5- Michael Fink

Başlatan AntZ, 02 Eylül 2011, 13:31:43

« önceki - sonraki »

Ahmeti

Bence ilk maçı olmasına rağmen fena değildi, zaten bu aralar kime çok iyi diyebiliyoruz ki

Kadromuz devre arasında iki defa değişti takım oturdukça oyun sitilimiz daha net ortaya çıkacaktır.

samet_55

alman disiplini ve uzaktan güzel şutları.

Akyol

Bence çok faydalı olur :ok Zaten şu sistem bir değişse takımda ön plana çıkacak o kadar yetenek var ki  8)

masbene

dogru durust topa vuramadı ama adam daha dun 1 bugun 2, kendine gelecegini dusunuyorum

SSKLA

Alıntı yapılan: 5trawberry - 05 Eylül 2011, 00:56:00
Görme engelli birisi aşağılamak için değil ama, bilgisayar falan kullanamaz.

Görmeyen bir insan bilgisayar kullanabilir mi? Hayır dediğinizi duyar gibi oluyoruz. "Nasıl olur canım, ekranı görmeden bilgisayar kullanılamaz ki. Hem bir de klavye meselesi var." Evet bunlar akla gelen ilk cevaplardır. Ancak konuya yakından bakınca gerçeğin böyle olmadığını görürüz. Biraz daha hayal gücümüzü zorlayınca aklımıza hemen görmeyenin bilgisayara sesle komut verebileceği düşüncesi gelir. Oysa görmeyen kişinin ellerini kullanarak klavyeden kolayca bilgisayarı yönlendirebileceği pek kimsenin aklına gelmez. Görmeyenler zaten yıllardır daktilo kullanabilmektedirler. Demek ki bunun benzeri olan bilgisayar klavyesini kullanmalarına da hiçbir engel yoktur. Aslında bilgisayara sesle de komut verilebilir, ama bu görmeyenlerden çok ellerini kullanamayan ortopedik engellilerin işine yarayabilecek bir çözümdür ve henüz istenilen aşamaya gelmemiştir. Evet görmeyen kişi bilgisayar klavyesini kullanabildiğine göre tek bir sorun kalmaktadır, o da ekrandaki bilgilerin okunmasıdır.Buna da ekran okuyucu denilen bilgisayar programları çözüm getirmiştir. Herkesin kullandığı sıradan bir bilgisayara yüklenen bu programlar, görmeyen kullanıcının yazdıklarını ona okumakla kalmamakta, aynı zamanda ekranda zaten var olan ve kullanıcıya programdan nasıl yararlanabileceğini gösteren bilgi ve simgeleri de seslendirmektedir. Görme engelli bilgisayar kullanıcısının ekrana pek de ihtiyacı yoktur. Hatta onlar genellikle radyasyondan olumsuz etkilenmemek ve elektrik tasarrufu yapmak için, ekranlarını kapalı tutarlar. Yalnızca gören arkadaşlarıyla birlikte çalışırken ve bakım için gelen teknik elemanın görmesi için monitörlerini açarlar. Kulakları, ses kartına bağlı kolonlardan gelecek sesli mesajlara odaklanmıştır. Bastıkları her tuş ve harfin ne olduğunu bilgisayar onlara sesli olarak bildirir. Ekranda meydana gelen değişmeler anında seslendirilir. Yabancı kaynaklı olan ekran okuyucu programlar İngilizce telâffuzu kullanmakla beraber yurdumuzda bunların konuşmalarını Türkçe yapmalarını sağlayacak yerli ses sentezleyici yazılımlar hazırlanmıştır. Yani artık bilgisayarlarımız Türkçe konuşabilmektedir.

Burak

madem bende merakımdan bir soru sorayım . Maçları ve futbolcuları nasıl izliyorsun veya bilgi sahibi oluyorsun ?

ahmetsefa55

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Samsunspor'un Beşiktaş'tan transfer ettiği Michael Fink, Samsun'da mutlu olduğunu, takımının başarısı için mücadele etmek istediğini söyledi.
Fink, Samsun'u çok beğendiğini ve Samsunspor'un yapılan çalışmalarla güçlü bir takım olacağına inandığını belirtti.
"Samsunspor çok güzel bir takım. Samsunspor'un yeni sezonda çok başarılı olacağına inanıyorum" diyen Fink, takımla antrenmanlara yeni başladığını, her geçen gün takıma daha çok ısındığını ifade etti.

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/47533/samsunda-cok-mutluyum

Mert

Dün heyecanlı gibiydi sanki top ayağına gelince panik yaptı.Ama daha yeni geldi uyum sağlayınca verimli olacağını düşünüyorum.

LisandroLopez

Samsunu ve Samsunspor çok beğendiğini sevdiğini söylemiş.Dün de gayet iyiydi.Daha da iyi olacaktır.
Biz de efendiliği ve sevecenliğiyle çok seveceğiz gibime geliyor Fink'i.

cgr

Maçın 2.yarısında taç çizgisi yakınlarında bir müdahalesi vardı. Çok sert bi şekilde kayarak taca yolladı topu. Seyirciyi de heyecanlandıran bir hareket...

Böyle mücadeleye ihtiyacımız var... Hırsıyla çok şey katacağına eminim...

domin55

bende var finkin faydalı olacağını düşünmek :ok

ibo055

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Samsunspor'un Beşiktaş'tan transfer ettiği Michael Fink, Samsun'da mutlu olduğunu, takımının başarısı için mücadele etmek istediğini söyledi.Tweet Fink, Samsun'u çok beğendiğini ve Samsunspor'un yapılan çalışmalarla güçlü bir takım olacağına inandığını belirtti.

''Samsunspor çok güzel bir takım. Samsunspor'un yeni sezonda çok başarılı olacağına inanıyorum'' diyen Fink, takımla antrenmanlara yeni başladığını, her geçen gün takıma daha çok ısındığını ifade etti.

Şu ana kadar takımda herkesin kendisine çok sıcak ve çok iyi davrandığını söyleyen Fink, ''Takımda yeni bir oyuncuyum. Her geçen gün takıma daha çok adapte olacağıma inanıyorum. Samsun'da mutluyum, Samsunspor'da ve Samsun'da bana gösterilen ilgiden memnunum. Hedefim Samsunspor'un başarısı için mücadele etmek. Takımda önceden beraber oynadığımız arkadaşlarım var. Selim Teber'le Almanya'da birlikte oynamıştık. Türkçe biliyorum. Selim'le çok iyi konuşuyoruz ve onunla çok iyi arkadaşız. Takımda herkes çok iyi. İlk geldiğim günden itibaren sıcak karşılandım, takımdan memnunum. Daha çok çalışarak takımımın başarısı için mücadele edeceğim'' diye konuştu.

Türk futbolu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Fink, ''Türkiye'de futbol çok iyi oynanıyor. Artık yabancı futbolcular Türkiye'ye daha çok ilgi gösteriyor. Türk futbolunun çok iyi konumda olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Yeni sezonda Samsunspor için ve kendi adına en iyi şekilde mücadele edeceğini vurgulayan Fink, şöyle devam etti:

''Samsunspor'da hedefim çok çalışarak her hafta forma hakkı kazanmak. Takımım ve kendi adıma başarılı bir sezon geçirmek istiyorum. İyi bir takım olacağımızı düşünüyorum. Samsun çok güzel bir şehir. Yeni geldiğim için Samsun'u çok gezemedim ancak ilerleyen zamanlarda Samsun'u daha iyi tanıyacağım. Samsunspor'da büyük hedeflerim var. Oynadığım alanda takımım için elimden geleni yapacağım.''

Samsunsporlu taraftarların kendisine gösterdiği ilgiden memnun olduğunu da belirten Fink, taraftarlar ve takımı adına elinden geleni yapacağını belirterek, taraftarlardan destek istedi.

Lusage

Bugün Sahilde geziyordu :D Yanında da eşi vardı sanırım.

samuray

fink çok olumlu transfer nede olsa alman ekolü skor ne olursa olsun hiç bir zaman disiplini elden bırakmıyorlar   samsunspor_x a hoşgeldin fink diyelim

celebi

bence bize faydası çok olacaktır