TFF 1.LİG 20.HAFTA | Sivasspor-SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan 55_OrHaN_55, 29 Ocak 2017, 18:22:24

« önceki - sonraki »

55.hakan

O hafta Bandırma Altınordu maçı var.Onların maçından gelecek 3 skor da işimize yarar tabii bizim kazanmamız şartıyla.

özkan

31 Ocak 2017, 01:01:07 #16 Son düzenlenme: 31 Ocak 2017, 16:49:19 özkan
Beyler bi galibiyetle hemen playof.Yukarı ile makas dar ama bu sene arka arkaya seriler yapmak çok zor.O yüzden bu makas hep dar olarak ve kapanmayarak ufak farklarla gider.Maçayı kurtaralım yeter bu sene.

Malatya maçında bir ara sekteye uğradık hatırlayalım.Defansımızın hali top ceza sahasındayken ortada.Bence hedefler doğrultusunda gidelim.Şampiyonluk yolunda cepte diye gorülen deplasmadan mağlubiyetle donen iyi hücumcuları olan mutlak kazanmak zorunda olan bi takımla oynayacagız.Aslında bana gore de bizim en büyük artımız onların kazanmak zorunda olmaları.

Kone lumu brands ekstralarıyla fark yaratmazsa 1 puan çok iyi.İnşallah kaybetmeden doneriz moral açısından.Ama bu deparlarıda yaparsak sivas direnci kırılmayacak takım değil.Hakkımızda hayırlısı olsun.

s_uzunkaya

rıza çalımbay olmasa mesut bakkal en çok nefret ettiğim antronör olurdu. sivasın başında düştüğümüz sene rıza vardı ve antalyasporun antönörü şifo memede kıyak yapmak için güya uefa ligi için play offa kalma adına köpek gibi hırslandırdıydı takımı rıza. mesut bakkala niye sinirim! oda sivas maçından önce bu takım ligden düşsede burdayım demesine rağmen maç sonu "-yok arkadaş yok arkadaşş, gitcem arkadaşşş..." gibi iğrenç triplerle anında sattıydı takımı. uyanık bu işte ligde kalsa kötü gününüzde bile yanınızdaydım bu sene de devam etmek hakkım demeye getirmişti...
neyse sabah sabah fazla tantana oldu. kısacası tarihten sorulacak hesab adına da sivasa mesuta koymak gerek. rıza ya daha zaman var...

Sol Açık

Öncelikle şu Play-Off muhabbetlerini harbiden bırakalım bir kenara. Seriyse seri! 15 maçın 13'ünü kazanamazsak Play-Off'a kalamayız ve 13 maç kazanamayız!

Takımımız bence tarihi bir mücadeleye başladı! Bu ligde tutunma ve pek çok önemli kulübün yaşadığı yok olma tehlikesini savuşturma mücadelesi bu. Bunun için tek hedef var, kümede kalmak. 15 maçta minimum 21 puan almalıyız. Bunların bazıları beraberlikle gelecek. ADS maçında kaçan 1 puanı da önümüzdeki süreçte çok arayacağız.

Bu maçtaki hedef de beraberlik olmalı! Kazanırsak ne ala, ama biz kümede kalmak için savaşan bir takımız, bizim için her puan değerli...

O 1 puanı alabilir miyiz? Olabilir, ama zor maç...

GurbetciFanatik

Sivas-Göztepe-Eskisehir bu 3 deplasmana ben 0 puan verdim.
Geri kalan 4 deplasmandan en az 6 puan alsak yeter bize.
Hesabim tabiki kümede kalma hesabi.
Ne alirsak koparirsak kardir. Play off hesabi bence fantezi suan bizim icin.
Asagidan kendimizi bi kurtaralim hele ondan sonra yapariz yeni bir hesap.
Zor bir deplasman ama Takimi begendim hele ki bu arayi iyi degerlendiirsek hersey mümkün Sivas da.

samsunsporlu1994

Alıntı yapılan: GurbetciFanatik - 31 Ocak 2017, 12:06:58
Sivas-Göztepe-Eskisehir bu 3 deplasmana ben 0 puan verdim.
Geri kalan 4 deplasmandan en az 6 puan alsak yeter bize.
Hesabim tabiki kümede kalma hesabi.
Ne alirsak koparirsak kardir. Play off hesabi bence fantezi suan bizim icin.
Asagidan kendimizi bi kurtaralim hele ondan sonra yapariz yeni bir hesap.
Zor bir deplasman ama Takimi begendim hele ki bu arayi iyi degerlendiirsek hersey mümkün Sivas da.

Hocam yaptığın hesaba göre paraşütsüz düşeriz. İç sahadaki tüm maçları kazanacak değiliz,illaki puan kayıpları olacak. Asıl deplasmanda maç kazanmamız gerekiyor.

tactician

sivas maçı sonrası fikstürümüz oldukça rahatlıyor aslında.
içeride sırasıyla mersin ve bolu ile oynayacağız. bir ara not; bolu son 5 deplasmanının üçünden mağlup ayrılmış. bir galibiyet bir beraberlikleri var.

akabinde deplasmanda nispeten puan/puanlar alınabilecek denizlispor deplasmanına gidiyoruz. zira, denizlispor iç saha karnesi deplasman karnesi gibi iç açıcı değil. evinde 3 maç kazanabilmiş sadece. bu rakam ligin en az puan toplayan takımımız ile aynı galibiyet sayısı. bunun dışında 4 de iç saha beraberlikleri var.

bunun peşine yine 3 maçlık seri yapma şansımızın en yüksek olduğu periyota giriyoruz. içeride antep belediye, deplasmanda (!) altınordu içeride balıkesir. sonrasında da yine nispeten kolay 2 hafta dışarıda şanlıurfa ve içeride manisa.

buraya kadar olan periyotta alınacak puanlar ve gösterilecek performans  ligin kalan 6 haftasında hangi hedef için mücadele edeceğimizi de göstermiş olacak.

yukarıda detayları aktarılan periyottan (9 maç) çıkartılacak 18 ve üstü puan bizi 32+ yapar ki bu durumda artık ateşi çok fazla hissetmeden son haftaları geçirmemizi sağlayacaktır. son 6 haftadaki hedef kovalayan takımlar ile deplasmanda oynayacağımız elazığ, eskişehir ve göztepe deplasmanlarından elimiz boş dönsek dahi içeride oynanacak ümraniye giresun yada bandırma maçlarından alınacak bir 3 puan ile ligde kalabileceğimiz anlamına geliyor. belki bir iki deplasman beraberliği ile son 2 haftaya kalmadan düşme korkusunu üzerimizden atarız bile.
bu noktada hatırlatmakta fayda var; son beş sezonda küme düşen son takımlar günümüzden geriye doğru sırasıyla 34-33-35-37-39 puanla düşmüşler. 5 sezon önce giresunspor un 39 puanla düştüğü sezon iki tane aşağıdan kopan 17 ve 21 puan ile ligi bitiren iki takım olduğunu söylemek lazım. bu sene bu kadar puan silme ve birbirine yakın bir yarış içeren sezonda ligin sonunda 35+ puan ligde kalmak için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Allah korusun yukarıda bahsi edilen 9 maçlık periyottan 15- bir puanla çıkarsak işte o zaman tehlike çanları hiç olmadığı kadar şiddetli çalar. bu durumda kalan 6 maçlık periyotta en azından 9 puan almamız gerekebilir. bu da en azından iç sahada kalan tüm maçları kazanmak demek.

son olarak çok çok uzak imkansıza yakın bir tahmin olsa da play-off hesaplarına bir göz atalım. 9 maçlık periyottan sivastan alınacak puan/puanlar ile başlayan moral ve sonunda 5 iç saha galibiyeti, 2 dış saha galibiyeti ve bir dış saha beraberliği alabilir isek 36+ yaparız ki bu durumda 52+ olması muhtemel play-off potasında yer almak için 16 puan gerekecektir. bu da son 6 haftada 5 galibiyet ve 1 beraberlik demek oluyor. bu matematik bile olayın gerçekten imkansıza yakın bir hedef olduğunun ispatı. yine ara not olarak yazalım; son 5 sezon ligi altıncı bitiren takımlar günümüzden geriye sırasıyla 52-55-60-52-53 puanlar ile play-off'a kalmışlar.

GurbetciFanatik

Alıntı yapılan: samsunsporlu1994 - 31 Ocak 2017, 14:14:02
Hocam yaptığın hesaba göre paraşütsüz düşeriz. İç sahadaki tüm maçları kazanacak değiliz,illaki puan kayıpları olacak. Asıl deplasmanda maç kazanmamız gerekiyor.

8 ic saha macindan 6 alsan eder 18 6 deplasmanda alsan etti mi 24 , bizde var zaten 14 eder 38.
38 puan rahat yeterrrr.
Tabi bunlar kafama göre hesap

oguz_5528

Osman Hoca 1 puana yatacak bi adam değil deplasmanda da 3 puana oynayalım ne de olsa iç saha maçları bizim..Korkma Samsunum her zaman arkandayız.Benim Play off hayallerim var da biraz   8)

samsunsporlu1994

Alıntı yapılan: GurbetciFanatik - 31 Ocak 2017, 18:34:47
8 ic saha macindan 6 alsan eder 18 6 deplasmanda alsan etti mi 24 , bizde var zaten 14 eder 38.
38 puan rahat yeterrrr.
Tabi bunlar kafama göre hesap

Deplasmanda 10 puan civarı toplamalıyız,aksi halde işimiz çok zor.

celebi

Karabudun

Yenebiliriz, berabere kalabiliriz ama yenilmeyeceğiz. Sivas'tan boş dönmeyeceğiz.

orucreis

Sivasa basarız bence. İlk yari kontrollu oyunla tutunup baslarsak ikinci yari kazanmak isticeklerdir. O zamanda aradigimiz firsat gelecektir

sadece55

Beni tek korkutan kontraatak becerebilecek bir kadro değiliz. Oyunu biz oynamak istersek alırız ama geri çekilirsek Ndiaye gol hediyeleri verir.

Shane_Falco

Bu ara her ne kadar bize yarasa da tam bir saçmalık. Ben sanıyordum ki milli maç var o yüzden ara verildi. Meğer Türkiye kupası saçmalığından lige ara verilmiş.

Her neyse ilk defa böyle bir şey bizim işimize yaramış olacak. Kaynaşma ve takım olma adına bir adım fazladan atmış olacağız.

Gekas bize gol atacaktır öyle düşünüyorum. O yüzden puan veya puanlarla dönmek için birden fazla gol atmalıyız. Bakalım becerebilecekmiyiz. Orta sahalarında her işi Galip yapıyordu. Galibin olmayışı işimize çok yarayacak. Umarım orta saha hakimiyetini elimize alabiliriz.

Önümüzdeki 3 maçtan 7 puan çıkartabilirsek ilaç olur.