Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

birolkys

Nihat GENÇ    KÖPEKLEŞMENİN TARİHİ
Sinan meydan CUMHURİYET YALANLARI

Nuri Asan

Teşekkür ederim bilgi için.

Köpekleşmenin Tarihi ve Karanlığa Ezan Okuyanları sipariş ettim.

Beni www.kitapyurdu.com ile tanıştıran Samsun' ive Ali İhsan'a teşekkür ederim.Hem uygun fiyata kitap alıyoruz hemde aldığımız kitaplardan puan kazanıp tekrar ücretsiz kitap alıyoruz

mehmet yılmaz

Arkadaşlar, bir de ricam şudur. Lütfen okuduğumuz kitapların sadece adlarını -yazarlarını yazıp bırakmayalım. Bunun bir anlamı olmuyor. Tavsiye eder miyiz, ne anlatıyor, ne gibi bir iz bıraktı sizde, niçin okumalıyız gibi şeylerden de söz edersek başlık daha faydalı olacaktır.

Nuri Asan

Kitap Siparişlerini dün verdim ama pişman oldum.Turgut Özakman Cumhuriyet-Türk Mucizesi 2.Kitap çıkmış.Siparişi verdikten sonra farkettim.Başka sefere artık :(

Burak

24 Ekim 2010, 23:55:36 #259 Son düzenlenme: 24 Ekim 2010, 23:57:39 Burak
son zamanlarda okuduğum tek kitap smmm staj başlatma hazırlık kitabı ama onun dışında önceden okuduğum bir kaç kitap hakkında bilgi verebilirim.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde  

Grigory Petrov tarafından yazılmış Finlandiya ' nın kuruluşu ve yaşananları anlatan çok güzel bir kitap . Atatürk ' ün tüm Türk Askerlerinin okumasını tavsiye ettiği bir kitap ayrıca .

Son Osmanlılar

Murat Bardakçı'nın yazdığı Osmanlı yıkıldıktan sonraki Osmanlı Hanedanlığının yaşamlarından kareler sunan çok güzel bir kitap . Örneğin Osmanlı İmparatorluğu devam etse tahta geçecek olan taht varisi Fransa'da mezar bekçiliği yaparak geçimini sağlıyor. Güzel bir kitap tavsiye ederim.

Dünyanın Zenginliği, Ulusların Fakirliği / Daniel Cohen

Bu ekonomi ile ilgili çok basit bir kitap . Ekonominin temel işleyişini ve kapitalizmin gaddarlığını anlatan bir kitap . Gelir dağılımının adaletsizliği kitabın ana konusu şöyle ki Dünya'nın yüzde 20 'lik nüfusu Dünya gelirlerininin yüzde 80' ini elde ederken geride kalan yüzde 20 Dünya gelirinin yüzde 80' ile geçinmek zorunda ana temada bunun üzerine zaten

bunların dışında da aklıma geldikçe paylaşırım

Nuri Asan

nerede ise 1 yıldır kitapyurdu.com ve diğer kitapçılardaki bütün kitap fiyatlarını karşılaştırıyorum.Neden kitapyurdu.com'da kitaplar daha uygun.Arada az buz değil,bayağı bir fark var.Yeni çıkan kitaplarda uygun.

Örneğin Turgut Özakman'ın yeni çıkan kitabı Cumhuriyet-Türk Mucizesi 2. Piyasada 30 Lira iken kitapyurdunda 24.12 Lira

Taksim'de ki en baba en ucuz kitapçıda bile İsmail Pala'nın Şah Ve Sultan'ı 13 -15 Lira arasında değişir iken,kitap yurdunda 9.75 Lira.

Mutlaka kitapyurdu.com'da bu işten para kazanıyor,peki diğerleri neden fazla kazanıyor

Burak

Hocam kargo parasıda veriliyor ama hem ben bazı kitapları hepsiburada.com dan daha ucuz aldığım oluyor. İnternet siteleri arasında çok büyük fiyat farkları yok sanırım ama dediğin gibi bazı kitaplar üzerine kargo parası verildiği halde daha ucuza geliyor bende dışarıdan kitap almıyorum artık . Hatta kırmızı beyaz kara sevda 'yı da internetten almıştım hepsiburada.com dan :):):) aslında bizim hocanın Türk İktisat Tarihi kitabını almak için girmiştim ama baktım oda var oradan aldım ama bilsem Mehmet Abi'den alırdım onda daha ucuzmuş  :D :D :D :D

Nuri Asan

Burak sevgili kardeşim.50 liralık kitap alsan kargoya ödeyeceğin en fazla 2-3 lira.Kitapyurdu.com'da ki indirimlerle kargo parasını fazlasıyla karşılıyorsun zaten.Kargo parasını koysan bile dediğin gibi kitapçıdan daha ucuza geliyor.

Ben kitap aldığım zaman 8-9 adet alıyorum.Hem kargo parası ödemiyorum,hemde 4 taksitle alıyorum.Şu ana kadar kitapyurdu'na 4 sipariş verdim hiç birisinde sorun çıkmadı.

Yaklaşık 1 senedir bende kitapçıdan kitap almıyorum.

Burak

benim dediğim tek tek alım  için geçerli senin dediğin gibi 8-9 tane alınca hemde taksit yapınca tadından yenmiyor zaten :)

Burak

Uploaded with ImageShack.us

koptum yaa bu karikatür en iyi buraya giderdi  :D :D

mehmet yılmaz

26 Ekim 2010, 18:48:15 #265 Son düzenlenme: 20 Aralık 2013, 01:09:30 mehmet yýlmaz
Süreç şudur; yıllar geçtikçe daha iyileri gelir çünkü zaman yeninin lehine işler ancak ben bugün bile Türk edebiyatında Ömer Seyfettin'in üstünde bir hikayeci tanımıyorum; görmüyorum... Bilen varsa söylesin! Sadece "Nakarat" hikayesi bile bir devrin ruh halini ortaya koymaya yeter de artar bile...

Tahir Alangu'nun ilk basımı 1968'de yapılmış ve gerçekten çok titiz bir ürün olan, YKY'den çıkan; Ömer Seyfettin ile ilgili açık bir nokta bırakmamış neredeyse. Ömer Seyfettin'i seven, araştıran herkes için çok önemli bir kaynak kitap. Çok genç yaşta kaybettiğimiz bu büyük hikayecimizi tanımak ve anlamak için bire bir. 

Ömer Seyfettin - Ülkücü Bir Yazarın Romanı
adlı biyografisini okuyorum son günlerde.

Nuri Asan

Şu anda ellerim ayaklarım titriyor,Kitapyurdundan vermiş olduğum siparişlerim geldi az önce.Kocaman bir karton kutu içerisinde.Kutuyu açınca etrafı mis gibi kitap kokusu kapladı.Heyecandan ölüyorum,tam 7.252 gram ağırlığında.Allahım bu heyecanı herkeze nasip et.

İşte gelen kitaplarım.

Bu Ay Ne Okuyalım?(Hediye)
   Dünyanın İlk Günü (Cep Boy)
   Ateşle Oynayan Kız & MILLENNIUM II
   El Kızı
   İstanbul Hatırası
   Hanımın Çiftliği İki Cilt Tek Kitap (2.Kitap Hanımın Çiftliği - 3.Kitap Kaçak)
   Osmancık
   Pazarlık
   Teşkilat
   Toprak Ana
   Şah ve Sultan
   Türkan & Tek ve Tek Başına (Özel Baskı Özel Fiyat)
   Ejderha Dövmeli Kız & MILLENNIUM I
   Vukuat Var Hanımın Çiftliği 1
   Yavuz
   Yeniçeri & Kılıç Kından Çıkınca
        Kim bu hainler
        İhaneti Gördüm
        Takunyalı Führer
        AKP çoktan kapatılmalıydı.

Revenge

Zorunlu edit:Şah ve Sultan İsmail PALA değil,İskender PALA olacak

babasamsunlu

Delikanlılığın kitabı - Alişan     :-\ :-\ :-\ :-\ :-* :-* :-* :-* :P :P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Nuri Asan

Orhan Kemal-Murtaza'yı 2 gün gibi kısa bir zamanda okudum.Arkadaşlar çok sade ve yalın bir dille yazılmış mutlaka okuyun.Kitapla izlenimlerimi aktarayım.

Aslında bu kitap 1952 yılında Vatan Gazetesinde yayınlandı.Yaşar Kemal Murtaza'dan övgü ile söz eder.Yaşar Kemal,Orhan Kemal'den Mürteza'nın müsvettlerini ister.Orhan Kemal 30 sayfalık hikayesine devam eder.

1952 yılında Orhan Kemal iş arıyordu.O yıl Orhan Kemal  için dönüm noktası olur.Kuşusuz ki bu dönüm noktasında Murtaza'nın katkısı çok büyüktür Orhan Kemal'e...

İçimizden biri Orhan Kemal'in Murtaza adlı eserini okurken hem güldüm,hem düşündüm.Murtaza bu kitapta ''Sizin dolaşırmı kanınızda Kolaağısı Hasan Bey'in kanı,dökmüs mübarek topraklarına kanını,vazife esnasında tanımayacaksın kimseyi demeyeceksin evladım ciğerparem'' gibi devrik cümleleri ile karşımıza çıkmakta.

Murtaza gözünü kırpadan görevini yapan,görevini herşeyden hatta eşi ve çocuklarından bile üstün gören bir mahalle bekçisidir.Murtaza'nın disiplinli oluşu mahallenin canını sıkar ve mahalleli başlar Bekçi Murtaza'yı şikayete.Çünkü Murtaza yüzünden mahalleli rahat takılamaz.

Mahalleli Murtaza'yı şikayte gider,Komiser onu kollayınca çareyi Emniyet Müdürüne gitmekte bulurlar.Emniyet Müdürü ve bir fabrikanın Fen Müdürü iki arkadaştır.Emniyet Müdürü Fen Müdürüne rica eder ve Murtaza artık Fabrikada Gece Kontrol yardımcısıdır.

Ama Murtaza her yerde Murtaza'dır,Almışım amirlerimden sıkı terbiye,görmüşüm disiplin,dolaşır kanımda şehit Kolağası Hasan Dayımın mübarek kanı diyerek burada da Murtazalık yapar.

Her ne kadar görevine aşık,sadakat,gözünü kırpadan çalışsada olsa fakirdir.Kimse Murtaza'yı sevmez ama keşke herkezin içinde küçük küçücüktete olsa ''Murtaza'' olsa.

Paradan,canından çok vatanını,milletini düşünen Murtaza...
Murtazalara özellikle şu anda o kadar çok ihtiyacamız var ki...