Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Stoper

Güzel olmuş ya, rekabet artar.
Hedef takım çoğalır.

Sadece Samsunspor

Sakaryaspor a 2 1 yenildik. Maci izlemedim. Ama artik hazirlik macida olsa bir galibiyet alsak cok iyi olacak.

futbolcu

eski sistemden daha iyi.
Ama daha fazla orta sıralardakine üst lige çıkma şansı verilmesin, sonuçta sezon boyunca bişey yapmadan süper lig bileti play off'tan kapan, Ligi üçüncü bitirene karşı biraz haksızlık oluyor.

jean

Play off sistemi daha adaletli olmus hep derdim 3.nun direk finale cikmadi lazim diye son iki yildir 3. Ve 7. Olduk bize denk gelmedi Boyle bir sans var bizde bir ugursuzluk

muzaffer4

Alıntı yapılan: jean - 22 Temmuz 2022, 11:29:36Play off sistemi daha adaletli olmus hep derdim 3.nun direk finale cikmadi lazim diye son iki yildir 3. Ve 7. Olduk bize denk gelmedi Boyle bir sans var bizde bir ugursuzluk
Bu sene de averajla 3.lüğü kaçırıp 4.oluruz final oynayana kadar 3 maç yaparız.😂

KocumVolkan

7.yi karıştırmasalardı keşke..

6. ve 5. takımlar maç yapıp kazanan 4. ile yarı final oynayabilirdi..
O maçın da kazananı 3. ile final oynayabilirdi.

Neyse eskisinden her türlü iyi oldu.

Ama bu yıl play-off hesapları yapmadan direkt çıkacağız inşallah.

Sol Açık

Açıkçası ben pek adil bulmadım. Ligi 3.bitirenin doğrudan final oynaması makul, ama 7.takımın Süper Lige çıkma şansının olması hiç de makul değil. Sonuçta geçen sezon 1.42 puan ortalaması ile düşme potasının 6 puan önünde ligi 7.bitirdik ve Süper ligi hak etmiyorduk. Ancak bu sistemde bal gibi çıkabilirdik, hiç de düşük bir olasılık değildi.

Ligi bu kadar önemsizleştirmemek gerek bence...

eprianu

Bence de saçma oldu. Ben olsam üstte değil altta düzenleme yapardım. Çünkü ligde kalmayı garantileyen takımlar ligin seviyesini düşürüyor. Son 2 direk düşer, üstteki 4 takım ise Play-Out oynar. Bu şekilde neredeyse her takımın bir hedefi olmuş oluyor.

futbolcu

Alıntı yapılan: KocumVolkan - 22 Temmuz 2022, 13:20:007.yi karıştırmasalardı keşke..

6. ve 5. takımlar maç yapıp kazanan 4. ile yarı final oynayabilirdi..
O maçın da kazananı 3. ile final oynayabilirdi.

Neyse eskisinden her türlü iyi oldu.

Ama bu yıl play-off hesapları yapmadan direkt çıkacağız inşallah.

Katılıyorum. Benim de aklımdan bu sistem geçmişti.
En mantıklısı.

Sadece Samsunspor

Eyup gsden babel i de almis. Umarim takim olmayi basaramazlar.

evolution55

bence eyüp patlar. ibrahim üzülmez ile zaten olmaz da kulüp olarak o kadar oyuncunun hangisini ilk 11'de oynatacaksın da oynamayanın takımı karıştırmasının önüne nasıl geçeceksin bakalım?

55ertan

Sezon acilis töreni Yapilcakmi veya hazirlik mac oynanacakmi? Gurbetcilerde stadi görmüs olur.

KocumVolkan

Alıntı yapılan: 55ertan - 24 Temmuz 2022, 12:44:52Sezon acilis töreni Yapilcakmi veya hazirlik mac oynanacakmi? Gurbetcilerde stadi görmüs olur.

4 Ağustos veya 5 Ağustos tarihlerinde Çorum FK ile hazırlık (açılış) maçımız olacakmış. Batu Kaplan açıkladı.

Ama tarih ve saat kesinleşmedi henüz.

Sadece Samsunspor

Yine bos beles samsunsporlu sosyal medya kullanicilarinin bazilari is basinda. Corum macini basina ve halka acik getirdiler. Simdi de yazmislar aksam 8de stadda oynasaniz ne olurdu yazmislar. Yemin ediyorum bu kadar b.kcu bi topluluk gormedim. Oldu paşam siz ne zaman musaitseniz istediginiz yerde istediginiz saatte mac yapsin takim. Hey allahim ya bizi bu gibi tiplerden kurtar yarabbi.

Sol Açık

Sezon haftaya başlayacak. Transfer döneminde yanlış saymadıysam 15 futbolcu transfer ettik. Bu 15 oyuncudan 5'i yabancı. Yeni transferlerin toplam yaş ortalaması 27.1, yeni yabancıların yaş ortalaması 29.8. Bölgeler ve alınan oyuncular şöyle:

* Kaleci (1): Jakub Szumski (30)
* Sol Bek (1): Mücahit Albayrak (30)
* Sağ Bek (1): Zeki Yavru (30)
* Stoper (2): Alim Öztürk (29), Yusuf Abdioğlu (32)
* Orta Saha (4): Fernando Henrique Boldrin (33), Celil Yüksel (24), Yusuf Emre Gültekin (29), Amir Arlı (19)
* Sol Açık (2): Kadeem Harris (29), Şener Kaya (19)
* Sağ Açık (2): Arvydas Novikovas (31), Yusuf Ensar Poyrazlı (19)
* Santrafor (2): Gaetan Laura (26), Ahmet Sagat (26)

Bu listede 19 yaşındaki 3 oyuncunun (Amir Arlı, Şener Kaya, Yusuf Ensar Poyrazlı) ilk 11 için alınmadığı belli. Bu oyunculardan Şener Kaya'yı izlediğim maçta beğendim ama ilk 11 için değil. Bu 3 oyuncuyu çıkartırsak, kalan 12 oyuncunun da ilk 11 oynaması beklentisi ile alındığı söylenebilir. Bu 12 oyuncu ile (birisi yedek santrafor olarak) net bir 11 sahaya çıkabilir ve bu 11'in yaş ortalaması 29.4 olur. Yani kadromuza epey yaşlı bir ilk 11 transferi yaptık diyebiliriz.

Geçtiğimiz sezonki kadroda olan ve gönderdiğimiz bazı oyuncular var ama hiçbirisinin takımdan eksilmesi kadroda ciddi bir güç kaybına yol açacak nitelikte değil. Belki Tomane giderse ararız, ama o da halen duruyor (ve umarım kalır). Kalan oyunculardan kadroda yer bulabilecekleri listelersem:

* Kaleci (1): Aykut Özer (29)
* Sol Bek (1): Soner Gönül (25)
* Sağ Bek (1): Ali Ülgen (23)
* Stoper (2): Berk Taşkın (25), Yunus Emre Çift (19)
* Orta Saha (2): Hasan Kılıç (30), Osman Çelik (31)
* Sol Açık (1): Moryke Fofana (31)
* Sağ Açık (1): Polat Yaldır (19)
* Santrafor (1): Tomane (30)

Yani as kadro için yapılan 12 transfer + geçen yıldan kalan 10 oyuncu, önümüzdeki yıl takımın yükünü çekecek. Bu 22 kişilik kadronun yaş ortalaması 27.9. Her bölgede yedeklerle beraber epey yeterli bir kadromuz var. Kadronun geçen yıldan güçlü olduğu her hali ile belli. Ancak, takımda süreklilik açısından büyük sorun olacağı da kesin. Tahminen ilk 11'deki 9 oyuncu (kaleci, sol bek, sağ bek, stoperler, orta sahada 2 oyuncu, sağ açık ve santrafor) yeni transferlerden oluşacak. Geçen sezonki kadrodan Fofana ve Hasan veya Osman ilk 11'de kalacaklar, kalanlar muhtemelen yeni transfer olacak. Bu da yepyeni bir takım demek.

Ayrıntılar konuşulur, ama 2 risk görünüyor:
1. Kadro yepyeni olduğundan uyum sağlanabilecek mi?
2. Tecrübeli olmasına karşın, epey yaşlı bir kadromuzun var ve uzun lig maratonunda başımıza sorun açabilir.

Uzatmayayım, kağıt üzerinde hemen hemen boşluğu olmayan bir kadro oluştu. Elbette daha kaliteli bir kadro mümkün ama kadroda boş mevki yok ve bu olumlu birşey. Şampiyon olabilecek bir kadromuz var, bakalım şampiyon bir takımımız da olacak mı?