Şu Bizim Kuşak...

Başlatan CeLL-O, 02 Mart 2010, 20:59:25

« önceki - sonraki »

CeLL-O

Şu Bizim Kuşak...

90'dan sonrası, yani şuan yirmili yaşlarda olan biz. Biz Samsunspor taraftarı olarak başarıya hasretiz, başarılara açız. Kimimiz şanslı ki İsmail Başkan döneminin başarılarını bir nebze olsun tadabildi. Ben ve benim gibi yeni sayılabilecek Samsunsporlular hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazık ki. 5-6 senedir tribündeyim. Düştüğümüz sezonki çırpınışlarımızdan başka bir şey yok aklımda.

4 sezondur ikinci ligdeyiz. İkinci ligdeki ilk maçımız aklımdan çıkmaz. Deplasmanda Orduspor ile oynuyoruz. Herkes gibi benim de aklımda galibiyet ve sezon sonu şampiyonluk var elbette. 'Biz bu lige fazlayız abi, düştüğümüz gibi çıkarız.' Ama gerçekler ilk tokadını o maçta indirdi yüzümüze. O küçümsediğimiz Orduspor , bizi tabiri caizse abisi olarak gören, daha 3-5 sene öncesine kadar bizi yalvar yakar sezon açılışlarına getiren Orduspor 2-1 yendi bizi. Kazadır olur dedik, ama hiçte umduğumuz gibi olmadı. Geçen 3 sezonda bırakın şampiyon olmayı, bırakın play off potasını zorlamayı ligde zor tutunduk. Geçtiğimiz sezon ise averaj ile ligde kaldık.

Biz Samsunspor'u ağabeylerimizden, internetten, kitaplardan öğrendik. 80'li yılların fırtınasını, yakın zamanda Uefa parolasıyla ligde mücadele eden Samsunspor'u göremedik. Ama her şeye rağmen sadece Samsunsporlu olduk. Hem biz değimliyiz başarıya değil sadece armana aşığız diyen. Hem eğer öyle olmasaydı İstanbul takımı tutanlardan ne farkımız kalırdı ?

Bu sezon yine o büyük Samsunsporu görme umuduyla koştuk maçlara. Ama yine sezon başında bu beklentilerimizi boşa çıkaran bir görüntü vardı. İkinci yarı ise iyi skor olmasa da iyi futbol iştahımızı kabarttı. Nitekim beklenen patlamayı yaptık. Dile kolay 5 hafta üst üste galibiyet. Takımdaki bu kıvılcım şehri ve taraftarı havaya soktu. Geçtiğimiz hafta oynanan Hacettepe maçında seyirci rekoru kırılması bunun en somut örneği.

Önümüzde on maç var. Seneler sonra yapılan olumlu transfer ile birlikte takımımız kelimenin tam anlamıyla canavar. İnanan bir Samsunspor taraftarı var. Artık dillendiriyoruz gönlümüzden geçenleri ; çıkar mıyız bu sene ? Biz sonuç ne olursa olsun, böyle canı gönülden oynayan takımımızın her zaman arkasındayız. Hadi be çocuklar o Samsunspor efsanesini gösterin şu bizim kuşağa.

* Erman Güneş

AlıntıHatalarım yanlışlarım olabilir, umarım yazımı beğenirsiniz :)

Akyol

Eline sağlık güzel olmuş...

Jnr.Serkan

Turuncu

Sercan

Eline sağlık kardeşim,çok güzel bir yazı olmuş...

beşnumara

erman malesef çok şanssızsınız.ben de 80li yıllları izleyemedim ama 90lı yıllların sonlarına yetişebildim ama sen ve arkadaşlarını ayakta alkışlamak gerekir. 2001 yılında yapılan darbe sonrası tribünlerimiz ağır yara aldı.tribünlerde yaş ortalaması düştü diyenler şu yazmış olduğun gerçekleri bilmiyorlar ama. inancınızı bir an olsun yitirmediniz.size ne desek azdır.

edmontdante

Erman,siz o SAMSUNSPOR'u görmediğiniz halde SAMSUNSPOR'lu olabilen cesur yüreklersiniz.Sizin bu çabalarınızla başkaları da SAMSUNSPOR'lu oluyor.80 li yılların sonunu ve 90 lı yılları gören hala genç sayılabilecek bizlerle sizin nesil bu takımı  güzel günlere taşıyacağız.Şu anda çabamız farklı boyutlarda ama her şeyin bir zamanı var ve o zaman mutlaka gelecek.Şunu da unutmayalım;takımı geçirdiği bu kötü dönemde bu şehrin gündeminde tutan bizim ve sizin jenerasyondur.

L$_Oznn

cok güzel yazı olmus erman abi

Dartagnan

sersa

92'liyim duygularımı aynen yazmışsın helal olsun güzel olmuş...

celebi

Alıntı yapılan: edmontdante - 02 Mart 2010, 21:45:19
Erman,siz o SAMSUNSPOR'u görmediğiniz halde SAMSUNSPOR'lu olabilen cesur yüreklersiniz.Sizin bu çabalarınızla başkaları da SAMSUNSPOR'lu oluyor.80 li yılların sonunu ve 90 lı yılları gören hala genç sayılabilecek bizlerle sizin nesil bu takımı  güzel günlere taşıyacağız.Şu anda çabamız farklı boyutlarda ama her şeyin bir zamanı var ve o zaman mutlaka gelecek.Şunu da unutmayalım;takımı geçirdiği bu kötü dönemde bu şehrin gündeminde tutan bizim ve sizin jenerasyondur.

Oflu

samsunmania

Gençler sizin işiniz bizden zor.Biz 80'li yılları gördük, bu takımın ne demek olduğunu canlı yaşadık. Sizler harbiden adamsınız. Samsunsporluluğundan taviz vermeyen cesur insanlarsınız. Helal olsun size. İnşallah güzellikleri hep beraber yeniden yaşayacağız.

YaSeF55

çok güzel bir yazı aynen katılıyorum ...bende 93 doğumluyum.Bizde okuduklarımızla,büyüklerimizn,abilerimizin söledikleriyle samsunspora bağlandık.hele birde şu son haftalardaki 5te 5 lede samsunspra bağlılığımız 2 katı daha çok arttı...

geçende yaşadığım bi olayı anlatayım

bolu maçından önce sınıfda samsunspru hakkında konuşuyorduk.diolardıkı samsunspor 4de 4ü şansa yapdı.yaptıkları takımlar kocaeli.hacettepe,m.i.y dediler peki dedim rizeyide yendik budamı şans buda şans dediler ben inatla takıma yeni gelen transferler takıma oturdu.önümüzdeki bolu maçınıda alıcaz dedim ama kimse beni takmadı şuna bak bu ne diyor gibi söleyişler geçdi.hatta fark yer samsunspor falan dediler.ama ben inatla alıcaz bolu maçını dedim bana dedilerki pazartesi görüşürz dediler ii dedim görüşürüz dedim. pazartesi oldu ve bana dediklri şey şu 'sefa pazar günü adana maçına gidiyoruz dimi' bu soru herşeyi ortaya koyuyor...

mehmet yılmaz

Erman, Samsunspor'u tutmak idealistlik gerektirir; herkesin harcı değildir ama 90 sonrası doğan kuşağa mensup siz Samsunsporlular sadece idealist değil birer kahramansınız da benim gözümde...

Karanlıklar boğulacak elbet, doğacağız şafaklardan... ;)