2020-2021 Transfer Söylentileri

Başlatan Stoper, 06 Temmuz 2020, 17:20:41

« önceki - sonraki »

ask55

Alıntı yapılan: atalay - 03 Eylül 2020, 01:35:58Tüm gelişmeleri analiz ettiğimde şöyle bir senaryo var gibi geldi bana:
Şampiyonlar ligi ön eleme oynayacağı ve 15 Eylül'de geleceği söylenen, Avusturya bayrağı logosuyla ima edilen Rapid Vien'li santrafor Ercan Kara sonradan T.C vatandaşı yapılarak yerli statüsünde oynatılmak üzere alınacak. Bu bilgiler asıl santrafor transferini gizlemek için paylaşılıyor gibi.
Ama asıl santrafor olarak Denis Alibec transfer edilecek.
Yalnızca bir tahmin.
O bayrak başkan için Samsunspor anlamına geliyor.
Her tweet'inde kullanıyor hemen hemen.
Avusturya ile ilgisi yok yani.

beşnumara

Alıntı yapılan: SSKLA - 02 Eylül 2020, 16:36:11belki de zamanında verilen tl'ye göre rekordur abi :D
Öyleyse olur[emoji2] ama başkan geçmişteki transferlerin farkında değil bence.

Sol Açık

Vay arkadaş, artık başkanın bizimle eğlendiğini düşünmeye başlıyorum.

Adam bir tweet atıyor, bir ton insan sadece ne dediğini değil, ne dediğinin ötesinde "ne kastettiğini" de tartışıyor. Herkesi Sherlock yaptılar... 🤣

SSKLA

He was supposed to go to Sivas, but as Max Gradel arrived at that club in the meantime, and Mustafa Jatabara has been there before, Tomane, according to the Sports Journal, turned towards - Samsunspor. It is not a small difference, because the Red Star striker will continue his career in the second, not the first league, Turkey, although his new club has the ambition to reach the elite this season.

The Red Star will also feel that lower salary grade. According to the Journal's information, instead of the projected 800,000 eras, the red and whites will receive $ 600,000 from Samsun, which means that Tomane will still leave a deficit in the coffers, although not too big.

This does not change the Stars too much in the coming days. The main goal remains: to find a new spike. Dejan Stanković wanted to take Federico Makeda, Zvezda did not have to pay as much as Panathinaikos wanted, in the meantime the Italian extended his contract and now it would not cost less than 2,000,000 euros, which means that he dropped out as an option.

That is why the media mention other names, for example Blic writes about Celta's Gabriel Fernandez, Direktno.rs about Brest's Aleksandar Mendi, but according to our information, at least currently neither of those two players is close to signing. Which doesn't mean it won't be, but just that their names are currently just one of many to be considered.

kaynak: https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/tomane-ipak-u-drugoj-ligi-turske-zvezdi-600000/365206

yani biraz kırık halde inglizceye çevrildi translate tarafından. ancak kızıl yıldız 800bin dolar almayı hedeflerken bizim 600bini kabul etmiş gibisinden ve Tomane'de ayrılacak gibisinden bir haber olmuş. Ne diyelim hayırlısı.

Shane_Falco

Yüksel YILDIRIM / #SÜPERLİGESAMSUNSPOR
@YY_Samsun
Artık resmi olarak ve gönül rahatlığıyla Kevin Boli Samsunspor'da diyebiliriz.  Mustafa Aztopal Kardeşim ve Kevin Boli İnşallah bu akşam 18:30 uçağı ile Samsun'a geliyorlar.

Samsunspor'umuza Hoşgeldin Sevgili Kevin Boli!!!

Sol Açık

Bir yandan olmasa da olur denilebilir, ama bence yine de gerekli bir transferdi. Stoper bölgemiz de çok sağlam oldu ve geriye sadece santrafor transfer(ler)i kaldı.

Hayırlı olsun...

cembaba

1 yerli forvet ve 1 yabancı forvet alıp işimize bakalım. Boli iyi bir transfer gibi duruyor. Hayırlı olsun.

muzaffer4

Bugün forvet transferi açıklaması bekliyorum çünkü Başkan bu hafta içinde açıklayacağız demişti ümitliyim

SSKLA

04 Eylül 2020, 19:24:24 #293 Son düzenlenme: 04 Eylül 2020, 19:33:33 SSKLA
başkan forvet transferi haftaya dedi ve twitter'daki arkadaşlar bulmuş adamı dedi. Bulunan kişi Tomane. 2 saatlik detaylı bir vidyosu var arkadaşın. İstatiksel olarak pek golcü gibi durmuyor. Özellikle kızıl yıldız gibi Sırbistanın Partizanla birlikte en güçlü iki kulübünden birinde oynamasına rağmen. Fakat oyununu izleyince ise ilginç bir şekilde düzgün vuruşlara, iyi bir pozisyon bilgisine, iyi kafa vuruş yeteneğine ve ayağına hakim olduğu gözleniyor. Tüm bu özelliklere sahip bir forvet nasıl bu kadar az gol atmış olabiliyor pek anlamadım. Hayırlısı olsun, sanırım şampiyonlar ligi maçı beklenmeden gelecek.

bahsettiğim vidyo:

KareAs55

Tondela takımının kalitesinden dolayı bireysel özellikleriyle gol yollarında hatırı sayılı bir sayıya ulaşmış maç özetlerinden izlediğim kadarıyla, kızılyıldız kariyerinde öncelikle şu söylenmeli forvet bencillliği yok takım oyununa yatkın ve SSKLA hocamın da belirttiği gibi pozisyon bilgisi bence de baya yeterli, bunlara ek olarak kızılyıldız geçen sene gol dağılımı 5-6 oyuncunun üzerine dağılan bir takım, en golcü oyuncuları ligde 13 gol attı ve bu gollerde Tamonenin asist katkısını izledim birkaç maç özetinde

Bunların hepsi bi yana değişik bir algı var Tamone'nin kalitesiz ve iş görmez olduğuna dair buna katılmıyorum.Mesela Samsunspor taraftarını mest eden Wolfswinkel daha yetenekli bir takımda portekiz liginde 30 maç 14 gol atabilmişken, Tamone takımı tek başına ligde tutarak 30 maç 12 gol 6 asist yapmış. Bahsetmek istediğim tam olarak wolfswinkel gelse mutlu olacak taraftar bu arkadaşa bu kadar önyargılı olmamalı. Tamone tutmayabilir elbette ama bu iki isim arasında uçurum olduğunu düşünmek bence yersiz

Alibec ile de karşılaştırılamaz o bambaşka bir seviye

Gündemimizi en çok meşgul eden 3 forveti şöyle özetleyebiliriz
Alibec - Teknik
Wolfswinkel - Bitirici
Tamone  - Çalışkan

Sadece Samsunspor

Tomane adli oyuncu ile ilgili sosyal medyada kotuleme operasyonu yapiliyor sanki. Twitter a giriyorum lutfen gelme yazmislar. Instagram a giriyor cok kotu bilmem ne. Ya birileri operasyon cekiyor ya da gercekten kotu. Ama kotu degil yani sonucta o seviyeden 1.lige gelecek.

Ayrica bazi hokkabazlar seneye alsaydik falan yaziyor guya gecikmisiz transferde.

Bu tipler yillardir ortada olmayan 2 hatta 3 takim tutan kendini bilmez. Bizim 2 sene onceye kadar neler yasadigimizi cektigimizi bilmeyen tiplerdir. Bu kulup kayyuma kaldi kayyuma. Transferi gec oyuncumuz yoktu.

evolution55

Böyle tipleri gördükçe başkanın sinirlenmesine hak veriyorum aslında. Gel lan al sen yönet kulübü diyeceksin bu şerefsizlere, boş beleşe adam çok, dünyanın gerçeklerinden habersiz beyni başka bir organıyla yer değiştirmiş ergen tayfa çok twitterda. Önceden bunlar hep facebooktaydı, oradan kaçtım twitter'a geldim oraya da doluştular

SSKLA

Tomane'yi biraz daha izledim. Bence bu adam bize ciddi manada fayda sağlayacak, hatta alibec'ten daha fazla sağlayacak. Çünkü dediğim gibi pozisyon biliyor, çalışkan ve takım oyuncusu. Bizim takıma bakınca, iki kanat da ters ayak içeri kat etme ve vuruş yetenekleri yüksek oyuncular. Yani ben Tomane'den çok iyi verim alacağımızı düşünüyorum, elbette kendisi de gol atacaktır ama daha önemlisi gyasi ve plumaine güzel pozisyonlar asiste etmesini bekliyorum. Zaten kanat forvette ters ayaklı topçu kullanmak demek, onlardan gol bekliyorum asist değil demektir. Çünkü bir futbolcunun ayağına ters kanatta oynamasının iki avantajı vardır ceza sahası- kaleyi gören yerlerde tehditkar çalımlar atabilmek, ve ceza sahasında plase ile golü rahat bulmak. Bu sebeple Tomane gyasi ve plumain'i pompalayacaktır.

Bir diğer husus, Ahmethan. Çok iyi bir hazırlık süreci geçirdiği ve bir şeyler yapmak istediği çok belli. O da avantajının farkında ve bu sebeple iyi ki forvet gecikti aslında. Çünkü en az ilk 5-6 hafta takımın santraforu kendisi olmak zorunda. Antrenmanlardaki gibi istekli oynadığı sürece iyi şeyler çıkartacaktır. Hatta belki de gelen transferi yedeği yapacaktır. Bu şans elinde, ilk 5 haftayı iyi değerlendirirse kopar gider.

ask55

Temel problem insanların adını dahi ilk defa duyduğu bir futbolcuyu youtube'daki 2 dakikalık skill videolarından eleştirmeleri.
Yıllardır futbol ızlıyoruz, Allah aşkına Tomane'yi beğenmeyen ama Kevin Boli için harika transfer diyen birisi ne kadar samimi olabilir ?
Ne yaptın arkadaş Cluj maçlarını mı izledin de beğendin Boli'yi ? Romanya ligi senden mi sorulur ? Ya da Çin ligini mi seyrettin ?
Ya da Kızılyıldızı takip ediyordun da ne kazma bu Tomane mi dedin ?

Eyvallah görüntülerden bir fikir sahibi olabilirsin ama en fazla "Çok heyecanlandırmadı umarım iyi çıkar" falan dersin.
Adam Şampiyonlar ligi öneleme maçı oynayıp gelecek.Muhtemelen Omnia'yı da eleyecekler.Son eleme turu kalacak.Adamın Şampiyonlar ligi grubunda oynama ihtimali var ve biz TFF 1.Lig'de oynuyoruz.
Düşünün bu transferi kendiniz yapsanız ve böyle tepkiler alsanız ne düşünürsünüz ?
Ligin kalitesi belli ya neyi konuşuyoruz yani ?
Başkanın sinirlendiği ve benim de hak verdiğim kısım bu ; görmediğimiz, bilmediğimiz bir futbolcuya daha sahaya adım atmadan saygısızlık yapılıyor !

SSKLA

Alıntı yapılan: ask55 - 05 Eylül 2020, 13:04:54Temel problem insanların adını dahi ilk defa duyduğu bir futbolcuyu youtube'daki 2 dakikalık skill videolarından eleştirmeleri.
Yıllardır futbol ızlıyoruz, Allah aşkına Tomane'yi beğenmeyen ama Kevin Boli için harika transfer diyen birisi ne kadar samimi olabilir ?
Ne yaptın arkadaş Cluj maçlarını mı izledin de beğendin Boli'yi ? Romanya ligi senden mi sorulur ? Ya da Çin ligini mi seyrettin ?
Ya da Kızılyıldızı takip ediyordun da ne kazma bu Tomane mi dedin ?

Eyvallah görüntülerden bir fikir sahibi olabilirsin ama en fazla "Çok heyecanlandırmadı umarım iyi çıkar" falan dersin.
Adam Şampiyonlar ligi öneleme maçı oynayıp gelecek.Muhtemelen Omnia'yı da eleyecekler.Son eleme turu kalacak.Adamın Şampiyonlar ligi grubunda oynama ihtimali var ve biz TFF 1.Lig'de oynuyoruz.
Düşünün bu transferi kendiniz yapsanız ve böyle tepkiler alsanız ne düşünürsünüz ?
Ligin kalitesi belli ya neyi konuşuyoruz yani ?
Başkanın sinirlendiği ve benim de hak verdiğim kısım bu ; görmediğimiz, bilmediğimiz bir futbolcuya daha sahaya adım atmadan saygısızlık yapılıyor !

tam dediğin şeyler ile ilgili bir şeyler editliyordum mesajında sen yazdığın için editleyemedim :D

Ayrık bir mesaj olarak yazayım.

İki saçma yaklaşım var birisi daha düne kadar tahta vardı, diğeri bu oyuncu mu alınıyor peeh, cacık tavrı. Birincisinden başlayalım, artık tahta yok, refah içindeyiz, paramız var. Yani "düne kadar tahta açılıyordu, şimdi topçuya laf ediyorsunuz" argümanı biraz saçma, çünkü kulüp satıldı, ve artık para var. Dün şartları ile bugüne şükür demek saçma bir yaklaşım. Tabii ki de para varken, harcanabiliyorken o paraya en değecek oyuncunun alınmasını beklemek çok normal. Fakat madalyonun diğer yüzü ise oyuncuyu beğenmeyip berbat diyenler. Kaç maçını izledin, neye göre berbat? Söyliyeyim hiçbirimiz hiçbir maçını izlemedik doğal olarak. İstatistik ve vidyo ile çöp-berbat veya harika değerlemesi yapılıyor. Anlamsız. Çünkü lig faktörü, takım faktörü, taktik faktörü, rakip faktörü, motivasyon faktörü pek çok etken var. Demek ki istatistik de bir şey demiyor. Ama burda birazda aslan payı Yüksel Yıldırım'da. Kendisi takımı bilmediği tanımadığı için, ve kendisinden öncesini kocaman bir çöplük olarak görüp-bildiği için, açıklamaları talihsiz oluyor biraz. Tabii ki ŞL'de oynayan bir futbolcu olmak belli bir kalitede olduğunu gösterir, ancak eğer Türkiye'yi sallayacak bir transfer dersen beklenti gayet tabii yükselir ve karşılanamayınca böyle tepkiler oluşturur. Kendisinin biraz bizim geçmişimizi öğrenmesini tavsiye ediyorum. Çünkü ekonomik olarak en darda olduğumuz zaman bile, başkan Emin Kar iken, Adilovic alındı, belki şimdi hatırlamıyorsunuz, ama o da bize imza atmadan önce ŞL'de golünü attı bi hafta sonra bize de imzayı attı. Başkanımız olmadan önce açıp bir 1. lig maçı bile izlediğini sanmıyorum. Ligi de tanımadığı için yüksek nota konuşuyor ve bizi beklentiye sokuyor.

Fakat saygısızlık yapmanın manası yok, eleştri var, eleştri var. İyi şeyler de yaptığımıza inanıyorum. He oyuncu izleme işi, yok öyle bi şey, çıkar onu aklından. :D Yameogo'yu izleyip almış olma ihtimalleri yok mesela, daha bu ocak ayında afrikadan avrupaya gelmiş, marttan beri ligler yok. En iyi ihtimal boli'yi alamadığımız zaman boli önermiştir ki pek sanmıyorum. Neyse uzun lafın kısası başkan çok beklenti oluşturuyor, ama biraz karşısı boş kalıyor da olsa iyi şeyler oluyor.