DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

edmontdante

13 Kasım 2011, 15:03:57 #720 Son düzenlenme: 13 Kasım 2011, 15:10:59 edmontdante
Paylaşımlarınızı aşağıdaki  formatta yaparsanız başlık belli bir düzende ilerlemiş olur

Alıntı yapılan: edmontdante - 26 Şubat 2009, 13:56:43
Tristan ve İsolde (2006)
James FRANCO-Sophia MYLES
İMDB PUANI:7.0/10

"12. yüzyılın sonunda yazılmış Wagner'in bir operası olan Tristan ve Isolde'nin acıklı aşk öyküsünün sinema versiyonunun yönetmenliğini "Robin Hood", "Waterworld" ve "Monte Cristo Kontu" gibi büyük bütçeli filmlerin yönetmeni Kevin Reynolds yapıyor. Kralın şövalyelerinden olan Tristan ve kralla yakında evlenecek olan Isolde'nin imkansız aşkının anlatıldığı bu epik filmde başrolde Hollywood'un yükselen yıldızı James Franco bulunuyor. "

Tavsiye üzerine izledim.Ortaçağ Avrupasında geçen tarihi bir film.Bu ortamları sevenler için ideal.Başarılı bir film

Burak

Türkçe ismi  : Sil Baştan

Filmin adı, didaktik şiirleriyle ünlü şair Alexander Pope'un yazdığı Eloisa to Abelard isimli aslı çok daha uzun olan şiirinin bir bölümünden alınmıştır. Bu şiir Charlie Kaufman'ın Being John Malkovich'de de kullanılmıştır[1]:
How happy is the blameless Vestal's lot!
The world forgetting, by the world forgot;
Eternal sunshine of the spotless mind!
Each pray'r accepted, and each wish resign'd.
Filmin bütçesi 20,000,000 $'dır. Sevgilisini neden silmek istediğine dair yapılan kaset kayıtları sırasında Jim Carrey ve Kate Winslet'in gerçek hayatlarından aşk acılarını paylaştıkları konuşmalar filmdeki bazı diyaloglara kaynaklık etmiş. Elijah Wood ve Mark Ruffalo arasında geçen diyaloglarda oyuncuların kendisi değişikliklere gitmiş.[2]

Uzun zamandır arşivimdeydi geçen akşam izledim çok güzel bir film geçişler mükemmel ama çok benim tarzım olmadığı için ben 8.5 vermiyorum İMDB gibi şahsi kanaatim 10 üzerinden 7 veririm ama izlenmesi gerekir mi bence kesinlikle evet .

ahmetsefa55

Dedemin İnsanları
tek kelimeyle müthiş.
harika.
çok iyiydi ya.
valla daha çok övgü yapmak istiyorum o kadar yani. :ok

Burak

Bu ara IMDB Top 250 deki eksiklerimi tamamlıyorum :) ve de bildiğim yönetmenlerin filmlerini tercih ediyorum o yüzden bir kaç film yazacağım daha öncede paylaşılmış olabilir affola

http://www.imdb.com/title/tt0317248/

Brezilya'nın Rio de Janeiro kenti dışında hükümet eliyle kurulmuş gecekondu mahallelerinden birinin adı da Tanrı Kent anlamına gelen "Cidade de Deus"'tur. Bu yoksul ve kalabalık muhitte hayat çok zordur, fakirlik ve işsizlik gençleri hatta bebek sayılabilecek yaştaki çocukları bile suça itmektedir. Uyuşturucu kullanmak ve silah taşımak ve kullanmak ilkokul çağındaki çocuklar için bile sıradan ve doğal sayılmaktadır. Hikaye bu semtin ilk kurulduğu 1960'lı yıllarda başlar ve küçük çocuklardan "Roket" lakaplı Buscapé'nin (Alexandre Rodrigues) ağzından dış ses olarak anlatılır. "Roket" aslında mahallenin en mülayim ve kendi deyimi ile suça yatkın olmayan çocuğudur, fotoğrafçılığa meraklıdır ve bir muhabir olmayı düşler.
Anlatıcı "Roket", filmdeki karakterleri tanıtırken, içlerinde abisi "kaz"ın da bulunduğu "Acemi üçlü" adı verilen ve küçük soygunlar yapan bu ilk çetenin ilerde ortaya çıkacak olanların yanında ne kadar masum ve amatör kalacağını anlatır.
1970'lere gelindiğinde nesil değişmiştir, küçükler büyümüş ama çeteler daha da sert ve acımasız olmuşlardır. Gettoyu aralarında paylaşamayan çetelerin kızıştırdığı hakimiyet savaşları tüm hızıyla devam ederken "Roket" bir gazetede ayak işlerinde çalışmaya başlar. Tesadüflerin de yardımıyla çektiği bazı fotoğraflar gazetede yayınlanınca idealindeki muhabirlik mesleğine ilk adımını atmış olur. Gazete yönetimi gettoya girebilen tek fotoğrafçı olduğu için onu bu konuda görevlendirir. Son büyük çete savaşını gizlendiği yerden görüntülemeyi başaran"Roket" şöhreti yakalar ve gazetedeki yeni işini garanti altına alır.
Çetelerin birbirini yok ettiği filmin sonunda, onların yerini derhal daha da küçük yaşlarda üçüncü bir neslin aldığı ve hiç zaman kaybetmeden öldürme planları bile yapmaya başladıkları görülür.

Ben çok beğendim çok haraketli bir film ayrıca belirtildiğine göre gerçek hikayeden uyarlanmış zaten İMDB puanı da 8.8 bendende bir 9 :)

ahmetsefa55

tanrı kent çok iyi  :ok

twitter

bu konu tam benim kalemim ya imdb top 250 bitirdim üşenmeden  :)

pan'ın labirenti favorimdir bilinmeyenler içerisinde top 250'de

brigand

Alıntı yapılan: muhalif - 16 Aralık 2011, 18:06:20
tanrı kent çok iyi  :ok

2 yıl kadar önce izledim sanırım. Oldukça sürükleyici ve güzel bir hikayesi var. Gerçekten de değerli bir film.

Burak

Alıntı yapılan: twitter - 16 Aralık 2011, 18:44:23
bu konu tam benim kalemim ya imdb top 250 bitirdim üşenmeden  :)

pan'ın labirenti favorimdir bilinmeyenler içerisinde top 250'de

pan'ın labirentini ilk çıktığı zaman indirdim ama elim gitmedi bilim kurgu fantastik tarzlar beni sarmıyor fazla realistim sanırım filmlerdekinin gerçek hayata yakın olmasını tercih ediyorum daha çok yüzüklerin efendisi üçlemesini izlemedim mesela izlemeyi de düşünmüyorum :)

Listenin çokta altına inmeye gerek yok Esaretin bedeli , Ucuz Roman , Fight Club , Olağan Şüpheliler , Casablanca , Kuzuların Sessizliği , Forrest Gump, Full Metal Jacket , Memento, Leon , American History X liste uzar gider hepsi izlenmesi gereken filmler hakikaten ama benim ilk 5 filmim Esaretin Bedeli , Old Boy ,Hayat Güzeldir ( La vita e bella )  , Pulp Fiction , Der Untergang  :--*

Tufan

Burak Pan'ın Labirenti'ni izle abi bende bu akşam bu başlıkta görüp izledim güzel film top250den epey eksiğim var bitirmek lazım bi ara :)

Burak

Hadi bakalım izleyelim madem Tufi :) indiriyorum

cembaba

25 Aralık 2011, 03:23:10 #730 Son düzenlenme: 25 Aralık 2011, 04:13:39 CemBaba

Filmin Adı: Kazanma Sanatı - Brad Pitt
IMDB PUANI: 10/7.9
Filmin konusu: Doymuş oyuncuları göndererek, yeni bir takım kuran Billy'nin hayat hikayesini anlatıyor. Analiz'in spor üzerinde çok önemli olduğunu gözler önüne seren bir film.

Bir başarı hikayesi. Benim çok hoşuma gitti. Herkes sevmeye bilir.

2 saat boyunca sıkılmadan izledim.-

erkutdem55

Alıntı yapılan: CemBaba - 25 Aralık 2011, 03:23:10

IMDB PUANI: 10/7.9
Filmin konusu: Doymuş oyuncuları göndererek, yeni bir takım kuran Billy'nin hayat hikayesini anlatıyor. Analiz'in spor üzerinde çok önemli olduğunu gözler önüne seren bir film.

Bir başarı hikayesi. Benim çok hoşuma gitti. Herkes sevmeye bilir.

2 saat boyunca sıkılmadan izledim.

film nerde?

cembaba

Abicim resim gorunmuyor mu?

kalptenþimþek

ben görüyorum abicim, sorun yok 8)

Serkan

Mutlaka izleyen ne kadar çok şey desem bu film için az kalır... insanın içine oturuyor...