Şu Bizim Kuşak...

Başlatan CeLL-O, 02 Mart 2010, 20:59:25

« önceki - sonraki »

edmontdante

03 Mart 2010, 00:42:50 #15 Son düzenlenme: 03 Mart 2010, 00:46:25 edmontdante
Onlar şimdi senden daha SAMSUNSPOR'lu olurlar kardeşim.Varsın öyle olsun biz bu takımı her haliyle sevdik.

BİZ SENİ GALİBİYETİNDE SEVMEDİK Kİ...........................[/color]

Kadir ÇELEBİ

1982 doğumluyum akıl erme yaşı olarak bir 10 sene eklersek 92 yıllarına tekamul eder çok iyi hatırlıyorum o zamanlar lig b idi süperligte sevmedik ki Bankasyada yalnız bırakalım.. İdeolojimsin Samsunsporum

Shane_Falco

1988 doğumluyum ilkler unutulmaz ya babamın beni ilk maça götürdüğü günü 1997 yılında zeytinburnuspor maçını hatırlarım 1-0 mağlubiyetten 3-1 öne geçişimizi Ali Akdeniz'in attığı golu timoftenin penaltı golü hala hafızamdadır.
           İstanbulda yaşadığımız için malum senede sayılı maçlara giderdik birde yaşım küçüktü babam İstanbulun büyük olarak isimlendirilen takımlarının maçlarına gitmezdi yakasına yapışırdım o bacak kadar boyumla utanmadan kahveye benide götür bende maçı izlicem diye bir ton fenerbahçeli,galatasaraylı,beşiktaşlının arasında babam ben ve babamın bir kaç samsunlu arkadaşıyla birlikte Samsunsporumuzdan bir şeyler beklerdik.Gol yediğimizde bağıran bir çok kişiye karşılık skor ne olursa olsun sadece bir gol atalımda bağırayım attık diye çok dua ettiğimi bilirim.
           Her sene bir alt ligden o dönem ikinci lig olarak adlandırılan ligden bir İstanbul takımı yükselsinde senede istanbulspor maçından başka bi maça daha gideyim diye gözümün biri her daim oralardaydı.
           Bir süre sonra Serkan Aykut gol kralı oldu hiç unutmam sanki gol kralı ben oldum arkadaşlarım arasında öylesine övünürdümki serkan aykutu öyle överdimki nasıl benimsediğimi anlatamam.Serkan'ın attığı gollerle GS nin kazandığı maçlarda o gs lilerin sevinçlerini ağzına tıkdığımı serkan sayesinde kazandıklarını sadece o anlık biz olmasak onlara bir hiçlermiş gibi yaptıgım muameleleri iyi bilirim :))
           Belli bir yaşa geldim liseyi bitirdim.Üniversiteye gideceğim o yaşıma kadarda Samsunsporumun maçlarını hiç Samsunda izleyemedim içimde bir ukde 19 Mayısta maç izlemek istiyorum tercihlerimi yapıyorum.Sırf Samsunda olayım samsunspor maçlarına gideyim diye 24 tercihin bir çoğunu Samsun 19 Mayıs Üni. yaptım ama olmadı Konya yolları göründü bana gittim 2 yıl okudum bitirdim okulumu tekrar sınava girdim bir daha okuyacağım die yine yaptım tercihlerimi yine samsun olsun yine dualar ama bu seferde Afyon yolları göründü bana 22 yaşındayım hala Samsunda takımımın maçını izleyemedim o günü iple çekiyorum :S
          Velhasıl kelam bunları hatırladığım gibi takımımın çöküşünüde gayet iyi hatırlıyorum.Etrafımdakilerin Samsun burdanda düşer demelerini onlarla tartışarak laflarını ağızlarına tıkmakdan bıkmadım bıkmayacağım.Elbet toplanacağız eski günlerimize döneceğiz bunları biliyoruz fakat olmasada Allah korusun daha kötüye gitsekde biz yine Samsunsporluyuz vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz bu sevda bize babamızdan yadigar...

ali ihsan

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 03 Mart 2010, 00:20:29
Gençler sizin işiniz bizden zor.Biz 80'li yılları gördük, bu takımın ne demek olduğunu canlı yaşadık. Sizler harbiden adamsınız. Samsunsporluluğundan taviz vermeyen cesur insanlarsınız. Helal olsun size. İnşallah güzellikleri hep beraber yeniden yaşayacağız.

kaptan 55

çok güzel bir yazı.bence sizin kuşak çok daha sağlam SAMSUNSPOR'lu bizler hasbelkader iyi günler gördük ama sizin kuşak hep hüsrana komşu oldu ama hiç yılmadı bu takımı tutmaktan içinizde hiç tüketmediniz bu şehrin sevdasını.

europe_55

Gercekten de bizim jenerasyonu özetleyen mükemmel bir yazi olmus...
Tebrikler kardesim...

babasamsunlu

söylemek istediklerimi Mehmet hocam ve Engin abim çok güzel özetlemişler..Sizlere diyebileceğim tek şey sizlerle guru duyduğumdur..hiç bir başarı görmeden bu takımı karşılıksız seven siz genç kardeşlerimiz bu takımın tarihinde birer kahramansınız...

sizler ve bizler hep beraber,yeni yetişen genç kardeşlemize örnek olarak o tribündeki çekirdekçilerin yerlerine formalı atkılı taraftar topluluklarını yerleştirecez...

Jnr.Serkan

03 Mart 2010, 18:22:10 #22 Son düzenlenme: 03 Mart 2010, 18:24:36 Tuareg55
93 doğumluyum.benim samsunsporda hatırladığım en eski futbolcular ilhan tümer baido gibi futbolcular.hiçbir sportif başarı görmedm ama okuduğum gördüğüm çok büyük bir takımı tuttuğumdu.benim samsunsporlu olmamda babamın payı büyük çünkü o tam bir fanatikti maç kaçırmazdı.ben maçlara giderken dalga geçenlerdi eskiden niye gidiyormusun manyakmısın diye şimdi hepsi benimle geliyor maçlara (örnek sefayasef nickli arkadaşımız :) )

İyi günde sevmedimki kötü günde bırakayım

Bu söz 90 kuşağını yani bizi çok net özetleyen güzel bir söz.Okullardaki Samsunspor aşkını stada taşımaya çalışıyoruz.en büyük amacımız bu

Tribün_ali

ERman eline sağlık kardeşim ah ulan biz göremedik samsunsporumuzun o güzelim yıllarını yaş 22 amatörde olsa bile samsunsporluyum anti bizans anti Trabzon

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 03 Mart 2010, 05:29:50
          1988 doğumluyum ilkler unutulmaz ya babamın beni ilk maça götürdüğü günü 1997 yılında zeytinburnuspor maçını hatırlarım 1-0 mağlubiyetten 3-1 öne geçişimizi Ali Akdeniz'in attığı golu timoftenin penaltı golü hala hafızamdadır.
           İstanbulda yaşadığımız için malum senede sayılı maçlara giderdik birde yaşım küçüktü babam İstanbulun büyük olarak isimlendirilen takımlarının maçlarına gitmezdi yakasına yapışırdım o bacak kadar boyumla utanmadan kahveye benide götür bende maçı izlicem diye bir ton fenerbahçeli,galatasaraylı,beşiktaşlının arasında babam ben ve babamın bir kaç samsunlu arkadaşıyla birlikte Samsunsporumuzdan bir şeyler beklerdik.Gol yediğimizde bağıran bir çok kişiye karşılık skor ne olursa olsun sadece bir gol atalımda bağırayım attık diye çok dua ettiğimi bilirim.
           Her sene bir alt ligden o dönem ikinci lig olarak adlandırılan ligden bir İstanbul takımı yükselsinde senede istanbulspor maçından başka bi maça daha gideyim diye gözümün biri her daim oralardaydı.
           Bir süre sonra Serkan Aykut gol kralı oldu hiç unutmam sanki gol kralı ben oldum arkadaşlarım arasında öylesine övünürdümki serkan aykutu öyle överdimki nasıl benimsediğimi anlatamam.Serkan'ın attığı gollerle GS nin kazandığı maçlarda o gs lilerin sevinçlerini ağzına tıkdığımı serkan sayesinde kazandıklarını sadece o anlık biz olmasak onlara bir hiçlermiş gibi yaptıgım muameleleri iyi bilirim :))
           Belli bir yaşa geldim liseyi bitirdim.Üniversiteye gideceğim o yaşıma kadarda Samsunsporumun maçlarını hiç Samsunda izleyemedim içimde bir ukde 19 Mayısta maç izlemek istiyorum tercihlerimi yapıyorum.Sırf Samsunda olayım samsunspor maçlarına gideyim diye 24 tercihin bir çoğunu Samsun 19 Mayıs Üni. yaptım ama olmadı Konya yolları göründü bana gittim 2 yıl okudum bitirdim okulumu tekrar sınava girdim bir daha okuyacağım die yine yaptım tercihlerimi yine samsun olsun yine dualar ama bu seferde Afyon yolları göründü bana 22 yaşındayım hala Samsunda takımımın maçını izleyemedim o günü iple çekiyorum :S
          Velhasıl kelam bunları hatırladığım gibi takımımın çöküşünüde gayet iyi hatırlıyorum.Etrafımdakilerin Samsun burdanda düşer demelerini onlarla tartışarak laflarını ağızlarına tıkmakdan bıkmadım bıkmayacağım.Elbet toplanacağız eski günlerimize döneceğiz bunları biliyoruz fakat olmasada Allah korusun daha kötüye gitsekde biz yine Samsunsporluyuz vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz bu sevda bize babamızdan yadigar...

Aslında çok ilginç hikayeler var bizim sitede,( mesela Pergani55 de çok entresan şeyler yazmıştı Samsunsporlulluğu ile ilgili...)  bir kısa hikaye okur gibi heyecanla okudum, Samsun'da maç izleyememiş olman çok ilginç bir durum, Samsun'dan uzaklarda Samsunsporlu olmak da ayrı bir kahramanlıktır bernim gözümde.

Sercan

Alıntı yapılan: 35ama55 - 03 Mart 2010, 13:02:39
Bende 88 doğumluyum. Ama inanın 91-92'lilerle aramızda 3-4 yaş olsa da gerçekten bi jenerasyon farkı olduğu kesin. Çünkü biz Samsunspor'un gerileme dönemine girmeden önceki son çeyreğini aklı selim bir vaziyette izleyebildik.Bu çocukların hepsi birer kahraman.

Katılıyorum kardeşim.Samsunspor'un en iyi değil belki ama iyi zamanlarını gördük.Bende 89 doğumluyum...

#BAFRALI#

**55

Alıntı yapılan: samsuni - 03 Mart 2010, 00:42:37
Erman, Samsunspor'u tutmak idealistlik gerektirir; herkesin harcı değildir ama 90 sonrası doğan kuşağa mensup siz Samsunsporlular sadece idealist değil birer kahramansınız da benim gözümde...

Karanlıklar boğulacak elbet, doğacağız şafaklardan... ;)

son söz çok süper PANKART olarak stada asılır

CeLL-O

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yazıyı biraz modernize ettim. Cuma günü Denge Gazetesi'nde de yayınlanacak.

mehmet yılmaz

Erman, Denge'de yzmaya başlamışsın, hayırlı uğuru olsun. Bundan 3-4 sene evvel yerel medyada köşe yazısı yazan gerçek Samsunsporlu sayısı oldukça azdı. Artık sizler gibi alttan gelen Samsunsporlularla bir çeşitlilik sağlanmaya başladı, hayırlı olsun, kalemin dert görmesin...