanın umrunda olmayacak ama suya yazı yazmak misali son bir tavsiye. "TFF 1'de 2-3 sene daha bekleyeceğiz, acelemiz yok" derse taraftarın pek sesi çıkmaz, biz TFF 1'e zaten alışkınız. Hatta böyle iddiasız bir sezonda sürpriz bir yükselme gelirse kendi de rahat eder ama sezon öncesi "uçacağız kaçacağız" diye hedef koyup gaz verirse beklenti çok büyüyor. Haliyle hayal kırıklığı da tepkiler de büyük oluyor.

kalemine ve zihnine sağlık kardeşim

##kdc##

Benim merak ettiğim olay da şu;
Şimdi kongrede bizim oylarla şirket oldu ya kulüp, yarın yine bizim oylarımızla usulünce şirketi kapatıp yalnızca dernek statüsüne geçebiliyor muyuz?

isyan

14 Haziran 2021, 18:05:21 #212 Son düzenlenme: 14 Haziran 2021, 18:08:23 isyan
Alıntı yapılan: ##kdc## - 14 Haziran 2021, 11:58:31Benim merak ettiğim olay da şu;
Şimdi kongrede bizim oylarla şirket oldu ya kulüp, yarın yine bizim oylarımızla usulünce şirketi kapatıp yalnızca dernek statüsüne geçebiliyor muyuz?

https://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/TALIMATLAR/Futbol-Kulupleri-Tescil-Talimati.pdf

Burada 16. Maddede aciklanmis

FUTBOL ŞUBESİNİN DERNEĞE DEVRİ

Şirket, dernekten devraldığı futbol şubesini, TFF Yönetim Kurulu'nun bu husustaki kararı ve aşağıdaki belgelerin TFF'ye ibrazı ile futbol şubesini devraldığı derneğe devredebilir.

a) Futbol şubesinin tüm aktif ve pasifiyle birlikte derneğe devrine, şirketin de futbol şubesinin borçlarından 2 yıl süreyle sorumluluğunun devam etmesine ve dernekle devir sözleşmesi yapılması hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesine dair şirket genel kurul kararı ve kararın yayınlandığı Ticaret Sicili gazetesi veya kararın noter tasdikli sureti,

b) Şirketin futbol şubesinin tüm aktif ve pasifiyle devralınmasına ve şirketle devir sözleşmesi yapılması hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesine dair dernek genel kurul kararı,

c) Kulübün alacak ve borç durumunu gösterir son bilânçosu,

d) Dernek ile şirket arasında imzalanan devir sözleşmesi

e) TFF tarafından gerekli görülecek diğer belgeler.

Birde söyle birsey var.

https://mdmhukuk.com/futbol-kuluplerinin-tescili-ve-sirketlesmesi-nasil-yapilir/

,,Futbol şubesini devreden dernekler, devrettiği şubeyi tekrar geri almak dışında yeniden futbol faaliyetine özgülenen amaçla TFF tarafından tescil edilemezler."

##kdc##

Alıntı yapılan: isyan - 14 Haziran 2021, 18:05:21https://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/TALIMATLAR/Futbol-Kulupleri-Tescil-Talimati.pdf

Burada 16. Maddede aciklanmis

FUTBOL ŞUBESİNİN DERNEĞE DEVRİ

Şirket, dernekten devraldığı futbol şubesini, TFF Yönetim Kurulu'nun bu husustaki kararı ve aşağıdaki belgelerin TFF'ye ibrazı ile futbol şubesini devraldığı derneğe devredebilir.

a) Futbol şubesinin tüm aktif ve pasifiyle birlikte derneğe devrine, şirketin de futbol şubesinin borçlarından 2 yıl süreyle sorumluluğunun devam etmesine ve dernekle devir sözleşmesi yapılması hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesine dair şirket genel kurul kararı ve kararın yayınlandığı Ticaret Sicili gazetesi veya kararın noter tasdikli sureti,

b) Şirketin futbol şubesinin tüm aktif ve pasifiyle devralınmasına ve şirketle devir sözleşmesi yapılması hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesine dair dernek genel kurul kararı,

c) Kulübün alacak ve borç durumunu gösterir son bilânçosu,

d) Dernek ile şirket arasında imzalanan devir sözleşmesi

e) TFF tarafından gerekli görülecek diğer belgeler.

Birde söyle birsey var.

https://mdmhukuk.com/futbol-kuluplerinin-tescili-ve-sirketlesmesi-nasil-yapilir/

,,Futbol şubesini devreden dernekler, devrettiği şubeyi tekrar geri almak dışında yeniden futbol faaliyetine özgülenen amaçla TFF tarafından tescil edilemezler."

Sağolasın kral.

muzo_55

Bu sezonda takım çıkmazsa başkan yıldırım'ın kredısı herkezin gözünde biter.
Bunca yıl deneyimim şunu diyor, bu sezonda başkan başarısız olacak ve buraya harcadğı para şirketiyle beraber batacak ve kulüp derneğe borcsuz devir olacak.
Dışardaki aç kurtlarda o günü o hevesle beklesınler. ::)))

Mert

Bu takımı ipten aldın eyvallah ama ego denilen olay çok kötü başkan.Murat Sancak gemileri yaktı görüyorsun dışarıda hangi rakamlarla oynadığın belli ama burada 50 bin TL nin hesabını yapıp bize avrupadan bahsetmeye gerek yok.He ben mütevazi kadroyla gideceğim,başarı gelirse kapımız açık de kimse sesini çıkarmasın

defansif orta saha

"Başkanım her fırsatta param param diye söyleniyorsunuz fakat futbolcuların paraları ödenmediği için şikayet ediyorlar. Geçen sene Bahattin olsaydı süper ligdeydik. Bu sene tomane ve dje dje... 
@YY_Samsun"

"Bence sen avukatlığa başla. Benim elimden şampiyonluğu alanlara ders veriyorum. Artık adalet dağıtıyorum. Beğenmeyenler gitsinler. Sende madem beni beğenmiyorsun o zaman mutlu olman için başka bir takım tut yada bilmeden boş konuşma!!!"

Sabah sabah yine şenlik(!) var. Yahu taraftar olarak takımda maddi sorun olmasın diye şirketleşmeye izin vermedik mi? Bu üslup ile hangi topçuyu takımda tutacaksın da hangi topçudan verim alacaksın? "Bende Galatasaraylılık sevgisi de var" diyen başkan, taraftarın Samsunsporluluğunu sorguluyor.

Ayrıca kusura bakmasın "Para bitti" diye bir bahane yok. Tamam, arap şeyhi değil eyvallah ama koskoca Yılport'un parasının TFF1 mücadelesinde iki sezonda bitecek hali yok. "Yüksel Yıldırım kendi parasını harcıyor" derseniz, o zaman da neden formada Yılport'un bedava reklamını yapıyoruz? Yılport para vermiyorsa neden takımın isim sponsoru oldu?

Uzun uzun yazmaya gerek görmüyorum, altyapı yatırımı haricinde kendisine zerre kadar inancım kalmadı.

jean

Su cevap verme polemik isini bir turlu birakmadi

defansif orta saha

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 21 Nisan 2021, 22:06:48Maalesef "Yılport" Samsunspor gitgide antipatik bir kulüp olma yolunda ilerliyor. Bunda Yüksel Başkan kadar biraz da başkanın peşinden koşan twitter tayfanın etkisi olduğunu düşünüyorum. (...)

Başkan, keşke beni haksız çıkarsaydın. Telefonu eline her aldığında frene basmadan gidiyorsun maşallah. Her yeni gün başka bir taraftara ayar verme telaşı. Artık düzgün soru sorana da laf yetiştirmeye çalışıyor.

Sadece Samsunspor

Yazmayin bise kendi haline birakin sezon sonu bakariz :)

Lusage

Sosyal medyada "Yardım eden yok!" "Para verin para!" diye onlarca twiit at. Sonra saçma sapan transferlere milyonları bayıl. Kusura bakma da ben senin gibi zengin değilim. Paramı sokağa atayım!

5trawberry

Başkan, fikir olarak iyisin hoşsun da icraata gelince sınıfta kalıyorsun maalesef.

Sen dedin ki: "Öyle futbolcu alacağım ki havaalanında atkilarla meşalelerle futbolcu karşılanır ya aynen öyle karşılayacak taraftar." dedin...

Kendi ülkesinin milli takımında oynamayan yabancıları almayacağız dedin.

Şimdi gel gelelim alınan adamların profiline...

Havalimanında karşılamayı bırak, yollamak için meşale yakacagimiz adamları aldınız.

Siyasilerin SAMSUNSPOR'a karşı duruşu ortadayken sen Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yayınına çıkıp, yanlışlara ağzını açamayan insanlara röportaj verdin ... Basın sözcüsü diye görev verdin.

defansif orta saha

Başkan, salim yıldız'a çıkmış bir hafta önce (7 Eylül'de). Açıklamalarının bir kısmı bu seneye dair umutlarımı azalttı.

<<Şimdi, millet bana paixao'yu al diyor. 37 yaşında bir adam, son durak samsunspor olacak. Hiçbir geleceği yok, 400 bin euro para vereceğim. Burada oynayıp oynamayacağını da bilmiyorsunuz ama orada oynamış diye samsun'da oynar varsayımı ile bana "illa paixao"... Paixao'yu almayacağım, boşuna uğraştılar. Biz, geleceği olan oyuncular arıyorduk(alıyorduk). Paixao bir şampiyonlar ligi oynamadı ama tomane'yi ben şampiyonlar ligi oynadıktan sonra getirdim. Kevin Boli'yi... Bunlar beni şampiyon yapacak diye getirdim, olmadı.>>

Kaynak: https://youtu.be/wVPMbRswSlQ
(İlgili kısım 1:25:20'de başlıyor.)

Şimdi bu açıklama kendi içinde tutarlıdır. Çıkarsın, "Bizim transfer politikamız budur kardeşim. Şöyle oyuncular alacağız, böyle oyuncular almayacağız." dersin, eyvallah, kimse de bir şey diyemez. Ancak tüm bunları diyen birinin aynı sezonda gol sorununa ilaç olsun diye 35'lik Mehmet Akyüz'ü transfer etmesine ne demeli? Şampiyonlar Ligi mi gördü? (Bence transferde "şampiyonlar ligi kriteri" de tartışılır) Gelecek vaat eden bir eleman mı? Paixao'ya (ve bence Umut Bulut'a) bakmayıp Mehmet Akyüz'ü getirmek nedir?

Kusura bakma başkanım, ticarette iyisin belli ama futboldan anlamıyorsun. Sendeki bu "futbol vizyonu", sırf şampiyonlar ligi gördü diye daniel güiza'yı bile gol makinesi diye kapıp gelir, hiç şaşırmam.

SSKLA

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 17 Eylül 2021, 08:18:36Başkan, salim yıldız'a çıkmış bir hafta önce (7 Eylül'de). Açıklamalarının bir kısmı bu seneye dair umutlarımı azalttı.

<<Şimdi, millet bana paixao'yu al diyor. 37 yaşında bir adam, son durak samsunspor olacak. Hiçbir geleceği yok, 400 bin euro para vereceğim. Burada oynayıp oynamayacağını da bilmiyorsunuz ama orada oynamış diye samsun'da oynar varsayımı ile bana "illa paixao"... Paixao'yu almayacağım, boşuna uğraştılar. Biz, geleceği olan oyuncular arıyorduk(alıyorduk). Paixao bir şampiyonlar ligi oynamadı ama tomane'yi ben şampiyonlar ligi oynadıktan sonra getirdim. Kevin Boli'yi... Bunlar beni şampiyon yapacak diye getirdim, olmadı.>>

Kaynak: https://youtu.be/wVPMbRswSlQ
(İlgili kısım 1:25:20'de başlıyor.)

Şimdi bu açıklama kendi içinde tutarlıdır. Çıkarsın, "Bizim transfer politikamız budur kardeşim. Şöyle oyuncular alacağız, böyle oyuncular almayacağız." dersin, eyvallah, kimse de bir şey diyemez. Ancak tüm bunları diyen birinin aynı sezonda gol sorununa ilaç olsun diye 35'lik Mehmet Akyüz'ü transfer etmesine ne demeli? Şampiyonlar Ligi mi gördü? (Bence transferde "şampiyonlar ligi kriteri" de tartışılır) Gelecek vaat eden bir eleman mı? Paixao'ya (ve bence Umut Bulut'a) bakmayıp Mehmet Akyüz'ü getirmek nedir?

Kusura bakma başkanım, ticarette iyisin belli ama futboldan anlamıyorsun. Sendeki bu "futbol vizyonu", sırf şampiyonlar ligi gördü diye daniel güiza'yı bile gol makinesi diye kapıp gelir, hiç şaşırmam.

Şampiyonlar ligi tamamen saçmalık, hiç ama hiçbir şey göstermez. Sadece menajer kastırma stratejisi bunlar. Bu gerçekten bir futbolcuyu kaliteli yapacaksa San Marino veya andorra ligi şampiyonundan da futbolcu alabiliriz nasıl olsa her sene şampiyonlar ligi elemelerini gören futbolcuları vardır, bir de yetmezmiş gibi uefa falan bile görüyorlar, hepsi öüthiş yetenek...

Sadece Samsunspor

Yeni yonetimde basin sozcusu akpli Ender Gür secilmisti yanlis hatirlamiyorsam. Basin sozcusu olarak 7.haftayi geciyoruz daha 1 kere resmi siteden bi aciklama goremedim. Ama gecen sene yonetimde degilken tv programinda her hafta takim hakkinda konusuyordu. Anlayamadim. Yonetimde hayali. Oyuncular da hayali. Bi hayalperestlik gidiyor.