Şirinler - Barbekü ve Okul Etkinlikleri

Başlatan 5555, 27 Mayıs 2011, 12:35:17

« önceki - sonraki »

5555

27 Mayıs 2011, 12:35:17 Son düzenlenme: 30 Mayıs 2011, 21:33:35 samsuni
29 mayıs 2011 Pazar günü saat 13:00 da 19 Mayıs stadyumunda Şirinler kale arkasında , bütün sezon boyunca çekilen çilenin yorgunlugu atmak, sezon sonu degerlendirmesi ve gelecek sezonun planlarının yapılacagı organizasyonumuzda birlikte olacagız.Samsunspor.biz ailesini de yanımızda görmek bizi mutlu edecektir...

Dipnot : Üstünde atkı Veya Forma Kırmızı Beyaz Bişeyi Olmayanı Dışarı Atacam (BaNazLı)  - Anlaşılacağı gibi Atkı veya Formanız Sizin İçeri Giriş Biletiniz Olacaktır  :D

CeLL-O

Üniversitelerin tatile girmediği bir dönemde yapılması talihsizlik olmuş. Umarım güzel organizasyon olur, orada olamamak kötü.

CeLL-O

* Şirinlerin gözüyle hem tribünü hemde takımın
sportif anlamdaki başarısını değerlendirir misiniz?

- Sportif anlamındaki başarı takım taraftar yönetim ve hoca sayesinde oldu. Bunlardan bir tanesi eksik olsaydı bu başarı gerçekleşmezdi. Bizim puan kaybetemiz ile o hafta herkesin puan kaybetmesi de şans olarak nitelendirilebilir. Galip Öztürk'ün her zor anda üzerine düşmeni yapması şehirdeki birlik ve beraberlik havası bu başarıyı getirdi. Tribünler için ben konuşmuyorum insanlar herşeyi görüyor ve değerlendiriyor. Yıllarca bu takımın içerde dışarda maçına gidenler bu sene ki gibi bir tribün görmediklerini dile getiriyorlar. Futbolcular maç içersinde maçı bırakıp tribünleri izlediklerini söylüyorlar. Basında övgü dolu sözler almamız maratondaki samsunspor.biz oluşumunun karografi şovları, seneye güçlü yönetim ile daha güzel bir Samsunspor izleyeceğiz. Üzerimize düşen ne var yapmaya hazırız. Eğer bu tribün ve sportif başarıda bir emeğimiz varsa bunun ile gurur duyarız.

* Başarının altındaki nedenleri çok merak ediyoruz

- Birlik ve beraberlik içersinde hareket etmemiz ve işimizi çok severek disiplin içersinde yapmamızdan kaynaklıdır. Mesela maçlardan önce her perşembe akşamı alt grup ve mahalle temsilcilerimiz ile derneğimizde maçta neler yapacağımızı değerlendireceğimiz toplantılar yapıyoruz. Bestelerimizi tribün showlarımızı önceden belirleyip ona göre herkese bir görev veriyoruz. Bir de şu var her grubun taşında en az 4-5 kişi var ama bizim grupta sadece ben varım buda çok önemli. Biz Samsun'da değil Türkiye'de ilk 5 arasında olacak bir tribün yapacağız. Buna inanıyoruz hedefimiz bu bu yolda ilerliyoruz ve başaracağız.

*Yönetim ile nasıl diyalog halindeydiniz
Yaşadığınız sorunlar nelerdi?

- Yönetim ile 2 sezondur hiç bir şekilde diyalogumuz olmadı. Bırakın bize yardımcı olmasını hep zorluklar çıkardılar. Mesela bu sezon başında idmana 500 kişi gitmiş ama hak etmediğimiz bir şekilde karşılanmıştık. Orada istenmeyen olaylar oldu ama hepsi geride kaldı. Gittigimiz deplasmanlarda bir kere bile hoş geldiniz demediler. Sanki hiç bizi tanımıyorlarmış gibi davrandılar. Bu iki sezonluk zamanda hep kendi imkanlarımız ile mücadele verdik.Ne bir tane bilet ne de deplasmanlara gitmek için bir litre mazot yardımı bile yapmadılar. Samsunspor'un başarısından dolayı çoğu olayı hep içimize attık.

- Esasında bu ilgisizlik sadece bize değil bütün taraftar gruplarınaydı. Sevgililer gününde yapılan bayraklar içeriye alınmadı. Mesela yanlarında 5-6 yaşlarındaki çocukları olanlar dışarıda kaldı. Maraton tribününde binlerce kişi ellerinde biletleri ile tribünlere giremedi. Çamurların içinde saatlerce bekleyip maça girdiğimiz günler oldu. Bir kez olsun bunlarla ilgilenmediler.Tribünlere girişlerimizde hak etmedğimiz tavır davranışlar karşısında bir tane yöneticiyi yanımızda göremedik.Ama biz Samsunspor u şampiyon yapmış gerek Başkan gerekse yönetim kurulusu üyesi için tribünden destek vermedik.Samsunsporun bu şarayı kazanmasında emeği olanlara bir alkışı bile çok gördük.Ama bu alkışı hak etmediklerini bir kez daha belirtmek isterim.Benim değerlendirmem yönetimin tribünlere olan bakış açısını gösteriyor.

* Tribün lideri olmak nasıl bir duygu;
binlerce insanı aynı anda kontrol etmek zor olmuyor mu?

- Ben bu açıdan kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok iyi bir ekip çalışması yapıyoruz gerek kendi sitemiz www.forzasirinler.com gerekse sosyal paylaşım sitelerinde bu hafta tribünde söyleyeceğimiz bestelerimizi günler öncesinde sanal ortamda arkadaşlarımız ile paylaşıyoruz.

- Zaten maç günü gerek derneğimizden stadyuma giderken gerekse maç öncesinde gerekli hazırlıklar yapılmış oluyor. Bana da sadece renktaşlarımı yönlendirmek kalıyor.Ama başta da dediğim gibi çok şanşlıyım.Gerek gündemi yakından takip eden gerekse yaratıcılık yönleri gelişmiş olan arkadaşlarıma sahibiz.

* Özellikle bu sezon bayan taraftarların
ilgisi arttı bunu neye bağlıyorsunuz?

- Bunun en önemli nedeninin bizim tribünlerde küfür etmememize bağlıyorum. Son iki sezondur bu konuda çok büyük mücadele veriyoruz. Hiçbir şekilde nedeni ne olursa olsun küfür edildiği anda gerekli müdaheleyi yapıyoruz. Hala devam ediyorsa bu şekil bir davranışta bulunan renktaşlarımızı içimize almıyoruz. Bu konuda hiç kimseye taviz vermiyoruz. Mesela yine Samsun tribünlerinde bir ilki başardık bu yaptığımız davranışlar sayesinde ikinci yarının ilk maçından itibaren ''Angel's Şirinler'' adında bayan arkadaşlarımız bir grup oluşturdu ve bu oluşumun herkes tarafından bilinmesi ve birlikte hareket etmelerini sağlamak için atkılarını bile çıkardılar.Tabi bayan arkadaşlarımzı yanımızda olunca küfür ve kavgada hemen hemen azalıyor hatta hiç olmuyor.

* Bu sezon özellikle maratonda hareketlendi

- Siz ortaya güzel görüntüler çıkarırsanız insanlarda size katkıda bulunmak için elinden ne geliyorsa ortaya koyar.Yıllardır Samsunspor'un maçlarına giden insanlar anlatıyor biz hayatımızda böyle bişey görmedik.Tabi bu görüntüler bir anda çıkmadı çok sabırlı davrandık. Yeri geldi maraton ile karşılıklı tezahürat çoğu kez bir karşılık alamadık.Yeri geldi maraton cevap vermesin bizi duymasın diye davullara vuran arkadaşlarımız oldu. Biz bunlara kulak asmadık ama Samsunspor tribünlerinin bu showları yapacağına inancımız tamdı. İlk öncelerde maratonda sadece belirli bir grup karşılık veriyordu.Diğer insanları da teşvik etmek adına elimizden gelen herşeyi yapınca o insanlarda bizim samimiyetimize inanınca işte bu görüntüler ortaya çıktı.

- Takımın aldığı başarılı sonuçlar maçlarımızın televizyondan canlı olarak yayınlanması bu showlarımızı bütün Türkiye'nin diline düşünce bütün Samsunspor'lular bu olaya sahip çıktı. Herkesin maça atkılı gelmesi yönünde çağrılarımıza olumlu cevaplar alınca bu görsellik kendiliğinden oluştu. Bizde geçmişte yaşanan bazı olaylara da sünger çekince bu görüntülerin ortaya çıkması kaçınılmaz oldu. Bizi burada daha çok gururlandıran renktaşlarımızın maratona gidiyoruz sizin tribünü izlemek için demesidir. Bu güzel görüntülerin önümüzdeki sezon daha da artarak devam etmesi için daha da çalışacağız.

* Bir dönem salon sporlarında da tribündeydiniz. Ne oldu da bir anda salondan koptunuz ?

- Bizim SBK ile olan ilişkimiz çok farklı. Cantuğ Keskindemir benim liseden ögretmenimdi. Bugün tribündelerde benim ile beraber olan çoğu arkadaşımında liseden ögretmenidir.Ayrıca kendisi 1986 yılında ilk Şirinler'in kurulduğu zamanki oluşumunda içindedir. Kardeşi Burak hoca bizim ile beraber yıllardır tribündedir. Biz daha Sbk bugün ki adını almadan Namık Kemal Lisesi Spor Kulübü adıyla mücadele ederken de gidiyorduk. O zamanlarda hep takımın hocası Cantuğ keskindemirdi.

- Gazetelere yansıyan ise bizim takımımızı ikinci ligden şampiyon olarak birinci lige çıkarmamız ses getirince insanlar bizden bahsetmeye başladı. 1.Ligde ilk sezonumuzda evimizden hiç yenilmememiz ve verdğimiz destek bütün Türkiye de ses getirmişti. Maç günleri saatler öncesinde biten biletler, insanların aileleri ile maçlara gelmesi vs. Bu başarıda herkesin emeği olması ve tribünlerde en ufak bir küfür olumsuz bişey olmaması başarıyı kendiliğinden getirdi.

- Avrupa kupalarında hayal kırıklığı sebebiyle yönetimsel krizlerden sonra Sbk bir değişime gitti. Bu geçtiğimiz sezonda yeni yönetim kurulu ve Cantuğ hocanında bırakmış olması bizim salondan kopmamıza neden oldu. Esasında belirtmek istediğim şudur. Biz orada inandığımız insanlar oılduğu için gittik ve o gün yaşanılan başarıda büyük emeğimizin olduğuna inandık. Bugün biz salondan koptuk ama bakıyoruz ki diğer basketbolseverlerde artık salonda yok. Saatler öncesinde kapanan kapılardan şimdi istanbul takımları ile oynanan maçlarda salon dolmuyorsa diğer basketbolseverlerin maça gitmemesi düşündürücüdür.Demek ki bazı şeyler yanlış gidiyor.

* Bedava bilet anlayışını ortadan kaldıran bir grup olarak bu konuda neler söyleyeceksiniz?

- Bu konuda bir kişinin hakkını vermek etmek lazım Hakkı Tomaç ilk başkan olduğu gün bu konuda kesin bir karar aldıklarını bilet konusu ve deplasmanlara gidiş hariç her konuda bize yardımcı olacaklarını beyan etti. Bizde bu konuda kendisine saygı duyduğumuzu söyleyip olayı tribündeki arkadaşlarımıza anlattık. İki sezondan bu yana sadece sezon başlarında sayın Vali'nin ricasıyla yarı fiyatına kombine bilet aldık. Makbuzları da hala elimizdedir. Kombine alamayan arkadaşlarımız her maç kendi biletlerinbi almışlardır

- Bedava bilet olayı kalkınca sizde göreceksiniz ki stadyumda çoğu grupların sadece pankartı kaldı. Güçlü olanlar ayakta kalabildi.Bizim samimiyetimize inanan arkadaşlarımız bu yolda bizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmadı emek vermiş abilerimizin katkıları aramızda topladıgımız biletlerle herkesin bizimle olması için elimizden geleni yaptık.Ama en önemlisi şunu belirtmek isterim ki ne bir tane başkan ne de bir yönetici bize bir tane bedava bilet vermemiştir. Bunu yolda gördügünüz her yöneticiye sorabilirsiniz. İsterseniz kulübü arayıp sorabilirsiniz. Biz Samsunspor'lu olmanın sadece maçlara gidip bağırmak olmadığını bu desteğin maddi anlamda da taçlandırılması gereğine inanan insanlarız.

* Teşkilatmalar konusunda bizleri bilgilendirir misiniz ?

- İlk olarak Havzalı Şirinler'deki arkadaşlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Havza'da Emre Aysan Başkanlığında ki grubu her maç en az bir büyük otobüs geliyorlar. Gerek otobüs gidiş dönüş gerekse maç biletleri olarak bizlerden daha çok fedakarlıklar yapıyorlar.Maça en az 4-5 saat öncesinden yola çıkıp maçın bitmesinden en az 2-3 saat sonra Havza'ya geri dönüyorlar.

- Birde Amasya Üniversitesi'nde okuyan Samsunspor'lu öğrenci kardeşlerimiz var.Amasya'dan yine kendi imkanları ile Burak Adıyaman arkadaşımızın önderlğinde gerek zaman gerekse maddi yönden büyük fedakarlıklar yaparak maçlara geliyorlar.Bu arkadaşlarımız öğrenci harçlıkları ile bunu yapmaları Samsunspor'un ne kadar sevildiğinin bir göstergesidir.

- Bugün Samsun'da yaşayıp maça gelmeyen insanlar bunları okuyunca acaba neler düşünürler merak da etmiyorum desem yalan olur. Ordu'nun Ünye ilçesinde ki arkadaşlarımızla her hafta bizimle aynı tribünde omuzomuza yer alıyorlar onların bizimle beraber olması bizleri mutlu ediyor.Ayrıca Ünye'de üniversitede okuyan Samsunsporlu arkadaşlarımızda yine aynı fedakarlık içersindeler. Asarcık'tan da lisede okuyan Mustafa Bodur arkadaşımızın önderliginde bizleri yalnız bırakmayan ve diğer tüm alt gruplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

* Sizin tarafınızdan başlattığınız bayrak kampanyası çok etkili oldu

- Derneğimizin alt sokağı olan Gazi caddesi ve Çiftlik caddesine sezonun başında bayrak asarak ''Bayrak Kampanyası'' başlatmıştık.O günlerde bir kıvılcım yakılması gerekiyordu ve biz yakmıştık. Bugün gelinen noktada şehrin bu kampanyayı sahiplenmesi her sokakta bile bayrakların olması bizleri gururlandırıyor. Ama şunu da belirtmek istiyorum hiç bir yönetici bir tane bile bayrak asarak bu kampanya ya destek vermedi. Başarıya giden yolda maçlarda bir tane bile bayrak bastırıp tribünlere dağıtmadı. Bunlar çok önemli olaylar yönetim yapamadığını biz yaptık.Yine sezonun son maçında tribünleri şampiyonluk maçında süslememiz oldu ancak hiçbir yönetici destek bile vermedi.

* Tribün dışındaki sosyal faaliyetleriniz ile de adınızdan çok söz ettirdiniz ?

- Bizi farklı kılan esasında bu yönlerimiz, yıllarca hayalini kuruğumuz Bir köy okulunun bütün ihtiyaçlarının Samsunspor'lular tarafından karşılanması faaliyetimizi bugün Tekkeköy Atatürk İlkögretim Okulu'nda gerçekleştirdik. Okulun bütün duvarlarını kırmızı beyaz renklere boyadık. Bunun yanında İstiklal İlkögretim okulunda 300 tane Samsunspor forması ve atkısı dağıttık.
Samsunsporluğun çocuk yaşlarda başladğına inanarak Samsun doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinde yatan hasta çocuklarımıza 300 tane Samsunspor forması ve Samsunspor atkısı dağıttık. Lösem derneğine giderek toplu kan bağışında bulunduk. Bunun yanında büyük şirinler ailesi olarak toplu olarak sinemaya gittik. Sadece Samsunspor'lu olmanın maça gidip gelmemek olduğunu gösterdik Diğer insanların Samsunspor'a sempati kazanması anlamında çok önemliydi. Bu organizasyonların gerçekleşmesinde gerçek bir Samsunspor'lu olan Tayfun ve Harun Yüce kardeşlere teşekkür ediyoruz.

*Üniversitelerde ki teşkilatlanmalar
hakkında bilgi verirmisiniz ?

- Samsunspor'un adının her yerde anılması için elimizden geleni yapıyoruz bugün 19 mayıs üniversitesinde Omülü Şirinler olarak 2006 yılından beri faaliyetlerimize devam ediyoruz.Bu sezon ise sadece Samsun'da değil diğer illerimizdeki üniversitelerimiz de de faaliyetlerimize başladık. Amasya üniversiteli Şirinler zaten her maça Amasya'dan geliyorlar. Onlarda gerek atkı gerekse polarları ile amasya'da bizleri en iyi şekilde temsil ediyorlar. Karadeniz Teknik Üniversiteli Şirinler olarak bu sezon trabzon'daki renktaşlarımızı bir araya getirerek gerek Samsun'daki gerekse Ordu,Giresun ve Rize'ki maçlara toplu olarak gidilmesini sağladık. Ktü'lü Şirinler olarak 250 adet atkımızı oradaki Samsunspor'lular la paylaştık. Bu sezon yeni faaliyete geçen Ankara Üniversitesi Şirinler olarak da faaliyetlere devam ediyoruz. Bu sezon Ankara'daki arkadaşlarımız ise ilk olarak Denizli deplasmanına 1 otobüs kaldırdılar.Sezon başında yine Ankara Üniversitesi Şirinler olarak 300 tane atkıyı Ankara sokaklarında ve Üniversitede gurur ile taşıyorlar.
Bu sezon şuan çalışmaları devam eden Erzurum, Kütahya, İstanbul,İzmir,Balıkesir,Isparta,Adana'da ki üniversite teşkilatlanmalarımızda devam ediyor. En kısa zamanda buraları tamamlayıp tek çatı altında Üni Şirinler'le birleştireceğiz.Zaten çoğu arkadaşımız Liseli oluşumdan gelmektedir.

* Sosyal Paylaşım Sitelerinde 'Baba Bana Meşale Al'
Kampanyası vardı peki katılım nasıldı?

- Katılım beklediğimizden de yoğundu. Çitflik caddesini adeta karnaval yerine çevirerek o gün şehirin tek gündeminin Samsunspor olmasını sağladık. Bayanların evlerinden cep telefonları ile o anları ölümsüzleştirmesi çok güzel anlardı. Çoğu insan o gün Samsunspor'un maçı oldğunu bilmiyorken bu organizasyon sayesinde maça geldiler. Her maç öncesi artan bir sayı ile bu showumuzu tüm Türkiye'ye gösterdik. Burada en önemlisi bizim hiç kimseye meşale vermemiz.Herkes kendi meşalesini alıp gelerek bir anlamda bu organizasyonu sahiplenince bize sadece duyuruyu yapmak kalıyordu.

* Yönetimin Yeni Oluşum
ile düşünceleriniz nelerdir?

- Öncelikle Galip Öztürk'ün artık Samsunspo'un yönetimin daha kurumsal bir yapı içersine girmesi için samimi çalışmalar yapması maddi desteğinden daha önemli. Kazım Yılmaz bildiğimiz tanıdığımız Samsun'un ve Türkiye'nin önemli işadamlarından. Bizim için Samsun'un öz çocuğu olması daha da anlamlı.Bu şehirde yaşayıp bu şehirin insanının Samsunspor'a el atması bu taşın altına eline koyması bizleri de heycanlandırdı. Zaten Rizespor maçında yalnız olmadığını herkese gösterdik. Geçenlerde bir tanışma yemeğinde de bir araya geldik bize de çok samimi yaklaştı. Şuan için bu oluşumun adının geçmesi bile bize heyecan verdi.Hep beraber bekleyip görecegiz.

* Galip Öztürk için neler söyleyeceksiniz?

- Fazla söz söylemeye gerek yok.Herkes ne kadar yardımsever bir insan olduğunu biliyor. Samsunspor için neler yaptı bu sene hatırlatmak gerekirse kimsenin elini cebine atmadığı zamanlarda prim vererek futbolcu kardeşlerimizi motive etti. Hüseyin Kalpar'ın parasını verdi. Futbolcu'ya söz verdi yerine getirdi. Kısacası Samsunspor tarafından kapısı ne zaman çalınsa hep üzerine düşeni yaptı. Ayrıca bir de ben kendisine teşekkür etmek istiyorum.Askerliğimin ilk gününden son gününe kadar her anlamda bana yardımcı oldu. Kendisine bu olay içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

* Transfer beklentiniz ne
mesela yıldız bekliyormusunuz?

- Seedorf, Bobo, Crespo gibi beklentilerimiz yok. Ama başkan adayı Kazım Yılmaz'da açıkladı ses getirecek bir iki transfer yapacakları söylediler bizde kendilerine söyledik bizi havaalanına götürecek bir topçu alırsanız memnun oluruz dedik. İlk sezonda şampiyonluk gibi bir beklentimiz yok. Paramız var 1 liralık adama 3 lira gel bizde oyna diyecek bir yöneticilere sahip değiliz. Bize faydası olsun yeterli.Samsunspor zaten yıldız futbolcu yetiştiren bir kulüptür.

* Yeni Sezonda İnsanlar Nasıl Bir Tribün İzleyecek

- İlkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Biz bugün bu trbünlerde 2000 kişiysek ilkelerimizden dolayı bu hale geldik.Bizim hiçbir zaman fazla olalım kalabalık olalım diye derdimiz olmadı. İlkelerimiz vardır stadyum da küfür etmeyiz atkısız kimseyi almayız koltuk kırıp küfür etmeyiz. Polis ya da başka kimseyle polimige girmeyiz. Biz işimize bakarız bizim dediklerimizden dışına çıkanlarla aramızda yer alamaz ama bizim dediğimiz dedik diye de birşey yoktur. Mesela Hüseyin Kalpar'ı protesto ederken önce arkadaşlarımıza durumu anlattık itirazı olan varsa onlara nedenlerini anlatıyoruz. Ve ondan sonra hep beraber karar veriyoruz. Bizim için önemli olan bu eski yönetimle büyük sorunlar yaşadık yeni yönetimle de oturup her şeyi konuşacağız. Onların manevi desteğine ihtiyacımız var.Eğer bu desteği görürsek neler yapacağız siz tahmin edin artık. Değişmeyecek olan bir şey varsa oda duruşumuzdan ilkelerimizden taviz vermememiz olacaktır.

* Şirinler olarak Murat Yıldırım'a karşı ayrı bir sevginiz oluştu

- Bizim Murat Yıldırım ile olan bağımız ilk Samsunspor formasını giydiği zamanlarda başlamıştı. Formanın hakkını verdiğine inandık ve her zaman ona destek olduk.Kimse adını bilmezken sakat olduğu zamanlarda ile ona destek olduk.Taraftarlarımız ile dernekte Murat'ı sizinde olduğunuz ortamlarda buluşturduk. Bu sezon yine derneğimizde yoğun istek üzerine murat'ı ağırladık. Murat'ın samimi oluşu taraftarların onun ile sohbet etmesi gençleri etkiledi tabiki.

* Son olarak söylemek istedginiz bir şey var mı ?

Samsunspor'lular olarak bize mutluğu yaşatan emeği olan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Seneye üzerine daha koyan ilkelerinden taviz vermeyen yaptıgı şovlarla adından söz ettiren bir tribün izleteceğiz. Başta başkanımız Erol Ündücü'ye bize her alanda destek olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan önce olduğu gibi kale arkasında Şirinler ailesi olarak tribünde ki yerimizi alıp takımızı iyi ve kötü günde destekleyeceğiz.

minci

Bravo gençler. Sizler harikasınız. Sizinle gurur duyuyorum. Yaptığınız şey sadece bir futbol takımını maçlarda desteklemek değil, uyuyan, üzerine ölü toprağı serilmiş bu sahipsiz kenti uyandırıp ona sahip çıkması gerekenleri de harekete geçirerek ona sahip çıkılması gerektiğini hatırlattınız ve bunu sağladınız. Bence bu yıl Samsunumuz 19 Mayıs 1919'dan sonra ikinci kez tarihe adını yazdırdığı yıldır. Ben böyle bir birliktelik 60 yıllık yaşamımda görmedim. Bunda en büyük pay sizlerin. Sizleri birkez daha kutluyorum. Bundan sonra da yine düzeyli, küfürsüz ve şehrimizi Türkiyenin gündemine oturtan desteklerinizin süreceğine inanarak sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum.

mehmet yılmaz

28 Mayıs 2011, 14:09:44 #4 Son düzenlenme: 28 Mayıs 2011, 15:23:35 samsuni
Çok güzel bir hareket gerçekten de...  >l< >l< >l< >l<

Alıntı

Samsunspor Şirinler Taraftar Grubu üyeleri Tekkeköy Atatürk İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Son derece renkli görüntülere sahne olan ziyarete futbolcu Hakan Koçaslan'ın yanı sıra Şımarık Bujiteri sahipleri Tayfun Yüce de katıldı.

ŞİRİNLERDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
Şirinler Taraftar Grubu üyeleri ve Şımarık Bujiteri sahibi Tayfun Yüce dün Tekkeköy Atatürk İlköğretim Okulu'nu ziyaret ettiler. Ziyarete Samsunspor'un başarılı oyuncusu Hakan Koçaslan'da katıldı. Geçtiğimiz aylarda okul yönetimi ile işbirliği yaparak okulun duvarlarını boyatan Şirinler Taraftar Grubu, dün de okulun girişine Samsunspor amblemi astı.

HAKAN DA YER ALDI
Okul Müdürü Ayhan Erden, ''Daha önce grup üyeleriyle görüşüp okulun iç ve dış duvarlarını boyanması için Şirinlerden yardım istedik onlarda bizi kırmayarak yardımcı oldular. Kendilerini ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi. Grup adına konuşan Burak Güleç, (Çiço) Samsunspor'luluk bilincini geniş tabana yaymak adına bu tür etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

YÜCE KARDEŞLERE TEŞEKKÜR
Güleç, "Atatürk İlköğretim Okulu gibi diğer okullarımızada yardıma hazırız. Bu arada hiçbir zaman bizden maddi manevi desteğini esirgemeyen Şımarık Bujiteri sahipleri Tayfun ve Harun Yüce kardeşlere bir kez daha sizlerin huzurunda teşekkür ederiz'' diye konuştu.
Yüce kardeşler ise, "İmkanlarımız dahilinde Samsun ve Samsunspor için yapamayacağımız hiç bir şey olamaz" dediler. Çağdaş YILDIRIM

Miniklerin Hakan sevgisi

Tekkeköy Atatürk İlköğretim Okulu'nu ziyaret eden Samsunspor'un başarılı oyuncusu Hakan Koçarslan'ın okullarına geldiğini öğrenen küçük taraftarlar dersen çıkıp soluğu Koçarslan'ın yanında aldı

Atatürk İlköğretim Okul Müdürü Ayhan Erden'e sitemde bulunan küçük bir öğrenci, ''Hakan ağebeyin bizi ziyarete geleceğini daha önceden bilseydim Samsunspor formasını giyerdim formasız, atkısız karşılıyorum'' diyerek öğretmenine sitemde bulundu.
Bunun üzerine Okul Müdürü Erden ise, "Futbolcumuz bize de sürpriz yaptı benim de geleceğinden haberim yoktu" diyerek küçük öğrencisini teselli etti. Hakan'ın yanından bir an olsun ayrılmayan küçük taraftar Koçarslan'a formamız yok, ama ruhumuz yeter diyerek oradaki herkesi güldürdü. Hakan Koçarslan'ı uğurladıktan sonra tekrar sınıfına geri döndü.

5555

Ajan

Şirinler'den bir ilk

Samsunspor Şirinler Taraftar Grubu, 19 Mayıs Stadyumu'nda barbekü partisi verdi. Türkiye'de belki de ilk kez futbol stadyumunun içerisinde yapılan etkinliğe katılım çok yüksekti.Sergiledikleri tribün şovlarla herkesi kendilerine hayran bırakan Samsunspor Şirinler Taraftar Grubu, futbol sahalarında bu zamana kadar hiç görmediğimiz bir olaya imza attı. 19 Mayıs Stadyumu kale arkası tribününün önümde barbekü partisi veren Şirinler Grubu, özel olarak hazırlanan döner, tavuk ve balık ızgaraları afiyetle yedi. Katılımın çok yüksek olduğu etkinlikte İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da taraftarları yalnız bırakmadı.

BELKİ DE BİR İLK OLDU
Süper Lig'de başarıyla noktalanan bir sezonun ardından böyle bir etkinlik düzenlemek istediklerini belirten Şirinler Taraftar Grubu Başkanı Erol Ündücü, "Öncelikle bu güzel tablonun oluşmasında bizden desteklerini esirgemeyen Sebat Elektrik, Reşat Etli, Doraglass Cam, Nemsan Emaye sahibi Musa Şentürk ve Mehmet Kurumahmutoğlu'na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Belki de Türkiye'de ilk kez bir futbol stadyumunda mangal partisi verilmiştir. Grubumuzdaki taraftarların büyük bölümünü burada görmekten çok mutluyuz" dedi.

KÜFÜRSÜZ BİR TRİBÜN
Etkinliğin sonunda taraftarlara seslenen Şirinler Grubu Başkanı Erol Ündücü, "Yeni yürürlüğe giren 'Sporda şiddetin önlenmesine dair kanun' kapsamında cezalar çok ağırlaştı. Edilecek bireysel ya da toplu küfürlerde önemli derecede para cezaları var. Ayrıca tribünlerde yapılacak bir taşkınlık ve yakılacak meşaleler sonrasında hapis cezası bile gelebiliyor. Bu nedenle önümüzdeki sezon Türkiye'ye örnek olacak bir tutum sergileyeceğiz ve küfürsüz bir tribün oluşturacağız. Tek amacımız takımımızı sonuna kadar desteklemek olacak" diye konuştu.

http://habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=4&id=77944

silopilimuhsin

Taraftar grupları Bu sezon ekrana Harika görsel showlarla hepimize ekran başında gurur yaşattı. Teşekkür

mehmet yılmaz

Şirinler'in boyattığı Tekkeköy'deki Atatürk İlköğretim Okulundaki törenlere milli eğitim müdürü ve vali yadımcısı da katılmış...

Keşke Samsun'daki her okula el atılabilse  :(