Samsunspor Store Logo Çalışması

Başlatan **KaR6**, 28 Temmuz 2012, 22:06:56

« önceki - sonraki »

AntZ

Alıntı yapılan: Jnr.Serkan - 29 Temmuz 2012, 16:12:35
Yalnız arma firması buna problem çıkartırmı ? Sonuçta konseptte Armamızda olsada beraberinde,isim hakkına sahip olma şansları varmı tamamen ?

Alıntı yapılan: AntZ - 29 Temmuz 2012, 13:29:03
İsim benzerliklerinden dolayı Sorun çıkmaması için resmi adı "Samsunspor Arma" olabilir. Tabelada ve ürünlerde Samsunspor Logosu ile "Arma" yazısı kullanılabilir.

Ayrıca logomuzda Samsunspor yazdığı için Arma yazısıyla yan yana geldiğinde de "Samsunspor Arma" olacak. Zaten "Arma" olarak değil "Samsunspor Arma" olarak patentlenir. Hiçbir sorun olmaz  ;)

Desiqner

AntZ söylemişti Samsunspor Arma olarak tescil ettirilebilir sorun olmaz herhalde.

Jnr.Serkan

Son resimle birlikte muazzam oldu.Elinize sağlık.Gerçekleşirse çok başarılı olur

AntZ

29 Temmuz 2012, 16:35:20 #78 Son düzenlenme: 29 Temmuz 2012, 16:42:12 AntZ
Alıntı yapılan: kaan - 29 Temmuz 2012, 16:28:42
Armada çift a var kolay söyleniyor akılda kolay kalıyor.Büyük reklam şirketleri bunun üzerine çalışıyor.Blackbery'de çift b olduğu için hem rahat söyleniyo hem akılda kalıyo.

>l<

Birde benzer mantıkla çift "O" konusu var, Dünyanın en ünlü 5 internet sitesi desek (Saymaya mynet le başlayanları saymazsak) bu dördünü herkes sayar herhalde.

Google
Facebook
Yahoo
Microsoft

Ayrıca örnekleri çoğatmak mümkün;
twitter
Youtube
godaddy

vs. vs...

Ahmeti

Alıntı yapılan: Desiqner - 29 Temmuz 2012, 15:55:37
@burakbas hocamın isteği...

Fikirler birleştikce güzelliklerde ortaya çıkıyor.
Benim en çok hoşuma giden bu oldu

BigBadMama5552

Arma ismi çok hoş olmuş valla tebrikler.  :ok   >l< Samsunspor armasının olduğu logoyu beğenmiştim ben ama yapraklı olanı da gayet hoş. Hem de dediğim gibi isim olarak diğer takımlardan farkımız olmuş olur, İngilizce isim koyunca boyumuz mu uzayacak?   :)

Desiqner

Arma ismi süper oldu.Özellikle tasarımlarımızda çok uçuk şeyler yerine sadeliğin güzelliğini kullanmalıyız bence.
Vallahi taraftarın isteyip yapamayacağı birşey var mı merak ediyorum :)

SSKLA

Zeytin dalı insanlara anlamsız bir ayrıntı olarak gelebilir ama ben tasarıma koyarken şunu düşündüm sebeb olarak ;
kurtuluş mücadelesinin başladığı şehrin ve ulu önderin barışı temsil etmesi hususu ile koymuştum.

Desiqner

Katılıyorum gayet güzel oldu.Fikirler birleşince gerçekten oluyor...

onur özgen

Arma tasarımlari gayet güzel akılda kalıcı.birde mağazanın adı burada ki birlestiricilikten de yola cikarak "Ss.Biz"olabilir.Site yönetiminin isimin bu kadar ön plana cıkmasini isteyip istememeleri ile ilgili bir sıkıntı yoksa eger birde Ss.Biz tasarimli logolarda kurgulanabilir..

Desiqner

SSKLA

murat abi logodaki zeytin dalarında kenar çizgisi olarak veya her üç yapraktan biri olacak şekilde beyazı kullansak nasıl olur acaba ? :D
çünkü kırmızı rengin hakim olduğu ürünlerde 'arma'mız boğuk kalabilir.

Desiqner

Bu tasarımların kırmızı , beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı tasarımlarıda verilebilir.O zaman her tasarımda on numara görüntü olur..

cgr

Bi kac tasarimda yakinda benden geelecek..

King1965

Otopark 'ı alıncada SamSunspor Otopark logosu da yaparız :)