STSL 2011-2012 / 14.Hafta Samsunspor'umuz - Kayserispor

Başlatan ahmetsefa55, 03 Aralık 2011, 18:10:48

« önceki - sonraki »

ChucKeR

bugun bozbaykuşlarla beraber kayseri maçını izledim. bazı gözlemlerimiz oldu tabii.
  -  öncelikle 4 yıldır kayserideyim ve bu kayserispor gördüğüm en pasif takım.
  - maça nadir çiftçi okay yokuşlu gibi genç oyuncularla başladılar. santraforda gökhan ünal yoktu. sabit bir santrafor da yoktu. troisi nadir riveros gibi dinamik oyuncularla sürekli yer değiştirip boş koşularla tehlikeli bölgeye ekstra oyuncu sokmaya dayalı bir sistem. gökan grincede birşey değişmedi varlık gösteremedi.
  - sistemin bütünü bu olunca bu işin en iyisi amrabat kritik önem taşıyor. tamamen amrabat üzerine oynanan bu oyunda onun ayağının değmediği top tehlike yaratmadı. bu açıdan amrabatın yokluğu çok değerli.
   - maçın özetinden kayserinin 1-2 atağını görmüş olabilirsiniz ama amrabatın yetekleriyle yaraattığı pozisyonlar dışında kayseri oyuna hiç hakim olmadı. etkili olunan ataklarda ibb savunmasının önde yakalandığı pozisyonlar fakat bizim savunma o kadar ilerde oynamadığı için sorun teşkil etmez kanısındayım. gol zaten saçma sapan bir gol.
   - savunmada ise benim yıllar önce çok beğendiğim ama uzun süreli sakatlık yaşayan eren güngör ile gürcü arkadaş tandemi oluşturuyor. solda hasan ali gerçekten iyi, sağ bek ise fenerli okan alkan. savunma genel manada yeterli ama sorun o değil.
   - sorun ön libero bölgesi bana kalırsa. bu iyi savunmanın önünde yıllarca kayseride selim-saidou gibi tecrübeli disiplinli adamları izledik o bölge tolunay dönemi hep savunma öncelikliydi ama hollanda menşeyli şota orda daha ofansif düşünen oyuncuları yerleştirmeye çalışıyor. oyuncular tecrübesiz olunca da topu rakip çok iyi kullanabiliyor. rahat oyun kurma şansı tanıyor kayserispor rakibe.
   - bir de kaleciye 2 kelam edeyim. sene başından beri çok saçma goller yedi ama bu maç müthiş goller kurtardı. yani saatli bomba ne yapacağı soru işareti.

belki kayseri maçı kazandı ama ibb ilk yarı 3 ikinci yarı 5 de yapabilirdi açıkcası.

sonuç:bu 3 puanın rehaveti  tecrübesiz kadro ve amrabatın eksikliği ile hafta arası maçında dışarda direnç gösterecek durumda değil kayserispor. bizim takımdan kötüler mi bu tartışılabilir. ama her zaman iyi kazanmaz. ortam şartları daha önceliklidir.  ben olaya tarafsız bakıldığında dahi samsunsporu galibiyete daha yakın görüyorum

-

mehmet yılmaz

Normalde Petkoviç'i göndereceklerini pek sanmıyorum ama Allah muhafaza, Kayserispor'a yenilirsek normalin dışına çıkabilirler.
Bu maç tıpkı içerideki Antalya maçı gibi, üç puanın dışındaki herşey Andersen'den Masallar'a döner.
Gerekirse kötü oynayalım ancak kazanalım kafi!

samsunmania

Son 4 maç 2 haftalık periyotta oynanacak  Ak kara belli olacak. 16-17 puana ulaşmamız lazım. Kayseri'den 3 aldık aldık yoksa kimselerin masalını dinleyecek hal kalmaz bizde. Bu maçta bütün takım geberinceye kadar mücadele edecek ve bu 3 puanı alacak.Başka yolu yok. Samsunspor varolma mücadelesi veriyor bunu hiç kimse unutmasın. Özellikle kulüp üzerinden şov yapanlar. Sivas, Mersin, Kayseri, icabında eziktaş. Bunların hepsinden puan almalıyız. Yoksa ikinci yarı hele ki ilk haftalardaki zor fikstürle paraşütsüz çakılırız allah korusun.

Kaya

Kazanırız...

Fiziki açıdan eskisi gibi tek devrelik değiliz ve bazı futbolcuların kafa olarak da rahatladığı bir gerçek..

Fink'in bile ikinci yarının o dakikasında karşı karşıya gol kaçırması,oralarda olması gol olmaması nedeniyle olumsuz gözüksede kondüsyon açısından iyi seviyeye geldiğimizi gösteriyor..Zaten teknik yok,son vuruş yok tek yapabileceğimiz mücadele onu da yapar bir şekilde kazanırız..

mehmet yılmaz

Kayseri'ye karşı içeride dışarıda üstünüz. Bugüne kadar 11 maç oynadığımız evimizde hiç yenilmemişiz.

Samsunspor - Kayserispor

1966-67   2.Lig    0-0   2-1
1967-68   2.Lig     0-0   0-1
1973-74   1.Lig    1-0   2-0
1974-75   1.Lig   1-0   0-0
1985-86   1.Lig    3-0   5-0
1993-94   1.Lig    5-2   0-1
1994-95   1.Lig    2-2   2-2
1995-96   1.Lig     0-0   2-3
1997-98   1.Lig    2-0   1-0
2004-05    S.Lig    3-3   4-1
2005-06   S.Lig    0-0   3-6

Toplam    O 22 A 38 Y 22 G 10 M 4 B 8
Samsun'da    O 11 A 17 Y 7 G 5 M 0 B 6
Kayseri'de    O 11 A 21 Y 15 G 5 M 4 B 2

epçeli köylü

Benim aklıma başka şeyler geliyor.Acaba bu petkoviçle yönetim arasında duygusal bir ilişkimi var? Daha ne yapması gerekiyor acaba? Birde stockholm sendromundan şüpheleniyorum.Samsunsporun katili olan bir teknikdirektör'e karşı patolojik bir bağlanma ve sevgimi oluyor acaba yönetimde. Kesin stockholm sendromu  kesin kesin....başka açıklaması yok çünki

brigand

Tabiri caizse, Allah Kitap saldırmamız lazım.  :kafa:

Desiqner

Bu maça gelemeyeceğim maalesef gelmek kolayda dönmek imkansız :) Başarılar Samsunsporum kaybedersek yavaş yavaş valizimizi toplamamız gerekiyor galiba çünkü kayseri arayı baya açıyor..

beşnumara

Biz bir gol atarsak kazanrıız yoksa 0-0 bitecek bir maç.İnşaallah kazanırız.
İyi oynuyoruz kaybediyoruz kötü oynuyoruz kazanıyoruz.Hala anlamış değilim.Artık ne diyeceğimi de bilmiyorum.Üst sıradakiler maçlarda bizim kadar net pozisyon bulamıyorlar ama balları da var arkadaş.Şans bir kere de bizden yana olsun be çok mu şey istiyoruz.

ahmetsefa55

11 puanımız var.
kayseri 3
mersin 1
bjk 1
sivas 1

boyle bitse 17 puanımız olur.
en az 35 puan alınması gerekiyor diye düşünüyorum ligde kalınabilmesi için.
yani ikinci yarıda aynı performansı göstersek düşmeme ihtimalimiz çok yüksek.
17 maçta 20 puan alsak düşmeyiz sanırım.
20 puan da en az 6 galibiyet 2 beraberlik anlamına geliyo.
ben devre arası transferleriyle toparlanacağımızı ve gereken puanları toplayacağımızı düşünüyorum.

ilginçtir sizde nasıl bilmiyorum ama ben gün geçtikçe düşmeyeceğimize daha çok inanıyorum.
sanırım Samsun'un aşkıyla kafayı yedik. :evet:

Jnr.Serkan

05 Aralık 2011, 14:14:40 #70 Son düzenlenme: 05 Aralık 2011, 14:42:09 Jnr.Serkan

Aslında biz kötüyüz ama rakiplerimiz'de çok kötü.
Bu hafta Kayseri'yi yendik farzedelim.
Antalya Eskişehir deplasmanına gidiyor.Puan alması zor

Karabük Antep...Karabük yener diye tahmin ediyorum.İnşallah berabere biter

Ordu Sivas maçı görüntüde tipik beraberlik maçı.Sivas Ordu'ya nazaran galibiyete daha yakın taraf

Yani kısaca biz 3 puan alsak,9. sırada ki Ordunun kıçına kadar gireriz neredeyse.Ne bilim o kadar kötü durumda değiliz.Henüz düşmedik.Biz Direniş takımıysak bu günleride atlatırız.Biraz gol yollarında şanslı olsak şuan Manisa'nın yerinde biz olurduk.Şans bu sene bizim yanımızda değil.Kendi sahamızda kolay kolay yenilmiyoruz inşallah Kayseri'yi eli boş göndeririz.Düştük dediysek henüz ölmedik,kalkarız elbet...

Arkadaşlardan ricam lütfen heryerde düşeriz düşeriz demesin.Tribündeki taraftar inanmazsa güzel günlere,sahadaki futbolcu nasıl inansın.Gün daha çok destek olma zamanı

kýzýlyýldýz55

3 puanlı sistemde düşeriz diye bir şey olamaz hemde 9. ile 17. arasında 6 puan fark varsa

SAMSUNLU ORUMA 55

yaşadığım şehrin takımı ile karşılaşıyoruz inşallah üç puanı alırız..

berusa55

Kayseri Maçının Hakemi belli oldu

Spor Toto Süper Lig'de Samsunspor ile Kayserispor arasında 8 Aralık perşembe günü yapılacak maçı hakem Suat Arslanboğa yönetecek.

celebi