AKSTV Celil SAĞIR ile soyleşi..

Başlatan Kadir ÇELEBİ, 10 Haziran 2008, 13:44:44

« önceki - sonraki »

Kadir ÇELEBİ

AKSTV ekranlarında ceili ile yapılan şoyleşide dikkat çeken açıklamalar..

Celilin yapmış olduğu acıçlamalardan bazılarını sizlerle paylaşmak istedim

trabzon şehrine ve taraftarına imreniyorum birlik beraberlikleri cok kuvvetli tek yumruk olmuş bir şehir profili sergilemekte

kendi taraftarımızın ayrı ayrı gruplar oluşturması bir butun olmamasından şikayetci oldugunu soylerken
bizleri G.B.B  elazığda mardinde bile yalnız bırakmadıgını vefalı bir taraftarımızın oldugunu başarılı bir takım oluşturulabileceğinde bunun tribunlerede yansıyacağını sozlerine ekledi..

Sezgin gümüş hakkında neler düşünüyorsun sorusuna sezgin gümüş benim icin iyi niyet ifade ediyor samsundan uzak olması sebebiyle kopru kuramadık yonetim bazında parmakla gosterliebilecek kişilerden oldugunu etrafındaki diğer yoneticiler tarafından yanlış yönlendirildiğini dile getirirken bu boşlukta huseyin başgol bizlere maddi ve manevi destek oldu..

Başgöl konusunda; bazı insanlar beni hüseyin başgölcü ilan etti ben gördüğüm faydalı yaklaşımlarından abiliğinden bana takıma ve personele maddi manevi herzaman destekte bulunan birini onure etmek istedim.. ismail uyanık doneminin ap ayrı bir donem oldugunu her fırsatta dile getirdim o zaman ben ismail uyanıkcıyım tanju abi menteş oğlu için benim babam derdi o da o zaman menteş oğlucuydu bu tarz yaklaşımları hoş değil..

Turgut tufenk konusu soruldugunda kendisiyle hiç tanışmadıgını ama duyumlarıma ore adam gibi adam profiline yakıştırılabilecek biri oldugunu biliyorum dedi..

Yeni oluşturulacak yonetimde gençlerle 1 2 sezon daha bulunduğu ligde olmasını orta vadede cozum yaratamayacagını gecen zaman içersinde samsunsporu daha sıradan bir takım haline getireceğini düşünüyorum.. çıkış yolu bana göre şampiyonluğa oynayacak bir takım yaratılması gerektiğini gençlerinse bu takım içersinde pişmesi gerekir..
burda kaybedilen zamanın telafisinin zor oldugunu vurgularken orduspor giresunspor G.B.B gibi takımların durumlarına bakan bir samsunspor takımı şahsen benim zoruma gidiyor..

Takımdan ayrılan Emre balak, Samet Kılıç, Armağan Kuş için  şunları söyledi burada Yonetimsel bir boşluk vardı biz ismail uyanık başkanın odasına sozleşme için gittiğimizde geçtiğimiz yıl az paraya imza attık bu yıl daha fazla isteyeceğiz diyerek giderdik her defasında odadan çıktığımızda yine imza atmış bir şekilde çıkardık inanılmaz konuşma yeteneği ve ikna yeteneği vardı
Babası istedi kendi gitmek istedi gibi nedenleri ortadan kaldırmak yonetimin goreviydi

Samsunsporda futbol oynayamayan forma şansı bile zor bulan gittiği takımda ne kadar başarılı olur düşünülür.. Once samsunsporda oynayacaksın kendini kanıtlayacaksın buraya hizmet edeceksin.

Şehrinde valilik siyaset belediye başkanları eski yeni yoneticilerin bir araya gelip çıkış yolunun bulunması gerektiği aksi takdirde samsunsporu daha zor gunler beklemektedir.

geçtiğimiz sezonun kendisinin ve takımının en kotu sezonu yaşadığını dile getiren Celil sağır sezgin gümüş yonetimini sanki celil getirmiş gibi yaklaşımlar var ben galip öztürk ile görüştüm bizzat yanına gittim samsunspor'a sahip çıksınlar diye once kardeşi talip özturk'un adaylıgı soz konusuydu her nedense olmadı sezgin gümüş yonetimini destekledigini biliyoruz ama benim bilgim dahi yoktu geleceklerinden

Takımda kalacakmısınız sorusunaysa serkan ve celil yanıt vermekten kacındılar başarı icin superlig için bir kadro oluşturulursa maddi manevi takımın kafası rahat bir durumda olduğu takdirde samsunsporu super lig'e çıkardıklarında jubile yapmak istediklerini dile getirdiler..

CeLiL_55

Helal olsun İmparator dobra dobra konuştun şu takımı senin kadar düşünen biri daha varmıdır acaba..

jean

veis

hadi oglum sıra sende caner gitdi sende gitdi bu kabu dolu günler en azından birazda olsa mutluluga dönüşsün.

körfez55

Alıntı yapılan: SamsunSpor_34 - 10 Haziran 2008, 13:44:44

trabzon şehrine ve taraftarına imreniyorum birlik beraberlikleri cok kuvvetli tek yumruk olmuş bir şehir profili sergilemekte

kendi taraftarımızın ayrı ayrı gruplar oluşturması bir butun olmamasından şikayetci

buraya dikkat ne kadar haksız bulsam da bu konuda son derece haklı...şimdi onlar 5 milyon euro ya transfer yapar bizde 5 milyon ytl bulup lige katılamayız.fark apaçık ortada

CeLiL_55

Alıntı yapılan: veis - 11 Haziran 2008, 08:02:01
hadi oglum sıra sende caner gitdi sende gitdi bu kabu dolu günler en azından birazda olsa mutluluga dönüşsün.
Celil bu takımdan giderse Samsunsporun bankasyada parçalarını bulamassın sen merak etme

celebi

Alıntı yapılan: CeLiL_55 - 11 Haziran 2008, 10:25:50
Celil bu takımdan giderse Samsunsporun bankasyada parçalarını bulamassın sen merak etme

Onuda deneyelim bakalım zaten her şeyi gördük onuda görürüz. ayrılsın bakalım birde bu şekilde görelim. >:(

Nuri Asan

Celil varya adam gibi adam ve de gerçekten Samsunspor'lu.Bu programı bende izledim adam Samsunspor diyince gözlerinin içi parlıyor Celilin şu sözlerine katılmamak gerçekten mümkün değil...

AlıntıYeni oluşturulacak yonetimde gençlerle 1 2 sezon daha bulunduğu ligde olmasını orta vadede cozum yaratamayacagını gecen zaman içersinde samsunsporu daha sıradan bir takım haline getireceğini düşünüyorum.. çıkış yolu bana göre şampiyonluğa oynayacak bir takım yaratılması gerektiğini gençlerinse bu takım içersinde pişmesi gerekir.. burda kaybedilen zamanın telafisinin zor oldugunu vurgularken orduspor giresunspor G.B.B gibi takımların durumlarına bakan bir samsunspor takımı şahsen benim zoruma gidiyor..

Sadece Samsunspor

CELİL: KAPI KAPI DOLAŞTIM

Kaptan Celil: "Samsunspor'u Süper Lige çıkarıp, jübile yapacağım"...

11 Haziran 2008 Çarşamba 11:23

Samsunspor'un Kaptanı Celil Sağır, AKS Televizyonu'nda yayınlanan Sporaksiyon Programı'na katılarak, sezonu değerlendirdi. Kaptan Celil, "Sezon başında kapı kapı dolaştım. Ancak kimse bize yardım etmek istemedi" diye sitem etti

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ
Mehmet soykan'ın hazırlayıp sunduğu Sporaksiyon programına katılan Samsunspor'un emektar futbolcusu ve kaptanı Celil Sağır, birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. Samsunspor'un içinde bulunduğu durumdan dolayı içinin acıdığını dile getiren Celil Sağır, "İki sezondur Samsunspor'u düze çıkarmak adına futbolcu arkadaşlarımızla birlikte üstün bir çaba örneği veriyoruz. Biz üzerimize düşeni fazlası ile yapıyoruz ama bir türlü yönetim anlamında başarı sağlanamıyor ve hak ettiğimiz çizgiye gelemiyoruz" dedi.

GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLDİM
Sezon başında kapı kapı dolaşarak Samsunspor'un menfaatleri için validen belediye başkanına, siyasilerden, bürokratlara kadar tek tek kapı kapı gezerek yardım istediğini de sözlerine ekleyen Celil, "Bu yaklaşımımıza herkes duyarsız kaldı. Sezon bitmeden yönetim ile ters düştük. Kimsenin yapamadığını yaptık. 'Biz bu takımı ligde bırakacağız, kimseye ihtiyacımız yok' dedik ve dediğimizi yaptık. Konuşmalarım yüzünden iki kere kadro dışı bırakıldım. Arkadaşlarımız hakkını aradım günah keçisi ilan edildim" diye konuştu.

HAKKIMIZI YEDİRTMEYİZ
Geçen sezonun son dört maçında özellikle forma giymediğini de belirten Celil, "Arkamızdan gelen genç oyuncuların oynaması için hocamız Orhan Kapucu'yla konuşup, Samsunspor'un geleceği olan gençlerin oynamasını istedim. Hocamız da bizi kırmadı ve genç oyunculara şans verdik. Ama bazı kesimler bizim görevden kaçtığımızı söyledi. Biz kendimizce doğru olanları yaptık. Serkan Aykut ile birlikte bu takımın başarısı için ne gerekiyorsa yaptık. Bu yüzden kimseye hakkımızı yedirtmeyiz" dedi.

SAMSUNLU ANTRENÖRLER
'Neden Ahmet Ertem, Ercüment Coşkundere gibi Samsunlu antrenörler Samsunspor'u çalıştırmıyor?' diyen Kaptan Celil, "samsun'da, Samsunlu'nun kıymeti bilinmiyor. Hep Samsun dıyından antrenörler bizi çalıştırıyor. Neden Ahmet Ertem, Ercüment Coşkundere gibi Samsunlu antrenörler Samsunspor'u çalıştırmıyor. Samsun'daki değerleri bilmemiz gerekir. Samsun dışından daha fazla paralar verip, antrenör getirmektense, Samsun'daki teknik direktörlerden yararlanılmalı" diye konuştu.

SEVİYORUZ SENİ SEVİYORUZ...

körfez55

tabi takımı örgütlemek ayaklandırmak için elinden geleni yaptın tebrikler.hani samsunsporu ligde tuttunuz ya hep dümenci bunlar yaw.şu şehirde dümenci olamayn birileri bu takıma veya yönetime gelmeyecek mi acaba.

HoliganSamSunLu

celil samsunspora çok şey verdi tabiki yanlışları vardır ama Celil ardık samsunsporla özdeşleşti Celil samsunspora lazım vede söyledikleri çok doğru ama bunları gerçekleştirecek sihirli formül yok henüz

celebi

Alıntı yapılan: HoliganSamSunLu - 11 Haziran 2008, 13:10:22
celil samsunspora çok şey verdi tabiki yanlışları vardır ama Celil ardık samsunsporla özdeşleşti Celil samsunspora lazım vede söyledikleri çok doğru ama bunları gerçekleştirecek sihirli formül yok henüz

Celilin futbolu gerçekten taktire şayan ama son 2 sezondur kişlik bakımından sıkıntılar yaşanıyor maalesef.

HoliganSamSunLu

tabiki herkezin bazı dönemler pisikilojik sorunları olabailir ben celilin hem futbolundan hemde samsunluluğundan duyduğum hazı samsunsporda hiçbir futbolcuda bulamıyorum adam en azından çıkıp birşeyler söylüyor...

Kadir ÇELEBİ

Yaptığı bu konuşmada zamasız bazı açıklamalarda bulunduğunu takıma zarar verdiğimi kabul edebilirim bu konuda eleştirilebilirim diyerek öz eleştiride yapmıştı celil iyi niyetliydi ve gergindi suçlamaları kabul edemiyordu gorduğum kadarıyla

bu takıma buyuk hizmetlerde bulunmuştur saygıya layıktır.

CeLiL_55

şimdiye kadar Celil v.s Serkan bu oyuncuların çabalarını alın terlerini görmezden gelerek halan daha sitem ederek özellikle Celili yargılayan kişiler benim gözümde Samsunsporlu deyillerdir Samsun halkıda Samsunsporda kendi içinden çökmüş çok yazık..