Bu Sevda Yorar Adamı ...

Başlatan ali ihsan, 16 Mayıs 2010, 23:05:05

« önceki - sonraki »

ali ihsan

Bu yazımda en az değineceğim kesim taraftar.  Çünkü bu sezon görevini layıkıyla yerine getiren sadece onlar oldu. Sevdalısı oldukları takımlarının peşinde onları  Buca'da, Çanakkale'de,Antep'te,Rize'de,Bolu'da aşağı yukarı her deplasmanda gördük.  İç sahada ise Süper Lig ortalamasında bir taraftara oynadık. Yaptıkları görsel şovlar, tribüne kattıkları renkler, oluşturdukları taraftarlık bilinciyle sezonun alkışı hak eden kesimi oldular. Samsunspor'un ne kadar büyük bir camia olduğunu ulusal medyaya hatırlatanların taraftarımız olması bizler için gurur verici olsa da şehri yöneten atanmış ve seçilmişlerle birlikte kulüp yönetiminin yetersizliğini ortaya koyması adına manidardır. Süper Lig hedefini kovalayacak bir takım oluşturulursa bu taraftarın neler yapacağını düşünmek hiç de zor olmasa gerek.

Sezon başı en önemli gündemin tahta olduğu bir süreç yaşadık. Açılıp açılmaması papatya falına dönen tahtayı transferin son günü açtırıp içlerinden sadece bir kaçından verim alabildiğimiz 13 transfer yapıldı. Devre arasıda bir çok isim takıma katıldı. Her sene olduğu gibi yine ligi başladığımız hocayla bitirmek nasip olmadı. Turhan Özyazanlar ile başladığımız ve oldukça kötü giden ligi Hüseyin Kalpar ile biraz daha toparlanarak orta sıralarda bitirdik

Geç yapılan transferler nedeniyle takımın fiziki gücü düşük lige başlaması, arkadaşlık ve takım olma duygusunun çok geç yerleşmesi, disiplin ve otorite eksikliği, maddi sıkıntılar ve hatalı transferler bu tablonun oluşmasına sebep oldu.

Peki, bu tablonun sorumluları kimler?

Önce kulübü yönetenlere değinelim. Vizyon sahibi olmadıkları çok açık. Günü kurtarma politikaları ile başarının gelmeyeceği ortada iken onlar şehri ve taraftarı oyalamanın derdindeler. Camiaya güven veremedikleri ortada. Taraftara umut verecek, şehri hareketlendirecek proje üretemediklerini söylemeye gerek yok. Çünkü ortada ilaçlık tek proje yok. Samsunspor'lu duruşu sergilediklerine ben şahsen hiç inanmıyorum. Bakan desteği bulunan bir şehrin takımının daha iyi idare edilmesi gerektiği hususunda birçok kesim hem fikir.

Her şeyi bir kenara bırakıp şu soruyu soralım o halde yöneticilerimize. Gelecek sezonla ilgili planınız nedir ?

Bu soruyu sportif direktörümüz İsa Turan'a sorarsak "Tek hedef şampiyonluk" cevabını alabiliriz. Başkan Hakkı Tomaç ise " Önce para bulmalıyız, şehir destek vermezse bu sene işimiz zor, transfer yapamayabiliriz, kulüp kapanmasın diye buradayız zaten" gibi ölümü gösterip sıtmaya razı edecek açıklamalar yapar herhalde. Zaten birkaç gün önce yönetimden istifa eden Süleyman Salur'un açıklamalarına bakacak olursak bu sene de bizi ciddi sıkıntıların beklediği görülüyor. Yönetim kademesinde fikir birliği olmadığı ve olası kongre hesapları yapıldığını gözlemliyoruz. Bu sağlıksız yapının bizi başarıya götüreceğine hiç ihtimal vermiyorum maalesef. Aslında olmayacak şeyler değil istenenler. Bu sene Süper Lig'e çıkan Karabük ve Bucaspor bizden çok üstün takım değillerdi. Sadece bizden daha iyi yönetiliyorlardı. Hedefiniz gerçekçi ve planlamanız doğru olursa başarı kaçınılmaz oluyor.

Biz ne yapmalıyız?

Uzun zamandır yapamadığımız şeyi yani takımı eksiksiz olarak kampa yollayacak hamleleri yapmalıyız. Ben Hüseyin Kalpar ile devam edilmesinden yanayım. Takımı ve ligi tanıyan Kalpar ile başarılı olabiliriz. Hoca konusunu çözüp, sözleşmesi biten ve devam edilmesi gereken isimlerle masaya oturmalıyız. Bu isimlerden Turgay ve Oktay mutlaka takımda tutulmalı. Hoca ile probleminin halledilip Hakan Akman'ın da kalması faydalı olacaktır. Dış transferde ise geçen seneki gibi son anda değil erken hareket edip eksik mevkilerimizi 3-4 kaliteli isimle takviye etmeliyiz. Sol bek, orta sahaya bir maestro, kaliteli bir golcü ve bir kanat oyuncusu bizi hedefe götürür. Takımdan ayrılabilecek isimlerin yerleri de mutlaka doldurulmalı elbette. Takım artık birbirini tanıdı. Hoca eksiklikleri biliyor. Nokta transferler ve sezon başı tam kadro yapılacak güzel bir kamp bizi özlediğimiz, beklediğimiz, hak ettiğimiz ve artık rüyalarımıza giren başarıya ulaştıracaktır. Bu takımın düştüğünden beri bir kez dahi play off heyecanı dahi yaşayamamasının acısını dindirecek tek şey şampiyonluktur.

Bunun olması için sadece kulüp yönetimiz değil şehir yönetiminin de bir şeyler yapması gerekiyor. Fakat bunu o kadar yazdık çizdik ki inanın aynı şeyleri tekrar yazasım gelmiyor. Belediye Başkanı'nın bu takıma sahip çıkmayacağını ve elle tutulur bir destekte bulunmayacağını artık bilmeyen kalmamıştır herhalde. Yapılan ziyaretlerde klişe laflardan oluşan destek mesajlarından öte bir yardımı yok maalesef. Bu sene de geçen sene ki gibi otopark tarzı hayali bir proje ortaya atarak halkı uyutmaya yönelik hamlelerini bekliyorum. Bu takımın şampiyon olup Süper Lig'e çıkmasını ve aldığı kupayı Belediye Başkanı'nın önüne getirip "Senin bu başarıyı istemediğini biliyorduk, kusura bakma Sayın Başkan sana rağmen şampiyon olduk" demelerini benim gibi binlerce Samsunspor'lunun da hayal ettiğini düşünüyorum.

Bu takımın layık olduğu lige dönmesi için gayret gösterilmesi, fedakarlık yapılması gerekiyor. Bu gayreti ve fedakarlığı hakkıyla da sadece taraftar yapıyor. Kulüp ve şehir yönetiminin bu gayret ve bilinçte olduklarını düşünmüyorum. Bu şehrin siyasetçilerinin bu şehir için samimi olduklarına ise hiç inanmıyorum. Seçim zamanı atkı takmak değildir Samsunspor'luluk,özene bezene pankarta yazı yazmaktır ,deplasman otobüsünde tıklım tıklım yolculuk yapmaktır, takımı sahaya çıktığında kalbinin hızlı hızlı atmasını hissetmektir ,tribünde bayat simidi kebap tadında yemektir,19 Mayıs Stadını gelin gibi süslemektir, "abi beni önünde stada sokar mısın?" diyen çocukların gözündeki ışığı görebilmektir, başka sevdalara kapalı olmak; sadece şehrinin takımına aşık olmaktır Samsunspor'luluk ...

Bu nedenle belki herkes Bakan, Milletvekili,Belediye Başkanı, kulüp başkanı ve yöneticisi olabilir lakin Samsunspor'lu olamaz ...

Mevlam bu şehri ve takımımızı gerçek Samsun'lu ve Samsunspor'luların yönetmesini nasip eder inşallah...

http://www.samsunspor.biz/koseyazisi-Bu_Sevda_Yorar_Adami-7529-

erkutdem55

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 16 Mayıs 2010, 23:05:05

Bu nedenle belki herkes Bakan, Milletvekili,Belediye Başkanı, kulüp başkanı ve yöneticisi olabilir lakin Samsunspor'lu olamaz ...

http://www.samsunspor.biz/koseyazisi-Bu_Sevda_Yorar_Adami-7529-

beşnumara

artık çok yorulduk.sonunda cinnet geçirecekler bize.bize de yazık edecekler kendilerine de >:(
şahsen çok yoruldum psikoloji beyin meyin kalmadı.hiçbir şeye kendimi veremiyorum.hayatımı hayallerimi çaldınız samsunspor aracılığıyla.niye konuşuyoruz ki bunları? herkes hayatından memnun şikayetçi olan yok icraate döken yok.
bu akşam ismail başkana bir kez daha kızdım.her ne olursa olsun bu i.nelere bırakmayacaktı meydanı.parasızlıkla altyapıdan çıkaracağımız oyuncularla bu durumdan daha iyi yönetilirdik :'(

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: beşnumara - 17 Mayıs 2010, 02:12:40

bu akşam ismail başkana bir kez daha kızdım.her ne olursa olsun bu i.nelere bırakmayacaktı meydanı.parasızlıkla altyapıdan çıkaracağımız oyuncularla bu durumdan daha iyi yönetilirdik :'(

celebi

babasamsunlu

yordu be celebi..dün kahroldum ben maçtan önce atakum sahilinde konvoy yapan fenerlileri görünce..nedenlerini bi çırpıda hepimizin sayabileceği kötü bir durum..

Bide en zoruma giden ne biliyormusunuz..Biz aslen Erzurumluyuz..Mehmet hocam Gümüşhaneli ve bizim gibi bir çok kişi vardır diğer civar illerden göçüp gelen ve Samsunspora sahip çıkan..Biz dışardan gelip bu kadar çok sevebilirken Samsunsporumzuu çok yakinen tanıdığım öz Samsunlu babası dedesi bütün atası Samsunda doğmuş büyümüş adamların ellerinde malum bayraklarla gezebiliyor olmalarıydı..

Bazen gerçekten neyin peşindeyiz bende anlamakta güçlük çekiyorum...Ama sevda bu yinede çok seviyorum..

celebi

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 17 Mayıs 2010, 07:31:04

Bazen gerçekten neyin peşindeyiz bende anlamakta güçlük çekiyorum...Ama sevda bu yinede çok seviyorum..

bak özetlemişsin meseleyi

kerem55

Mevlam bu şehri ve takımımızı gerçek Samsun'lu ve Samsunspor'luların yönetmesini nasip eder inşallah...

babasamsunlu

Hani sevgi ile nefret çok ince bir çizgi ile ayrılırlarmış ya..Bende fatih kardeşim gibi bazen çok kızıyorum çok sevdiğim Büyük Başkanımıza..

Artık ne olursa olsun dönmeli..Çok aç bir taraftar grubu var artık..Elinden geleni ardına koymayacak birileri var artık...Tamam mevcut iktidar ve şehir yönetimi değişmedi ama zaten kimse yardım etiyordu ki...Senden başkası yalan..Sen dödüğün gün bu site 555 tane kombine satar başkanım..polar yapar atkı yapar çorap yapar gelirini Samsunsporumuza bağışlar..Senin vur dediğin yerde öldürü bu kara sevdalı adamlar...

Hani ne değişti diyorsun ya başkanım ..Belki yetmez ama biz değiştik...Takımın değerini bilenlerin artık elleri ekmek tutuyor başkanım..O ekmeği senle paylaşmak bizim için gurudur..Çünkü bilirz ki sen sadece Samsunsporumuza yedirirsin o ekmeği..

seviyoruz seni be ..İnanıyruz işte..Ne yapalım...taşa mı dönelim..gel artık..

Dartagnan

Alıntı yapılan: beşnumara - 17 Mayıs 2010, 02:12:40
artık çok yorulduk.sonunda cinnet geçirecekler bize.bize de yazık edecekler kendilerine de >:(
şahsen çok yoruldum psikoloji beyin meyin kalmadı.hiçbir şeye kendimi veremiyorum.hayatımı hayallerimi çaldınız samsunspor aracılığıyla.niye konuşuyoruz ki bunları? herkes hayatından memnun şikayetçi olan yok icraate döken yok.

Jnr.Serkan

Tv de vee bursaa şampiyon dendiğinde o kadar içten bir tepkiyle Allahım bizede bu günleri görmeyi nasip etsin dedim.
Süleyman abinin dediği gibi Şâha kalkacağın zaman da gelecek!!!!

mehmet yılmaz

Yoran aslında bu kara sevda değil be kardeşim; maalesef direksiyonda başkalarının olması, kaderimizi kendimizin çizememesi :(

ali ihsan

Direksiyona gerçek Samsunspor'lular geçtiğinde yorgunluğumuzu da unutacağız inşallah ....

erkutdem55

Uyanık Başkan Samsunspor Şampiyon

Eskilerden bir tezahürat.İçi ne kadar doluymuş,farkettiniz mi?

gurbetçi55

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 17 Mayıs 2010, 07:31:04
yordu be celebi..dün kahroldum ben maçtan önce atakum sahilinde konvoy yapan fenerlileri görünce..nedenlerini bi çırpıda hepimizin sayabileceği kötü bir durum..

Bide en zoruma giden ne biliyormusunuz..Biz aslen Erzurumluyuz..Mehmet hocam Gümüşhaneli ve bizim gibi bir çok kişi vardır diğer civar illerden göçüp gelen ve Samsunspora sahip çıkan..Biz dışardan gelip bu kadar çok sevebilirken Samsunsporumzuu çok yakinen tanıdığım öz Samsunlu babası dedesi bütün atası Samsunda doğmuş büyümüş adamların ellerinde malum bayraklarla gezebiliyor olmalarıydı..

fb gs bjk bursa bunların sahipleride başka şehirleden mesele armaya gönül verme  vermişsinde isyanın var ama napalım belki bi gün bizde güzel günler göreçeğiz