Tanju Çolak

Başlatan bodensee55, 18 Ocak 2006, 16:19:20

« önceki - sonraki »

bodensee55

elin italyan gavuru kraldan bash ediyor dunyada taniniyor bizim icimizdeki IRLANDILALAR sa
kucuk adamlarla ugrasiyorlar...KRAL SEN BUYUKSUN

İtalya'da yayınlanan "Guerin Sportivo" spor dergisi yeni başlattığı "Futbol Dünyasında Yarım Kalmış Efsaneler" yazı dizisine Tanju Çolak ile başladı.

Tanju Çolak'ın futbolculuğu döneminde birbirinden güzel 270 gol attığını ve Avrupa'da bile 39 golle "Gol Kralı" olduğunu hatırlatan dergi, başının bir çok adli konularda derde girdiğini, hapis yattığını ve o efsane imajının bir anda silindiğini belirtti. Guerin Sportivo, Tanju'nun ağzından Türkiye'de mafyanın maçlarda şike yaptığını ve bir çok kokainci futbolcunun liglerde forma giydiğini de ifade ederken, "Geçmişini karanlık işlerle maalesef zehirledi ve efsaneliği yarım kaldı" değerlendirmesi yaptı.

KotuCocuk55

Tanjunun futbolculuğuna hiç kimse hiç bir laf söyleyemez çok büyük bir golcüy dü,Ve derginin dediği yarım kalmış bir futbol efsanesi,önemli nokta şu tanju çolak bir futbol efsanesi ve bu efsane yaratılırken samsunspor önemli yer tutmuş ama şimdi kendisinin açıklamalarını dinledikçe samsunsporun bu yoldaki bi araç olduğunu görüyoruz,Biz ona kralımız bize ait dedikçe, o başta trabzon olmak üzere bütün türkiye ye yayıldı maşallah,sıkıştıkça hatırladı ismimizi,zaten Şöhretler Turnuvalarında NİYE hep Galatasaray forması giyiyor,niye bu adamı herkes CİM-BOM lu tanju olarak biliyor ? ? ?

Bende bir samsunspor taraftarı olarak katılırsınız katılmazsınız tanju yu yarım kalmış bir futbol efsanesi olarak görüyorum,BİR SAMSUNSPOR EFSANESİ OLARAK GÖREMİYORUM,Bunlar benim şahsi görüşlerimdir,herkes herşeyi düşünmekte özgürdür,başkaları da tam aksını düşünebilir!!

Bafralı

Alıntı yapılan: "KotuCocuk55"Tanjunun futbolculuğuna hiç kimse hiç bir laf söyleyemez çok büyük bir golcüy dü,Ve derginin dediği yarım kalmış bir futbol efsanesi,önemli nokta şu tanju çolak bir futbol efsanesi ve bu efsane yaratılırken samsunspor önemli yer tutmuş ama şimdi kendisinin açıklamalarını dinledikçe samsunsporun bu yoldaki bi araç olduğunu görüyoruz,Biz ona kralımız bize ait dedikçe, o başta trabzon olmak üzere bütün türkiye ye yayıldı maşallah,sıkıştıkça hatırladı ismimizi,zaten Şöhretler Turnuvalarında NİYE hep Galatasaray forması giyiyor,niye bu adamı herkes CİM-BOM lu tanju olarak biliyor ? ? ?

Bende bir samsunspor taraftarı olarak katılırsınız katılmazsınız tanju yu yarım kalmış bir futbol efsanesi olarak görüyorum,BİR SAMSUNSPOR EFSANESİ OLARAK GÖREMİYORUM,Bunlar benim şahsi görüşlerimdir,herkes herşeyi düşünmekte özgürdür,başkaları da tam aksını düşünebilir!!

Kesinlikle katılıyorum. Sitesinde bile fenerbahçe galatasaray formalı resimleri var.

cem and naz55

o adam samsunspor efsanesi olmaz bunu kabul etmek sözkonusu dahi değil

jean

her seye ragmen samsunspor onun sayesinde onemli yerlere gelmistir o yuzden ne olursa olsun tanju colak tanju colaktir

south_london

anlam şu:bakio para trabzonlularda trabzonluyum diyor. :)

ali ihsan

Tarihimizdeki belkide tek şampiyonluğu savaşla ikisi galatasaraya hediye ettiler sonrada beraber gs ye gittiler.Tanjunun benim gözümde pul kadar değeri yoktur.

adige73

Tarihimizdeki belkide tek şampiyonluğu savaşla ikisi galatasaraya hediye ettiler sonrada beraber gs ye gittiler.Tanjunun benim gözümde pul kadar değeri yoktur.

evet kesinlikle katılıyorum türkiye liglerinde trabzondan sonra 2. bir anadolu takımı şampiyon olacakken tanju ve savaş bu takımı satmış ve samsunu şampiyonluktan etmişlerdir.Tanju SAMSUNSPOR için hiç bir zaman kral olamaz

kayacan

Tanju samsunsporu ancak basamak olarak kullanmış ve halen kullanmaya çalışan zavallı bir futbolcudur. Biz o takıma eskiden yaptıklarını unutmayacağız abilerimizin içi ferah olsun.

hasselbaink

Aklın yolu birdir ve buradaki ezici çoğunluk da doüruyu söylüyor. Tanju yarım kalmış bir futbol efsanesi olabilir ama Samsunsporlu bir efsane değildir. Bu da onun karakteriyle alakalıdır; tutarsızlık...

Bakın Tanju birkaç hafta önce bir gazeteye ne demiş, bakın da haklılığımızı görün.

AlıntıHangi takımı tuttuğunu açıklamak yürek ister

Tanju Çolak: Ben Samsunspor'dayken Galatasaraylı olduğumu söylemiştim. Bu iş yürek ister. Yüreği olan bunu açıklar.

http://cumaertesi.zaman.com.tr/?hn=3945

Hayır, Tanju bunu açılamak yürek istemez, sana umut bağlayan bir şehri yıllar sonra yine yıkmak ister.

timofte

Sarıyer-Samsunspor maçı öncesinde efsane golcümüz ve dönemin takım kaptanı Tanju,
Sarıyer'li Rıdvan'la seromonide.. (1986)

Bodensee arkadaşın tabiriyle Rıdvan yancı pozisyonunda, Tanju ise kendinden emin.  :wink:

kayacan

O zamanlar Mert ırmağının üzerinde tahtadan bir köprü vardı.Biz sallanan köprü derdik.7-8 yaşında o köprüden yürüyerek maçlara giderdim.Çok korkutucu bir köprüydü.Maç zamanları tamamen dolu oluyordu.eğer kopsaydı çok zaiyat verilirdi.Aşağısı Samsunun lağımının aktığı bataklık ve leş gibi kokan mert ırmağıydı.O zamanı pek az kimse hatırlar.Köprüyü geçtikten sonra roman vatandaşlarımızın mahalesinin ortasından maça gidilirdi.Biz büyüklerimizle maçlara giderdik.Bir seferinde kapalıda maç izliyordum.Tanju 3 gol attı.Her golde yanımda leş gibi kokan alkolün sınırlarını zorlamış amcam seni bir öpeyim deyip alnımdan öperdi 3. golden sonra artık gol atmasın bu adam diye dua etmiştim.Leş gibi alkol kokusuna artık dayanamamıştım.Böyle güzel bir anımız oldu.Sonra Tanjunun Samsunspora yaptığını unutmadık tabi.

ozkan17

hala samsunsporumuzla tanjunun adını yanyana koyanlarda okusun bu yazılanlarıda bıdaha ole bı gaflete kalkısmasınlar

edmontdante

Ankaragücü deplasmanı.1985-1986  sezonu Kral Tanju yine atıyor.Parçalı Forma Muhteşem.Gol sesi de.

http://www.youtube.com/watch?v=2c5_teOxyZ0

mehmet yılmaz

13 Nisan 2008, 23:14:30 #14 Son düzenlenme: 13 Nisan 2008, 23:19:04 samsuni
Az önce TRT'de gördüm ben de. Diğer golleri verirken içime doğdu, Samsunspor'un da bir golünü vereceği. Çok duygulandım, o forma, o gol, o sesler... Çok özledim Samsunspor'u...

1985-86 sezonunda Ankara'da 1-0 kazandığımız maçın tek golü o...
Eğer yanılmıyorsam alttaki resim de o maçın sonunda çekilmiş.