TRT'ye protesto!! (Radyo yayınları hakkında)

Başlatan timofte, 08 Ağustos 2005, 17:46:06

« önceki - sonraki »

timofte

Arkadaşlar TRT bu sezon radyo yayınlarında sadece dört takımın maçlarını yayınlama kararı alarak yılların geleneğine son vermiş, Anadolu takımlarını yok saymıştır. Bu uygulamaya karşı tepki göstermek isteyen arkadaşlar aktifhat@trt.net.tr adresine mail göndererek tepkilerini iletebilirler. Aynısını göndermek isteyenler için kendi göndermiş olduğum maili kopyalıyorum.

AlıntıSayın Trt yetkilileri,

Bu futbol sezonunda takımlarımızın maçlarını yıllardır olduğu gibi "radyodan" canlı yayında dinlemek istediğimizde bunu yapamadık. Zira Türk futbolunda birkaç takım üzerine yoğunlaşan sistemden etkilenen kurumunuzun da radyodan sadece dört takımın maçlarını yayınladığını, diğer takımları yok saydığını gördük. Yılların radyo ve futbol keyfi de popülist bir yaklaşıma kurban edilmişti.

Türkiye'de sadece birkaç kulübe endeksli bir futbol düzenini kabul etmiyoruz. Bu konuda duyarlı bütün futbolseverler de aynı yönde düşünmekte ve mail kampanyamıza destek vermektedirler. Yıllar önce hemen her statta dolu tribünlere maç oynanırken, bugün rekabetin düşmanı anlayış Anadolu takımlarını televizyonlardan sonra radyodan da silme noktasına gelmişse ortada bir yanlışlık var demektir.

Samsunspor taraftarları olarak bu uygulamayı protesto ediyoruz.

Trt radyolarında tüm takımların maçlarının canlı yayınlanması üsatelik bütün takımların taraftarları için adeta bir gelenek, bir kültür haline gelmişken, hiçbir bakış açısı buna son vermeyi haklı kılamaz. Sadece dört kulübün maçlarının yayınlandığı 2005-2006 sezonunun ilk haftasına dair bu uygulamanızın ilk haftayla sınırlı kalmasını ve tekrar edilmemesini bekliyoruz. Kamu kurumu olan Trt'ye yakışan da budur.

Saygılarımızla.
Anadolu takımı taraftarları

aktifhat@trt.net.tr

Rentboy

eyvallah ben hemen yolluyorum maili bu arada timofte sağolasın...

salihcakir

artık bu konuda ne diyebileceğimi bilmiyorum. ben bu maili yollamayacağım. direkman trt yi arıcam. önüme kim gelirse bağıracağım. dünyanın hiç bir yerinde bu tarz insanlık dışı yaptırımlar uygulanmıyordur eminim. bu ülkede 4 takımdan başkasını desteklemek komik, gereksiz ve imkansız hale getirilmeye çalışılıyor. ama bilmiyorlarki biz pes etmeyeceğiz. bir avuç Ata'nın bu toprakları kurtardığı gibi bizde bir avuç insan savaşacak ve kazanacağız.. İstanbul'a yenilmeyeceğiz..

Rentboy

ben yolladım artık ne kadar dikkate alınırsa tabiki ama telefonda bağırıp çağırmaylada bir sonuç alamayız bu da bir gerçek...

sejoe

Bizim verdiğimiz vergiler olmasa trt diye bir şey olurmuydu acaba?Yazıklar olsun trt'ye.

radikal-fma

ya bu arada TRT-1 her hafta birmaç yayımlıyordu bu sene yokmu? :?:

timofte

Alıntı yapılan: "radikal-fma"ya bu arada TRT-1 her hafta birmaç yayımlıyordu bu sene yokmu? :?:

bu sene haftada bir maçın Tv den yayınlanması olayı yok.
ama daha kötüsü  maçları radyodan dinleme şansımız da yok.

jean

olur mu oyle sey o zaman ayrı bir lig yapalım radyodanda dinlemeyeceksem baslarım boyle ise

radikal-fma

lucapicola

Bende tepki maili gönderdim TRT ye.Biraz önce geri mail attılar cevap olarak.İzmir Üniversite oyunlarına kaydırılmış spikerlerin çoğu bu yüzden maçlar verilmiyormuş.Üniversite oyunlarından sonra tekrar eskiden olduğu gibi maçlar verilecekmiş.Müjdeli haberi verim dedim.Saygılar.

timofte

@ lucapicola,
verdiğin bilgi için teşekkürler. bize cevap veren olmadı. tebrikler  :)
Alıntı yapılan: "radikal-fma"timofte mailini versene benim yeni mailim fatihmehmetari@hotmail.com

yeni adresini msn listeme ekledim.  :wink:

bodensee55

bu ne tras ......
rt yetkılerı bırakın bu ıslerı vergıyı samsunlu sıırt lı sıvaslı versın sen gıt
ıstanbul takımlarını maclarını canlı radyodan yayınla                                                                                                                                                                                                                           akılıol aklı ol trt b...  cıkarma      zaten 2 senden bellı samsuna baglanmıyosun dogru durust uyuz oldum sana.....maclarda                                                 trasdan               telefon                                                 baglandtısı yapıyordun skor                         acısından sımdık onu gec bır de ıptal edıypsun ?_            

bu vakaya son ver trt ????

oğuzhan55

Arkadaşlar bu arada geçen sezon TRT Samsun'un televizyonda kaç maçını verdi?Bildiğim kadarıyla İlk yarı Antep ikinci yarıda Sakarya maçını verdi.Yanlışım varsa düzeltin.Adamlar Kayserispor'un özel televizyonu gibi çalışıyorlardı.Hatırladığım kadarıyla Kayseri'nin geçen sezon ilk Trabzon maçını, İstanbul, Sakarya maçlarını birde deplasmanda Gençlercirliği maçını verdi.Başka varsa bilmiyorum.Ama toplam dört maç etti.Yorum sizlerin.Bu hangi akla hizmet anlamadım.Herşey adaletli olsun.Bir de devlet kanalı.Zaten yine bu senede aynı yayın akışını uygulayacaksa varsın kaldırsınlar naklen yayınları.