Teknik Direktörümüz kim olmalı ?

Başlatan þirinler_1965, 01 Haziran 2005, 15:52:36

« önceki - sonraki »

Amsterdamli

Ben normal sartlarda Umit Kayihan asla demem. Gundemde olmasinin sebebi Istanbulda gozu olmayisi ve Anadolu takimlarina destek cikan bir yapisi oldugu icin saniyorum. Bu yonden bakarsak ve maliyeti dusuk ise mantikli bir secim gibi geliyor.

Sifo Mehmet konusunda Samsunlu olmasi avantaj fakat Besiktasli olmasi dezavantajdir. Ayrica Ertugrul ile kiyaslanmamasi gerekir. Kendisi teknik direktorluk konusunda gereken kurslari bitirmis ve Ingilterede staj yapmistir. Alt yapisi daha saglam ama nekadar yetenekli onu bilemeyiz. Birtek Malatya macerasi var simdiye kadar.

Benim gonlumde yatan tabiki sevgili N'Gongenin bahsettigi Milorad Mitrovicdir. 2 sene once bu konu tartisildiginda Mitrovic paraci diye sevmeyen arkadaslar vardi ve su anki mali krize bakarsak bu isminde bir opsiyon olmadigini dusunuyorum oysa kendisinin iyi sartlar altinda buyuk isler basaracagindan halen eminim.

timofte

Alıntı yapılan: "kral samsunlu"ya ümit kayıhanı nasıl istersiniz anlayamıyorum adamın bi kariyerine bakalım arkadaşlar diyarbakır göztepe bunlar  hep düşme tehlikasi yaşayan takımlar  :twisted: o adam gelmesin ya aman böyle bir şey yapmasın yönetim :roll:

Ümit Kayıhan için ayıla bayıla sevinmiyoruz dikkat edersen, ancak şifo mehmet ile kayıhan isimlerinin öne çıkarıldığı bir durumda kendisinin daha olumlu olduğunu düşünüyoruz.
ümit hoca nın daha önceki yıllarına da bakarsak başarılı dönemlerinin olduğunu görürüz. D.Bakır'ı da parasızlık ortamında ligde tutmuştu.

semih

ismail uyanık bugün sakarya da idi . Şaban  Hoca ile görüşüp resmi treklifte bulundu  Dünde  yeni sakarya gazetesi bu tekliften bahsetti .

salihcakir

bence şaban hoca ümit kayıhan gibi kaşarlanmamış olması ve mehmete kadar da tecrübesiz olmayışı nedeniyle iyi bir alternatif. heyecanını da kaybetmiş savaşçı bir ruha sahip olması bence artıları..eksilerinden de bahsetmiştim; tek kelime ile soylemek gerekirse; taktisyenlik becerisi zayıf gibi..

timofte

Alıntı yapılan: "samsunkopat"bence şaban hoca ümit kayıhan gibi kaşarlanmamış olması ..

Küme düşen Sakaryaspor hocasının Samsunspor'a gelmesi fikri nereden çıktı ya da hangi mantığa hizmet ediyor anlamak çok zor.

Ümit Kayıhan'ın "kaşarlanmış" olduğu şeklindeki düşünceyi de anlamak mümkün değil, Türkiye'de tecrübeli hocaların hepsi için şayet böyle bir tabir kullanılıyorsa bu tabir heyecanla işine sarılmayı bilen insanlara hakaret olur. O zaman kariyerinin başlangıcında olanlara sarılmamız gerekir, onun da zararlarını ertuğrul sağlam hadisesinde gördük. demek ki yeterince ders alamamışız.

ngonge

ilk alternatifler zannedersem şaban yıldırım ve reha kapsal.ikinci olarak ümit kayıhan ve ahmet erdem düşünülüyor.
zannedersem başkan bizimle uzun yıllar çalışacak ve başarıyı samsunporda yakalamak isteyen idealist hocalarla çalışmak istiyor.hayırlısı ne ise o olsun.

samsunsevdalısı

sezonluk hocaların faydası olmayacağı aşikar,kendini ıspatlamaya ihtiyacı olan,başarıya aç,gözü tok bir adam lazım.

salihcakir

yok bence tecrübeli demek başka bir şey; sakıp özberk; yılmaz vural, ali osman renklibay, erdoğan arıca, samet aybaba ve ümit kayıhan, bence bu isimlerle bir şey olmaz. bu isimler gezgin diye de nam yapmış, nerde para orada ben bir sene idare ederim diyen hocalardır diye düşünüyorum.

timofte

Alıntı yapılan: "samsunkopat"yok bence tecrübeli demek başka bir şey; sakıp özberk; yılmaz vural, ali osman renklibay, erdoğan arıca, samet aybaba ve ümit kayıhan, bence bu isimlerle bir şey olmaz. bu isimler gezgin diye de nam yapmış, nerde para orada ben bir sene idare ederim diyen hocalardır diye düşünüyorum.

ben ümit kayıhan'ın diğerlerinden farklı olduğuna inanıyorum..
'kaşarlanmış' sözünü hak etmeyen bir isim olduğunu düşünüyorum.
ama katılmayabilirsiniz de, herkesin düşüncesine saygılıyım ..

roligan

Konu hakkındaki son haber... Uyanık, dün Sakarya'da Yıldırım'la görüşmüş...
"SAMSUNSPOR'DA HEDEF ŞABAN YILDIRIM

- SAMSUNSPOR KULÜP BAŞKANI İSMAİL UYANIK LİGİN STRESİNİ BASKETBOL OYNAYARAK ATMAYA ÇALIŞTI

- SAMSUNSPOR, ŞABAN YILDIRIM'I TEKNİK DİREKTÖR OLARAK DÜŞÜNÜYOR

- BAŞKAN İSMAİL UYANIK:

- "ŞABAN YILDIRIM İLE BİR GÖRÜŞME YAPTIK, KENDİSİ İLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ"

Samsunspor Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, önümüzdeki sene takımı Şaban Yıldırım'a emanet etmek istediklerini söyledi.

İsmail Uyanık, ligin stresini Adapazarı'nda basketbol oynayarak atmaya çalıştı. Başkan Uyanık, Adapazarı Lütfü Yaman Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Olgunlar Basketbol Turnuvasında forma giydi. Uyanık, sahada kaldığı süre içerisinde attığı basket ve yaptığı asistlerle büyük dikkat çekti. Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın ayrılmasından sonra Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım ile ilgilendiklerini belirterek, "Adapazarı'nda dostlarım var. Adapazarı'na daha farklı bir konumda gelmek isterdim. Benim için buruk bir ziyaret. Şaban Yıldırım ile görüşmeye geldim. Kendisi ile bir öngörüşme yaptık. Önümüzdeki sene takımı Şaban Yıldırım'a emanet etmek istiyoruz. Düşünmek için süre istedi. Kendisi haysiyetli, onurlu, çalışkan bir hoca. Düzgün ve dürüst bir adam, şovdan uzak. Umarım iki taraf için de hayırlısı olur" diye konuştu. Teknik direktör sorununu çözdükten sonra yeni sezon ile ilgili stratejilerini belirleyeceklerini söyleyen Uyanık, Diyarbakırspor karşılaşmasından sonra yaptığı açıklamaların artık kapatılması gerektiğini söyledi. Başkan Uyanık, "O konu çok konuşuldu artık. Sakaryaspor ve Diyarbakırspor ile ilgili gerekenleri söyledik. Hergün aynı şeyleri konuşmayacağım" dedi.

ngonge

şaban yıldırım ismi açıkçası beni çok heyecanlandırıyor.samsunpor etiğine uygun bir isim,efendi,haysiyetli,modern futbolu benimsemiş bunun yanında başta hakemler olmak üzere bahane üretmeyen birisi.sakaryaspor ilk 6 hafta 0 puan çekerken o başta değildi.daha sonra göreve geldi.ve bu kadar zayıf bir kadro ile inanılmaz başarı elde etti.
internette araştırdım onun için premier lig tarzı futbol oynatıyor deniliyor,sakaryalılar o ayrılırsa artık 1.lig şansımız bir daha olmaz diyorlar.tv den naklen yayınlanan 1-1 lik maçı hatırlarsınız.sakarya o kadar kötü kadrosuna rağmen bizi zorlamıştı ve mücadelesi üst düzeydi.bize de bu tip mücadele ruhunu aşılarsa ve birlik beraberliği tekrar kazandırabilirse uzun vadede takımı çok iyi yerlere taşıyabileceğini düşünüyorum.hatta umuyorum ki öyle yerlere geliriz ki şu günkü küme düşmek kelimesini hatırlayıp güleriz.

yirmiuc

roligan

''SAMSUNSPOR'DA ÇALIŞMAYI İSTİYORUM''

Sakaryaspor ile yollarını teknik
sorumlu Şaban Yıldırım, Samsunspor ile görüştüğünü söyledi.
Şaban Yıldırım, yaptığı açıklamada, Birinci Süper
Lig takımlarından Samsunspor'dan öneri aldığını ve görüşmelerin olumlu
bir havada sürdüğünü söyledi.
   Samsunspor'un, ligin iyi takımlarından olduğunu kaydeden Yıldırım,
şunları kaydetti:
   ''Samsunspor, kulüp olarak da iyi. Çalışma zemininin de iyi
olduğunu düşünüyorum.  Ben çalışmayı istiyorum. Görüşmelerimiz olumlu
bir havada sürüyor. Kulübe kazandıracağımız şeyler olacaktır. Ücret
önemli, fakat çok öncelikli bir konu değil. İlkeler de anlaşmak daha
önemli. Hayırlısı olsun.''

curva55

roligan

Bugün de haber yağıyor yaw:)

Samsunspor'da teknik direktör ve genelmenajer arayışlarının sürdüğü bildirildi.  Samsunspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Tarık Darende, kulüp genel menajeri ve teknik direktörarayışlarının devam ettiğini söyledi.  Darende, yapılan görüşmeler kapsamında aralarında yabancı teknik direktörlerin de bulunduğu birçok kişi ile temas içinde olduklarını belirterek, görüşme sonuçlarının bir kaç gün içinde netlik kazanacağını ifade etti.  Darende, bu konuda yapılan görüşmelerle ilgili şu bilgileri verdi: ''Genel menajer ve teknik direktör konusunda yaptığımız çalışmalartüm hızıyla devam ediyor. Aralarında yabancı teknik adamların da bulunduğu bazı kişilerle temas içindeyiz. Görüştüğümüz teknik adamlar arasında ağırlık kazanan isimler arasında Şaban Yıldırım ve Metin Tekin bulunuyor. Genel menajer konusunda ise Adnan Sezgin görüştüğümüzisimler arasındadır. Görüşme sonuçlarına göre bir iki gün içinde genelmanajer ve teknik direktör isimleri netlik kazanacak.''  Bu arada, bazı yerel gazetelerde yer alan haberlerde teknik direktör olarak adı geçen Ümit Kayıhan ile görüşülmediği ve Kayıhan'ınteknik direktör olarak düşünülmediği belirtildi.