Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Sercan

Siz nasıl taraftarsınız? Haysiyetsizler...Bok var her deplasmana gidiyorsunuz ama bir temel atma törenine gitmiyorsunuz. Hainsiniz siz. Zaten Samsunspor sizin yüzünüzden bir yerlere gelemiyor....

orucreis

SAMSUNSPOR taraftarı nerdeymiş !!!!!

Sen SAMSUNSPOR maçından çok travzon maçını izlerken bu taraftar deplasmanlardaydı,içerde gece gündüz uyumadan hazırlık yapıyordu,başarılara imza attığında sen övünüyordun sadece.Kusura bakma kimse sana orda şak şak yapmaya yalakalık yapmaya gelmez.

1-Sen şehirin dışında bir bölüme stad yapıyorsun ve şehirdeki maç anlayışını kaldırıp spor kompleksi yapacağını söylüyorsun artık oraya tekkeköylüler gider + hafta sonu gezmeye gidenler,
2-Şehrin en güzel arazisini alıp (düşük bir fiyatta) daha düşük bir maliyete stad yapıyorsun ve ordan gelen gelir artık nereye giderse
3-İnsanları yolculuklara(otobüs,tramvay,minübüs vs.) yani harcamalara yöneltiyorsun ki şuan ki stada sonra parasını verip bilet alıp stada yürüme giden taraftarlar var.stadı uzaklaştırdığın için maça gelmeyecek olan taraftarlar olacak hele o maç günü sıkışıklığı yaşayıp ilk maçtan sonra gelmeyecek olanlar var

daha önceki yazılarda taraftar beleşçi falan olunmuş diyor eğer olunsaydı kimse maça gitmezdi futbolcuyu oynatmak için tribünleri doldurmazdı kareografiler yapıp TÜRKİYE'nin spor gündemine oturmazdı ve en önemlisi bu takıma sahip çıkan olmazdı.bu takıma sadece taraftar sahip çıkıyor.diğerleri lafta.Eğer SAMSUNSPOR'luluğundan  utanacak olan varsa tutmasın bu renkleri vermesin gönlünü.Eğer 1-2 kişi gitmeseydi eyvallah haklısın denirdi ama o stada 20.000 kişi sığarak maç izleyen kimse gitmemiş acaba hata kimde ?

lato

kutsalforma

Arkadaşım ne beleşçiliğinden bahsediyorsun? s..tığımın otobüsünü kaldırıp ücretli de olsa taşıyamazlar mıydı oraya. mitinglere gelince devletin parasıyla beleş otobüs kaldırmayan yok biz ücretlisine de razıyız. Altında arabası olmayan adam nasıl gidecek acaba oraya? Sen utanma utanacak olanlar reklamını gayet güzel yapıyor hiç de yüzleri kızarmıyor..

King1965

Alıntı yapılan: kutsalforma - 05 Ağustos 2013, 01:20:28
Bu taraftardan ne köy olur ne kasaba. Herkez beleşci olmuş, stadın açılışına bile otobüs kaldırılmasını isteyen bir zihniyet var. Bravo Samsunspor taraftarı, bu kafayla çok yol alırsın sen! Vallahi Samsunsporluluğumdan utandım. Herşeyi devletten ve kulüpten bekleyin. Ekmek elden su gölden, oh hayat ne güzel. Samsunstore açıldı, kulübe yinede beklenilen destek çıkmadı. Herşeye bi kılıf uydurur bu taraftar, eskiden beri böyleydi zaten. Siyasetçiler hırsız, kulüp başkanları sahtekar, medya Trabzonlu ve Belediye başkanları ******* ama siz sütten çıkmış ak kaşıksınız dimi? Herkez ******* Samsundan bi adam çıkan sizeiniz dimi? Bu psikolojiden kurtlmadan ne bu takımdan bişe olur, ne bu şehirden.

Benim arabam vardı da ben mı gıtmedım (ucretlı ) otobus kaldırıldı da ben mı gıtmedım . ulasım da sıkıntı var ramazan gunu oraya mı gıdecegım. Ben stadyum ıcın yanıp tutusmuyorum.  Laflarına dikkat et. Suat kılıç bize atıp tutacağına Süper Final maclarında Trabzon macına değil de Tuttuğu takımı Samsunsporun macına şeref tribunune gelecekti.

teksas3455

Yorumları okudum, verilen tepkileri gördüm "Çok şükür yalnız değilmişim" dedim.
Görüşümüzün bir olmasına rağmen çıkıp bir basın bildirisi düzenleyemeyecek kadar aciz olduğumuzu
gördüm yine moralim bozuldu. Son bir kaç yıldır neredeyse hiçbir olayda tepkimizi dile getiremedik maalesef.

twitter

kale arkaları tek kat olursa sevinirim suat başgan

Sonuna Kadar 55

Bence şu "beğen" butonunun yanına bir de "beğenmeme" botunu konsa iyi olacak, herkese cevap vermek zorunda kalınmaz. Madem şaşalı bir açılış olunması isteniyordu, taraftar grupları davet edilip, şehirden otobüsler kaldırılabilirdi.

King1965

hamsilerin stadından önce bızım stadyumun temelı atıldı acaba bızımkı önce bıtecekmı ???

Samet Torun

06 Ağustos 2013, 04:01:40 #1958 Son düzenlenme: 06 Ağustos 2013, 04:45:03 Cheregi
Taraftar neden mi temel atma törenine gelmedi? Ercüment Abi özetlemiş. Merak edenler bi okusunlar. Ağzına yüreğine sağlık abi. AVM şehri Samsun herkese hayırlı olsun...

YENİ AVM

Önceki gün Samsun'un 33 bin küsurluk yeni stadyumunun temeli Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından atıldı.

Bakan Suat Kılıç yeni stadyum projesini geçen yıl ilk açıklandığında stadın ismini "Stadyum Samsun" olarak belirtmiş sonrasında gelen tepkiler sanırım "Samsun Arena "olarak değiştirmiş derken önceki gün yine bakan Kılıç temel atma töreninde yaptığı konuşmada stadyumun isimi çok şükür ki yine Samsun 19 Mayıs Stadyumu olarak devam edeceğini söyledi.

Doğru olan da buydu zaten.

Öte yandan yeni stadyumun temel atma törenine katılmayan Samsunspor taraftar gurupları ise o güne damgasını vuran başka bir konuydu.

Zira bakan Suat Kılıç konuşmasına bile törene katılmayan taraftar guruplarına sitem ederek başlamıştı.

Şimdi gündeme oturan bu konuda sesli olarak düşünmek istiyorum ve soruyorum "Samsunspor taraftar gurupları neden o gün yeni stadyumun temel atma törenine gelmedi?

Ben size cevabını vereyim.

1- Hatırlayın önceki sezon Samsunspor Süper Ligin son karşılaşması olan Sivasspor maçında bakan Suat kılıç Samsun'da olduğu halde bu karşılaşmaya gelmemişti.

Düşünün bir şehrin spor bakanı o şehrin futbol kulübünün son hayati maçına hem de o an o şehirde olduğu halde gelmiyorsa buna dünyanın her yerindeki taraftar tepki gösterir.

2- Yine Samsunspor'un kaderini belirleyen o hayati son Sivasspor karşılaşmasına o sezon Samsunspor'un oynadığı 2 lig karşılaşmasında da göz göre göre verdiği kararlarla Samsunspor'un hakkını adeta gasp eden hakem Hüseyin Göçek gönderilmesi ve sonrasında buna büyük tepki gösteren taraftar guruplarının feryatları arasında Samsunspor göz göre göre tekrar PTT 1. Lige gönderilişi.....

Sonuçta bir spor bakanının şehrinin takımıydı Samsunspor. Adil bir hakem atanabilirdi.

3-Yine geçen ay ülkemizde düzenlenen U-20 Dünya Kupası karşılaşmaları Karadenizin iki ili Trabzon ve Rize'de oynanırken Samsun yine her konuda olduğu gibi avucunu yaladı.

"Yok efendim bu şehirler çok önceden belirlenmiş" savunması ile bu taraftar şüphesiz ikna olmadı.

4-Yeni yapılması planlanan 33 bin kişilik stadyumun yada bitmiş spor komplekslerinin oturma koltuklarının Samsunspor'un renkleri olan kırmızı beyaz olmasını ısrarla isteyen hatta sürekli gündeme getiren bu taraftar guruplarına kulak verilmedi.

Bölgesel Milliyetçilik olmazsa neden Trabzon'daki yeni yapılan stadyum ve tüm spor komplekslerinin oturma koltukları bordo mavi.?

5-Türk Futbolunda son yıllarda başta İstanbul olma üzere bir çok şehirdeki stadyumlarda her hafta büyük şiddet olayları yaşanırken özellikle bu konuda çok duyarlı Samsunspor taraftarı geçen yıl hiç de hak etmediği günler yaşadı. Bakan Kılıç söz konusu karşılaşmada 90 dakika boyunca tahrik edilen ve sonrasında maç sonu mağdur olan Samsunspor taraftarının bu durumuna bile " bölgesel milliyetçilik" gözü ile yaklaştı.

6-Samsunspor uzun bir süredir yani 2006 yılından bu yana ligde hep yaşam mücadelesi veriyor.

Oysa diğer kulüplerin bulunduğu şehirlerinin bakanları ve milletvekilleri her transfer döneminde yeni futbolcu imza törenlerinde ayni masada hazır bulunup basına fotoğraflar bile vermekten çekinmiyor. Türk Futbolunda daha dün ki Kayseri'nin bile artık Süper Ligde 2 takımı var.

7- Geçen sezon PTT 1. Ligde küme düşmekten son anda kurtulan Samsunspor yine bu sezon da şu anki durumu ile bu ligden küme düşmeye ilk aday takımlardan biri olarak görüntü veriyor.

Yani Samsunspor taraftarın içi yüreği her zaman olduğu gibi yine bu sezon da kan ağlıyor. Böylesi umutsuzluğa yelken açmış ,küstürülmüş, bezdirilmiş taraftar yeni stadyumun temel atma törenine gelip de ne yapsın.Sevinsinmi?

Sonuç olarak anlatmak istediğim Samsunspor ve taraftarı olmadan yeni yapılacak 33 bin kişilik stadyum eninde sonunda iyi bir AVM olmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Samsunspor yoksa taraftar da olmayacaktır.

İnşallah yanılayım ama şimdiden yeni AVM şehrimize hayırlı olsun.

Cheregi

06 Ağustos 2013, 04:08:40 #1959 Son düzenlenme: 06 Ağustos 2013, 04:29:35 Cheregi
Alıntı yapılan: King1965 - 05 Ağustos 2013, 12:56:50
hamsilerin stadından önce bızım stadyumun temelı atıldı acaba bızımkı önce bıtecekmı ???

Dolgu alanına yüksek olduğu için izin vermiyorlarmış, çözemezlerse hamsi arenayı ters çevirip tribünler yerin altında olacak şekilde yapacaklarmış  :P

Bkz: Hamsi Tower

HoliganSamSunLu

samsunspor taraftarına laf edecek en son adam suat kılıçtır saygınlık kazanılan bir olgudur samsunspor taraftarı herhıyarın peşine bir avuç tuz alıp gidecek kadar gözleri kör olmuş bir kitle değildir yaşananları analiz edebilecek beyin ve zekaya sahiptir.

teksas3455

Şu Suat Kılıç'ın görev süresinin biteceği günü iple çekiyorum. Gitse de kurtulsak  8)

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: teksas3455 - 06 Ağustos 2013, 09:52:06
Şu Suat Kılıç'ın görev süresinin biteceği günü iple çekiyorum. Gitse de kurtulsak  8)
Suat Kilic gittginde Samsun sporu icin olumlu neler olabilir mesela?

teksas3455

Alıntı yapılan: Ertuğrul Sağlam - 06 Ağustos 2013, 11:37:42
Suat Kilic gittginde Samsun sporu icin olumlu neler olabilir mesela?

Samsunspor köleliken kurtulacak daha ne olsun. Ayrıca Samsunsporumuz bir siyasetçini elinde "malzeme" olmaktan çıkacak.
Belki sadece Samsun'da uygulanan Sporda Şiddet Yasasının yeri de değişir. Başka şehirlerde ana avrat küfürler havada uçuşurken
bizde İPPNE kelimesi yüzünden millet mahkelemerde uğraşıyor çok çabuk unutmuşuz. Ayrıca her seferinde yaptığı en ufak yardımda
Samsunspor taraftarını suçlayan bir insandan kurtulacaz. Ben bununla ilgili kitap yazarım. Gidince çok daha rahat anlarız neler kazanacağımızı  ::)

Ollivanders

Suat kılıç'in yerine YZY gitsin . Kökten çözüm.