Play-Off Hesapları

Başlatan Mustee13, 01 Mart 2010, 00:37:14

« önceki - sonraki »

celebi

04 Mart 2010, 23:18:20 #30 Son düzenlenme: 05 Mart 2010, 00:05:33 celebi
bugün biraz ben de kabataslak bir hesap yaptım ve diğer üsttki takımlarında 3 haftada yapacakları hatta 4 haftada yapacakları maçlara baktım eğer biz 3 maçta yada 4 maçta galibiyet alırsak 5. ci bile oluyoruz ALLAHIM SEN UTANDIRMA

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: celebi - 04 Mart 2010, 23:18:20
bugün biraz ben de kabatasak bir hesap yaptım................

bu nasıl bir hesap şekli böyle!? :o

celebi

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: celebi - 04 Mart 2010, 23:18:20
bugün biraz ben de kabataslak bir hesap yaptım ve diğer üsttki takımlarında 3 haftada yapacakları hatta 4 haftada yapacakları maçlara baktım eğer biz 3 maçta yada 4 maçta galibiyet alırsak 5. ci bile oluyoruz ALLAHIM SEN UTANDIRMA

iNŞALLAH OLACAK...

KotuCocuk55

Bugün antremanı 30 yıldır samsunsporu takip eden  futbol müptelası abilerle izledim,amca desem olurdu!
Samsunspora ve futbola  adanmış bir ömür,
Yanında serkan aykut ve celil dediğinizde,sen topçu görmemişsin diye sayıyorlar sadece resimlerini görebildiğimiz birçok efsane futbolcumuzu,yıllarca canlı izlemişler onları,

'elde radyo,kıçın altına gazete,bide süper-loto kuponu,antremandan antremana geçmiş bir hayat'
Çok seviyorum böyle insanlarla muhabbeti;

Onların görüşü;

Playoff'a kalamıcaz bu sene ligde kalalım yeter,mazallah işler ters giderse bir anda tepe taklak olabiliriz..
Seneye 4 transferle şampiyon oluruz..
Ama
Playoff a kalırsak samsun ordan her türlü çıkar..

Karabük'ün arkasına konya büyükşehir olması ve siyasal desteği ile çıkacak..

Samsun 3 izmir takımıyla playoff oynayabilir,izmirli federasyon bizi harcar..

Geyik başlıyor..
Maçların oynanacağı yerde izmirlilerle samsunlular arasında meydan muharebesi çıkar..
Altaylıyı,karşıyakalıyı,bucalıyı üst üste koyar  s.keriz  keşke göztepe de olsa herşey dahil izmir yapsak...
Olm bunların kızlarıda güzel oluyor,bizim samsunun çocuklarını tutana aşk olsun...

Tam nerden başladık nereye geldi muhabbet durumu,
ama çok eğlendik,
yaşları 50'den aşşa olmayan bu samsunspor sevdalılarının geyik muhabbetlerine katılmak çok keyifliydi..

Şimdi merak ediyorum tahminler ve senaryolar tutacak mı?
;D  ;D  ;D

Kaya

Nuri Asan tesislerindeki zevk hiç bir yerde yoktur bunu yaşayan bilir tavsiye edilir gidin ve en az bir kez o çim'in kokusunu içinize çekin.

beşnumara

bizim zorlanacağımız tek maç giresun deplasmanı.gerisi hikaye.aksilik olmazsa maçların hepsine talibiz

Kaya

Gel giresuna kardeşim zoru kolaya çevirelim...

beşnumara

batıl inanç o kardeşim.geçen sezon da geldim 90da yedik golü ama takım için çok zorlu çok taraftar için çok eğlenceli maç olacağı kesin ;D bakarsın atlar gelirim inşaallah

Kaya

Batıl inanç o kardeşim mi yoksa batıl,inanç o kardeşim mi ortada bir yanlış anlaşılma olmasın ;D görüşürüz giresunda sen gelirsin bi şekilde..

beşnumara

bak bunu hiç düşünmemiştim ;D iyi yakalamışsın ;) inşaallah gelirim de gelmem zor yani

kumköylü ahmet

önümüzdeki 4 macin 3ünü samsunda yapacagiz etti sana 9 giresuna gidecegiz en az 1 puan etti 10 kalan bu puani aldimmi birakin plaayyy offfuuu 2. bile oluruz insallah

þimþek55

Alıntı yapılan: kumköylü ahmet - 05 Mart 2010, 17:50:14
önümüzdeki 4 macin 3ünü samsunda yapacagiz etti sana 9 giresuna gidecegiz en az 1 puan etti 10 kalan bu puani aldimmi birakin plaayyy offfuuu 2. bile oluruz insallah

Mustee13

16 Mart 2010, 16:57:38 #43 Son düzenlenme: 28 Mart 2010, 21:10:05 Mustee13
Rüyadan Uyanmak...

Son iki hafta aldığımız skorlarla birlikte play-off ümitlerimiz son damlalarını akıtmakta ve kan kaybından ölmek üzere. Matematiksel olarak hala play-offa kalma şansımız olsa da bulunduğumuz yerden aşağı bakınca dibe daha yakın olduğumuzu görebiliriz. Bu bağlamda aşağıdalardan kurtulmak için uğraşmak asıl hedefimiz olarak görünüyor.

İkinci yarıda ilk iki hafta aldığımız mağlubiyetlerden sonra alınan 5 galibiyet ve ardından iki haftada gelen iki mağlubiyetle toplam 9 haftayı geride bıraktık. Ligin ikinci yarısının ilk devresi bitti. İkinci yarıda 5 galibiyet 4 mağlubiyet aldık. 16 gol atıp kalemizde 10 gol gördük.

Teknik Direktör Hüseyin Kalpar, Samsunspor'un başına geçtiği 13. haftadan bu yana 13 hafta geride kaldı. Bu süre zarfında 7 galibeyet ve 6 mağlubiyet aldık. 23 gol atıp 15 gol yedik.

26 hafta geride kalırken aldığımız 14 mağlubiyet ile en çok mağlup olan 3. takımız. Buna karşın attığımız 39 golle en çok gol atan 3. takım yine biziz. 26 haftada aldığımız sadece 2 beraberlik var. 22 haftadır berabere kalamıyoruz, ya yeniyor ya da yeniliyoruz.

İçerde oynadığımız 13 maçtan 5 galibiyet 1 beraberlik 7 mağlubiyet almışız tıpkı deplasmanda oynadığımız 13 maçtaki gibi. İçerde oyandığımız maçlarda 19 gol atıp 19 gol görmüşüz kalemizde. Deplasmanlarda ise 20 gol atıp 18 gol yemişiz.

Beraberlik sevmeyen dengeli bir takım gibi görünüyoruz. Sahada sergilenen oyun, mücadele hırsı ve kazanma azmi görülmeye değer. Fakat bilinçsizce sağa sola koşuşturmaktan öteye gidemiyor. Bu da ilk müdahalelerde acele davranıp kolay çalım yemeye, adam kaçırmaya, pozisyon kayıplarına neden oluyor. Sahada kazanma hırsının ve konsantrasyonun üst seviyede olduğunu gösteriyorlar fakat kendilerini kontrol edemiyor futbolcular. En son ve belirgin örnek olarak Ahmet Şahin'in gereksiz gördüğü kart.
Belirgin diyorum çünkü oyun oynanırken saha içinde bir çok pozisyonda haftalardır rakip futbolcular  oyunu çirkinleştirmeye ve provoke etmeye yönelik harketler yapıyorlar. Bu da futbolcularımızın bir anda patlamasına neden oluyor.

Tabii burada hakem faktörü de çok önemli. Böyle pozisyonları süzemeyen ya da izin veren, futbolcu psikolojisinden anlamayan, oyunu oynamak isteyenle oynatmamak isteyeni birbirinden ayıramayan hakemler oldukça bizim futbolcularımızn daha çok hakkı yenir diye düşünüyorum.

Hüseyin Kalpar'ın futbolcu seçimine gelince...Elinde kısıtlı kadrosu olduğunu hepimiz biliyoruz. Az bütçeyle ve yarısından çoğu yönetimin transfer ettiği futbolcularla bir ekip kurdu. Bir kaç hafta içinde takımı toparladı. Önce iyi futbol oynatmayı, sonra bunu skora çevirmeyi başardı. Elindeki futbolcuları pozisyonlarına göre oynatmaya çalıştı. Genç futbolculara şans verdi. Futbolcular da kapasiteleri ölçüsünde oynamaya, iyi niyetleriyle mücadeleye etmeye çalıştılar.

Üst üste alınan 5 galibiyet ile bizi bir rüyanın içine soktular. Güzel bir rüyanın. Bu öyle bir rüya ki imkansızı başarmaya inanmış insanları bir ümit yolculuğuna çıkardınız mı, sizi baş tacı ederler. İşte biz de öyle yaptık. Aldığımız 2 mağlubiyetle o güzel, kısa rüyadan uyandık. işte, elimizde ne olduğunu o zaman anladık. Gerçekleri şimdi gördük...

Şimdi önümüzde 8 hafta kaldı. Bu 8 haftada içerde 4, haliyle dışarda da 4 maçımız var...Play-off için 53 puan ve üstü yeter de artar bile. Bunun için de 8 maçtan 7 galibiyet almak gerek...

Bu da güzel bir rüya...Fakat biz imkansızı başarmaya inananlardanız...Ve rüyaları gerçekleştirmek için önce uyanmak gerekir.

babasamsunlu

Kalede  Okan..
Sol bekte Orhan...
Ortasahada İlhan....
Bu rüyanın sonu hüsran...... :-* :-* :-* :-* :-* :-* ::) ::) ::) ::) ::) :o :o :o :o :o :o