DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

emre

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 11 Ocak 2011, 23:14:06
Konuyla pek alakası yok ama Stephen Spielberg ve Tom Cruise'nin İstanbul'un Fethi'ni çekeceğini duydum.Var mı bilgisi olan?

Ben de aynı şeyi Fatih Sultan Mehmet'in hayatı diye okumuştum kardeşim. :)

Burak

İran' ı anlatan bir film. Animasyon olması aldatmasın çok ciddi konuları ele alıyor. imdb puanı. 8.0

Dartagnan

emre

Stone

http://www.imdb.com/title/tt1423995/

Edward Norton, Milla Jovovich ve Robert De Niro oynamasına rağmen hiç güzel bir film değil hayatınızın 1 saat 45 dakikası boşa geçebilir.Hala ne olduğunu neyi amaçladığını anlamış değilim.Kesinlikle izlemeyin.

Burak

Dartagnan

valla bana uygun degildi zaten :) merak ettim izleyeyim dedim.Ama idare eder ;)

Sercan

BARAKA İmdb puanı 8.2/10

"Baraka", kelimelerle zor tarif edilebilen, gerçek anlamda 'görsel' bir film. "Baraka"'da konuşma yok, "Baraka"da standart bir olay örgüsü yok. Sadece büyük metropollerin ve mistik doğu'nun gizemli resimleri var. Binbir türlü sinemasal atraksiyonla kotarılan ve sürekli çalan müzik eşliğinde seyirciye sunulan "Baraka", bizleri kimi zaman Japonya'nın kalabalık yerleşim birimlerindeki kargaşaya ortak ediyor, kimi zamansa sufi törenlerine götürüyor. Açılışında, yaşlı bir maymunun hüzünlü bakışıyla sizi etkileyecek olan "Baraka", yedinci sanatın teknik anlamda ulaştığı noktayı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda bizlere içinde yaşadığımız 'gelişmiş-sanayii toplumu'ndan insan manzaraları sunuyor."

Gerçekten muhteşem bir belgesel...

Ahmeti

geçen gün A takımı'nı izledim çok hoşuma gitti, izlemeyenlere tavsiye ederim

europe_55

Kurtlar Vadisi Filistin'i tavsiye ederim.

Cok güzel bir film olmus...

edmontdante

31 Ocak 2011, 16:47:49 #579 Son düzenlenme: 31 Ocak 2011, 20:23:29 edmontdante
Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 23 Nisan 2010, 15:09:55
Shutter Island - Zindan Adası

Leonardo DiCaprio dan yine güzel bi film.Filmin akışını tahmin etmeniz mümkün değil.

Gerilim sevenlere şiddetle tavsiye ederim

Güzel

kalptenþimþek

filmi izledikten sonra insan kendi psikolojisinden şüphe duyuyor..

edmontdante

SON SAVAŞÇI-CENTURION-2010
Olga KURYLENKO-Michael Fassbender-Dominic WEST
İMDB Puanı:6.5/10

M.S. 117 yılında Romalıların İngiltere'yi işgali sırasında geçecek olan film Quintus Dias'ın adında bir adamın öyküsünü anlatacak. General Virilus'un efsanevi 9. Lejyonuna katılan genç adam, Pict ırkını ve liderleri Gorlacon'ı yeryüzünden silmek için ordusuyla beraber kuzeye doğru gitmeye başlayacak.

Filmle ilgili şöyle bir yorum var sinemalar.com da .Ben de aynı fikirdeyim.

"Izlemeden once basit ve ucuz bir yapim bekliyordum ama cok yaniltti film beni cunku gercekten kaliteli bir film olmus. Beklentilerimin kesinlikle otesinde oldugunu soyleyebilirim. Ancak hikayeye biraz daha derinlik katilsaymis ve detaylara inilseymis çok daha iyi bir film olabilirdi . Unutulmayacak bir film olmasa dahi zevkle izlenecek bir film Centurion."

Bol kanlı +13

erkutdem55

Zindan adası mükemmel bir film.

YaşarDoğu

Tanrı'yı Oynayanlar - Something the Lord Made (2004)

AlıntıIMDB:8,2
Yapım:2004 ~ ABD
Tür:Biyografi, Dram, Tarih
Yönetmen:Joseph Sargent
Oyuncular:Alan Rickman, Kyra Sedgwick, Gabrielle Union, Mos Def, Charles S. Dutton, Mary Stuart Masterson, Clayton Lebouef, Cliff Mcmullen, Harold J. Abell Sr., Henri Edmonds, Irene Ziegler, John Emmanuel, Luray Cooper, Merritt Wever, Michael E. Russell
Senaryo:Robert Caswell, Peter Silverman
Yapımcı:Julian Krainin, Mike Drake
Görüntü Yönetmeni:Donald M. Morgan
Müzik:Christopher Young
Süre:1 saat 50 dk
Gösterim Tarihi: 30 Mayıs 2004 (ABD)
Film hakkında kısa bilgi:Gerçek bir hikayeden beyazperdeye aktarılan bu filmde, Dr. Alfred Blalock ( Alan Rickman ) ve asistanı Vivien Thomas ( Mos Def ) arasında geçen bir ilişki anlatılıyor. Vivien Thomas, üstün bir yeteneğe sahip olmasına rağmen, ırk ayrımından dolayı kaybolup gitmemek için büyük çaba harcayan zenci bir doktor adayıdır. Ancak üniversite için biriktirdiği parayı yatırdığı banka iflas edince işi iyice zorlaşır...

Yaşanmış bir hikayeden perdeye aktarılmış güzel bir film.

YaşarDoğu

Hatırlanacak Bir Anı

AlıntıUmutsuz bir aşkın peşine düşen ve sürekli yolları şaşıran bir kız, yine unutkanlığı sonucu bir erkekle karşılaşır ve tesadüfler ona aşık olur. Biraz zorlamayla başlayıp, gerçek bir aşka dönüşen bu ilişki, zamanla gelişen umutsuz bir hastalığın kurbanı olacaktır. Ve aşkın tek besini anılar, yavaş yavaş silinir. anıların silinmesiyle korku başlar.

Tesadüfler ve inatçılıkla başlayan güzel bir aşkın önce romantik ve esprili sonra ise trajik akıntısına kapılacaksınız. Müziğiyle, konusuyla, görüntüleriyle büyüleyici bir hava sunmakla kalmıyor, film, sizi kalbinizin nazik noktalarından vuruyor.

----
imdb ; 8.2
Yönetmen: John H. Lee
Senaryo. John H. Lee, Yeong-ha Kim.
Tür: Dram / Romantik
Müzik: Tae-won Kim
Yapim: Güney Kore
Süre: 117 Dk.
Nae Meorisokui Jiwoogae / A Moment to Remember / Hatırlanacak Bir Anı

Dram ve Romantik ikisi bir arada çok iyi işlenmiş bir film.. tavsiye ederim

Oyuncular: Woo-sung Jung ... Cheol-su, Ye-jin Son ... Su-jin, Jong-hak Baek... Seo Yeong-min, Sun-jin Lee ... Ahn Na-jeong, Sang-gyu Park ... Mr. Kim, Hie-ryeong Kim ... Mother, Ji-hyun Seon ... Jeong-eun, Bu-seon Kim ... Madam Oh, David McInnis ... Fashion Model, Pyeong-kir Kwon ... Doctor Lee, Kwang-rok Oh ... Bum at station, Yeong Hyeon , Hang Lee , Jung-ki Kim , Mi-suk Park , Yun-Hyeon Park.

Konusu: Bir marangoz olan ve inşaatlarda usta başı olarak çalışan Cheol-su ile hazır giyim sektöründe çalışan Su-jin, bir marketin kapısında tesadüfen karşılaşırlar. Zaten unutkan olan güzel kız, aynı gün içinde çok büyük bir hayal kırıklığı yaşamış olmasının da etkisiyle; marketten çıkan Cheol-su 'nun elindeki kolayı, markette unuttuğu kendi kolası sanar ve kolayı, genç adamın elinden büyük bir rahatlıkla kapar...
Cheol-su, kolasının gaspedilmesine ses çıkarmayınca; Su-jin, yaptığı hatayı ancak cüzdanını da unutmuş olduğu markete ikinci kez dönmek zorunda kaldığında fark edebilir. Fakat iş işten geçmiş, genç adam olay mahallîğinden çoktan uzaklaşmıştır...
Ertesi gün babası ile birlikte, babasının sahibi olduğu inşaata giden Su-jin bir şok daha yaşar: Cheol-su, babası için çalışmaktadır! Yakışıklı usta başı, arabanın içinde oturan Su-jin 'i fark etmemiştir. Fakat Su-jin 'in, başına buyruk ve umursamaz tavırlar sergileyen bu çekici adamı ikinci kez görmesi; içinde bir şeylerin kıpırdamasına sebep olmuştur...
İş yerindeki bir dekorasyon sorununu, altın bir fırsat olarak gören Su-jin; bu fırsatı babasından yardım isteyerek değerlendirir. Babasıysa, sürekli mimarlarla kavga eden ve onlara iş öğretmeye çalışan Cheol-su 'yu büyük bir mutlulukla kızının sorununu çözmesi için görevlendirir. Tahmininin tutmasıyla birlikte yüzünde güller açan Su-jin, şeytanın bacağını kırdığına, talihinin artık döndüğüne inanacak; fakat kader, çok geçmeden bu aşkın yoluna dev gibi kayalar yığacaktır...

Güzel bir film