Lig A 14.Hafta | SAMSUNSPOR - Karşıyaka

Başlatan Sadece Samsunspor, 12 Kasım 2006, 16:33:16

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

uşakspor maçını konusunu ben açtım ve4-1 yendik uğrlu geldim heralde :lol:  bu maçın konusunuda ben açayım dedim bence 4-0 alırız :lol:  

hadi hayırlısı diyelim

MeL_55

kadir55ist

selam
tuğberk kardeş çok hızlısın :)
inşallah senin bu istekli halin samsunumuza galibiyetler getirmeye devam eder.
uşak maçının topicini açtın kazandık inşallah karşıyakada 19 mayıstan eli boş döner.
ama karşıyaka nın deplasman karnesi çok iyi
6 maç yapmış 3g 1b 2m 10 atmış 7 yemiş +3 averaj puan durumuna bakınca insan biraz çekiniyor.
en son malatya deplasmanından 1 puanla döndüler.
ama artık bizim çocuklar işin ciddiyetini kavradılar bize kötü bir şaka yapmazlar.
inşallah karşıyaka dahil son dört maçımızı alır ve ilk 5 de ilk yarıyı sonlandırırız.

angel-35

Merhabalar,
evet bende uşakta kazanacağımızı söylemiştim. Umudumu yitirir gibi oldum bu gün bir ara. Nedeni ise iki otobüsü zor doldurmuşuz biz taraftarlar olarak. ama yinede kazanmak çok güzel bişiy. İnşaallah
Karşıyakalı hemşerilerim de elleri boş dönecekler 19 mayıs stadımızdan.
Aferin çocuklar hepinize, seni çok kutluyorum levent hocam hep yanında olduk  ve daima da olacağız. İyi günler hepinize..... Ebru/İzmir

supporter

Alıntı yapılan: "angel-35"Merhabalar,
evet bende uşakta kazanacağımızı söylemiştim. Umudumu yitirir gibi oldum bu gün bir ara. Nedeni ise iki otobüsü zor doldurmuşuz biz taraftarlar olarak. ama yinede kazanmak çok güzel bişiy.

Yalnız Samsun'dan çok uzak mesafedeki bir Uşak deplasmanına gitmenin küçümsenecek bir şey olmadığını bilmek gerekiyor. Taraftar oraya uçakla ya da son model otobüsle gitmiyor. Bize o mesafedeki şehirlerden çoğu zaman tek bir tane bile taraftar gelmiyor. Taraftarımızla her zaman gurur duyuyoruz.

Tribün_ali

arkadaşlar revahete kapılmassak karşıyakaya 3 cekeriz o zaman bizi kimse tutamaz

Yalnızca BİZ

SAMSUNSPORUMUZ havayı buldu. SAMSUNSPORUMUZUZ galibiyetleriyle şehirde hava buldu. Karşıyaka'yı rahat yeneceğimize inanıyorum. En az 2 atacağımızı düşünüyorum. 3 puan bizim başka yolu da yok zaten.

Tribün_ali

karşıyakayı zorda olsa yeneriz şans tanımıyorum

edmontdante

Uşakspor-SAMSUNSPOR isimli başlıkta maçtan sonra şunları yazdım."Yakaladığımız hava aynı hızla devam ediyor.Herhalde bu hafta 19 Mayıs Stadyumu'nu doldururuz artık.Takım yapacağını yapıyor arkadaşlar.Bundan sonra taraftar olarak Samsunspor'luluk duygusuyla tam destek vermemiz gerekiyor.Tribünler artık tam manasıyla dolu olmalı.Bu takım bunu hakediyor.Camia olarak bir bütün halinde hareket ederek Süper Ligi yakalayabiliriz.Yağmur da olsa kar da olsa bu stad bu hafta do la cakkkk."

Takımın sezonun  ilk 6-7 haftadaki başarısız sonuçları ile hepimizin umutları kırılmıştı.Ancak İstanbulspor maçındaki iyi oyunla başlayan ve  neredeyse mucize gibi diyebileceğimiz bu çıkış ile hepimiz tekrar ümitlendik.

Herşey bu kadar kötü giderken 180 derecelik bir dönüşle her şeyi değiştirmişken yani ilk 7 haftadan sonra hiçbirimizin hayal bile edemeyeceği (Zira küme düşüp düşmeme bile konuşulur olmuştu)bir seviyeye gelmişken bundan sonra bu takıma sahip çıkmamız,tribünleri doldurmamız ve dolu tribünlerde gerekli atmosferi oluşturmamız lazım.Bu stadın  hınca hınç dolduğunu hatırlamıyorum 5 senedir.Geçen seneki son maçlar hariç.Zira kümede kalıp kalmama maçlarıydı.Geçmişten bir Malatya maçı hatırlıyorum Ünal'lı Feyzullah'lı Malatya.Stada girebilmek için 4 saat dışarıda beklemiştim tabiki maça kadar stad içinde geçen vakit de bir o kadardı.Sezon başındaki maçlara yazın sıcağında öğlen gibi geldiğimizi maç saatine kadar güneşin altında saatlerce beklediğimizi tribünlerin tellere kadar dolu olduğunu hatırlıyorum.Ama artık bunlar yok.Ki o zaman tribünlerin kapasitesi şimdikinden daha fazlaydı.

Bizim tribünlerimiz ya takım çok iyi olduğunda ya da küme düşme mücadelesi verdiğinde dolar gibi oluyor.Yani şehir ya ölüm-kalım maçlarında ya da iyi günlerde takımın yanında oluyor.Ama hepimizin bildiği gibi taraftarlık esas kötü günde ortaya çıkıyor.Bizim diğer  kişilerden farkımız biz SAMSUNSPOR'lu olmayı bir gurur kaynağı olarak görüp sadece SAMSUNSPOR'LULUK  duygusuyla tribünlerdeki yerimizi almamız..Yani takımın bulunduğu durum bizim bu duruşumuzu değiştirmiyor.

Diğer başlıklarda da belirttiğim gibi bu şehir bu takımı unutmuş.Takımın durumu yada varlığı şehrin büyük kısmını ilgilendirmiyor.Ama stadın kapasitesi 13.000.Bu şehirde 13.000 tane SAMSUNSPOR'lu yok mu yani.Şehrin takımı hatırlaması sadece ve sadece YÖNETİM'in yapacaklarıyla sağlanabilir.Ufak tefek basit hamlelerle bu takımı unutanlara bu şehirde  bir futbol takımı olduğu hatırlatılabilir.İyiki yerel kanallar ve yerel gazeteler var bunlar da olmasa SAMSUNSPOR'a ilişkin hiçbir şey olmayacak bu şehirde SAMSEV'İn kırmızı-beyaz bir kaç bayrağı hariç..

Şans ayağımıza gelmişken demek bence yerinde olacak takım bulunduğu çöküş durumundan tamda ümitler tükenmek üzereyken kalkmışken artık bu 13.000 lik stadı doldurmalıyız.Burada bize düşen (Biz zaten yerimizdeyiz her hafta) çevremizde kim varsa alıp maça gelmek.Arkadaşlarımızı teşvik etmek.Şehirde atkılarla formalarla bayraklarla  bir hava oluşturmak.

Tribünleri doldurduğumuzu düşünelim.Bundan sonra önemli olan tribünler arasındaki organizasyon.Taraftar grupları bir birleri arasındaki çekişmeyi bırakarak hep birlikte hareket etmeli ve biri a derken biri b dememeli.Maçları maratondan seyreden birisi olarak şunu söylemek istiyorum (Zira forumda  maraton tribününe sürekli bir eleştiri var ve bu eleştirilerinde arkadaşlar sonuna kadar haklılar)Kale arkasındaki ŞİRİNLER,diğer yandaki Canikli Mekansızlar diğer kale arkasındaki grup sürekli maç içinde etkinler.Ancak hepsi ayrı telden çalıyor yani etkili bir ses oluşmuyor stad içinde.Bu gruplar hangimizin sesi daha fazla çıkacak veya diğer grubu bastıralım düşüncesini bırakarak hep beraber SAMSUNSPOR için hareket etmeli.Ve emin olun böyle olunca UYUYAN MARATON DA harekete geçecektir.Çünkü maratona taraftar  gruplarının sesi fazla gelmiyor (Sanırım satad yapısı  dolayısıyla ) ve durum böyle olunca Maraton tribünü havaya giremiyor ve kendi başına da  bu tribünün havaya girme ihtimali yok.Maratonda bulunan birisi olarak taraftar gruplarınca bilinmediğini düşündüğüm bu durumu açıklamak istedim.

En başta da dediğim gibi  yağmur da olsa kar da olsa bu hafta bu stad dolacak.Takım bu havayı yakalamışken ve bundan sonra tribün desteğine  daha fazla ihtiyaç duyacakken stada gelmeyenler SAMSUNLU olamaz bu durumda da gelmeyeceklerse ne zaman gelecekler.Tabiki başarı geldiğinde ama bu gün stada gelmeyenler lütfen  bu takım başarıyı yakaladığında lutfedipde stada gelmesinler.

Bir de kazandığımız maçlardan sonra takımı hemen soyunma odasına göndermeyelim artık.Takımın tribünle birlikte bu inancı ve bütünleşmeyi yakalaması lazım.Bu hem takımı motive edecek hem de futbolcusundaki inancı gören taraftar takıma daha fazla destek verecektir.Saygılarımla

oğuzhan55

Aynı havayı rehavete kapılmadan kazandığımız maçları unuturmuşcasına oynarsak bu maçıda alırız.Üstelik kendi sahamızda kazanmamız gereken bir maç.Karşıkayı yenip üst sıraları zorlamalıyız.Böylece üst sıralardaki takımlarla aradaki farkta biraz olsun kapanmış olur.

angel-35

SUPPORTER DEMİŞKİ;
AlıntıYalnız Samsun'dan çok uzak mesafedeki bir Uşak deplasmanına gitmenin küçümsenecek bir şey olmadığını bilmek gerekiyor. Taraftar oraya uçakla ya da son model otobüsle gitmiyor. Bize o mesafedeki şehirlerden çoğu zaman tek bir tane bile taraftar gelmiyor. Taraftarımızla her zaman gurur duyuyoruz
.

SEVGİLİ ARKADAŞIM BELKİ SÖZLERİNDE ÇOK HAKLISIN SANA ELBETTE KATILIYORUM. UZAK BİR YERDEKİ KARŞILAŞMAYA GİTMEK TABİKİ ZAHMETLİ VE MASRAFLI OLACAKTIR. BUNU GÖZ ÖNÜNE ALIYORUM BEN, UNUTMAMALISIN Kİ KENDİ SAHAMIZDAKİ YAPILAN MAÇLARA BİLE EĞER KATILIM ÇOK AZ OLABİLİYORSA ŞAYET. BUNDA TABİKİ MADDİYATIN DEĞİLDE TARAFTARLARIMIZIN VEDE SEVGİLİ HALKIMIZIN DUYARSIZ OLUŞUNDAN VE DE İLGİSİZLİĞİNDEN KAYNAKLANAN BÜYÜK BİR SORUNUMUZUN OLDUĞUDA ACI BİR GERÇEKTİR.
HEPİNİZE İE GECELER.... Ebru/İzmir

UMUDUMUZU YİTİRMEMELİYİZ,
İNSAN UMUT ETTİĞİ SÜRECE YAŞARMIŞ,
MUTLAK ZAFER BİZİM OLACAKTIR,
KARŞIYAKAYA BURADAN ÇIKIŞ İZNİ YOK.

Uyarı : Lütfen mesajlarınızı tamamı büyük harflerle göndermeyiniz.
Forum yönetimi

supporter

@ angel-35,

iç sahada taraftarımızın ilgisiz olması ayrı bir konu..O konuda zaten gereken eleştirileri yapıyoruz.

Senin burada eleştirin ise "Uşak'a iki otobüsün zor doluyor" olması şeklinde.
Ben buna cevap verdim dikkat edersen. İyi akşamlar.

angel-35

SUPPORTER DEMİŞKİ,

Alıntıiç sahada taraftarımızın ilgisiz olması ayrı bir konu..O konuda zaten gereken eleştirileri yapıyoruz.

Senin burada eleştirin ise "Uşak'a iki otobüsün zor doluyor" olması şeklinde.
Ben buna cevap verdim dikkat edersen. İyi akşamlar.

Galiba haklısın. Bu gün dikattsizliğim üzerimde sanırım. Ama yarın daha sağlıklı düşünebilirim diye umuyorum. Sanada iyi geceler. Ebru/İzmir[/b]

ROBİN

Alıntı yapılan: "angel-35"
SEVGİLİ ARKADAŞIM BELKİ SÖZLERİNDE ÇOK HAKLISIN SANA ELBETTE KATILIYORUM. UZAK BİR YERDEKİ KARŞILAŞMAYA GİTMEK TABİKİ ZAHMETLİ VE MASRAFLI OLACAKTIR. BUNU GÖZ ÖNÜNE ALIYORUM BEN,

Angel,dikkatsizliği konu etmene gerek yok bence zaten yukarıdaki sözlerinle supporter'a hak vermişsin.Uşak'taki 100 kişilik taraftar grubunun azlığına ilişkin eleştirinin haksız olduğunu kabul etmişsin yazdıklarınla.

almanyali-55

arkadaslar insallah bu macida aliriz.3-1 diyorum.sagilar