Futbolcular yine idmana çıkmadı/Celil kadro dışı

Başlatan Sadece Samsunspor, 15 Nisan 2008, 18:50:33

« önceki - sonraki »

berusa55

22 Nisan 2008, 18:22:21 #150 Son düzenlenme: 22 Nisan 2008, 22:20:23 samsuni
AlıntıBank Asya 1. Lig takımlarından Samsunspor'da kadro dışı bırakılan kaptan Celil Sağır affedildi.

Ekonomik kriz nedeniyle 6 aydır paralarını alamadıklarını öne sürerek geçen hafta idmanlara çıkmama kararı alan Samsunsporlu futbolculardan Celil Sağır, yönetim kurulu tarafından süresiz kadro dışı bırakılmıştı. Teknik Direktör Orhan Kapucu'nun yönetime verdiği rapor doğrultusunda kaptan Celil Sağır affedildi. Öte yandan Giresunspor maçında yedek soyunacağını öğrenmesinin ardından Teknik Direktör Orhan Kapucu ile tartışan ve tesisleri terk eden Hakkı Hocaoğlu ise bugün idmana çıktı. Kapucu'nun Hakkı Hocaoğlu'nun ceza alması için yönetim kuruluna rapor sunacağı öğrenildi.

Nuri Asan Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Orhan Kapucu, Celil'in önemli bir oyuncu olduğunu ve affedilmesi için kendisinin yönetime rapor sunduğunu söyledi. Rapor doğrultusunda Celil'in affedilmesinin sevindirici olduğuna dikkat çeken Kapucu, "Hakkı Hocaoğlu hakkında yönetime bir rapor vermedim. Çünkü Hakkı ile daha bir araya gelemedik. Giresunspor maçında Hakkı'ya forma vermemenin bazı sebepleri vardı. Bunları basına anlatarak futbolcumu kamuoyunun önüne atmam. Ancak Hakkı'yı hatası olduğu için geçen hafta kadroya almadım. Soyunma odasında hata yaptı. Basına yem etmemek için hatasını söylemem. Ne kadar kötü de olursa olsun o benim silah arkadaşımdır" dedi.

Sezon sonunda Samsunspor'dan ayrılma sinyalleri veren Kapucu, Giresunspor maçında taraftarların kötü tezahüratlarda bulunmasından dolayı kırgın olduğunu kaydetti. Kapucu, "Tabii biz Samsunspor adına önemli şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Taraftarlarımız bazı şeyleri benimsemeyebilir, ama biz Samsunspor'un geleceğini hazırladık. 3 tane daha altyapıdan oyuncuyu kadroya dahil ettik. Benim için Samsunspor'un 3 maçı kaldı, bu maçlar için her şeyi yapacağım. Bu takımı düşmekten kurtardık, ancak taraftara çok kırgınım, kalıp kalmama konusunda halen karar vermedim. Giresunspor maçındaki kötü tezahüratları ben hak etmedim. Ben Samsunspor'a sevdalıyım" diye konuştu.

Samsunspor'un düşmeye değil, zirveye oynayacak bir takım olduğunu vurgulayan Kapucu, "Onu da futbolcularımız kanıtladı. 6 hafta mağlup olmadık. Ancak Kartalspor maçının moral bozukluğu ile Giresunspor maçını kaybettik. Fakat hazır bir Samsunspor var. Geleceğin bir takımı var. Altay maçı var. İçeride de Sakaryaspor maçı var. Bu maçları kazanarak tekrar galibiyet serisine başlayacağız" dedi.

Öte yandan, Samsunspor, Altay maçının hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri'nde başladı. Teknik Direktör Orhan Kapucu yönetiminde yaklaşık 1.5 saat çalışan futbolcuların moralsiz olması dikkat çekti. Kırmızı-beyazlı futbolcular idmanda düz koşu, 5-2 ve çift kale maç yaptı. İdmana sakat olan Marciel, Zafer ve kırmızı kart cezalısı Feridun dışında tüm futbolcular katıldı.

Kaynak: http://www.haberler.com/celil-e-af-cikti-haberi/

Futbolcular idmana çıktığına, Celil de affedildiğine göre -ki meğer hiç kadro dışı bırakılmamışmış...- bu konuyu kilitleyebiliriz.