TFF 1.LİG 2021-2022 2. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 3-1 Balıkesirspor

Başlatan mehmet yılmaz, 14 Ağustos 2021, 10:50:40

« önceki - sonraki »

futbolcu

Ekrem

5trawberry

Fellaini Osman sen ne şahane oynadın bugün ya... Her topu ısırdın be. Adamsın valla

Lusage

Ali, Soner, Hasan, Osman, Melih ve Yasin'e helal olsun. Çok etkili ve pozitif oynuyorlar. Umarım bu performanslarını sezona yayarlar.

eprianu

Sadece Samsunspor

Boli yabanci kontenjaninda bence cikarilabilir. Siradan turk defanstan pek farki yok gibi. Zaten stoper var elimizde baris basdas rahat 11 oynar.

Orta saha sikintisiz osman hasan harikalar. Yasin cok iyi ve istekliydi. Fofana nin gelmesi onu etkiledi bence cunku fofona da solda oynuyor. Bekler cok iyi Ali ulgen iyi soner de iyi. Cinari sonradan girdi begendim umarim istikrarli oynar. Tomane bi tik daha kendini yukseltebilir. Eger yukseltmezse arkasinda Alen var.

ugurozkan

iyiler
*Osman çiğ etle beslenmiş gibiydi. formayı kimseye bırakmaz.
*Yasin, fazlasıyla motive olmuş. zaten kalitesi belli ama geçen yıl bu kadar motive değildi.
*Hasan, ilk iki golde kanada açtığı toplar usta işiydi. sahanın en iyilerindendi.
*Ali ülgen, ofansif olarak çok iyiydi.
*Recep burak, stoperde yerini garantiledi bence bu maç.

nötrler
*Soner, yediğimiz golde gereksiz hamle yapıp eksildi. ceza sahası yayında endirekt serbest vuruş verdi rakibe. ofansif olarak fena değildi.
*Tomane, çabaladı ama net top gelmedi.
*Melih, bu ligin üzerine çıkamama sebebi topla oynarken kararsızlığı. ne zaman ayağından çıkartacağını kestiremiyor bir türlü.
*Çinari, güzel bir asist yaptı, beklenmedik pasları var ama o da melih gibi karar sıkıntısı çekiyor gibi.
*Polat, umut verdi ama bu kanat bolluğunda ne kadar forma bulacak acaba?
*Cihan, girdiğinde kimin nerede oynadığı belli olmadığından net bir şey söylemek zor.

kötüler
*Boli, ilk onüç dakikada dört tane pas hatası yaptı, sonra rakibe gol hediye etti. soner'in yaptığı endirekt faulde topu yine rakibe yolladı. yabancı kontenjanını tüketmeye değecek bir performansı olmayacak gibi.
*Nurullah, golde hatası yok ama üç tane direk rakibe top yolladı.
*Mehmet akyüz, otuz dakika sahadaydı. bir tane olumlu hareketini görmedik.
*Gökhan karadeniz, bir iki tane güzel pas attı onun dışında sahada yoktu.

Sol Açık

Bence bu takım geçen yılki Samsunspor'dan daha iyi. Ama oynamaya çalıştığımız oyun geçen yılkine göre çok daha riskli bir oyun. Takım önde inanılmaz baskı yaptı. Bence yeterince koordine bir baskı değildi bu, geliştirilmesi gerek. Bundan dolayı rakibin her çıkışı tehlike oluşma potansiyeli oluşturdu ve kalemizde az sayıda tehlike yaşamamız, Balıkesir'in zayıf olmasından. Dişli bir rakip, çok sorun yaratır. Bu da futbolun cilvesi; önde baskılı, hücum futbolu oynarsan çok iyi bir uyumla takımın hareket etmesi gerek, yoksa oyunda üstün görünsen de maçı kaybedebilirsin. Garantili bir oyunda ise (geçen yılki gibi) zor yenilir ama asla keyif almazsın. Bu yılki oyun ne kadar skor aldıracak bilmiyorum, ama izlemesi daha zevkli.

Oyuncular bazında ise:
* Hasan'ı çok beğendim. Aslında maçı çözen Yasin değil, ilk 2 golde oyunu açışıyla Hasan'dı. Tam olarak iyi bir regista oyunu sergiledi.
* Ali'yi hücumda beğendim, ama savunmada açıklar verdiğini düşünüyorum. Biraz Erhan Kartal hissi veriyor ama onun iyi niyetlisi...
* Soner'i de beğendim. Geride Ali'nin bile kademesine girdiğini gördüm.
* Osman da iyiydi, ama muhtemelen bu oyunda Diomande'yi daha çok beğeniriz, çünkü bu oyun defansif orta sahaları iyi gösteren bir oyun.
* Yasin çok istekliydi. Aslında genel görüşün aksine, geçen sezon da istekli ve başarılıydı. Bu sezona da 3 golle başlaması iyi oldu.
* Gol atamasa da ve hatta gol pozisyonuna bile giremese de Tomane'yi beğendim. Rakip savunmayla resmen boğuştu ve diğer oyuncuların pozisyona girmesine katkı verdi. Zaten Tomane çıkınca hücum presimiz de top hakimiyetimiz de azaldı.
* Çinari'den umudum yoktu ama ışık verdi. Fiziksel özellikleri iyi, biraz savruk ama aynı zamanda beklenmedik hareketler yaptığından savrukluk avantaja dönüşebiliyor. Bu hali yeterli değil ama sezon içinde gelişirse katkı verebilir.

Ama tüm bu olumlu ifadelerde Balıkesir'in de katkısının olduğunu unutmamak gerek. Balıkesir maçından hareketle sezonu yorumlayacaksak, takımımız çok umut verdi derim. Ama bu maçtan hareketle sezonu yorumlamanın biraz abartılı olacağını da unutmamak gerek...

fanatik samsunsporlu

Kötü taraflarımız Nurullah'ın güven vermemesi,Boli'nin vasatı aşamaması,Gökhan'ın katkı sunamaması,Mehmet Akyüz'ün eleğini asması ve Ali'nin defansif zaafları.
İyi taraflarımız Hasan gibi maestromuzun,Osman ve Recep Burak gibi cengaverlerimizin,Yasin gibi oyunu iyi okuyan oyuncumuzun,Ali ve Soner gibi ofansif beklerimizin,Melih ve Polat gibi hızlı kanatlarımızın,Tomane gibi güçlü santraforumuzun,eksikliklerini tamamladıklarında Fofana ve Diomande gibi oyuncularımızın ve de Mehmet Altıparmak gibi şeffaf bir hocamızın olmasıdır.

cembaba

Ben de Boli'yi beğenmedim. Nurullah'lık aslında pek olay yoktu ama bence kale değişir sanki bu sezon. Takım iyi bir görüntü verdi. Ne yapmak istediğini bilen, hücum oynayan, ribaund toplarını hemen almak isteyen ve beklerini olabildiğince ileri çıkaran ve en önemlisi gelişim gösterebilecek nitelikte oynadık. En çok Ali ve Osman'ı beğendim. Diomande, Fofana, Alen, Savicevic de girecek bu takıma. Yolumuz açık olsun. Balıkesir maçı tabii ki ölçü değil ama ilerisi için içimiz umut dolu.

tactician

Sürekli önde oynayan Manisa FK'da, Burak oyununu büyütmüş. Bunu hazırlık maçlarında da hissettirmişti zaten. Bir iki ufak hatası dışında iyidi. Oyunu önde oynayan çalışan takımların tandemi nasıl olur'a iyi bir örnek hızı ve hamle yeteğeği ile. Topla münasebetleri de oldukça iyi. Barış eğer 11'de yer bulacaksa muhtemelen Boli'yi kenara itecektir.

Beklerin hücumcu yapıları senelerdir hasret kaldığımız bir durumdu. Bu anlamda her ikisi de çok katkı verdi. Bu kadar efor sonrası oyunun savunma yönünde yaptıkları ıskalar çok yadırganmıyor. Hele ki bu seviyelerde. Özellikle Ali, son dakika piyangosu ile şans buldu. Ve bu şansı da iyi kullanabilmek adına her şeyini verdi.

Orta alanda Hasan'dan beklenen bir performans seyrediyoruz. Orada bir sürpriz yok. Fakat Osman genel beklentinin çok üzerinde bir performans ortaya koyuyor. @Sol Açık oyun yapısı gereği oradaki oyuncu iyi gözükür şeklinde bir tespit yapmış ve Diomande yi daha çok beğeniriz demiş ama bu kadar atletik, hızlı, pas arası yeteceği son derece iyi, topla münasebetleri fena olmayan bir adamdan forma almak zor bence.

Yasin bu sene takım adına fark oluşturacağı beklenen bir isimdi. Bunu da gösteriyor. Modern açık oyuncusunun yapması gereken her şeyi biliyor ve yapıyor. Tipik bir çizgi oyuncusunun modern oyundaki yeri her geçen gün silikleşiyor. Dripling yeteneği ve orta kabiliyeti eski oyunda yeri daha belirgin meziyetlerdi. Bugün artık, half-space kullanımı, akan oyundaki pozisyon bilgisi, ani ivmelenme yeteneği ve en önemlisi skor koşusu açık oyuncularından beklenenler haline geldi. Modern 4-3-3 takımlarına baktığınızda kanat hücumcularının merkezdeki oyuncudan çok daha fazla skor katkısı verdiğini göreceksiniz zaten. Gollerde yaptığı koşular Yasin'i anlatıyor. Nazar değmesin, maşallah.

Hocanın sürekli bahsettiği oyun sistemine dair çıkarımlarımı da Kocaelispor maçı sonrası yazarım inşallah. İyi bir başlangıç yaptık. Gökhan Karadeniz, Boli, Nurullah ve biraz da Melih bence takımın senkronuna uyum göstermek noktasında en zayıf çarklar. Yine de bu kadro derinliği ve iştahla inşallah güzel bir sezon geçireceğiz diye görüyorum.

jean

Rakip zayifti her ne kadar bu mac olcu olmasada fena bir sezon gecirmeyecegimiain sinyalin aldik orta saha iyi defans ve forvetin azdaha iyi olmasi lazim zamanla insaallah

mehmet yılmaz

eprianu

Maç ile ilgili ortak görüşlerimizi dile getirmişsiniz zaten. Aynı şeyleri yazmak istemedim.

Ben farklı bir konuya değinmek istiyorum. Rakip zayıftı, bu maç ölçü olmaz gibi sözlere katılmıyorum. Biz geçen sene ligin zayıf takımlarından Menemen ile yaptığımız maçta şampiyonluk umudumuzu yitirdik. 3 sene önce averaj takımı olan Gaziantepspor maçı ile küme düştük.

Balıkesirspor kadro kalitesi açısından zayıftır veya güçlüdür bilemiyorum ama dün sahada diri bir rakip vardı. Geçen seneki Samsunspor olsaydı bu maç nerelere gelirdi, tahmin etmek dahi istemiyorum.

Her şeyi bir yana bırakıp düz bir mantıkla konuşuyorum: Ben dünkü maçtan keyif aldım. Önde basan, kanatlardan, ortadan, her yerden gol arayan, beklerin ileri çıkıp hücuma katıldığı, orta alanda Hasan ile Osman'ın şov yaptığı, umudu kestiğim ve kaptan sıfatıyla görmek istemediğim Yasin'in beni utandırdığı, en güzeli ve önemlisi de 76. dakikada genç oyuncumuz Polat Yaldır'ın oyuna girdiği bir maç izledim.

Üzülerek söylüyorum ki Ertuğrul Sağlam bizde derin yaralar bırakmış. Ben geçen sene hop oturup hop kalkmamız gereken son hafta maçlarını dahi umutsuz bir şekilde, sıkılarak izlemiştim. Uzun zaman sonra Samsunspor maçından keyif aldım. Tam olarak hazır değiliz, eksiklerimiz var amenna ama en azından hem oyun olarak hem de ligdeki sıralama olarak geleceğe umutla bakabiliyorum.

Bu sene olacak inşallah.

orhan

Bu maç özelinde bazı şeyleri konuşmak için çok erken çünkü rakibin senin sıkletinde olmaması transfer tahtasının kapalı olması dolayısı ile bu ligin en zayıf takımlarından.
Her şeye rağmen takımın havasının değiştiği önde baskı kurarak hızlı oyunu, gölü düşünmesi ve yardımlaşması güzeldi. Önde baskıyla oynayacağımız bu tip oyunlarda da arka tarafa adam kaçırma ve boşluk bırakma malesef çok fazla oldu Balıkesir yapamadı ama başka bir takım çok rahat yapar diye düşünüyorum sadece ali Ülgen tek başına ters kademeye girerek üç top kesti bu tip açıklar iyiye alamet değil.Dünkü maçta  takımda sırıtan oyuncuların başında boli gelmekteydi gerçekten maça hiç motive değildi böyle devam ederse formayı biran önce teslim etmeli, ona eşlik eden biraz üzerine koysada  gökhan ve Nurullah da hiç güven vermediler. Melihde ise bir kanat oyuncusu olmasına rağmen takımın ön bölgedeki hızına ayak uyduramaması vasat bir görüntü vermesi inşallah sakatlığından dolayıdır yoksa o da formasını kaptırır. Takım transferde bu sene altı yabancı oyuncu almasına rağmen hiç birini oynatamaması düşündürücü yabancı oyuncu transferinde ne kadar yanlış yapılmışsa yerli transferlerde ise o kadar doğru işler yapılmış. Özellikle Mehmet hocanın yedek kulubesini genç isimlerden oluşturması ve ikisini sahaya sürmesi gelecek adına sevindiriciydi.Geçen sezon futbol adına kandırılmışken busene Mehmet hocayla daha heyacanlı ve agresif maçlar seyredeceğimizin sinyallerini ben ilk maçtan aldım sonu iyi biter inşallah.