SÜPER LİG 2023-2024 | 1.HAFTA | Sivasspor 1 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan cembaba, 09 Ağustos 2023, 10:13:55

« önceki - sonraki »

GurbetciFanatik

1 puan bile iyidir baslangic icin

Tabi maçın gidiṣatine göre.

Bir kaç haftamizi alacak Takim kadrosu oturana kadar.
Ilk maçtan sonuç ne olursa olsun fazla eleṣtirmeye gerek yok.

Baṣarilar Samsunsporum

_SoN_

Saat yaklaştıkça heyecan artıyor, bu maçta böyle heyecan bastıysa önümüzdeki hafta statda bambaşka olur, inşallah kaybetmeyiz, ilk maçta kaybetmemek bize önümüzdeki maç için çok iyi yansıyacaktır.

_SoN_

s_uzunkaya

Özlemişiz 🥰

Takımı begendim. Güzel maç oluyor ve bence daha da güzelleşecek 👍

Raqua55

Sol Açık

Maç genel olarak dengeli geçiyor. Biz biraz daha hakim gibiyiz oyuna.

Orta içten kenarlara, rakibin arkasına atılan çapraz toplarla rakibin arkasına geçmeye çalışıyoruz. Ana planlar geçen sezonki gibi. Ama yeterince hızlı oynamıyoruz ve bu hız rakibi açmaya yeter gibi görünmüyor. Görebildiğim kadarıyla saha da çok iyi değil ve bu da bizim oyunumuz açısından biraz kötü bir durum.

Rakibin tek pozisyonu, o da ceza sahası dışından bir şutla gol oldu. Bence rakipten biraz daha iyiyiz, ama onlar girdiği pozisyonu gol yaptı, biz Marius ile yapamadık. İkinci yarı tempoyu ve pas hızını arttırmamız gerek, yoksa zorlanacağız...

emrealtinsk

Taylan golde de hatalıydı maç boyunca da adam tutamıyor orta sahamızın zayıf noktası maalesef

_SoN_

İlk maç ilk puan tebrikler Samsunsporum.

Sadece Samsunspor

Fena degildik. Cok olumsuz gorusler belirtmeye gerek yok. 11 sene sonra superlige ciktik. Tff 1.lig in oyununa alistik senelerce. Superlig cok daha farkli bi sistem. Bence ilk maca gore gayet iyidi. Sivasta eksikler olsa bile 5 yilda 3 kere avrupa oynamis bir takim bir kulturleri vardi sonucta. Begenmedigimse soldaki bola idi. Hic ileri cikmayi dusunmedi ilk yarida surekli aldi geri verdi. Fofana biraz agir kaldi lige gore daha cok calismasi lazim. Laura daginik bi topcuda olsa ona alistik ve superligi kaldirabilecek bir topcu kolay kolay yikilmiyor faul aliyor. Marius ilk yarida fena degildi bir tane sutu vardi gayette guzel vurdu ama ali sasal iyi kurtardi. Drongolen i cok begendim stoper hem savasci hemde gol atti. Takimin bence en onemli eksigi oyun beyni yani 8 veya 10 numara oyunu yonlendirecek akilli ara paslar atacak birisi lazim. Bitirici bir forvet sart. Ayrica top yaydayken surekli pas yapmak biraz sacma yay da kaleyi gorduysen sansini deniceksin. Fena degildik bi sistemimiz oldugu cok acikti. 5 6 haftaya daha da iyi top oynayacagimizi dusunuyorum

5trawberry

Yılların getirdiği hasretlik beklentiyi tabi ki yüksek tuttu. Beklenti yüksek olunca da eleştiri de haliyle sert olacaktı.

Sivasspor'dan transfer yapalım desek belki de Saiz dışında kimseyi almayız. Kadro kalitesi olarak bizden net zayıflar fakat korunan kadro ve Süper ligde yıllardır var olmanın pozitif etkisi ile favoriydiler.

Ama maç öyle olmadı. Tam tersi senaryoda oynandı. Ne yaptığını bilen bir Samsunspor karşıda ise, rastgele oynayan bir Sivasspor vardı. İstatistik olarak ezdigimiz bir maçta en önemli göze batan eksiğin Emre Kılınç ve forvet pozisyonunda olduğu net bir şekilde ortaya çıktı.

Hüseyin Hoca'nin beşli kurgusunu çok tartışırız. Bu takım bugün 4'lü ve Fofana'nın çizgide Laura'nin forvette olduğu bir dizilim ile çıksaydı belki de çok daha etkili takım görebilirdik.

Üç nokta bir rotasyon transferi bu takıma seviye atlatır. 6 ve 9 numara transferi net gerekiyor. Sol acik için Emre Mor düşünülebilir.

jean

Golu yeyince atamayiz demistim neyseki 1 puani kaptik guzel tribun oldu sivaslilar ilgi gostermedi maca aralarinda gezdik konustuk sikinti yasamadik

55.hakan

Golü attıktan sonra Fofana'ya daha çok ihtiyaç duyacaktık aslında. Laura ilk 11 başlamalı hızı ve saldırganlığı ile rakip defansı korkutması yeterli. Bu arada Sivas bu lig için zayıf gibi göründü o sebeple bu maç aldatmasın bizi. Sezonun ilk haftası olmasa almamız gereken bir maçtı.

sunbeam

Genel olarak, bu şartlar altında iyi bir performans sergiledik diyebilirim. Özellikle ilk yarıda tempo eksikti ama maçın ilerleyen bölümlerinde toparlandık. 

Van Drongelen sadece attığı gol icin değil sahanın en iyisiydi, ama daha güçlü rakiplere karşı hız eksikliği nedeniyle sorun yaşayabilir. Bunun dışında Zeki'nin de iyi oynadığını düşünüyorum. Schindler çok göze batmadi ve faydasızdı, Fofana da dün hoşuma gitmedi. Bola zaman zaman iyiydi. Taylan ve Emre'nin daha iyi olması gerekiyor.

Bir oyun kurucu ve her şeyden önce iyi bir golcü almamız gerekiyor. Sivas çok pasifti. Küme düşme adayı olduklarını düşünüyorum. Şimdi daha zor rakiper gelecek. Daha hızlı ve daha etkili olmalıyız.

Elyesa

_SoN_

Bence de ligin zayıf takımlarından biriyle oynadık, bu sene bizim ligimiz olması sebebi ile hemen hemen çoğu maçı takip ettim bu hafta ve sivasın temposu ve bireysel olarak oyuncuları ligin altında, bu zaten ilk dakikadan itibaren belli oldu, bizim takım oyunun hakimi göründü, ama ya hava şartlarından yada ilk maç olması sebebiyle oyuncuları özellikle ikinci yarının sonuna doğru çok durgun gördüm, daha birkaç dakika olmuş tanqe bile ilerde basmıyor sağa sola bakıyor, aynı şekilde diğer oyuncularda ilerde daha istekli ve hareketli olmalılar. Dediğim gibi ilk maç olması sebebiyle bunları fazla yadırgamamak lazım. Özellikle savunma hattımızı beğendim, Taylan bugün tam olarak isteneni veremese de ben beğendim bizim o bölgemizde iyi iş yapar, bu kadro ile oynayacaksak laura yine forvete yazılacak ilk isim olacak gibi.İlk maçta çok övmek için birilerini arıyorsak, ilk deplasmanımızda , deplasman tribününü kapatan taraftarımızı övebiliriz, o kadar yol gidip takımımızı yine destekledirler, onlara da teşekkürler. Şimdi sıra önümüzdeki Fener maçında, ilk maçı yenilmezsek ap ayrı bir mücadele olur diye düşünüyorum, ilk ayağı geçtik, şimdi kapalı tribünlere çok güzel bir maç izleteceğiz ve evimizdede bizler taraftar olarak elimizden geleni yapacağız. Süper lig ekranları bizi özlemiştir ;