TFF 2. LİG 2019/2020 11. HAFTA | Zonguldak Kömürspor 0 - 2 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan _SoN_, 30 Ekim 2019, 11:11:58

« önceki - sonraki »

_SoN_

Zonguldak Kömürspor - SAMSUNSPOR'umuz

3.11.2019 ( PAZAR )

Saat : 13.30

| TFF 2. Lig | 11. Hafta |

Stat: Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu

Büyük ihtimalla yeni hoca yetişemeyecek, umarım bu zorlu deplasmandan 3 puanla ayrılırız.

Başarılar SAMSUNSPOR.

Stoper

Zonguldak şehrinde ayrı bir heyecan var, bu maç için.
Bunun yansımalarını sosyal medyada dahi görmek mümkün. En son bilmem kaç sene önce karşı karşıya gelmişiz.
İki taraftar grubu, tek tribünde birleşme kararı almış. Daha önceki maçlarda, ayrı tribünlerde bulunuyorlardı.
En zor deplasmanlarımizdan biri olacak.

celebi

Umut kırmak istemem ama ilk mağlubiyetimizi alırız. İnşaallah ben yanılırım

s_uzunkaya

Zonguldak benim için çok eski bi mazii. Onca geçen zamanda ne zaman zonguldakspor ismi duysam Tanju nun rövaşata golünün olduğu 6 - 0 lık maç gelir aklıma. Sanrım aradan bi 30 yıl geçti ve zonguldakspor la gene yollarımız çakıştı. Ben zonguldağın isminin uğurlu geleceğini düşünüyorum. 6-0 alamayız belki ama yarısı kadar atsak yeter 😜

mehmet yılmaz

Samsunspor ile Zonguldakspor 27 Yıl Aradan Sonra

Pazar günü Zonguldak deplasmanına çıkacak olan Samsunspor, Zonguldak ekibiyle tarihindeki 21. lig maçına çıkacak. İki takımın son lig maçları 1992 yılında oynanmıştı.

Samsunspor, Pazar günü deplasmanda Zonguldakspor ile oynayacak. İki takım arasında oynanan maçlara baktığımız zaman, 16'sı Süper Lig, 4'ü eski adı 2.Lig yeni 1. Lig olmak üzere 20 lig maçına çıktıklarını görüyoruz. Bu maçlardan 8'i Samsunspor'un, 6'sı ise Zonguldakspor'un galibiyeti ile sona ererken 6 maç ise berabere bitmiş. Samsunspor'un attığı 28 gole, Zonguldak ekibi 17 golle karşılık vermiş. Samsun'daki maçlarda Samsunspor'un mağlubiyeti bulunmazken, Zonguldak'taki ilk 6 maçı Zonguldakspor kazanmış ancak son 4 maçta 3 Samsunspor galibiyeti, 1 de beraberlik var.

22 Kasım 1992 günü oynanan maçta Samsunspor, rakibini Orhan Kaynak ve Bünyamin Kubat'ın 2, Ertuğrul Sağlam'ın tek golüyle 5-0 mağlup etmişti.

Samsunspor - Zonguldakspor Lig Maçları: 

1968-69   1.Lig / Samsunspor - Zonguldakspor   4-1   0-2

1974-75   S.Lig / Samsunspor - Zonguldakspor   2-0   0-1

1976-77   S.Lig / Samsunspor - Zonguldakspor   3-0   0-1

1977-78   S.Lig / Samsunspor - Zonguldakspor   1-1   0-1

1978-79   S. Lig / Samsunspor - Zonguldakspor   1-1   0-2

1982-83   S.Lig/ Samsunspor - Zonguldakspor   1-1   0-4

1985-86   S.Lig/ Samsunspor - Zonguldakspor   6-0   1-0

1986-87   S. Lig / Samsunspor - Zonguldakspor    0-0   2-0

1987-88   S.Lig / Samsunspor - Zonguldakspor   1-1   2-1

1992-93   1.Lig  4. Klasman Grubu / Samsunspor - Zonguldakspor   5-0   0-0

Samsun'da O 10 G 5 M 0 B 5 A 23 Y 5

Zonguldak'ta O 10 G 3 M 6 B 1 A 5 Y 12

Toplam O 20 G 8 M 6 B 6 A 28 Y 17

s_uzunkaya

34 yıl geçmiş. vay anasına sayın seyirciler. yalan dün yaa yalannn :)... ben bu 6-0 lık maçı zonguldakta diye hatırlıyordum. çocuktuk o zamanlar ve ve gurbetteydik. normal sayılabilir böyle hatırlamam :P

target_t.t.b

Alıntı yapılan: Stoper - 30 Ekim 2019, 11:56:28Zonguldak şehrinde ayrı bir heyecan var, bu maç için.
Bunun yansımalarını sosyal medyada dahi görmek mümkün. En son bilmem kaç sene önce karşı karşıya gelmişiz.
İki taraftar grubu, tek tribünde birleşme kararı almış. Daha önceki maçlarda, ayrı tribünlerde bulunuyorlardı.
En zor deplasmanlarımizdan biri olacak.
Saha dışı her faktörün lehimize olduğu zamanlarda hüsrana uğradık belki bu olumsuzluklar da lehimize döner.

jean

Bu zonguldakspor orijinal takimmi yoksa 2.takimlarimi manisa fk gibi puan kaybi yasamamaliyiz kalan 7 macta insaallah yeni hocayla aliriz

_SoN_

Bir hoca ile anlaşılsa bile bu maça çıkma ihtimali çok zor görünüyor, inşallah bu iş olumsuz etkilemez takımı, olası bir puan kaybında artık şampiyonluk gerçek manada anlamını yitirecek bu sene için.

Sadece Samsunspor

Maca gercek hocamiz olmadan cikacagiz. Hemde zor bir deplasmana denk geldi mac. Insallah kayipsiz atlatiriz.

seskat

Alıntı yapılan: jean - 31 Ekim 2019, 13:37:57Bu zonguldakspor orijinal takimmi yoksa 2.takimlarimi manisa fk gibi puan kaybi yasamamaliyiz kalan 7 macta insaallah yeni hocayla aliriz

AlıntıZonguldakspor ile karıştırılmamalıdır.

1986 yılında kurulan takım 2011 yılında Zonguldakspor'un ekonomik nedenlerle Amatör Lige düşüp Fenerspor adını almasından sonra Zonguldak ilinin 1 numaralı takımı olmuş ve yükselişe geçmiştir.

2013-14 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 10.Grup'ta sezonu şampiyon olarak bitirdi ve 3. Lig'e terfi maçında Zara Belediyespor'u 2-0 mağlup ederek 3. Lig'e yükseldi.

2014-15 sezonu sonunda Play-off mücadelesi veren Zonguldak Kömürspor İstanbulspor'a elenince, 2015-2016 yıllarında da üçüncü ligde mücadele etmek zorunda kaldı. 2015-16 sezonunda ise ligi 5. sırada bitirerek tekrar Play-Off şansı yakaladı. İlk maçlarda İzmir ekibi Tirespor'u eleyen Zonguldak Kömürspor, final maçını Çanakkale'de Denizli ekibi Kızılcabölük ile oynadı ve maçtan 2-1 galip ayrılarak şampiyon oldu. Ve 2. Lige yükseldi.

alperen_55

zonguldakspor bizim maç için baya bir heyecanlı,Takımlarını bu istek strese sokabilir.Futbolcularımız maçın ciddiyetini elden bırakmazsa rahat galibiyet alabiliriz diye düşünüyorum.Gol yemeden yine kazanırız.

beşnumara

Zonguldak bizim için zor deplasman olacak. Puan kayıp ihtimalimiz yüksek. İlk yarı öne geçemezsek rakibin o kötü zeminde direnci artar, biz ise aksine hem o zeminde oynayamayız hem de stresle başlarız.
Okan ve samet hakan kılıç götürülmemiş. Şaşırdım bu karara. Umarım ikisinden birini aramayız. Sahada oynayanlar inşallah aratmazlar.
Yeni hoca gelmeden puan farkı da açılmışken, manisanın 3 haftalık zorlu maçlara başlamışken bizim ne yapıp edip kazanmamız lazım.

eprianu

Hadi Okan sakat, riske atmadılar diyeceğim de Samed Hakan Kılıç'ı neden kadroya almadılar, anlam veremedim. İnşallah sakatlık vs gibi geçerli bir sebebi vardır.

twitter