İsmail Uyanık'ın Samsunspor'u Yalnız bırakışı....

Başlatan amisos, 02 Temmuz 2005, 13:53:58

« önceki - sonraki »

amisos

Hepimizin Sevdiği,Saydığı ve bu takımın yıllardır kahrını, Yükünü, çilesini çektiğini bildiğimiz Sn İsmail Uyanık Hiçte kendisinden Beklenmedik bir biçimde Samsunsporu Yüzüstü Bırakıp gitmiştir bana göre.
Neden kimse destek çıkmıyor sorularını soran adam bu sefer kendiside yalnız bırakanlar listesine girerek,çok sevdiğim bebeğim dediği samsunsporu derin girdapların olduğu fırtınalı okyanusta tek başına bırakmıştır,
İsmail Başkan değilmiydi geçen kongrede; bu salona gelmeyenlere inat sonuna kadar bu takımı götüreceğiz diyen,İsmail Başkan değilmiydi televizyonda gerekirse ikinci lige düşeriz ama şerefimizle bu davayı süreriz diyen....
Bütün takımların tam kadro hazırlık kamplarına katıldığı transferlerini tamamladığı bir dönemde,transfer bir yana dursun hali hazırdaki futbolcuları bir bir kaybeden bir samsunspor bu sefer 10 milyon dolar alamadan düşecek ikinci lige...
Tamam Bu şehirde Milletvekili Adam Değil,Belediye Başkanı adam değil,Bu şehirde sanayici adam değil,ticaret odası başkanı adam değil,halk adam değil...
Bunları anlıyorum...Ve katılıyorum
Samsunsporun sahipsiz bırakılışına gülen insanlar da vardır bunların içinde onu da bilecek kadar tanıyorum  bu memleketi
Fakat olmadı be başkanım,hani sezar sende mi brütüs demişti ya tarihte bir zamanlar
Sende mi be başkan....
O emek verdiğin büyüttüğün çiçeği bir anda susuzluğa nasıl terkedersin.
En azından kongreye kadar takımın başında kalıp kriz masasını yönetemezmiydin.
15 YIL BU KULÜBÜN SORUNLARI İLE UĞRAŞTIN SAMSUNSPOR TARAFTARI OLARAK SANA MİNNETTARIZ
AMA 20 GÜN DAHA BU TAKIMIN BAŞINDA KALAMAZMIYDIN SAYIN BAŞKAN...

Amsterdamli

Sevgili kardeslerim, bu sitede herkez bakiyorum en iyi transferleri bekliyor yine. Galiba hedef seneye uefaya gitmek olmali. Peki bu neylen yapilacak. Kulubun 22 milyon Dolar borcu oldugu ortaya cikti. Bu borcu kim yapti. Hickimse bir sene kulubun basinda kaldigi surede bunu Yusuf Ziya Yilmaz yapti demesin. Bu mantiga aykiri bir defa. Futbolcular takimdan neden ayriliyor hic dusundunuzmu. Adamlar paralarini alamiyor, huzursuzluk artik had safhayi asmis, kulupte ve cevresinde heyecan denen hisbirsey kalmamis. Buna ragmen senelerce bu takimda oynamis adamlar ama artik bikmis ve yeter diyorlar. Biz ise Petkovic, Yanchev bekliyoruz. Borc belli, takimin baskani yok. Bu oyuncular nasil aliniyor neylen aliniyor hic dusundunzumu. Hangi para ile maaslarini odeyecegiz. Bu futbolcular yine paralarini alamayinca nekadar verim saglayacakalar. Celil yine kalsa bile %50 kapasite ilemi oynayacak onumuzdeki sezon. Kulubun borcunun azalmasi yerine, borcu dahadami yukseltecegiz. Diyelimki bunlarin hepsi geldi ve olmayan paralari dagittik yine. Basarilimi olacagiz yani. Ligi 5. bitirsen bile eline ne gececek? Ben soyliyeyim hicbirsey. Simdiye kadar harcadikda harcadik, birton futbolcu aldik, ustelik okadarda futbolcu sattik. Elde ne var? Hayir sifir degil eksi 22 milyon dolar!!!!

Hepimiz Samsunsporumuzun en iyi basarilara imza atmasini istiyoruz. Ama artik hayalci taraftarligi birakmanin zamani geldi ve gecti bile diye dusunuyorum. Bu kulup kan kaybeden bir hastadir ve bu hastayi iyilestirmek lagzim. Ikidebir yaralari gecici olarak sarip sonra bu hastayi yaristirip derece almadan finishe varip yaralarinin daha fazla azdigini ne kadar gormek istiyoruz.

Lance Armstrong Fransa Bisiklet Turunun sampiyonu kansere yakalandi adam tedavi oldu kanseri yendi sonrada yeniden tura katilip sampiyonluklar aldi. Bizim guzide Samsunsporumuz'da eskiden firtina gibi eserdi, simsek gibi cakardi. Gerci ozaman bile bir kupa alamadik, Avrupa kupalarina katilamadik ama en azindan gururlu senelerimizdi. Milli takima 4 futbolcu veriyorduk, gol krali cikariyorduk, finaller oynuyorduk. Bu gunleri hasretlen bekliyoruz ama Samsunsporumuz malesef hasta ve bu hastaya bakan yok. Herkez sirtini cevirmis, cevirmeyenlerde basari bekliyor. Once el birligi yapip sirtini cevirenleride aramiza alip bu hastayi iyilestirelim ondan sonra yolumuza devam edelim. Samsunspor gibi kucuk butceli bir kulubun borcunun 22 milyon dolar olmasinin nekadar inanilmaz bir rakam oldugunu dusunun lutfen.

timofte

Öncelikle ismail Uyanık'ın Samsunspor Başkanlığından kendi isteği ile ayrıldığını söyleyemeyiz. Kendisi daha bir ay kadar önce tüm Samsun kamuoyuna kulübe destek olmaları çağrısında son kez bulundu. Ama en ufak bir kıpırdanma bile olmadı. 40. yıl kutlamalarında boğazda şarkıcı dinleyip yemek yeme davetini geri çevirmeyen Samsunlu bürokratların, iş destek vermeye gelince sesleri çıkmıyor. Ayvacık'ın köy yollarından bahsediyorlar. Sanki Samsun köylerine hizmet gitmeyişinin sorumlusu Samsunspor imişçesine..

Bu durum karşısında görevi bırakan İsmail Uyanık'ın zamanlama hatası yaptığı kanısında da değilim. Sonuçta kendisi görevini sezon ortasında bırakmamıştır. Sezon öncesinde bir kongre sürecine gidilerek, takımın kısa süre içinde toparlanması ve yeni yönetimi ile yoluna devam etmesinin yolunu açmıştır. Bu süreye kadar da istifa etmeden kulüp başkanı olarak görevde kalmasını beklemek,  Başkanı çileden çıkaran aymazlıklar karşısında hiç de adil olmaz.

kral55

Sevgili arkadaşlar.Ben halen bu kadar borcun nasıl oluştuğunu anlamadım.Gençlerbirliği'nin hiç taraftarı yok durumları ortada.Neler dönüyor,nasıl oluyor bu iş.Samsunspora şehrin destek çıkmadaki isteksizliği de bundan geliyor olabilir.Herkes merak ediyordur bu borcun nedenini.Kimse parasını bile bile yakmak istemez.
Ortada bir başarısızlık varsa bu sadece Samsun halkı ve şuan samsunspora destek vermeyen  Samsunlu işadamları ve sanayicilerinmidir?

amisos

demek istediğim de bu kral 55,
sanayici belediye başkanı ve samsun halkı suçlu bunu anladık da idari olarak samsunsporu yönetenler hiç mi hata yapmadı?
toplamda 22 milyon dolarlık borç;yani ismail uyanık ın her yılı 2,2 milyon dolar zararla geçmiş.
buna göre,küçük bir hesap yapacak olursak ;
yayın gelirlerinden aşağı yukarı 4 milyon dolar gelse,reklamıydı,spor-totosuydu,sponsoruydu,bilet geliriydi filan o da eder 1 milyon dolar etti 5 mil yon dolar.yani samsunsporun her yıl 2.2 milyon dolar zarar etmesi için yıllık giderinin 7,2 milyon dolar olması lazım...buda büyük bir rakam...samsunspor için tabi
bu arada birde transfer gelirleri var
serkan aykut tan 7.2 milyon doların geldiğini de unutmayalım.12 yıllık dönemi konuşuyoruz ertuğrul da bu dönemde satıldı ondan da büyük paralar kazanıldı,celil keza fenere bedava gitmedi o dönem ali akdeniz,erman,güngör satılan adamlar...
kimseyi suçlamıyorum samsunsporu hortumladılar demiyorum ,bu takıma gönül veren bu insanların iyi niyetinden şüphem yok,fakat bu takım kötü idare edilmiş olamaz mı?
forumu aylardır takip ediyorum ve ne zaman ismail uyanık aleyhine bir yazı yazılsa hemen taarruza gaçiliyor...
samsunspor yanlış yönetilmiş olamaz mı,yada bu hatalar döngüsünde yanlış yönetilmenin hiç mi etkisi yok,neden ismail uyanık ı eleştiremiyoruz...
zamanlama hatası yok diyen arkadaşa da söyleyecek bir şey bulamıyorum,
hasta yatakta uzun bir dönem tedavisi için mücadele vermişsin refakatcisi olarak  sonra yorulmuşun elinden bişey gelmiyor ama diğer refakatci gelmeden hastayı terkedip gidiyorsun..
evet zamanlama hatası yok haklısın

kral55

Alıntı yapılan: "amisos80"demek istediğim de bu kral 55,
sanayici belediye başkanı ve samsun halkı suçlu bunu anladık da idari olarak samsunsporu yönetenler hiç mi hata yapmadı?
toplamda 22 milyon dolarlık borç;yani ismail uyanık ın her yılı 2,2 milyon dolar zararla geçmiş.
buna göre,küçük bir hesap yapacak olursak ;
yayın gelirlerinden aşağı yukarı 4 milyon dolar gelse,reklamıydı,spor-totosuydu,sponsoruydu,bilet geliriydi filan o da eder 1 milyon dolar etti 5 mil yon dolar.yani samsunsporun her yıl 2.2 milyon dolar zarar etmesi için yıllık giderinin 7,2 milyon dolar olması lazım...buda büyük bir rakam...samsunspor için tabi
bu arada birde transfer gelirleri var
serkan aykut tan 7.2 milyon doların geldiğini de unutmayalım.12 yıllık dönemi konuşuyoruz ertuğrul da bu dönemde satıldı ondan da büyük paralar kazanıldı,celil keza fenere bedava gitmedi o dönem ali akdeniz,erman,güngör satılan adamlar...
kimseyi suçlamıyorum samsunsporu hortumladılar demiyorum ,bu takıma gönül veren bu insanların iyi niyetinden şüphem yok,fakat bu takım kötü idare edilmiş olamaz mı?
forumu aylardır takip ediyorum ve ne zaman ismail uyanık aleyhine bir yazı yazılsa hemen taarruza gaçiliyor...
samsunspor yanlış yönetilmiş olamaz mı,yada bu hatalar döngüsünde yanlış yönetilmenin hiç mi etkisi yok,neden ismail uyanık ı eleştiremiyoruz...
zamanlama hatası yok diyen arkadaşa da söyleyecek bir şey bulamıyorum,
hasta yatakta uzun bir dönem tedavisi için mücadele vermişsin refakatcisi olarak  sonra yorulmuşun elinden bişey gelmiyor ama diğer refakatci gelmeden hastayı terkedip gidiyorsun..

zamanlama hatası kısmı hariç Aynen katılıyorum.Zamanlama konusunda söylediklerinde sevgili dostum timofte'nin haklı olduğu inancındayım.

timofte

Alıntı yapılan: "amisos80"zamanlama hatası yok diyen arkadaşa da söyleyecek bir şey bulamıyorum,

bu bölümdeki üslubun hiç hoş olmadığını düşündüğümü söylemek zorundayım.
ben fikrimi söyledim, bana katılmadığını benim düşüncemi aşağılamaya çalışmadan da gösterebilirdin.
İşin doğrusu ben de özenli ifadelerle fikrimi ifade etmemden sonra bu yazılanlar karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum.. onun için de daha başka bir şey söylemiyorum.. :?

kral55

Ben olayın bu kadar basit olduğuna inanmıyorum. Madem her klüp tutuyor bunu devletin ve maliyenin bilmemesi imkansız.Neden sadece Samsunspora ceza geliyor. Çift defter tutuluyor ve bunun cezası biliniyorsa neden buna önlem alınmıyor. Minareyi çalsanız bile kılıf hazırlamadan çalmayın.
Burada suçlu kim? Eğer maliyeye borcumuz varsa siyasiler neden hiç devreye girmiyor.Bu ölü toprağının sebebi nedir.Yoksa olayın daha derin sebeplerimi var?

Sioux

İsmail Uyanık ve yönetiminin Samsunspor'u başarıya taşıyıp taşımadığını tartışıyorsak onunla ilgili söylenecek şeyler var. ama başlık Uyanık'ın zamanlaması ile ilgili sanırım. bence zamanlama doğrudur. sezon ortasında olsa daha mı iyi olurdu? ayrıca istifa ettikten sonra hala görevde kalmasını beklemek her şeyi ismail uyanıktan beklemektir. istifa dediğin istifa gibi olur. belediye ve milletvekillerinin kaç paralık insan olduğunu gördükten sonra ben de olsam bir saniye beklemez çeker giderdim. bundan sonra birazda başkaları düşünsün samsunsporu..

cem and naz55

şaHSİ FİKRİM ZAMANLAMA COK YANLIŞ EN AZINDAN KONGREYE KADAR BAŞKANIM AMA KONGREDE KESİN YOKUM DESEYDİ SAMSUNSPOR ANTREMANLARA TAM KADRO CIKARDI ŞU ANDA KAOS VAR

55ss1965

Ne Kaosu yaa Her sene aynı Filmler yaa Serkan Aykut Celil Papazlık yapıyorlara çıkmıyorlar Her sene Para sorunu var Trarsfer yapamıyoruz sonra 1 kaç hafta kala adam gibi transfer yapıyoruz gelelim İsmail Uyanıgın gidişine Bugun Halk Gazetesi okuyanlar görürler adam İstanbul'dan kalkıp geliyoo halen mücalede veriyor Para nerden bulacaz diyeee..adam daha ne yapsın söyleyin banaa

55ss1965