Haluk Ulusoy dönemindeki her şey şaibeli

Başlatan YaşarDoğu, 04 Nisan 2010, 16:53:05

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

AlıntıVatan gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten geçmiş yıllarda kendilerinin şike olaylarını ortaya çıkardıklarını ancak bir şey yapılmadığını, bunun nedeninin de Haluk Ulusoy olduğunu söyledi.

....

Futbolda şike olaylarıyla ilgili siz önceki senlerde bir kampanya başlattınız. Çok da çarpıcı iddialar vardı ortada ama bir sonuç çıkmamıştı. Şimdi ise giderek büyüyen bir operasyon var. Arada ne değişti?

Bizim yazdığımız zaman hiçbir şey olmamasının tek bir açıklaması var, o dönem Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'du. Şimdi ise Mahmut Özgener. Haluk Ulusoy zamanında biz Samsunspor Başkanı Adnan Ölmez'in, Ankaragücü maçından önce, o zamanki Merkez Hakem Komitesi Başkanı Bülent Yavuz ile beraber bir otelde buluştuklarını, Ankaragücü'nün maçı satması için kendisine teklif yapıldığını, 500 bin dolar istendiğini, bu parayı verirse Ankaragücü'nün maçı vereceğini haber yaptık. Bu teklifi götüren de o zaman federasyon yöneticisi olan Mehmet Kemal Ünsal'dı. Yer, zaman kısaca 5N1K'nın bulunduğu her şey vardı haberde. Ölmez, bu teklifi kabul etmemişti ve anlattı yani itirafçı oldu bir anlamda. "Kazanacaksak kendi kendimize kazanırız" demişti. Adnan Ölmez'i tanıyorum dürüst bir adamdır. Bu haberi yazdık, ardından Şike Tahkim Komisyonu kuruldu. Ben de gittim ifade verdim. Hatta kameraya alıyorlardı ve ben kameranın içine bakarak, "Hiçbir şey olmayacak, biliyorum" dedim. Çünkü o zamanki Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'ın federasyonun üzerinde büyük etkisi vardı. Ne yazık ki düşündüğüm gibi oldu. Komisyonun başında Yılmaz Tokatlı paşa vardı. Onunla da çekim bittikten sonra konuştum, "Siz bunun olmadığına inanıyor musunuz" dedim. Onun cevabı, "Olduğu kesin ama delil yok."Daha acısı ardından Mehmet Kemal Ünsal Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bana sorarsanız böyle bir suçla itham edilen kişinin daha sonra Futbol Federasyonu As Başkanı olması demek, o dönemle ilgili herkesin, her kararın, her maçın töhmet altında kalması demektir. Futbol dünyası budur; çok büyük gözükür ama çok küçüktür ve herkes birbirinin ne yaptığını bilir. Malesef o konuda hiçbir şey yapılmadı.
03.03.2010

Arkadaşlar röportajın sadece burası bizimle ilgili olduğu için bukadarını buraya taşıdım.Ulusal medyada bile böyle ahlaksız bir olayla anılmak o kadar zoruma gidiyor ki tarifi mümkin değil.Adnan Ölmez  iflah olamayasın.Fitil Fitil burnundan gelsin herşey.

Devamını okumak isteyenler ; http://www.ntvmsnbc.com/id/25077486/#storyContinued

mehmet yılmaz

İyi de Yaşardoğu, burada Adnan Ölmez, Samsunspor adına kötü bir şey yapmamış ki, bilakis dürüst davranmış ve şike teklifini reddettiği gibi açıklamış da...  :-\

Ollivanders

bende bunu tam yazacaktım abi ama yazmadım  :-\

YaşarDoğu

Bize teklif etme cüretinde bulunmaları bile kötü bi durum benim için.Ayrıca Adnan Ölmeze bizi Lig ten düşürme başarısını gösterdiği için tepki gösteriyorum. ;)

mehmet yılmaz

babasamsunlu

Ollivanders

o mac su canerin son dakika karsı karsıya pozisyonu kargalara vurdugu mac degil mi:)

Ollivanders

harbiden o macta zdrankov cok iyi oynamıstı.

Mustee13

Her zaman yazıyorum yine yazacağım... Futbolda Devrim Şart...

kalptenþimþek

Başlıbaşına Haluk Ulusoy'un kendisi şaibedir zaten..

Oflu

adnani bende sevmem ama bu konularda dürüst davranmis. verilen teplileri anlayamadim dogrusu. adam šike tekliflerini kabulmu etseydi yani???

celebi

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: Oflu - 05 Nisan 2010, 02:07:09
adnani bende sevmem ama bu konularda dürüst davranmis. verilen teplileri anlayamadim dogrusu. adam šike tekliflerini kabulmu etseydi yani???

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 04 Nisan 2010, 17:07:44
Bize teklif etme cüretinde bulunmaları bile kötü bi durum benim için.Ayrıca Adnan Ölmeze bizi Lig ten düşürme başarısını gösterdiği için tepki gösteriyorum. ;)

Oflu okumadan yorum yapıyosun.

Oflu

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 05 Nisan 2010, 16:57:36
Oflu okumadan yorum yapıyosun.

Okudum orasini yasarDogu abim, ben sadece bu konuda genel olarak savundum adnani.