SAMSUNSPOR KONGREYE GİDİYOR

Başlatan Barış555, 05 Aralık 2017, 09:19:55

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Aynen oyle bende tutucu degilim ama kongrede bagirip cagiranlar tutuya seytani isler pesinde diyenler. Nerede simdi. Kulup sahipsiz hadi o zaman el atin. Anca konusurlar. Kimsenin gazina gelip ne guzel konustu be demeye gerek yok. Goruyoruz konjsanlari. Simdi suspus oldular.

Shane_Falco

Değerli Samsun'lular. Kulüp Başkanlık Divan Kurulumuz, Samsunsporumuzun yaşadığı krizden kurtulması amacı doğrultusunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu mücadelede, en yakın destekçi ve yardımcılarımız, (Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Milletvekillerimiz)'inde yoğun mesaileri ve samimi gayretleridir.

Bu arada, kamuoyu iletişim araçlarında, sorunlara çare bulmak, dertlere derman olmak ve önerilerde bulunmak yerine;

Zamanında, maddi ve manevi yardımda bulunmuş olan, gerektiğinde de, çare ve yardım odağı kabul edilerek kendilerine baş vurulan kişi ve kuruluşlara, kişilikleri, şahısları, aile fertleri ve sevdiklerine yönelik, çirkin, sözel ve yazılı şekilde saldırılarda bulunulduğunu, maalesef duymakta ve gözlemlemekteyiz.

Hiç kimsenin şahsı ve ailesine ve yakınlarına karşı, bu türlü saldırıların kurulumuzca tasvip edilmesinin mümkün olamayacağını ve bizi çok üzdüğünü belirtmek isteriz.

Evvelki bildirimizde, açıkça beyan ettiğimiz üzere, Kulübümüzün mali sorumluluklarında, darboğaz aşılmadıktan sonra, gereksiz yere ümitlenmenin anlam taşımadığını herkes bilmektedir.

Bu anlamda, acilen BORÇLARIN ertelenerek, yeniden taksitlenme yapılandırılmasına gidilerek veya ÖDENEREK çözümlenmesi gerektiği gerçeği ortada ve uzun zamandır Kamuoyunca malum ve alenidir.

Çözüm, borçların ödenmesi veya bu konuda alacaklılarla anlaşarak(kişi veya kurum) rızaları ve gönülleri alınarak ikna edilmesi sureti ile, meselenin halinden geçer.

Kulübümüze parasal yardım yaparak hayatiyetini sağlamış kişi veya kurumların, aleyhine SEÇİMLİ KONGREDE KULÜBÜ YÖNETMEYE TALİP OLACAKLARIDA, fikirlerinden caydırıcı olabilecektir.

Bu hal, Kulübümüz aleyhine son derece vahim sonuçlar doğurabilir. MAAZALLAH!!!(Düşünmek bile istemiyoruz) Zira, geceli gündüzlü tüm çalışmalarımız, kötü gidişe son vermek içindir.

Problemlere çare sunmak, çözüme yol gösterici olmak, yardım etmek yerine, içinde bulunulan durum fırsat bilerek "Sadece şikayet ve tenkit etmeyi tercih etmenin" zamanı değildir.

Zaman, sebep ve neticelerin tartışmalarının geleceğe aktarılarak, bir an evvel SAMSUNSPOR'U bu krizden çıkarmak zamanıdır.

SAMSUNSPOR'umuzun YAŞAYACAK HAYATI ve GERÇEKLEŞTİRECEK HAYALLERİ vardır.

SAYGILARIMIZLA

SAMSUNSPOR KULÜP BAŞKANLIK DİVAN KURULU

Sadece Samsunspor

Bu nasil aciklama ya. Az disiplinli yazi yazin arkadas ya. Hic mi kurumsallik nedir bilmiyorsunuz

Sadece Samsunspor

Sgk borcu odenmis buyuksehir tarafimdan. Yarinda 5 futbolcuya odeme odeme yapilacagi soylendi. Insallah odenir. En azindan kulup ayakta kalsin napalim.
Soylemesi kolayda yok amatore duselim gercekler ortaya ciksin falan demek kolay. Oraya giren daha cikamaz bunu bilelim. Zaten kimin ne yaptigi belli degilmi herkes sildi supurdu

eprianu

02 Ocak 2018, 18:57:44 #154 Son düzenlenme: 02 Ocak 2018, 19:32:23 eprianu
Kulübün başkansız kalmasından dolayı endişeye kapılmanız gayet doğal. Ancak bu durumu baz alarak Tutu'nun var olan bir iki olumlu hareketini burda göklere çıkarmanın da anlamsız olduğunu düşünüyorum.

Tutu'yu biraz yakından tanıyalım mı?

1) Tutu yalancıdır. Gözümüzün içine baka baka borcu düşürdüğünü iddia etti ama borcumuzun ne olduğu kongrede ortaya çıktı.

2) Tutu tutarsızdır. Osman Özköylü ile uzun süreli sözleşme yapıp bu sene ligde kalalım, seneye şampiyonluğa oynarız diyen kendiydi. Ancak aynı Özköylü basın tarafından linç edilirken ortada yoktu. Sezon sonu da kendisini yolladı zaten.

3) Tutu para bulur, doğru. Ama parayı nasıl kullanacağını bilmez. Son üç sezonda neredeyse tüm yabancı transferleri fiyasko oldu. Daha da acısı son üç sezon içinde istikrarlı bir kadromuz olmadı. Bu da ne kadar günübirlik yönetim anlayışına sahip olduğunu gösteriyor.

4) Tutu kurnazdır. Kongre sürecini krize dönüştüren kendisidir. Sırf yönetimi ibra edip kaçmak için kongreye kadar istifa etmedi. Yönetim ibra edilip yırttıktan sonra ise kendisinden haber alamadık. Eğer samimi olsaydı iyi veya kötü Celil Sağır ve oluşumun önünü açar, üyelik problemini çözer ve kulübü sahipsiz bırakmazdı. Derdinin Samsunspor olmadığını bir kez daha anlamış oluyoruz. Ayrıca sırf kendisine tepki gelmesin diye çorbacıları kendi tarafına çeken kendisidir. Taraftar gruplarının ve sözde tribün liderlerinin, tesislerde toplananların "Yönetim İstifa" diye bağırmasını engellemeye çalışmasını kimse başka türlü izah edemez.

5) Tutu, vurdumduymazdır. Üç senedir neredeyse hiçbir kararda taraftarı kaale almadı. Bu sadece stadyum krizi veya Serdar Ölmez ile sınırlı değil. Geçen sene Bandırmaspor maçında kağıt bilet istedik, 100 Bin TL civarı cezası olduğunu öğrendik ama bu kadar kritik bir süreçte bile taraftarı takmadı. Alpay Özalan'ın vasıfsız ve başarısız bir hoca olduğunu söyledik, takımda istemedik. Siyasi emeller uğruna bizi yine dinlemedi. Bugün ortada sportif anlamda başarısızlık varsa birinci dereceden sorumludur.

6) Tutu gizli kutudur. Gündem olan neredeyse hiçbir konuyla ilgili zamanında açıklama yapmadı. Bir açıklama ile çözülebilecek olayların büyüyüp kriz haline gelmesine kendisi sebep oldu.

7) Tutu güven vermez. Ben bu yaşıma geldim futbolcuların bir araya gelip "Yönetime güvenmiyoruz" dediğini ilk kez duyuyorum. Taraftarın güvenmediğini yazmama gerek yok sanırım.

Velhasıl Tutu bu kulübe başkan olabilecek vasıfta biri değildir.

Şimdi çıkıp da kimse "2010 yılında bizi şampiyon yaptı" demesin. Tarihimizin en iyi ve bilinçli tribünlerinden birine sahiptik. O sene şampiyonluğu biz kazandık, taraftar kazandı!

eprianu

02 Ocak 2018, 19:18:48 #155 Son düzenlenme: 02 Ocak 2018, 19:36:19 eprianu
Olağanüstü kongrenin bu aşamaya geleceğini kimse düşünemezdi. Peki ben durumdan rahatsız mıyım, hayır! En azından "borcumuz bitiyor" yalanlarını duymaya, masallarla uyutulmaya devam edecektik.

Siyasilerin takıma sahip çıkmasını çözüm olarak değerlendirmiyorum, aksine 15 yıldır can çekişen ve dilenci konumuna düşen Samsunspor'un bu durumu devam edecek.

Abiler, kardeşler bazı önemli hususları atlıyoruz. Can çekişen bir hasta durumundayız ve bazı noktalar gözümüzden kaçıyor.

Bugün sizin, bizim medet umduğumuz isimler Samsunspor'u bu hale getirdi. Ya da isteselerdi, Samsunspor'un bugünlere düşmesini çoktan engelleyebilirlerdi. Bu adamların derdi Samsunspor değil, kendi makamları kendi koltukları, kendi çıkarları. Günübirlik duruma bakıp da aldanmayın.

Yusuf Ziya Yılmaz, İsmail Uyanık'tan aldığı hazır takımı küme düşmenin eşiğindeyken bırakan isimdir. Fenerbahçe ile oynanan son maçta Maraton'u peşkeş çekecek kadar Samsunsporluluk hissiyatı olmayan biridir. Zaten sezon sonunda ceketini alıp "Eyvallah gidiyorum" diyen kendidir. Bir sene, takıma beş yıllık zarar vermiş ve o günden sonra da neredeyse hiçbir maçta satdyuma uğramamıştır. Ancak zamanında Kayseri'de oynanan Kayseri-Beşiktaş maçında protokol tribününde yer alan da yine kendisidir.

Eğer Yusuf Ziya Yılmaz samimi olsaydı, Samsunspor'un borcu bugüne kadar 10 kere bitmişti. Belediyelerin kulüplere neler yapabildiğini geçenlerde örneklendirdim. Bursa'da belediyenin kendi stadını kendi yapması ve takıma petrol istasyonu desteği vermesi en bariz ve güzel örneği? Soruyorum size Yusuf Ziya Yılmaz bu takıma kalıcı gelir kaynağı olarak ne verdi?.

Twitter üzerinden belediye başkanlarına ve siyasetçilere seslenen, "Samsunspor Yok Olmasın" diyen taraftarları da anlayamıyorum. Adamların çoğu Trabzonlu ve Samsunspor zerre umurlarında değil! Bunu neden kabul etmek istemiyorsunuz? Adamlar Samsunspor'un iyi bir konuma gelmesini zaten istemiyor.

Yine çare bekledikleri milletvekillerine bir bakalım. Fuat Köktaş'tan nasıl medem umuyorlar? Adam bizi defalarca aşağıladı, yerin dibine gömdü! Stadyum açılışında da birinci dereceden rol oynadı. Kongrede tepki gösterenlere "Tamam size de bi hazırlık maçı ayarlarız" deyip, dilenciye sadaka verir gibi davranmasını nasıl unuttuk birden?

Şimdi ben size bir soru soruyorum : Neden parayı verenler, bu işi bilen birini başa getirmiyorlar? Mesela neden İsmail Uyanık'a "hadi gel sen bu işi biliyorsun" demiyorlar. Çünkü dertleri Samsunspor değil. Onların derdi Samsunspor ne düşsün ne çıksın. Foyaları ortaya çıkmasın yeter.

- - - - - - - -

İçinde bulunduğumuz durumdan ötürü günü kurtarma adına siyasilerin verdiği desteği çözüm olarak görenler var. Anlayışla karşılıyorum ama sezon sonu da aynısı olacak. Yazın da "Para yok" diyecekler, hatta bu mantıkla iki sene sonra da "Kayyum", "Para yok", "Transfer Tahtası" söylemlerini duyacağız.

Elimize bence çok büyük bir fırsat geçmişti. Sancılı bir süreci göze alarak gerçeklerle yüzleşebilirdik. Belki 10 senemiz giderdi ama 10 senenin sonunda rahat edebilirdik. Bu halde önümüzdeki 10 sene zaten sancılı geçecek. Samsunspor zaman kaybetmekten başka bir iş yapmıyor şu anda. Süper Lig'e bile çıksak rahat edemeyeceğimizi biliyorsunuzdur umarım.

Bizim madde madde gelir ve gider tablosu oluşturup, bunu şeffaf bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Siz biliyor musunuz son 10 sene kulübe nerden para gelmiş, nereye harcanmış? Mesela geçen sene Akif Çağatay Kılıç Samsunspor 20 Milyon TL aktardığını söylemişti. Nerde bu para biliyor musunuz?

jurista

eprianu kullanıcı adıyla yazan arkadaş kim bilmiyorum ama tespitleri yorumları isabetli ,tebrik ediyorum kendisini ...

kulüp kayyuma kalsın kimin ne yaptığı ortaya çıksın olayı tamamen bir efsane arkadaşlar, genel kurulun o salonda o dönemim mali raporlarını ibra etmesiyle tüm iş biter ,kayyum eski defterleri açıp şu şöyle yapmış bu böyle yapmış demez diyemez.

eski defter anca o da 5 yıl ile sınırlı olmak kaydıyla mali açıdan alacak verecek konularında da türk ticaret kanunu açısından 10 yıl ile sınırlı kalmak şartıla mahkeme veya gelir idaresi tarafından incelenebilir ...

şu an en kısa zamanda ödenmesi gereken acil tutarkarın ödenip 1 ay içinde yeni bir genel kurul yapılmasını sağlamak üzere karar alınmalıdır.

Sadece Samsunspor

İbne giresuna bakin. Takim sahipsiz diye abdulkadirle hasan hatipoglunu bedava kapmaya calisiyorlar. Sizde hainsiniz. Karadeniz de bir tane duzgun kulup yok. Yaziklar olsun.

Bu arada yusuf ziyada sgkyi odedi ya surekli twitterda retwett yapiyor show zamani

tactician

Alıntı yapılan: eprianu - 02 Ocak 2018, 18:57:44

3) Tutu para bulur, doğru. Ama parayı nasıl kullanacağını bilmez.

yazının geneline katılmakla beraber; bu kısma katılmıyorum.
Tutu bakan kılıç dönemlerinde para bulabiliyordu. Artık bulamıyor. Sadece -siyasilerin de hoşuna giden tarafı burası- para alsa da para almasa da o çevrelere yalakalık yapmaya devam edebiliyor; teşekkür edip durabiliyor.

Bakan üzerinden aktarılan paralara o kadar güveniyordu ki (sanki hep gelecekmiş gibi); sene başında yapılan kongrede ki konuşmalarını; afralarını, tafralarını hatırlayın. "Bu kulüp artık yönetilebilir hale geldi; karşıma aday çıksa da buyursun gelsin diyordu. Ben bu hale getirdiğim kullübü bırakmam" diyordu. Ne oldu da kulüp 5 ay içerisinde yönetilebilir olmaktan çıktı. Derenin suyu hiç bitmeyecek, devran hep böyle sürecek sandı; ne büyük basiretsizlik...

Bunca yıldır gelen paraları net biçimde çarçur ettiği (yumuşak bir ifade ile geçiştirelim; en azından şimdilik) aşikar. Bu kadar rakam kalıcı gelir modellerinin oluşturulması yönünde kullanılabilseydi; bugün çok daha farklı şeyleri konuşuyor olurduk. Doğru bir scouting ekibi kur kardeşim; bir altyapı devrimi gerçekleştir; bir yerde işletme aç Samsunspor adına; o kadar spor organizasyonu yapıldı, yapılıyor samsun'da- Samsunspor'u da bir yerine monte et; yap yani bir şeyler. Yok hababam aynı hikayeler.

Motoru çalışmayan araba misali oldu Samsunspor; birileri itti mi ilerliyor ama motorda tık yok. Arkasından itenler yorulunca ya da bıkınca araba tüm çıplaklığıyla duruyor. Sıfır hareket, sıfır ses, sıfır umut.

Bundan sonra yapılması gereken vizyoner başkan adaylarını cesaretlendirmek ve onların önünü açmak olmalı. Bunun yanı sıra bu kadar kısa vadeli borcu çekip çevirebilmek için de; siyasilerin, şehrin önde gelen iş adamlarının ve temlikli alacakları bakımından öncelik arzeden Kazım Yılmaz'ın devrede olması gerekiyor. Bu isimlerin desteğini doğru şekilde kullanabilecek genç, dinamik, çalışkan isimler ancak Samsunspor'un kurtuluş ve diriliş hikayesini yeniden yazabilirler. Yukarıdaki örneklem üzerinden devam edecek olursak; arabayı vurdurmak için yine arkadan itenlerin ilk gücüne ihtiyaç var; ama motoru çalıştırabilecek bir şoför direksiyona oturtulursa; araba, motoru çalıştıktan sonra kendi ivmelenir, gider.

sadece55

Galip Öztürkün Erkut Tutuya yaptığı temlik çok ilginç.Bu parayı bakalım Sn. tutu Samsunspordan tahsil edecek mi? Bu alacak devri o kadar saçma olmuş ki...

Shane_Falco

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 03 Ocak 2018, 00:48:50
İbne giresuna bakin. Takim sahipsiz diye abdulkadirle hasan hatipoglunu bedava kapmaya calisiyorlar. Sizde hainsiniz. Karadeniz de bir tane duzgun kulup yok. Yaziklar olsun.

Bu arada yusuf ziyada sgkyi odedi ya surekli twitterda retwett yapiyor show zamani

Tam çakal bu adam. Nasıl show yapacağını biliyor. İstese dün sgk ile beraber futbolcu borçlarını ödeyemez miydi ? Onu da bugün ödeyecektir. Son dakikada yine ben yetiştim modunda gidecek. Bu hafta boyunca böyle show'unu devam ettirir.

Bizim tek kurtuluşumuz süper lig. Konyaspor 4-5 sene önce bizden beter durumdaydı. Bir şekilde süper lig'e çıktılar 2 başarılı sezon 2 oyuncu satışı ile adamlar her şeyi düzene oturttular. Bize bu ligde adam akıllı gelir olmadığı için mecbur Bakan, YZY, Vali gibi adamların eline bakıyoruz. Bu ligde bir çok takım bu durumda. ADS'ye, Eskişehir'e şuan belediyelerden oluk oluk para akıyor.

Kayyum tamamen hayal ürünü. Bu takıma kayyum atansa da hiç kimseye hiç bir şey olmaz. Biz bittiğimizle kalırız. Amatöre düşünce borçlar, harçlar sıfırlanmıyor hala yerli yerinde duruyor o paralar. Kartalspor tff 1'den aşağıya düştüler. Şuan adamlar amatör ligdeler 20 trilyon borçları var. Yani düştük mü 10 senede felan sıfırlanmış şekilde bu takım dönemez. O şekilde anca yeni kurulan bir takım dönebilir. Yeni Malatya, Yeni Orduspor,gibi...

eprianu

03 Ocak 2018, 10:16:08 #161 Son düzenlenme: 03 Ocak 2018, 10:19:21 eprianu
Bizim tek kurtuluş yolumuz maalesef Süper Lig değil, daha doğrusu Süper Lig kurtuluş yolu bile olmayabilir. Bu tamamen zihniyet ve beceri meselesi. Biz 2011 yılında Süper Lig'e çıktıktan sonra bu hale geldik zaten. Kazım Yılmaz, Erkurt Tutu gibi iş bilmez yönetici ve başkanlar geldiği sürece Şampiyonlar Ligi'ne de gitsek çözüm olmayacaktır. Siz başkan olsaydınız Selim Teber'e yıllık 1 Milyon TL verir miydiniz? Pal Lazar'a ömrü boyunca kazanacağının kat ve kat fazlasını verir miydiniz? Bu mantıkla yönetildikten sonra Süper Lig'de olunca nasıl kurtulacağız ki?

Konyaspor'u Süper Lig değil, siyaset kurtardı ama bizdeki gibi bir siyaset değil. Ahmet Davutoğlu zamanında Torku, Atiker gibi firmalar çok ciddi paralar aktardılar takıma. Hala da takımın ismi "Atiker Konyaspor" zaten. Kaldı ki Davutoğlu'nun gidişiyle onların da desteği kesildi. Başkanları FETÖ soruşturmasına bulaştığı için istifa etti. Konyaspor'un birkaç sene içinde bizim gibi olacağı aşikar. Zaten Avrupa Ligi'nden düşme potasına kadar gerilediler.

Kayyum değil ama şeffaflık istiyoruz. Bu arma 3. ligde de olsa peşinden gideceğiz zaten. Daha önce de söyledim, bu mantıkla belki PTT 1. Lig belki Süper Lig'de olacağız ama her platform ve durumda bizi ezecekler. Şu anda olduğu gibi. Gelir gider tablosunu bilmemiz gerekiyor, 3-4 yıllık planlar yapmamız gerekiyor, siyasilerden(!) gelen paranın bir kısmını alt yapı veya kalıcı gelir sağlayan yatırımlara ayırmamız gerekiyor.

Yoksa bu camianın kurtulacağını unutun derim.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: eprianu - 03 Ocak 2018, 10:16:08
Bizim tek kurtuluş yolumuz maalesef Süper Lig değil, daha doğrusu Süper Lig kurtuluş yolu bile olmayabilir. Bu tamamen zihniyet ve beceri meselesi. Biz 2011 yılında Süper Lig'e çıktıktan sonra bu hale geldik zaten. Kazım Yılmaz, Erkurt Tutu gibi iş bilmez yönetici ve başkanlar geldiği sürece Şampiyonlar Ligi'ne de gitsek çözüm olmayacaktır. Siz başkan olsaydınız Selim Teber'e yıllık 1 Milyon TL verir miydiniz? Pal Lazar'a ömrü boyunca kazanacağının kat ve kat fazlasını verir miydiniz? Bu mantıkla yönetildikten sonra Süper Lig'de olunca nasıl kurtulacağız ki?

Konyaspor'u Süper Lig değil, siyaset kurtardı ama bizdeki gibi bir siyaset değil. Ahmet Davutoğlu zamanında Torku, Atiker gibi firmalar çok ciddi paralar aktardılar takıma. Hala da takımın ismi "Atiker Konyaspor" zaten. Kaldı ki Davutoğlu'nun gidişiyle onların da desteği kesildi. Başkanları FETÖ soruşturmasına bulaştığı için istifa etti. Konyaspor'un birkaç sene içinde bizim gibi olacağı aşikar. Zaten Avrupa Ligi'nden düşme potasına kadar gerilediler.

Kayyum değil ama şeffaflık istiyoruz. Bu arma 3. ligde de olsa peşinden gideceğiz zaten. Daha önce de söyledim, bu mantıkla belki PTT 1. Lig belki Süper Lig'de olacağız ama her platform ve durumda bizi ezecekler. Şu anda olduğu gibi. Gelir gider tablosunu bilmemiz gerekiyor, 3-4 yıllık planlar yapmamız gerekiyor, siyasilerden(!) gelen paranın bir kısmını alt yapı veya kalıcı gelir sağlayan yatırımlara ayırmamız gerekiyor.

Yoksa bu camianın kurtulacağını unutun derim.

Torku'da Atiker'de elbet para aktaracaklar takıma  isim sponsporu oldular. Bu da tamamen Konyaspor'un ismini kullanılarak kendi reklamlarını yaptılar. Torku'yu kimse bilmezdi düne kadar sadece şeker üreten bir kurumdu. İsim sponsoru olarak ismini duyurdular şimdi de bütün ürünleri üretiyolar oldular. Hakeza Atiker'de Konya'dan başka yerde olmayan Bim'den bir tık büyük marketlerdi. Şimdi tüm Türkiye Atiker'i bilir oldu. Yani isim sponsoru olan firmanın takıma gelir aktarması çok doğal ;) Bunu zamanında süper lig'de Manisa,Elazığ, Erciyesspor da yaptı ama doğru kullanamadılar.

Süper Lig'e çıkıp takımı yine Kazım Yılmaz, Galip Öztürk gibi adamlara bırakırsan zaten bu senin kurtuluşun olmaz batışın olur. Gelen parayı çevirmeyi bilen akıllı, düzgün adamlara bırakacaksın takımı.Doğru bir başkan, doğru hoca seçimi ile beraber süper lig gerekli.

eprianu

03 Ocak 2018, 10:56:15 #163 Son düzenlenme: 03 Ocak 2018, 10:59:37 eprianu
Bahsettiğiniz firmaların takıma sponsor olmaları tamamen siyasi baskı sonucudur. Kurtlar Vadisi'ne sponsor olan Atiker'in gidip Konyaspor'a sponsor olması vizyon düşürmedir. Bunu Ahmet Davutoğlu öncesinde neden sponsor olmadılar?, sorusunu sorarak anlayabilirsiniz. Ya da biraz daha bekleyin birkaç yıl içinde Konyaspor'un sponsor bulamadığına tanık olacaksınız.

Siz, bu takım Süper Lig'e çıkarsa bugün para veren siyasetçilerin, Fuat Köktaş'ın, Akif Çağatay Kılıç'ın takımı istemedikleri birine bırakacaklarını mı zannediyorsunuz? İsmail Uyanık yazın çıktı ve açık açık siyaset takımdan elini çekerse geleceğim mesajı verdi. Siz Tutu'nun "Ben bu kulübü yönetilebilir hale getirdim, bir dönem daha devam etmek istiyorum" şeklindeki ağlamasının sebebini ne zannediyorsunuz ki?

Tabi ki isteyen kişi kongrede çıkar aday olur, seçilirse başkan olur ama sonrası ne olacak? Bugün para verenlerin, camia üzerinde borusunu öttürenlerin yarın izleyeceklerini mi zannediyorsunuz?

İşte bir haftadır bunu anlatmaya çalışıyorum ben. Kabul edin veya etmeyin, takımı kendilerine muhtaç hale getirdiler ve bu durum onların hem hoşuna gidiyor, hem işine geliyor. Bakınız Yusuf Ziya Yılmaz sosyal medyada şov yapıyor.

Kısacası Samsunspor bağımsız değil!. Bu durum düzelmedikçe yıllardır izlediğimiz skandallara her yıl yenileri eklenecek. Bu haldeyken benim için Süper Lig'de olmuşuz, PTT 1. Lig'inde olmuşuz bir önemi yok.

ali ihsan

Siyaset ve şehrin bürokratları "Seçilen kim olursa olsun gereken destek verilecektir" demedikten sonra ciddi bir başkan adayı çıkması mümkün değildir.Erkut Tutu gibi sözüne güvenilmez,yalancı oldukları herkes tarafından bilinen ama siyasetin istediği tipler iş başında kalmaya devam edecektir.
Bu borçlar ödenecektir.Başka kimseye yol verilmeyeceği için,bakın kimse çıkmıyor zaten,Tutu'ya destek verin ,eleştirmeyin denilerek tepkileri azaltıp aynı ekiple yola devam edeceklerdir.İsmail Başkan yazın girişimde bulunduğu zaman ,"ARTIK YÖNETİLEBİLİR KULÜP OLDUK" diyen Erkut TUTU değil miydi ? Şu kadar borç ödedik,artık önümüz açık diyen o değil miydi ? Sonuç ne peki ;42 milyon borçla devraldığı kulüp bugün 55 milyon borç içinde.Samsunspor tarihinin en yalancı,sahtekar ve beceriksiz yönetim kadrosu bunlardır.