TFF 1.LİG 2021-2022 2. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 3-1 Balıkesirspor

Başlatan mehmet yılmaz, 14 Ağustos 2021, 10:50:40

« önceki - sonraki »

seskat

Ben bu maçtan çok keyif aldım. Uzun zaman sonra rahat rahat maç izlemeyi özlemişim.

İyi veya kötü performans değerlendirmesi yapmayacam.

Keyifli bir haftasonu geçirmeyeli uzun zaman olmuştu.

Teşekkürler emeği geçenlere

evolution55

Alıntı yapılan: eprianu - 21 Ağustos 2021, 12:16:35Maç ile ilgili ortak görüşlerimizi dile getirmişsiniz zaten. Aynı şeyleri yazmak istemedim.

Ben farklı bir konuya değinmek istiyorum. Rakip zayıftı, bu maç ölçü olmaz gibi sözlere katılmıyorum. Biz geçen sene ligin zayıf takımlarından Menemen ile yaptığımız maçta şampiyonluk umudumuzu yitirdik. 3 sene önce averaj takımı olan Gaziantepspor maçı ile küme düştük.

Balıkesirspor kadro kalitesi açısından zayıftır veya güçlüdür bilemiyorum ama dün sahada diri bir rakip vardı. Geçen seneki Samsunspor olsaydı bu maç nerelere gelirdi, tahmin etmek dahi istemiyorum.

Her şeyi bir yana bırakıp düz bir mantıkla konuşuyorum: Ben dünkü maçtan keyif aldım. Önde basan, kanatlardan, ortadan, her yerden gol arayan, beklerin ileri çıkıp hücuma katıldığı, orta alanda Hasan ile Osman'ın şov yaptığı, umudu kestiğim ve kaptan sıfatıyla görmek istemediğim Yasin'in beni utandırdığı, en güzeli ve önemlisi de 76. dakikada genç oyuncumuz Polat Yaldır'ın oyuna girdiği bir maç izledim.

Üzülerek söylüyorum ki Ertuğrul Sağlam bizde derin yaralar bırakmış. Ben geçen sene hop oturup hop kalkmamız gereken son hafta maçlarını dahi umutsuz bir şekilde, sıkılarak izlemiştim. Uzun zaman sonra Samsunspor maçından keyif aldım. Tam olarak hazır değiliz, eksiklerimiz var amenna ama en azından hem oyun olarak hem de ligdeki sıralama olarak geleceğe umutla bakabiliyorum.

Bu sene olacak inşallah.

hele geçen seneki deplasmandaki bursaspor maçı. hepimizin ortak görüşü çoluk çocuğa yenildik hatta yenilmedik bizi rezil ettiler.

binikalamadım

_SoN_

Alıntı yapılan: _SoN_ - 19 Ağustos 2021, 10:33:56Benim ilk maç için beklediğim kadro bu, orta alanda Osman da formayı kapabilir ilk 11 için, diğer isimlerde değişiklik zor gibi duruyor.

Hoca beklediğim kadro ile maça çıkmış, tahminimde belirttiğim gibi Osman hazırlık maçlarındaki istikrarı ve iyi futbolunun mükafatını almış ve ilk 11 de başlamış. Nurullah ile ilgili tahminimde de maalesef yanılmadım, oda ilk 11 de başladı, sağ tarafta açıklanan kadroda Alaaddin Okumuş vardı, hoca bu şekilde maça çıkacaktı ama maç başlamadan takım içeri girdiğinde 2 numarası ile ısınan Ali Ülgen dikkatimi çekti, sanıyorum ya ısınırken sakatlandı yada başka bir sebeple Alaadinle başlamadı hoca, yani bu değişiklik maça 15-20 dakika kala gerçekleşti, bence bu çok iyi oldu Ali Ülgen gerçekten çok iyi oynadı.

Statda uzun bir aradan sonra maç izlemek gerçekten çok güzeldi, takımla beraber o atmosferi de çok özlemişiz, maça her zamanki arkadaşlarımla beraber gittim ve inanın tek ve ortak görüş takımı uzun zamandır böyle hiç organize görmemiş olmamamızdı. İnanın uzun bir süre böyle keyifle maç izlediğimi hatırlamıyorum, belki özlemle de alakalı olabilir bu durum.

Kadro tahminimin doğru çıkmasının sebebi hazırlık maçlarındaki oyun ve en önemlisi hocanın karakteri, inanıyorum ki hocamız kendi oyun stiline uyan ve çalışan kim olursa olsun ismine bakmaksızın formayı verecek. Oyun stilinin en önemli özelliğide kanat atakları, ilerde oyuna hakim olmak ve kaptırılan topu ilerde kapmak, bunu hazırlık maçlarında ve önceki takımlarında da gördük.

Takımda en önemli eksik kalenin güven vermemesi ki, en ufak topu ayağından çıkarırken bile saçma sapan hareketler yapıyor, kendine ve oyuna hakim değil, ayrıca defansta bana güven vermedi, boli ve burak birbirinden çok kopuk oynadılar, kademelerine birkaç pozisyonda kanatlarımız girmesi birkaç süpriz gol daha olabilirdi.

İleride Gökhan Karadeniz ve Tomane takımın tempolu oyununa ayak uydurumadı, Tomane ve Gökhan karadeniz de oyununu üst seviyeye taşırsa daha güzel atak futbol izleriz.

Takımda Osman beni de çok yanılttı, inanılmaz toplar kesti ve yerinde çok sağlam durdu, Diomande onu nasıl kesecek merak ediyorum, bana göre bu ikilinin yarışı ve fofana melih çekişmesi bu senenin en güzel tarafları olabilir.

İlk maç için erken olabilir ama uzun bir aradan sonra takımı bu şekilde görmek gerçekten bizi çok memnun etti, inşallah bu olumlu hava artarak devam eder. Kenardan izlediğimiz kadarıyla HOCA faktörü çok net ortada. Transferler konusuna da yazdığım gibi sezonun transfer olarak kabul ettiğim Mehmet Hoca inşallah hedefimize bizi götürecektir.

Tebrikler ve teşekkürler SAMSUNSPOR.

s_uzunkaya

Stoper için yabancı kontanjanı dolacaksa bu değer birisi için anca olmalı. Boli gibi kaleciye yana pas atmaktan başka bişey yapmayan ağır ve kritik hamle özelliği sıfıra yakın olan biri için yabancı kontenjanı doldurulamaz. Hele dünkü asistinden(!) sonra kontrat yırtılmalı...

5trawberry

Rakibin kalitesi tartışılır ama Yeni 19 Mayıs Stadyumundaki oynadigimiz en güzel futboldan bir tanesini oynadı takımımız.
Hoca dokunuşu kendini net belli etti. Çünkü futbolcu arkadaşlar özelliklerinin çok üstüne çıktı. Geçmiş takım Taraftarlarının yerden yere vurduğu, Osman Çelik dün harikalar yarattı. Basmadik yer, ısırmadik top bırakmadı.
Hiç umudumuz olmayan Yasin, canı çıkana kadar koştu.
İnanın tempoya öyle dalmışım ki, dk'yı unutmuşum baktım dk. 62 ben yorulduğumu anladım TV başında. Takım nasıl bitirecek maçı dedim.
Taraftar için bundan alâ bir şey olabilir mi?
Öndeyken dk. 65'de iki oyuncu değiştirdik.
Play-off Altınordu macinda gol lazım Erto'ya oyuncu degistir diye diye gırtlak kalmamıştı.
Ne olursa olsun kafayı 70'e sabitlemis bir takıktan sonra ilaç gibi geldi.
Üstelik Fofana gibi bu ligi alt üst edecek adam daha kadroda yok.
Savicevic,Diomande ve Melunovic de cabası.

atalay

Yetkin bir futbol analisti olmayabilirim ama, Balıkesir maçında gördüğüm;
1. Ali Ülgen, Polat Yaldır ve genel kanının aksine Melih Okutan, eğer kendileri de isterlerse, kesin yıldız adaylarım.
2. Boli ve Gökhan bu maçta kötüydüler. Stoperde alternatif var ama Samsunspor'un 10 numarası daha etkin olmalı.
3. Nurullah hemen harcanmamalı. Zaman tanınmalı, yine genel kanının aksine, iyi bir kaleci olacaktır.
4. Umarım rahat maçlarımızda, Ali Kılıç gibi yeteneklerimize de şans verebiliriz.
Son söz: En önemli değişiklik takımın isteği ve motivasyonu.

Lusage