İsmail Uyanık ( Büyük Başkan )

Başlatan bengülü, 07 Mayıs 2006, 13:32:20

« önceki - sonraki »

radikal-fma

yahu kapatın şu ismail uyanık defterini. yıllardır takımı devredecek adam arıyordu. yönetimin istifası kaos demek. şuurlu olun biraz

kadir55ist

selam
samsunsğporumuz için hayırlısı neyse o olsun
bu gitsin o gelsinle samsunsnumuz hiç ilerleyemedi.
ben istikrardan yanayım bu başkanla düştük bu başkanla çıkacağız inşallah.

yönetici

Alıntı yapılan: "allydeenlear"Bizim tek kurtuluşumuz İsmail Uyanık bu yönetimle olacak iş değil takımın bir ağırlığı vardı artık milletin gözünde 2.lige düşmüş hiçbir değeri kalmamış bir takım haline geldi
bu takıma bizim istediğimz futbolcuları sadece ismail uyanık  getirebilir zamannında olduğu gibi kirita kais cenk timofte gibi futbolcular böyle yönetimler sayesinde takıma gelemiyor veya takımda tutulamıyor
İsmail Uyanık kurtar bizi

Yeni başlık açılmaması için mesaj bu topice taşınmıştır.

veis

Buradaki mesaj silinmiştir.
veis no-post

tunç güvenoðlu

Alıntı yapılan: "veis"helal be halen ismail dallamasını istiyorsunuz bravo samsunlu toprakları.yine 35 tirilyon borç bırakıp gitsin diye dimi az akıllı olun yaaa.

nasıl dr ahmet te adnan olmez ıcın tepkımızı koyduksa ısmaıl uyanıga dallama dıyenede tepkımızı koyarız.eskı baskan hakkında dallama kelımesı hıc te hos degıl.buradakı herkes benı ısmaıl baskan muhalıfı olarak bılır ama en ufak ta bır hakeretetde de ısmaıl baskanın yanında olurum.

bengülü

kimse ismail uyanık başkanımıza hakaret edemez samsunspor'un başında olsaydı takım bu günleri görürmüydü yazık gerçek ten anlamıyorum uyanık gibi adam varmı beyler dua edinki tekrar samsunspor klubüne başkan olarak gelsin adam ölüncemi değerini anllyacağız örnek menteş oğlu gibi adam sağ ken kimse sahip çıkmadı öldükten sonra üzüldük genel olarak söylüyorum

kirazlýk

ismail uyanık kadar başınıza taş düşsün sevmiyorsanızda saygı gösterin ne haldeyiz bakın

MeL_55

AlıntıUYANIK'TAN AÇIK KAPI

Samsunspor'un efsane başkanı İsmail Uyanık, "Şu anda yeniden samsunspor başkanı olmayı düşünmüyorum. Ancak Samsunspor için yeniden çaba sarfeder, omuz omuza mücadele ederiz. İlerleyen zamanda yeniden Samsunspor'da yollarımız kesişebilir" dedi

AÇILIŞA KATILDI
Samsunspor'un efsane başkanı İsmail Uyanık, trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Samsunspor Kulübü genel kurul delegesi, avukat, www.samsunspor.biz internet sitesinin kurucusu ve gazetemiz köşe yazarı Muhammet Teoman Taş anısına Atakum Belediyesi tarafından yapılan parkın açılışına katıldı. Bütün işlerini bırakıp bu açılış için Samsun7a gelen Uyanık'a taraftarlar yoğun ilgi gösterirken, esfane başkan zaman zaman ise çok duygulandı.

TARAFTARLARLA SOHBET ETTİ
Taraftarlarla sohbet ederken, basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Uyanık, "Siz canımın yanmadığını mı zannediyorsunuz? Siz umurumda olmadığını mı düşünüyorsunuz? Her geçen gün kahroluyorum, her geçen gün yaşananları gördükçe, duydukça, dahası şahit oldukça daha çok yıpranıyorum. Görevi bıraktıktan sonra geçen 3 yıllık süre beni derinden yaraladı. İnşallah uzun süre hizmet ettiğimiz bu takım yeniden o şaalı günlerine döner" dedi.

TAKIM SIRADANLAŞIYOR
Uyanık, "Samsunspor her geçen gün sıradanlaşıyor. Türk futbolunda oluşmuş marka değirini yitiriyor. Dahası kulüp içinde kurulmuş, oturtulmuş kurumsal yapı darmadağın ediliyor. 3 yıllık süreçte Samsunspor, düzgün işleyen yapısını tamamen yitirdi. Kulübe hizmet için, samimiyetle yönetime giren herkese saygı duyuyorum ama bir kumdan kale gibi herşey tuz-buz oldu, yıkıldı. Bu kolay halledilebilecek, çözümlenebilecek bir olay değil" dedi.

ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUM
Kulübü yeniden almayı düşünmediğini belirten İsmail Uyanık, "15 yıl Samsunspor'a hiç kimseden katkı almadan başkanlık ettim. Kulübü tüm ülkeye, futbol camiasına karşı iyi şekilde savunduğumu düşünüyorum. Şu an gelmem mümkün değil. Bunun da iki sebebi var, birincisi başkanlık dönemimde yaptıklarımdan dolayı vicdanen rahat olmam, diğeri durumumun şu an başkanlığa müsait olmaması" diye konuştu.

UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN
Uyanık, "Hiçbiriniz umutsuzluğa kapılmayın, ben Hasbi Menteşoğlu döneminin etkisiyle Samsunspor'a gönülden bağlandım, belki sizler de benim başkanlığımın etkisiyle Samsunspor'a bağlandınız. Kulübün içinde olduğu durumdan üzüntü de duysanız asla Samsunsporlu kimliğinizden vazgeçmeyin, Bizler zoru seçtik ve Samsunsporlu oldu. Üç büyükleri tutma, peşinden sürüklenme kolaycılığı bize uymaz. Biz Samsunluyuz, Samsunsporluyuz" dedi.

BELKİ İLERİDE BERABER OLURUZ

Samsunspor'un zor günleri aşacağını söyleyen Uyanık sözlerine şöyle devam etti: "Samsunspor, şu an içinde olduğu dar günleri, kaos ortamı aşacaktır. İyi günlerde herkes sizin yanınızda, etrafınızda olur. Önemli olan zor günlerde fırtınaya direnebilmektir. Belki bir gün yeniden birlikte oluruz, güzel işler yaparız. Samsunspor için yeniden çaba sarfeder, omuz omuza mücadele ederiz. İlerleyen zamanda yeniden Samsunspor'da yollarımız kesişecek" dedi. Selçuk KAYA

Göztepe örneğini gösteren Uyanık, "Bakın Göztepe örneği ortada. Ligin en üst noktasından en altına kadar düştüler. Avrupa'da da oynadılar, amatör kümede de. Ama bu onların birliğini, bütünlüğünü, büyüklüğünü etkilemedi. Göztepeliliklerinden hep gurur duydular" dedi.

berusa55

Kim ne derse desin sizsiz olmuyor Sayın Uyanık. İnsallah bir gün sizi tekrar Samsunspor'umuzun başkanı olarak görmek nasip olur.

Bu arada harika bir vefa örneği gösterip sevgili Teoman'ımız için yapılan parkın açılışını onurlandırmanız da bizi çok mutlu etti. Teşekkürler...

mehmet yılmaz

...... bir ismi müsaadenizle bir adım öne çıkarmam gerekiyor. Çünkü o isim rahmetli Teoman için de her zaman, herkesten bir adım önde olmuştu; İsmail Uyanık...
Başkan, bir gün önce Viyana'da milli maçta idi ve hiç durmaksızın Samsun'a geldi. Üstelik ömründe sadece iki kere yüz yüze görüştüğü bir genç için... Ama başkan kendi tabiriyle "onun gözündeki ışığı görmüştü" ve inanıyoruz ki bu vefadan, pek kimsenin ortaya koyamayacağı ama başkanı yakından tanıyanların asla şaşırmadıkları bu kalenderlikten dolayı Teoman'ın ruhu şad olmuştur.
Plaket verdiğimiz isimlerden birisi de başkandı. Ama aslında o plaketi parka yaptığı maddi-manevi katkılar nedeniyle vermedik biz; Samsunspor'a kattıkları için, Teoman ile emsal olan bizlerin gururla seyredip, bağlandıkları o büyük Samsunspor'u sunduğu için verdik. Orada da söyledim, ben Teoman'ı hep hüzünlü tanıdım; çünkü onu tanıdığımda Samsunspor küme düşeli birkaç gün olmuştu. Biliyorum ki onu bahtiyar edecek nadir şeylerden birisi canı kadar sevdiği Samsunspor'umuzun yeniden Süper Lige dönmesi olacaktır. Bu yüzden bu işe kudreti olabilecek, gücü yetebilecek kimler varsa, lütfen bir şeyler yapın artık...
Başkana verilen plakette sıradanlaşan, kuru ifadeler yazmıyordu... Orada diyordu ki "bizler için Samsunsporluluğun somutlaşmış hali Teoman idi. Ama onun için de gerçek örnek sizdiniz. Her şey için teşekkürler..."
Orada yalnızca bir park açılışı yapılmadı bence. Görebilen gözler, sevebilen gönüller orada Samsunspor merkezli, insan özneli bir sevda, bir vefa köprüsü kurulduğunu sezdiler zaten.

Diyecek çok şey var aslında ama ilgilenmiyor gibi görünmeye çalışsa da yüreği Samsunspor diye atan, hayata kırmızı-beyaz bakan ve Samsunsporlular tarafından her gün daha da özlenen o kişinin yaptığı gibi yapalım biz de; biraz daha sükut!..

Ama kıpkırmızı bir fona işlenmiş bembeyaz bir sevdayı daha da sahiplenen bir sükut!

selahattin55

sayın başkanım bırak açık kapı bırakmayı.kırşu kapıyı al şu emanetini doğsun bu güneş artık.yeter artık bu kadar azap stres sıkıntı gel bitir bu işi artık kaldığın yerden devam et.SAMSUNSPOR VE İSMAİL UYANIK EFSANESİ YENİDEN BAŞLASIN.
EFSANELER DÖNÜNCE MASALLAR BİTERMİŞ.uyanalım şu kabustan.uyandır bizi sayın İSMAİL UYANIK.

HoliganSamSunLu

efsane başkan samsunspora sahip çıkmalı bu takımı çakkalların eline bırakmamalı

veis

kapı senin başkan vur gir artık kapıdan sensiz olmuyor.

SametYılmaz55

kır şu kapının kilidini başkanım kurtar bizi bu dertten kederden....

**KaR6**

Konusurken ben yanındaydım.. su anda Samsunsporu alcak param yok dedi başkan.. param olmamasına rağmen yine alırdım ancak vicdanımı zorlayacak bi sebep olması lazım geçmişte yaptıklarımdan, ama yok dedi.. Bunun geçici bir sureç oldugunu ya seve seve ya baska turlu bu kulubun eski gunlerine döneceğini belirtti.. önemli olanın da bizim gibi Samsunsporluların asla takımı yalnız bırakmaması oldugunu da söyledi.. umarım dediği gibi olur ancak iş işten geçmez inşallah..