Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

emrealtinsk

Hoca sezon boyu saç baş yoldurdun hiç bir zaman rakibi ese eze yenemedik her maç saç baş yolduk her zaman istikrardan yana olan birisiyim ama Adanademirspor 4 hoca Altay 3 hoca değiştirip gitti gidiyorlar Türkiye'de sistem bu sende gitmelisin Osman özköylü gibi göze hoş gelen hücum futbolu oynatan hocalar lazım bize yeni sezonda taraftarın etkisi ve hücum futbolu ile çıkma şansımız daha yüksek

5trawberry

Alıntı yapılan: jean - 23 Mayıs 2021, 22:32:05dostum bu agir oldu bence super ligde takim yapmis bir hoca sonucta her turlu orta siraya oy'ayan takima giderdi istese bu yilki basarisizligi kabul ediyorum amz yinede bu kadar basit elestirmeyelimb
Neden ağır olsun ki.
Süper Ligde kredisini tüketmiş bir teknik adamdı. Feto olaylarından sonra da kimse kendisine yanaşmadı. Bir zamanlar proje yok diye reddettiği Samsunspor kendisine kucak açtı yine.
Futbol piyasasında Samsunspor yeniden bu adamla anlaştiysa Feto geçmişi temizdir imajı oluştu ve kendisi imaj tazeledi.
Göreceksin ki kimsenin yanına yanaşmadığı Ertuğrul Sağlam bizden ayrılırsa süper ligdeki ilk ayrılıkta ilk düşünülecek alternatif hocalardan olacaktır.

Karabudun

Alıntı yapılan: jean - 23 Mayıs 2021, 22:32:05dostum bu agir oldu bence super ligde takim yapmis bir hoca sonucta her turlu orta siraya oy'ayan takima giderdi istese bu yilki basarisizligi kabul ediyorum amz yinede bu kadar basit elestirmeyelimb

Süper Lig'deki hiçbir camiadan teklif gitmedi kendisine. Sağlam uzun süre boşta kaldı. Kendi adıma zerre katılmasam da adını Fettoş ile birlikte bolca zikrettiler ve bunun ceremesi çekti. Samsunspor'u çalıştırmak Sağlam için büyük bir fırsattı ancak o bu fırsatı değerlendiremedi, antrenörlüğü eksik kaldı. Bir an evvel istifayı vermezse başka konularda da eksik olduğunu düşüneceğim.

Kaya

Erkurt Tutu çağırdı gelmedi , Emin Kar efsanesi çağırdı gelmedi , İsmail Uyanık başkan çağırdı gelmedi...

İnsan bir düşünür değil mi ?  Bu iki efsane isim çağırınca gelmeyen hoca benim başkanlığımda neden hemen geldi !

Samsunspor tribünlerinden işitmediği hakaret kalmamasına rağmen , kafasını kaldırıp bir kez bile tribüne bakmamış , gözyaşları ile formasına veda eden gerçek Samsunsporlu Vural Korkmaz'a selam olsun.

Ertuğrul ile tazminat konusunda sayın başkana başarılar diliyorum...

s_uzunkaya

Yanlışları vardır antrenör olarak ama Ertuğrul adamdır. Bilmiyorum burada ki hemşehrilerim bilerek mi yazıyor ama ben Ertuğrulu, başkan tazminatını zorla verip yollasa bile o parayı almaz diye biliyorum... Varmış onunda çekeceği. 70 puan alıp ta averajla çıkamamak ilginç ötesi birşey. O anda belliydi zaten playoff ta da eleneceğimiz ve gene yanlışlarla, şansızlıklarla, olmaz işlerle çok dramatik şekilde kabus gibi elendik... Keşke Ertuğrul kalsa, diyorum ben hala..

5trawberry

Hafızam beni yanıltmıyorsa, İsmail Uyanık Amed maçından sonra yapılan teklifte Ertuğrul Sağlam'ın camianın hassasiyeti ve yüksek beklentisi sebebiyle çekimser kaldığını ve teklifi reddettiğini söylemişti.

İstifa toplantısında ise, para konusunun sorun olduğunu söylemişti..

Hangisini baz alırsanız alın siz bir Samsunsporlu iseniz, ben iki Samsunsporluyum diyen bir kişinin yapmayacağı hareketler... Kısaca samimiyetsizlik göstergesi.

Taraftara yaptığı s...r hareketinin aynısını hakemlere yaptı, en az 6 maç hocasız çıktık maçlara soyunma odasında bile hoca yoktu, otorite yoktu.

İmam osurdu, cemaat s...ı.

Biz kabahati cemaate kestik.

Tesiste pavyon havası hakim, bir Cendere müziği ile gezmedikleri kalmış Ertuğrul Bey Ömer Baba moduna girmiş...
Kardeşlerim oraya, evlatlarım buraya

Futbolda yöneticiysen adam olur madam...

Kimse kusura bakmasın.
Kansızin biri gelir, iki harekette tüm emeği kaldırır çöpe atar para babası ve adamlık abidesi dediklerimiz de izler durur.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 23 Kasım 2019, 09:29:50Kayserispor 5.liği 15 sene önce, Bursa şampiyonluğu 10 sene önce, Eskişehir finali 6-7 sene önce.
Başarı diye söylediklerimizin üstünden neredeyse 10 sene geçmiş.

Son 5 yılda 4 takımda teknik direktörlük yaptı( Bursaspor, Yeni Malatya, Tractor, Kayserispor ). 2. Bursa macerasında şampiyon yaptığı takımın taraftarı bile yıldı, dayanamadı. Son 5 senedeki puan ortalaması 1 bile değil. 

Daha öncede söyledim şuan bizden çok Ertuğrul Sağlam'ın bize ihtiyacı var. Burası kendini yeniden göstermesi piyasaya yumruğunu vurması için çok büyük şans. Gelecek bir başarıdan sonra Samsunspor'u sıfırdan aldım buralara getirdim diye çok güzel reklamını yapacaktır.

Geçen sene İsmail başkan ile gelseydi kimse sesini çıkarmazdı. Bugünde İsmail Başkan'ın çıkıp yanına gitmesi, poz vermesi tamamen İsmail Başkan'ın adamlığından, Samsunspor'a zarar gelmesin düşüncesinden. Yoksa çok sevdalı adam geçen sene kapısına gidilip gel denildiğinde gelirdi.

Tüm bu olanları geride bırakırsak başarılı olacağını düşünmüyorum. Bu ligden çıkmak başarı kriteri kabul ediliyorsa o ayrı konu. Umarım ve dilerim ki ben ve benim gibi düşünenler yanılırlar ve Ertuğrul beklenenden de üstün başarı gösterir bizi bi yerlere taşır. Fakat kendisi benim gözümde ve nazarımda sadece fırsatçı bir teknik direktör, profesyonel bir kişiliktir.

Hayatım da ilk defa haklı çıkmadığıma bu kadar üzülüyorum...

Hayallerimiz bir adamın ellerinin arasında parçalandı.

Nasıl bu kadar korkak bir futbolu benimsedin, nasıl haftalarca gerekli hamleleri yapamadın. Aklım almıyor...

Desiqner

Alıntı yapılan: Desiqner - 13 Aralık 2020, 20:17:14Kesinlikle katılıyorum. Nedense futbolu aklı başında takip eden insanlar haricinde sürekli bir isim övme feşizmi var Türk futbolunda. Ertuğrul hocaya da bu yapılıyor aslına bakılırsa. Bursasporlu bir hesap yazmıştı twitterda hoca geçen yıllarda taktik bilgisini geliştirmemiş ve transferde hala başarısız diye. Bunu süper ligde şampiyon yaptığı halde söylüyor. Neden ? Çünkü süslü kelimelerle gerçeklerden kaçamazsınız. Sizin isminizden korkarak 5 maç rakip takımlar çekingen oynar. Baktılar ki fire veriyorsunuz Bursa maçında olduğu gibi çoluk çocukla 3 lük yapıp gönderirler.
Bunları söylüyorum çünkü bu takımın hedefi Avrupa'da oynamak. Avrupa diyorum. Henüz Türkiye 1. liginde ümit veren bir takım kuramamış , gelecek vaad eden ve oyuna etki eden 2-3 oyuncu transfer edememiş bir hocadan hiç olmazsa Başakşehir ayarında derli toplu bir takım , transfer başarısı bekliyor muyuz ? Ben beklemiyorum. Ertuğrul hocam beyefendi kimliğiyle hep saygı duyduğum bir insan ama Yüksel Yıldırım'ın Samsunspor projesinde ona güvenmiyorum.

Maalesef haklı çıktım.Hayatında bir daha buradaki imkanları bulabilir mi ? sanmıyorum.

celebi

Yolun açık olsun Ertuğrul hoca. Evet çok büyük yanlışlıklar ve hatalar yaptın. umarım der çıkartırsın bu durumdan.

cembaba

Ben Ertuğrul Sağlam'ın karakter olarak, disiplin olarak, otorite olarak bu kadar zayıf olduğuna, işte içerde sigara ile gezdiklerine, diyetisyenin ye dediklerini yemeden, odaya lahmacun söylediklerini bilmeden, Tesislerde nargile içtiklerini bilmeden yazdım.

Bu benim cahilliğim deyin, ne derseniz diyin. Ben Ertuğrul Hoca'yı seviyordum. Camiamıza yakıştığını düşünüyordum. Ama içerde öyle değilmiş. Sorumluluğu kaldıramamış. Nadirsiz nasıl gol atarım diye düşünmüş. Gökhan Alsan'ı kurtarıcı olarak sahaya sürmüş. Bunları geçtim hala içerdeki oyuncuları korumasına şaşırdım. En son da hep aynı kadroyu sahaya sürmesi, denememesi tuz biber oldu. Allah korusun CEO falan olsa komple disiplinsizlik akacaktı her taraftan demek ki.

Ertuğrul hoca ile düşüncelerim bu kadar. Yolu açık olsun.

Son olarak, ikinci defa bu kulübe gelen hiç kimse ikinci defasında başarı sağlayamadı. Genç, dinamik, hırslı ve başarıya çok aç bir hoca ile yola çıkmamız bizim için iyi olacaktır. Ligin kaşarlarını alacaksak yine başlarım böyle scout ekibine.

5trawberry

Kendisi hakkında resmi açıklamanın iki taraftan da henüz açıklanmamış olması tazminat iddialarını doğruluyor.

12 Milyon Türk Lirası.

_SoN_

Ben bu tazminat işlerine oldum olası uyuz oluyorum, ama Hocalar tarafından bakıyorum hep, öylede olması gerekiyor bana göre, hocaları seversin sevmezsin, hocayı bir plan dahilinde ve belli süreler için takıma getirdiysen ve herhangi bir şart (ilk yılda şampiyonluk,üst lige çıkarmak gibi) belirtmediysen, ya hocayı göndermeyeceksin, yada gönderdiysen altına imza attığın sözleşmenin bedeline katlanacaksın, ben bu konuda kesinlikle hocalardan yanayım. Ertuğrul hocayı bende çok eleştirdim, gelirken en fazla kızan ve "para için geldi" diye ağır bir söz de söyleyen bendim, ama bu sefer olay farklı, genel durum benim dediğim şekilde olmalı, hoca tazminatını istiyor diye yerden yere vurulmaz, YANLIŞ'a YANLIŞ demektende asla çekinmedim, hoca ile 5 yıllık anlaşma yapıldıysa ve hoca gitmek istemiyorsa, kendine inanıyorsa kalmalı, gitmek istiyorsa da zaten tazminat mantıksızdır, gitmek isteyene tazminat ödenmez, ondan tazminat alınır.

Olayları resmi açıklamalar ile netleştiremediğimiz için tamamen tahmini yorumlar yapıyorum, genel bir fikrimi söyledim, altına attığın imzanın hakkını ödeyeceksin, ödeyemiyorsanda hocanın bu yüzden karalanmasına izin vermeyecksin.

celebi

Bu gidişle Ertuğrul Sağlamla devam ediyoruz ders çıkarttık aynı hataları yapmayacağız derlerse hiç şaşırmam

jean

Bana uyar baska hoca yok dogru durust

celebi