Bahattin Köse

Başlatan ata55, 23 Temmuz 2018, 17:05:09

« önceki - sonraki »

evolution55

Hoşçakal la eyşan 😁

jean

Zararimizi kurtarmisizdir en azindan

eprianu

Başkan Yüksel Yıldırım, uzun süre önce katıldığı bir progrmda Kocaelispor'un Bahattin'i istediğini söylemişti. Kocaelispor "1 Milyon'u sen verdin, kalan 1 milyonu da biz verelim, ver Bahattin'i" demiş. Yüksel Yıldırım sanırım kalan 1 Milyon TL'yi kurtarmak için olsa gerek teklifi kabul ettiğini ancak Bahattin'in alt ligde oynamak istemediğini söylemişti. Demek ki beyefendinin fikri değişmiş.

Şimdi gelelin asıl meseleye. Taner Taşkın, İsmet Taşdemir ve İrfan Buz. Üçünün de ortak noktası şu: Kendisini takımdan üstün görenlerin üzerine gidemediler. Haliyle şampiyonluk gitti. Ancak Ertuğrul Sağlam öyle değildi. Sağlam'ın 2 büyük avantajı vardı: Öncelikle ülkenin 5. şampiyonunu çıkarmıştı. Sonra da camianın efsane isimlerindendi. Velhasıl Sağlam bu krediyi iyi kullandı. Geldikten sonra takımı tanıma amacıyla takım üzerinde çok fazla değişikliğe gitmedi. Ancak dikkat ettiyseniz birkaç hafta sonra İlyas Kubilay ve Bahattin'i kulübeye çekti. Bu hareketi İrfan Buz veya diğerleri yapsa tepki yiyordu ancak Sağlam'a kimse bir şey demedi.

Sanırım kampta yaşanan bir olay vardı. Hazırlık maçında Bahattin Köse topu kaptırınca Ertuğrul Sağlam "Ya Bahattin! Arkadaşların top kazanacak sen kaptıracaksın" şeklinde bir isyanı vardı. Yücel Uyar ile yaptığımız röportajda kendisi Ertuğrul Sağlam'ın Bahattin'i istemediğini ancak başkanın istediğini söylemişti. GPS verilerine göre Bahattin takımın en tembel oyuncularından biriymiş. Kaldı ki bunu anlamak için GPS cihazına da ihtiyaç yok. Sahada koşmadığını, pres yapmadığını, iki metre ötedeki topa hareketlenmediğini hep gördük, söyledik, durduk.

Velahsıl Bahattin'in gidişine zerre üzülmedim. Ercan'ı ön libero, Erkam'ı sol bek oynatıp verim alan Ertuğrul Sağlam takım oyunu ve disiplin istiyor. Bahattin bu sınavı kaybetti. Belki de yaşına aldanarak bu yaştan sonra kendisinden daha bir şey olmayacağını düşündü. Ancak İlyas Kubilay bu sınavı -bana göre- kazanacak gibi. Kazanırsa kendine, kaybederse yine kendide.

Ne edersen kendine, edersin kendi kendine...

5trawberry

Bahattin'in gidişine ben de üzülmedim. Fakat çıktığı maçta her türlü gol atan görevini layıkıyla yerine getiren bir oyuncu için antrenman verisi bana göre yok hükmündedir. ( Karakter sorunu dışında )
Bahattinin saha içinde ne denli mücadele ettiği herkesin malumu. O konuda hak yiyemeyiz. Ama bu lig için yeterli değildi.

jean

Alıntı yapılan: eprianu - 18 Eylül 2020, 01:07:46Başkan Yüksel Yıldırım, uzun süre önce katıldığı bir progrmda Kocaelispor'un Bahattin'i istediğini söylemişti. Kocaelispor "1 Milyon'u sen verdin, kalan 1 milyonu da biz verelim, ver Bahattin'i" demiş. Yüksel Yıldırım sanırım kalan 1 Milyon TL'yi kurtarmak için olsa gerek teklifi kabul ettiğini ancak Bahattin'in alt ligde oynamak istemediğini söylemişti. Demek ki beyefendinin fikri değişmiş.

Şimdi gelelin asıl meseleye. Taner Taşkın, İsmet Taşdemir ve İrfan Buz. Üçünün de ortak noktası şu: Kendisini takımdan üstün görenlerin üzerine gidemediler. Haliyle şampiyonluk gitti. Ancak Ertuğrul Sağlam öyle değildi. Sağlam'ın 2 büyük avantajı vardı: Öncelikle ülkenin 5. şampiyonunu çıkarmıştı. Sonra da camianın efsane isimlerindendi. Velhasıl Sağlam bu krediyi iyi kullandı. Geldikten sonra takımı tanıma amacıyla takım üzerinde çok fazla değişikliğe gitmedi. Ancak dikkat ettiyseniz birkaç hafta sonra İlyas Kubilay ve Bahattin'i kulübeye çekti. Bu hareketi İrfan Buz veya diğerleri yapsa tepki yiyordu ancak Sağlam'a kimse bir şey demedi.

Sanırım kampta yaşanan bir olay vardı. Hazırlık maçında Bahattin Köse topu kaptırınca Ertuğrul Sağlam "Ya Bahattin! Arkadaşların top kazanacak sen kaptıracaksın" şeklinde bir isyanı vardı. Yücel Uyar ile yaptığımız röportajda kendisi Ertuğrul Sağlam'ın Bahattin'i istemediğini ancak başkanın istediğini söylemişti. GPS verilerine göre Bahattin takımın en tembel oyuncularından biriymiş. Kaldı ki bunu anlamak için GPS cihazına da ihtiyaç yok. Sahada koşmadığını, pres yapmadığını, iki metre ötedeki topa hareketlenmediğini hep gördük, söyledik, durduk.

Velahsıl Bahattin'in gidişine zerre üzülmedim. Ercan'ı ön libero, Erkam'ı sol bek oynatıp verim alan Ertuğrul Sağlam takım oyunu ve disiplin istiyor. Bahattin bu sınavı kaybetti. Belki de yaşına aldanarak bu yaştan sonra kendisinden daha bir şey olmayacağını düşündü. Ancak İlyas Kubilay bu sınavı -bana göre- kazanacak gibi. Kazanırsa kendine, kaybederse yine kendide.

Ne edersen kendine, edersin kendi kendine...

Kocaelispor degil sakaryaspor du o

eprianu

Alıntı yapılan: jean - 18 Eylül 2020, 14:03:39Kocaelispor degil sakaryaspor du o

Ben Kocaelispor diye hatırlıyorum ama doğrudur. Takım ismi farketmiyor hocam. Sonuçta ikisi de 2. Lig'de. Alt ligde oynamam demiş Bahattin Efendi ama sonradan U dönüşü yapmış tabi.

ali ihsan

Takım oyuncusu olmak yerine piyasa topçusu olmayı tercih etti Bahattin.Biz Süper Lige doğru giderken o 2.ligde takla atmaya devam eder artık.

ask55

Boş insan Bahattin.
Muhtemelen peşin ödenen 1.3 milyon tl ücretinin karşılığında sözleşmesi feshedilmiştir.
Takım 1.ligde iken paranı tıkır tıkır alıyorken nasıl bir zihin böylesine saçmalayabilir.
Yakında futbolu bırakır.

celebi

Yazık etti kendine

Nuri Asan

Birgün Yüksel Yıldırım Bahattin'i yanına çağırır. Bak oğlum Bahattin der, seni çok severim. Bize katkıların oldu,daha da olacak. Süper lige çıkınca da emekli olana kadar bizimle ol. Emekli olduktan sonra geç Almanya'da ki akademinin başına. Orada bize topçular yetiştir. Buda beni çok memnun ettiniz başkanım, tabi ki der. Hemen durumu abisine anlatır. Bu arada bu çakala akıl veren abisi. Abisi; Nasıl olsa yüksel'de para bol, seni çok seviyor madem seni akademinin başına geçirecek, önümüz sene alacaklarını da iste demiş. Bu çakal da gitmiş Yüksel Bey'e demiş ki benim önümüzde ki sene alacaklarımı verin demiş.

Yüksel Yıldırım haklı ve sinirli. Olum bugüne kadar bizde alacağın mı kaldı, ben sizden 1 kuruş indirim istedim mi, primler bile ayın 30 unda yayıyor ben size ayın 28'i olmadan her ay yollamadım mı demiş. Bak demiş, ortalık kötü klüpler batık. Bütün takımlar indirime gidiyor, ben size bırakın indirimi, fazlasıyla ücretlerinizi veriyorum.

Velhasıl sen bilirsin diyerek bu mal oğlu mal, klübe ihtar  çekmiş. Üstelik 2021 yılının alacaklarını almak için. Bizim Federasyonda mala bağladı. Bakmıyor ki nerenin alacağı bu diye. Yüksel de kızıyor, faizi ile parasını ödeyerek bahattini kadro dışı bırakıyor.

Hocam kendi düşen ağlamaz. İnşallah Kocaeli'den parasını alamaz.

Abisi bunu sağlam dolandırırsa çok güleceğim.

.

Ayayorgi Tekfuru

Olmasaydı sonumuz böyle...

Desiqner

Biraz akıllı davransa belki bizde yükselişte olan performansıyla şimdi kariyerinde neler olabilirdi.
Futbol kariyerinde yanlış strateji dersi olursa giriş konusu Bahattin Köse olmalı.

##kdc##

Kendi salaklığı yüzünden gitti, ama yerini doldurabildik mi tabi ki hayır.
Net golcü eksikliğine rağmen takım bu haldeyse bunun kadar bir golcü bulsaydık şimdi çok farklı şey konuşuyor olurduk.

Sadece Samsunspor

Hic bi futbolcuya gitti diye uzulmedim son donemlerde. Bunada cok kizginim. Ancak demin gol attigi videolara denk geldim. Mathias Nadir yanindan gecemez.

Nuri Asan

Ah kral ah. Seni sevmezdim, hele o Bodrum maçında penaltıyı denize attıktan sonra senden daha da nefret etmeye başlamıştım ama geçen sene biraz ısınır gibi olmuştum. Tam olacağız derken para için gitmen olmadı, şimdi bizde sürünüyoruz sende sürünüyorsun. Yasin'in yerinde, Nadirin yerinde olsan ne vardı şimdi. Demedik mi sana hayatının sonuna kadar emekli olsan da geç Akademinin başına, ömür boyu bizimle kal bize futbolcu yetiştir diye.