Gerçekler İsmail Başaran'ı gerdi !

Başlatan supporter, 28 Aralık 2006, 22:11:22

« önceki - sonraki »

supporter

AlıntıTRABZONLULAR ALINACAK AMA!!!

ELİMDE Yeşil kapağı olan bir kitapçık var. Üzerinde "Türkiye Samsun" yazıyor. Samsun'dan çeşitli resimler de var kapakta. Alt taraflarda ise Atatürk Heykeli.  

ELİMDE Yeşil kapağı olan bir kitapçık var.  Üzerinde "Türkiye Samsun" yazıyor. Samsun'dan çeşitli resimler  de var kapakta. Alt taraflarda ise Atatürk Heykeli.
Ekin Gurubu imzası var sol alt köşesinde. Kapağın alt ortasında  T.C. SAMSUN VALİLİĞİ ifadesi yer alıyor. Sağ alt köşesinde ise  T.C. Kütltür ve Turizm Bakanlığı imzası  bulunuyor.
Kitabın arka kapağına ise Bir Amazon Heykeli  konulmuş.
Ön kapağı açıyorum; Türkiye Samsun ifadesi Atatürk Haykeli ve altında T.C. SAMSUN VALİLİĞİ imzası.
Bu sayfayı çeviriyorum.
Yayımlayanları görüyorum.
Samsun Valiliği, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Samsun İl Özel İdaresi.
Yayın Hazırlığı Ekin Grubu yapmış.
Genel Yayın Yönetmeni Halim Bulutoğlu, Direktör Süreli Yayınlar ve Kitaplar başlığının altına Cihan Yiğin, Metinler başlığının altında ise Baki Sarısakal ve Dilek Safer  imzalarına rastlıyorum.
Sonra Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından yazılmış bir yazı yer alıyor kitapçıkta.
Vali Güzeloğlu yazısının bir bölümünde şu ifadelere yer veriyor:
"Bu tanıtım kitapçığında  İlimizin sahip olduğu tüm güzellik  ve değerleri bulacaksınız. Kentimizin tanıtımına  katkı sağlayacağına inandığım 'Samsun' kitabının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim."
İki sayfa daha çeviriyorum. Bu arada kitapçığın 8. sayfasına da gelmiş bulunuyorum.
Panaromik bir Samsun fotoğrafuının altında başlıyor Samsun tanıtılmaya.
Başlık:
SAMSUN
Ve devam ediyor:
"Samsun, Karadeniz'in en büyük şehri. Trabzonlular alınacak ama,  Karadeniz'in merkez kenti de denilebilir..."
Ve devam ediyor.
Buyrun burdan yakın.
Devletin  hazırlattığı ve dağıttığı kitapçıkta, Türkiye Cumhuriyeti'nin iki ili arasında ayırım yapılıyor.
Trabzonlular ve Samsunlular karşı karşıya getiriliyor.
Daha açıkçası iki kent insanı arasına kinayeli bir şekilde çomak sokulmaya çalışılıyor.
Öyle sanıyorum ki Sayın Vali'den kitapçık için bir önsöz yazması istenmiştir.  Sayın Vali de yazıp ilgili yere vermiştir.
Adım gibi eminim ki; Sayın Güzeloğlu, Samsun ve Trabzon illerinde yaşıyanlar veya bu illerin nüfuslarına yazılı olanların karşı karşıya getirilecekleri ifadelerin bu kitapçıkta  yer alacağını bilse buna izin vermezdi.
Olan oldu.
Suçlu mu aranır, aransa bulunur mu?
İşin o tarafını bilemem de yapılması gereken konusunda bir fikir verebilirim.
Bu kitapçıklardan kaç tane basıldı kaç tane dağıtıldıysa  dağıtıldı va geri kalan bölümünün dağıtımı sırasında hatadan dönülebilir.
En azından bu ifade buradan çıkartılabilir.
Çünkü bu ifade Devlet ciddiyetiyle bağdaşmıyor.
Çünkü Devlet iki çocuğu arasında fark yaratmaz, iki çocuğuyla ilgili farklı düşünceler içinde bulunmaz.
Aklıma gelmişken bir soru daha sorayım.
Bu kitapçık kaç paraya bastırılmıştır?
Parası nereden sağlanmıştır?
Samsun halkı bu soruların yanıtlarını da merak ediyor.
Anlarsınız yaaa....
Bir de Samsun'da yaşayan hiçbir kentin insanını alınacak duruma getirmese yöneticiler ne iyi olur değil mi?

İşte aramızda yaşayan ama yaşarken Trabzon lobiciliği yapmaktan bir an bile geri durmayan birisi. Zaman zaman özellikle Samsunspor'a siyaset bulaştırılmasına karşı yazılarını olumlu buldum ama demek ki onu da bizler gibi takımı düşündüğünden değil, başka hesaplarla yapıyormuş. Ben Y.Ziya'yı Samsunspor'u düşürdüğü durumdan ötürü sevmiyorum ama bu adam başka sebeplerle sevmiyor anlaşılan ve şu yazdığı yazı FANATİZMDEN başka bir şey değil.

Çünkü bu kentte yaşadığı halde Samsun'un Karadeniz'in en büyük kenti olduğu gerçeğinden alınacak bir adam ancak bağnaz bir adamdır.

merkez

Böylesine önemli bir konuyu gündeme getirdiğin için teşekkürler sevgili supporter.
Zaten bizim sorunumuzda özünde bu;Samsnluluk ruhuna sahip olamamak...Samsunda yaşayıp,samsunun ekmeğini yiyip samsunun özsermayesine,özdeğerlerine sahip çıkamamak.
İşte en bariz örneği bu adam.Samsunu zerre kadar sevmediğini, her fırsatta samsuna,samsunspora,samsunluya laf sokuşturmaya çalıştığını bizler biliyoruz.Samsunun karadenizin en büyük şehri olduğunun söylenmesinden rahatsız olacak kadar içinde samsun düşmanlığı barındıran bir bünyenin bu şehirde bizlerle beraber yaşaması bu şehrin imkanlarından faydalanıp,sözde samsunun duayen gazetecisi sıfatını kullanıp böylelikle bir de bu durumdan rant sağlaması çok üzücü.
ama inşallah bir gün bu çark tersine dönecek,Samsuna,Samsunspora laf etmek bu kadar kolay olmayacak...

hasselbaink

demek ki başaran ilkokula giderken öğretemeni ona ceza olarak
samsun karadenizin en büyük şehridir diye 500 defa yazacaksın demiş
çocukluktan kalmadır bu eziklik...

ismail trabzonu seviyo.  :lol:

ayrıca bu da wikipedia'dan
AlıntıSamsun; Karadenizin en gelişmiş ve en modern şehri. 1.5 milyonluk nüfusu,masmavi denizi, modern altyapısı ile görülmeye değer bir yer

hadi ona da müdahale etsinler bakalım...

supporter

rica ederim merkez kardeşim, bu adam zaman zaman gerçek yüzünü gösteriyor biz de hatırlıyoruz. Ts maçında trabzonspor için "kümeye" dememizi bile eleştirmiş birisi bu. sitesinde de sebatspor linki var.

ama gelin görün ki belediyelerin tahsis ettiği araçlarla deplasman maçlarına gidip bizim takımımız hakkında ahkam da kesiyor. sonra da Samsunspor'un 46.üyesiyim diyor, biz trabzonsporlu olduğu halde üye olan başkalarını da tanımıyoruz sanki.

bu topici açtığımda kendisine gelen bir protesto maili ile ilgili verdiği cevap yazısını okumamıştım. az önce eski yazıları arasında gördüm. gerçi yazının içi tamamen boş. hala iki şehrin karşı karşıya getirildiğini iddia ediyor. bu arada ben de an itibarıyla ismailbasaran@kuzeyhaber.com adresine mail atarak bu kişinin bakış açısını protesto ettim.

Adama göre Samsun'un Trabzon'dan büyük olduğu GERÇEĞİNİ söylemek şehirleri karşı karşıya getirirmiş. Bu gerçeği söylemek ancak Başaran gibi fanatik lobicilerin saçma sapan yazılarını okumamıza yol açar hepsi bu.