DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

edmontdante

Alıntı yapılan: 35ama55 - 20 Mart 2009, 13:14:13
[ ama ağır romanın müziği , replikleri , ortamı bir baska , hiç ara vermem 2-3 haftada bir izlerim ...[/b]

Ben bu filmi izlemedim.Belki bir dönem Türk filmlerine bakış açımdan belki de isminden yada izlediğim bazı sahnelerinden olabilir.Ama senin bu hayranlığından sonra mutlaka izleyeceğim.

Clint_Eastwood

21 Mart 2009, 13:28:56 #76 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 12:46:01 edmontdante
Dawn of the Dead -Ölülerin Şafağı (2004)

Kevın ZEGERS-Lindy BOOTH-Ving RHAMES-Sarah POLLEY
İMDB Puanı:7.4/10

1978 de çevrilen aynı adlı filmin remake yapımı... 78 versiyonunu da izlemiş biri olarak 2004  versiyonunu daha çok beğendiği belirteyim... Gerçi eski versiyonda usta yönetmen George A. Romero'un zombi filmlerine kattığı şeyler göz ardı edilemez... 2004 versiyonun da ise aksiyon ve gerilim daha üst düzeyde tutulmuş, kamera açıları ve teknikleri yönünden de daha tatminkar buluyorum...

Belirmeden geçmiyeyim... Özellikle Alış-veriş merkezi sahnelerinde tüketim toplumuna göndermeler ve Amerikan rüyasının içinin ne kadar boş oldunu gösteren simgeler mevcut (78 versiyonunda daha fazla)

Kısacası korku türünün alt türü zombi severlerin kaçırmaması gereken bir yapım...

İyi seyirler diliyorum

Bir gece içinde dünya, gerçeküstü boyutlarlardaki nedeni anlaşılamayan, açıklanamayan ve öldürücü bir belanın işgal ettiği ve ölülerin ölmediği, yaşayan bir kabusa dönüşür.
Ana Clark ( Sarah Polly), Wisconsin'deki banliyöye ait evinden korkunç bir şekilde kaçışın sonrasında bir polis memuru olan Kenneth (Ving Rhames); mütevazi bir elektronik satış görevlisi olan Michael (Jake Weber); bir kabadayı olan Andre (Mekhi Phifer) ve hamile eşinin bulunduğu küçük bir gruba rastlar. Bu grup bir 20. yüzyıl kalesi olan -terkedilmiş ve zenginlere hitap eden banliyöye ait alışveriş merkezinde- barınacak yer arıyorlardır. Bir zamanlar dünya olan yerden arta kalanında ablukaya alınan merkez sakinleri -ki şu anda bu insanlığın son gruplarından biridir- birlikte hareket etmeyi ve hayatta kalmak, daha önemlisi insan olarak kalmak için verdikleri mücadelede mümkün olan her kaynağı kullanmalıdır.

Yalnızca BİZ

Resident Evil filminden güzel umutlarım vardı ama beni hiç tatmin edemedi bir türlü...

**KaR6**

dün gece Valkyrie i izledim ben de, izlenebilitesi yuksek bir film ama biraz tarih biliyorsanız gercek oyku oldugundan dolayı sonu kolay tahmin ediliyor :D

Tufan

hitler rise of evil
dvdsi varmı bilmiyorum ben torrentle indirmiştim. yaklasık 3 saatlik bir film hitlerin çocukluğundan başlayarak yükselişini anlatıyor.

germencisse

GranTorino
Benjamin Button
21
I am Legend

Tufan

Alıntı yapılan: germencisse - 21 Mart 2009, 20:35:16
GranTorino
Benjamin Button
21
I am Legend

hepside güzel ailecek izlenebilecek filmler.
21i 4 kere izlemişimdir herhalde.

edmontdante

Alıntı yapılan: germencisse - 21 Mart 2009, 20:35:16
GranTorino
Benjamin Button
21
I am Legend

GranTorino ve Benjamin Button'ın dvdlerini bekliyorum.21 i izledim iyi film.Ben Efsaneyim'i bir türlü cesaret edip alamadım hakkında sinema sitelerinde çok olumsuz yorum var.Çok durgun olduğundan falan bahsediliyor.Ama izleyip görmek lazım yine de.

edmontdante

22 Mart 2009, 02:03:46 #83 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:34:28 edmontdante
AMERİCAN HISTORY X-GEÇMİŞİN GÖLGESİNDE (1998)

EDWARD NORTON-EDWARD FURLONG
İMDB PUANI:8.6/10

Film çok  iyi.Tavsiye ederim.Zaten Edward NORTON varsa pek düşünmeye gerek yok."Öfke bir yüktür hayat sürekli kızgın yaşanmayacak kadar kısadır. buna kesinlikle değmez."

Derek Vinyard, babası zenciler tarafından öldürülen bir neo-Nazi'dir. Bir gün arabasını soymaya çalışan 3 zenciyi acımasızca öldürür ve tutuklanarak hapise gönderilir. Derek, hapiste kaldığı sürede ırkçı düşüncelerini sorgulamaya başlar ve iyilikle kötülüğün her ırkın içinde varolduğunu farkeder.

Kardeşi Danny de ırkçı fikirler taşımaktadır ve yaşadıklarından ders alan Derek, hapisten çıkınca Danny'ye doğru yolu göstermeye çalışacaktır.

edmontdante

23 Mart 2009, 08:57:48 #84 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:36:02 edmontdante
TAKEN-96 SAAT (2008)

LIAM NEESON-MAGGIE GRACE
İMDB PUANI:8.0/10

Çok sıkı bir aksiyon.Konuya bakınca bir babanın kaçırılan kızını kurtarması insana sıradan geliyor ve filmden uzaklaştırıyor .Açık söyleyim ben filmi geçen hafta alacaktım ama konusunu okuyunca  vazgeçtim dün tavsiye üzerine aldım.Çok sağlam bir film kesinlikle izleyin derim.Liam NEESON'u ilk kez bu kadar başarılı gördüm.Audi'lere hasta kaldım bu arada.

Aynı dönemde çıkan ve önceki sayfalarda bahsi geçen Kartal Göz'le kıyaslanamayacak bir film bence

Kızının kaçırılışını, cep telefonu bağlantısında hiçbir şey yapamadan dinleyen bir babanın durumundan daha kötü ne olabilir? Kâbus gibi bu durum, eski bir gizli ajan olan Bryan'ın başına gelir. Genç kadınları satan bir çetenin elinden kızını kurtarmak için önünde çok kısa bir zaman vardır. Ancak Bryan'ın önünde çözülmesi gereken ilk sorun, kendisinin Los Angeles'te, kaçırılan kızının ise Paris'te olmasıdır.

edmontdante

23 Mart 2009, 10:37:37 #85 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:37:01 edmontdante
Alıntı yapılan: efsane10 - 22 Mart 2009, 11:44:50
the godfather 1 2 3 serisi
kadın kokusu
büyük hesaplaşma
orjinal cinayetler
scarface

AL PACINO.

CARLİTO'S WAY-CARLİTO'NUN YOLU (1993)

AL PACINO-SEAN PENN
İMDB PUANI:7.8/10

Bence bu film SCARFACE'den daha iyi.Yada aradan geçen zamanda ki teknoloji ve görüntü farkı beni böyle düşündürtmüş olabilir.Ben önce Carlito'nun yolunu izledim daha sonra scarface'i.Scarface'i Carlito'nun yolunun verdiği heyecanla almıştım ama bana Carlitô'nun yolu daha iyi geldi.Ama Scarface önemli film tabiki TONY MONTANA sonuçta

Uyuşturucu işinden içeri girmiş Porto Riko'lu eski bir mahkum olan Carlito Brigante (Al Pacino), düzenbaz avukatı (Burası bizi biraz bozdu ama neyse)ve dostu (Sean Penn) sayesinde serbest kaldığında tek isteği suç dünyasından uzak kalmak ve Bahamalar'da kurmayı hayal ettiği kendi işi için, dürüstçe çalışıp para biriktirmektir. Aklının bir köşesinde eski sevgilisiyle (Penelope Ann Miller) bir şekilde barışıp mutlu olmak da vardır. Ancak eski karanlık dünyasından çıkıp gelen "delikanlılık" kuralları ve yanlış yönlenmiş bağlılıklar peşini bırakmayınca geri sürüklenmeye başlar.

Usta yönetmen De Palma'nın filminde bir çok esaslı isim rol alıyor. John Leguizamo, bağlılığını ispatlamaya çalışan yeni yetme bir gangsteri canlandırırken; Viggo Mortensen ve Luis Guzman Carlito'nun eski günlerden iki arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor.

10 yıl önce Pacino'yu Scareface'te yönetmiş olan De Palma, bu filmi içerik olarak diğerinin devamı gibi çekmiş adeta. Tahmin edileceği üzere bir kez daha özenli çekimler ve gerilimli sahneler var. En akılda kalanı ise Grand Central Station'daki soluk kesen kovalamaca sahnesi.

Olaylar, 1975 yılının Manhattan'ında ve Carlito'nun işlettiği bir gece kulübü civarında geçtiği için devrin klasik disko müziği film soundtrack'ine iyice işlemiş durumda.

edmontdante

23 Mart 2009, 10:39:34 #86 Son düzenlenme: 23 Mart 2009, 10:43:00 edmontdante
Bu arada burada bahsettiğim filmlerin tamamını Uğur MUMCU parkının az ilerisinde bulunan (Stada doğru giderken sol tarafta) Home Cinema Club'da bulabilirsiniz.Arşivi epey geniş.Çoğu kiralamacı sadece kiralayabileceği filmleri getirirken burası arşive  önem veriyor.Eski filmleri de bulmak mümkün.Şu kirada diye birşey yok vcdlerden 4-5 tane dvdlerden 2-3 tane getirip koyuyor standlara.Cumadan cumaya yeni dvdleri ekliyor her hafta .Tavsiye ederim.

edmontdante

23 Mart 2009, 20:59:06 #87 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:38:20 edmontdante
SEVEN-YEDİ (1993)

BRAD PITT-MORGAN FREEMAN
İMDB PUANI:8.6/10

Tavsiye edeceğim filmlerden biri.Morgan Freeman'a bu roller yakışıyor.Ama bu Amerika'da ki psikopatlardan artık bıkkınlık geldi bana.

Cinayet masasından iki dedektif bir seri katilin peşine düşer. Bu katil, cinayetleri dünyayı yedi ölümcül günahtan temizlemek için işlemektedir. Bu günahları işleyenlerden bir liste yapan katil, kendini tanrının görevlisi sayar ve kurbanlarını acımasızca öldürür.

ali ihsan

Robert De Nıro'nun oynadığı bütün filmleri tavsiye ederim  :D
Bitiyorum o adama yahu  ;D

gozgoz yýlmaz

Ben de Robert De Niro ve Tom Hanks'in vesikalık fotoğrafları bile olsa izlerim, çok iyi aktörler.