2020-2021 Transfer Söylentileri

Başlatan Stoper, 06 Temmuz 2020, 17:20:41

« önceki - sonraki »

s_uzunkaya

12 Ağustos 2020, 15:57:25 #135 Son düzenlenme: 12 Ağustos 2020, 18:40:06 s_uzunkaya
Başkan tam bir iş adamı mantığıyla düşünüyor. Bir İsmail UYANIK olmasını beklemiyorduk zaten ama taraftarlık hak getire. Ben vizyon sahibi bir başkan olduğunu düşünerek alınan yabancıların süper lig de de rahat oynayabilecek oyuncular olacağını düşünüyordum. Maalesef boli gibi ağlayarak ne olur beni alın denilen topçular için haber bekler hallere düştük. Ww de dahil aldığımız ve bomba diye peşlerinden koşulan futbolcular süper ligi kaldıramaz, seneye yabancı kontenjanı açmak için başımıza bela olur. YY nin hala üslup sorunu var. Tamam parayı veren sensin ama düdük te böyle zart zart diye öttürülmez!
YY büyük bir iş adamı olarak taraftarane yaklaşımından çok dükkan mantığıyla yöneticilik yapıyor. Buna Türkçede cin olmadan adam çarpma denilebilir... İşimiz toz pembe değil maalesef

maço

Kaygılarım tamamen yönetimin çok profesyonel düşünmeye çalışmaları .

Erhan Çelenk yazmıştım Altay aldı . Yani amacımız bu ligten çıkmaksa biraz bu ligi bilen ve tanıyan adamları da dahil edebilmeliyiz.
Mesela çok uzakta aramayalım 6-8 oynayan Menemen'de boşta Taşkın Çalış var. Hakan Bayraktar etkisi yaratabilir takımda.
Rotasyon forveti olabilecek ve ciddi katkıda bulunabilecek Bertuğ var Akhisar'da .
Sol bek Sakarya'nın Canberki alabiliriz en azından rotasyon olarak kaldırabilecek kapasitede.

Yani gidip x liginden bir futbolcuyu haftalarca analiz yaparken kendi gözümüzün ucundakileri göremiyoruz gibi hissediyorum.

Altay şuanda ciddi bir şekilde 1. lik adayı geçen sene de oynadıkları topu beğeniyordum ligi bilen Yücel İldiz'i getirdiler.

SSKLA

Alıntı yapılan: s_uzunkaya - 12 Ağustos 2020, 15:57:25Başkan tam bir iş adamı mantığıyla düşünüyor. Bir İsmail UYANIK olmasını beklemiyorduk zaten ama taraftarlık hak getire. Ben vizyon sahibi bir başkan olduğunu düşünerek alınan yabancıların süper lig de de rahat oynayabilecek oyuncular olduğunu düşünüyordum. Maalesef boli gibi ağlayarak ne olur beni alın denilen topçular için haber bekler hallere düştük. Ww de dahil aldığımız ve bomba diye peşlerinden koşulan futbolcular süper ligi kaldıramaz, seneye yabancı kontenjanı açmak için başımıza bela olur. YY nin hala üslup sorunu var. Tama parayı veren sensin ama düdük te böyle zart zart diye öttürülmez!
YY büyük bir iş adamı olarak taraftarane yaklaşımından çok dükkan mantığıyla yöneticilik yapıyor. Bu na Türkçede cin olmadan adam çarpma denilebilir... İşimiz toz pembe değil maalesef

wolfswinkel'in aradığımız forvet olmadığı konusunda hem fikirim ama Süper Lig kaldıramaz dediğin oyuncu dün boş kale de olsa UEFA Çeyrek Final maçında gol attı. Yani Süper Lig ne ki kaldıramayacak.

s_uzunkaya

12 Ağustos 2020, 16:43:36 #138 Son düzenlenme: 12 Ağustos 2020, 16:48:29 s_uzunkaya
Alıntı yapılan: SSKLA - 12 Ağustos 2020, 16:20:38wolfswinkel'in aradığımız forvet olmadığı konusunda hem fikirim ama Süper Lig kaldıramaz dediğin oyuncu dün boş kale de olsa UEFA Çeyrek Final maçında gol attı. Yani Süper Lig ne ki kaldıramayacak.
Kaldıramaz mubaalaa olsun diye kullandım. Büyük başkanın söylemlerine uygun topçu değil di asıl kastım. Türkiyede alt liglerde şampiyon gele gele 3 şampiyonluk yaşayan bir takım yok biz bunu yapmak istiyoruz dedikten sonra 30 yaşına gelmiş bonservisi 650 bin euro olan topçularla bu dediği olmaz. Tekrar ediyorum bu alacağı topçularla belki bu lig de de şampiyon oluruz ama bir sene sonraki süper lig kadrosunu eğer iddialı kurmak isterse bu yabancıların hepsi başımıza sıkıntı olur ve kurtulacağız derken maliyetlerini 2 ye 3 e katlar. Adam gibi süper lig topçularını bu seneden getirmesi gerek.

Lusage

Alıntı yapılan: s_uzunkaya - 12 Ağustos 2020, 16:43:36maliyetlerini 2 ye 3 e katlar.

Bunu biz düşünmeyeceğiz. Başkan düşünecek. İsterse Umar gibi oyuncu bulsun sonra bedavaya başkasına peşkeş çeksin. Artık bu işlerin bizim umrumuzda bile olmaması lazım.

Biz sahaya bakacağız.

s_uzunkaya

Alıntı yapılan: Lusage - 12 Ağustos 2020, 16:52:28Bunu biz düşünmeyeceğiz. Başkan düşünecek. İsterse Umar gibi oyuncu bulsun sonra bedavaya başkasına peşkeş çeksin. Artık bu işlerin bizim umrumuzda bile olmaması lazım.

Biz sahaya bakacağız.
O zaman bişey yazmayalım 😊
Eğer üst üste 3 şampiyonluk hedefi varsa süperligin kadrosunun bu seneden kurulması gerek. En azından bu sene alacağımız 5 yabancının da süper lig şampiyonluk iddiasına yakışır kalitede olması gerek.

Lusage

Alıntı yapılan: s_uzunkaya - 12 Ağustos 2020, 16:59:06O zaman bişey yazmayalım 😊
Eğer üst üste 3 şampiyonluk hedefi varsa süperligin kadrosunun bu seneden kurulması gerek. En azından bu sene alacağımız 5 yabancının da süper lig şampiyonluk iddiasına yakışır kalitede olması gerek.

Yok estağfurullah. Yazalım ama bu takımın boşa harcadığı paralar bizim derdimiz değil. Başkan düşünsün onu.  :)

Süper Lig kadrosu ile ilgili de dediklerine katılıyorum. Başkanın kafasında Süper Ligde yarışmacı olmak varsa gerekirse 1-2-3 Milyon euro/dolarları da burada vermeli. Alabileceği en iyi oyuncuları bugün almalı.  Yarın Süper Lige çıktığımızda bize al senin limitin bu dendiğinde apışıp kalır bu kadar rahat transfer yapamayız.

SSKLA

12 Ağustos 2020, 18:26:32 #142 Son düzenlenme: 12 Ağustos 2020, 19:56:44 SSKLA
Yani üslup ve para konusunda diyebileceğimiz bir şey yok, artık bir şey demenin manası da yok. Kulüp kendisinin, para kendisinin. Ne yazık ki, bundan rahatsızsak 2 sene önce takım satılmadan rahatsız olmalıydık. Şahsen ben "Samsunspor" olarak kalıp BAL'da desteklemeyi yeğlerdim. Ancak n'apalım artık Yılport'u destekliyoruz. Takım onun, para onun, düdük onun, söz onun.

Edit: Mesajlaşmaya dönmesin diye burdan yanıtlayayım. Ben durumdan memnunum ilk defa ne yapacağız ne edeceğiz diye düşünmüyorum. Ancak demek istediğim şu, eskiden kulübün sahibi bizlerdik, söz sahibiydik. Artık kulübün sahibi Yüksel Yıldırım ve söz sahibi o.

Edit2: Durumdan memnun olmak alan almış, satan satmış durumundan ötürü.

jean

Yapma hocam gozunu sevim mahalle ligindemi oynayalim dunya devleri bile sirket statusunde sahipleri var ben sahsen kucuklugumden beri boyle birsey olsun istiyordum en azindan hesaplar seffaf kongrede 50 denilipte yeni yonetim gelince borc 70 gozukmuyor en azindan

evolution55

yeni trend takım satın almak daha geçen gün roma satıldı abdli bir milyardere, 961 milyon dolardı sanırım. yazmıştım hatta. başkanın dediği gibi iletişimde olduğu kişiler sayesinde samsunsporumuzun adı duyuluyor. milyon euro harcasan yapamayacağın reklamımız oluyor, olacak da. başkan eminim bunu da hesaplıyor. 961 miyon doları duyduysa hele ağzını suyu akmıştır :)

Acar

Alıntı yapılan: s_uzunkaya - 12 Ağustos 2020, 16:43:36Kaldıramaz mubaalaa olsun diye kullandım. Büyük başkanın söylemlerine uygun topçu değil di asıl kastım. Türkiyede alt liglerde şampiyon gele gele 3 şampiyonluk yaşayan bir takım yok biz bunu yapmak istiyoruz dedikten sonra 30 yaşına gelmiş bonservisi 650 bin euro olan topçularla bu dediği olmaz. Tekrar ediyorum bu alacağı topçularla belki bu lig de de şampiyon oluruz ama bir sene sonraki süper lig kadrosunu eğer iddialı kurmak isterse bu yabancıların hepsi başımıza sıkıntı olur ve kurtulacağız derken maliyetlerini 2 ye 3 e katlar. Adam gibi süper lig topçularını bu seneden getirmesi gerek.

kesinlikle katılıyorum. süper lig'e şimdiden hazırlanmak gerek. takımın temelini oturtarak sağlam transferlerle kadroyu kemikleştirmeli çıktıktan sonra gerekli takviyeleri yapmalıyız. diğer türlü mazallah adnan sezgin örneğini tekrar yaşamak çok üzücü olur.

ata55

Yüksel Yıldırım değişik bir karakter. Bir yandan kendisine şükran duyuyoruz ama bir yandan da çok konuşuyor. Sürekli konuşuyor. Ona posta koyuyor, buna laf atıyor. Örnek aldığım adam Trump diyen birisi sonuçta.
Transfer konusunda da gereksiz konuştu, büyük beklentiler oluşturdu. Transferler tamam, imza kaldı falan dedi. Gereksiz şeyler bunlar.
Bir yandan benim takımım, sahibi benim deyip öbür yandan destek ( destekten kastı para konuları ) çağrısı yapması da bir çelişki.

Ben Ertuğrul Hoca ve teknik heyete güveniyorum. İyi bir kadro oluşacaktır.

_SoN_

Yüksel Başkanın daha ilk ekrana çıktığı,il demeçlerini hatırlıyorum, "beni öyle fazla göremezsiniz, ben fazla konuşmam, işlerim vs var ve olması gereken konuşmak değil icraat" diyordu.
 O ilk gördüğümüz ve bize aşırı itici geldiği görüntüden ve konuşmalarından çok çok uzaklaştı, medyayı ve göz önünde olmayı çok sevdi, bencede gereğinden fazla ekranda ve gereğinden fazla kişi veya kuruma cevap yetiştiriyor. Bu ileride bize bir şekilde olumsuz yansıyacak düşüncesindeyim, inşallah yanılırım.

Bana göre burada onu gördüğümüz ilk demecinde söylediği şekliyle olsa, çok daha sağlam görüntü vermiş olurdu sanki.

SSKLA

16 Ağustos 2020, 17:55:53 #149 Son düzenlenme: 16 Ağustos 2020, 18:08:24 SSKLA
Fransız hücum oyuncusu Ange-Freddy Plumain ve kulübü Beitar Jerusalem ile oyuncunun kulübümüze transferi konusunda prensip anlaşmasına varılmıştır.Anlaşmanın Salı günü gerçekleştirilecek sağlık kontrolünün ardından resmileştirilmesi planlanmaktadır.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.

kaynak: https://twitter.com/Samsunspor/status/1294991165599690752?s=20

Fm 20 genie scout verilerine göre

Şu anki hali:

potansiyeli:

Pozisyon yatkınlığı:

Genie scout olayını bilmeyenler için söyleyeim fmdeki oyuncuların yeteneklerini gösterir. Current/Potential Abilitynin maksimum seviyesi 200dür. 120-125 current(yani şu anki yeteneği) olan oyuncular süper ligte kadro oyuncusu olabilcek düzey manası taşır. 130-150 arası süper lig için yıldız oyuncu ve avrupa liginde taşıyabilcek oyunculardır. Oyuncuyu bilmediğimiz için böyle bi fikir yüretebilceğimiz veriler koyayım dedim. Fransa u-18 geçmişi var bu iyi bir bilgi. ayrıca fm verileri yıllardır tutarlılığı yüksek kanımca, o yüzden burdan değerlendirmek yanlış olmaz. kanat oyuncusu için özellikleri gayet iyi benim nezdimde, gerisi uyum ve isteğe kalmış bir şey. Ek olarak fm'ye göre pek profesyonel bir topçu değil.