Ali Sami Alkış: Samsunspor'un hakkını yediler

Başlatan King Of The North, 26 Mayıs 2009, 11:59:26

« önceki - sonraki »

King Of The North

26 Mayıs 2009, 11:59:26 Son düzenlenme: 26 Mayıs 2009, 13:12:17 samsuni

Samsunspor´un hakkını yediler

Star Gazetesi Spor Yazarı Ali Sami Alkış,yazarımız Ercüment Gül'e Samsunspor hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.Samsunspor sempatizanı olduğunu belirten Ali Sami Alkış, "Bunu sanırım çok kereler birçok ortamda yüreklilikle söylemişimdir. Samsunspor Kulübü'nün bırakın Süper Lig'den düştüğü yılı, Süper Lig'de Milli Takıma futbolcular verdiği geçmiş yıllarda bile hakları her koşulda ve de birçok kez gasp edilmiştir" dedi.

"SAMSUNSPOR'A ÇOK HAKSIZLIKLAR YAPILDI"

Spor Yazarı Alkış, konuşmasına şöyle devam etti: "Samsunspor'a yapılan haksızlıkları unutamadığım bir örnekle anlatmak istiyorum. Geçmiş yıllarda Samsunspor'dan Celil ve Serkan'nın milli takıma davet edildiği sezon Fenerbahçe Kulübü'nün o zamanki başkanı Ali Şen milli takıma açıkça rest çekerek, sakatlığını gerekçe göstererek kaleci Rüştü'yü milli takıma göndermemişti. Bu arada Celil ve Serkan Samsun'da milli takım kampına katılmak için uçak tercihini yapmış, ancak Samsun'da düzenlenen DYP kongresi nedeni ilen uçakta yer bulamadığından zorunlu olarak karayolunu tercih etmişlerdi. Sonrasında bu iki futbolcu İstanbul'a milli takım kampına geç kaldıkları için TFF tarafından cezalandırılmışlardı. Yani bir kulüp başkanının, yani Ali Şen'nin açıkça tehdit ederek 'Ben futbolcumu milli takıma vermiyorum' dediği bir ülkede, mazeretleri olmasına karşın bu futbolculara, dolaysıyla da Samsunspor'a ceza vermişti. Demek istediğim düştüğü sezondaki haksızlıklarda hatırlayacak olursak Türk futbol tarihinde Samsunspor Kulübü'nün başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.

"SİVASSPOR'UN YERİNDE OLMASI GEREKİR"

Samsunspor'un yeri bırakın Bank Asya Ligi'ni, Süper Lig bile olsa bana göre ilk 5 de değil Sivasspor gibi şampiyonluğa oynaması gereken bir konumdur. Çünkü bu potansiyele sahip bir kulüp. Bunu bütün kalbimle söylüyorum. Ayrıca çoğu yerde göremeyeceğiniz bilinçli ve futbolu bilen bir taraftar kitlesi var. İnşallah bu takım, bu kulüp gelecek yıl ekonomik durumunu bir yola koyup gerekli fırsatı yaratır ve tekrar özlediğimiz, beklediğimiz Samsunspor'u Süper Lig de görebiliriz. Bunu talep etmiyor ısrar ederek söylüyorum.

"BENİM İÇİM KAN AĞLIYOR"

Kimse kusura bakmasın dost acı söyler. Samsunspor bu gün bu durumda ise bunda tüm Samsunluların suçu vardır. Samsunspor'un başarısızlığı sonrası çeşitli mazeretler göstererek hayıflanıp maçlarına gitmeyerek kendini kandıranlar ise asıl suçlulardır. Samsun tek şehirdir tek takımı vardır. Eğer bir takıma bakamıyor ve de doyuramıyorsan o zaman çok af edersiniz bu da beni üzüyor. Atatürk şehri ve potansiyeli olan koca Samsun, bir takıma bakamıyorsa buna ben ancak vah vah diyebilirim. Toparlanın arkadaşlar. Bu takımı da yaşatın artık. Bu kadar mı zor ya soruyorum? Benim içim kan ağlıyor yalvarıyorum biraz da sizin içiniz kan ağlasın. Ya da kendinize yakıştırıyorsanız kapıya kilidi vurun gitsin. Hiç birimiz bir daha Samsunspor konuşmayalım. Bizimde yıllardır içimizde süren bu üzüntü artık bitsin." 

http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=26289

yaman55

tüylerim diken diken oldu yine ne hallere düştük

beşnumara

bu ercüment gül de enteresan enteresan röportajlar yapıyor.dikkat mi çekmek istiyor ne...?

King Of The North

Ali Sami Alkış'ın 92-93 sezonunda ya da 2.3. süper lig sezonumuzda lig başladığında şampiyonluğun en büyük adayı Samsunspordur dediğini dün gibi hatırlarım ancak yedirmediler işte istanbul hemoganyasından.

34_55

arkadaşlar valla benimde içim kan ağlıyo ama asıl benim içim hala şu belirsizlik yüzünden kan ağlıyor ne olacak bu takımın haliya allah aşkına

kýrmýzýbeyaz55

bezgınbekır

valla bende kahroldum okurken haberi adam dobra dobra gercekleri soylemiş bir takıma bakcak halımız yok koca Samsunda yazık vallahi yazık  :-[

mehmet yılmaz

Bence medya da Ali Sami Alkış'ın hakkını yemiştir, çünkü o da tıpkı Samsunspor'umuz gibi İstanbul egemenliğine karşı ayakta durmaya çalışmış, yanlışlar yapsa da doğruları söylemiş, bazılarına şirin görünmek uğruna yalakalık yapmamıştır.

Ali Sami Alkış'ın Samsunspor'a özel bir sevgisi olduğunu düşünenlerdenim. Türkiye Gazetesinde yazdığı yıllarda Samsunspor için çok güzel şeyler yazmıştır.

Yalnız hafızası onu yanıltmış ama keşke Ercüment Gül düzeltse imiş, anlattığı olaydaki iki futbolcu Celil ve Serkan değil, Celil ve Vural'dır.

Ercüment Gül de zaman zaman Türkiye'ye mal olmuş futbol adamların Samsunspor'u anlattırıyor, güzel oluyor doğrusu.

Kaya

Alıntı yapılan: samsuni - 26 Mayıs 2009, 13:08:50

Yalnız hafızası onu yanıltmış ama keşke Ercüment Gül düzeltse imiş, anlattığı olaydaki iki futbolcu Celil ve Serkan değil, Celil ve Vural'dır.

evet bende çok iyi hatırlıyorum abi vural ile celil uçak mevzusu ali sami ALKIŞ yanlış hatırlamış ki fatih terim mümkün değil ki serkan AYKUT u kadroya çağırsın >:( ;D

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: iak5529 - 26 Mayıs 2009, 14:05:07ki fatih terim mümkün değil ki serkan AYKUT u kadroya çağırsın >:( ;D

çaktırma inanç, çünkü 1996-2000 döneminde milli takım hocası terim değil, denizli idi. ;)

serdaryavuz

arkadaşlar bende nedense serkan ve celil diye hatırlıyorum ve hoca da sanki fatih terimdi?

King Of The North

Tabi Serkan değil Vural olacaktı.
Bu Ali Sami Alkış abimizin Anadolu sevgisi yıllar geçti hiç bitmedi,istanbul hemoganyası ve trabzon lobisinin kol gezdiği her yerde biz inadına ve daha fazlasıyla sarılacağız Samsunsporumuza.

ali ihsan

Alıntı yapılan: samsuni - 26 Mayıs 2009, 14:08:22
çaktırma inanç, çünkü 1996-2000 döneminde milli takım hocası terim değil, denizli idi. ;)

O yıllarda üniversitedeydim.Mustafa Denizli yılın teknik adamı seçilmişti üniversite tarafından ve ödül törenine gelmişti.Tören sonrası otelin lobisinde Mustafa hoca'yı yakaladım ve Milli Takıma Samsunspor'dan oyuncu çağır hocam bekliyoruz filan dedim.O da bakarız filan demişti.Bu mevzudan sonra ki ilk maça Celil ve Vural'ı çağırdı tabi sonrası malum.

Celil ve vural bana dua etsinler  :D .Adamları ben milli yaptım  8) onlar otobüsten indiler kardeşim  :D

Oflu

Alıntı yapılan: Sapına Kadar 55 - 26 Mayıs 2009, 11:59:26

Benim içim kan ağlıyor yalvarıyorum biraz da sizin içiniz kan ağlasın.

Bizimkilerin ici kan aglasa daha ne isterdikki, Sami Hocam..?

Oflu

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 26 Mayıs 2009, 15:01:41
Adamları ben milli yaptım  8)

Hemsehrim, yanlis anlasilmalara izin vermeyesin...  ;)