"Samsun Basket Kulübü 2008/09" Başlığı Protesto Nedeni İle Kilitlidir!

Başlatan Sadece Samsunspor, 03 Mayıs 2008, 16:19:00

« önceki - sonraki »

berusa55

Rica ederim. Burda herkesin ortak dileğinin Samsun Bk'nın başarısı olduğundan en ufak bir kuşkumuz yok. Eleştirileri de dozunda ve yerinde yapalım. Ve unutmayalım tekrar söylüyorum bu takım bu ligde ilk kez mücadele edecek. Atacağı her basketten her sayıdan keyif almaya bakalım!

berusa55

02 Ekim 2008, 16:54:42 #346 Son düzenlenme: 02 Ekim 2008, 16:56:50 berusa55
Alıntı

Adiyola idmanda, Alison geldi, Erlana yolda
Samsun Basketbol Kulübü (SBK), titizlikle sürdürdüğü transfer çalışmaları sonrasında anlaşmaya vardığı Amerikalılar´ına yavaş yavaş kavuşuyor. İlk olarak Julie Mc Bride´yi Samsun´a getirten SBK, önceki gün Adiyola Waju, dün akşam da 2.01´lik Alison Bales´i şehre getirdi. Adiyola Waju sabah yapılan idmana katılırken, akşam saat 20:00 Samsun´da olan Alison Bales ise istirahate çekildi. WNBA Ligi´nin New York Liberty takımından transfer edilen Erlana Larkins´in de Adana´daki turnuva öncesinde takıma dahil edilmeye çalışılacağı açıklandı.

Kaynak: http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=17577

Alıntı

Taşlar yerine oturuyor
Samsun Basketbol Kulübü'nde (SBK) keyifler yerinde. 8 Ekim tarihinde Adana'da başlayacak Botaş Cup Turnuvası'nda mücadele edecek olan SBK, bu turnuvanın hazırlıklarına sabah sürat ve kondisyon, akşam da taktik çalışmasıyla devam etti. Yeni transferlerden Amerikalı Adiyola Waju´nun da katıldı antrenmanlarda sporcuların neşeli oldukları gözlendi. Takımda her şeyin yolunda gittiğini belirten Baş Antrenör Cantuğ Keskindemir, "Önce Julie, ardından Adiyola takıma dahil oldu. Bu akşam da (dün) Alison Bales Samsun'a geliyor. Yeni transferlerkadroya girmeye başladıkça diğer sporcularımda rahatlıyor. Çünkü bu sayede herkes kendi mevkisinde oynuyor. Taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor" dedi.

Kaynak: http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=17572

Revenge

İlk mesajına, herkesin bayramını kutlayarak başlayan 6.Adam arkadaşımıza,hoşgeldin demeyi medeni bir tavrın gereği olarak görüyor,aramıza hoşgeldin diyorum.
  Öyle ya, ben bu sitede o kadar çok karşılaştım ki üye olur olmaz Revenge'ye çatan ve onun haddini bidirmek için hakaretvari yazı yazan adamlara. Oysa 6.Adam böyle yapmıyor.Ufak tefek şeyleri saymazsak eğer, belki suya sabuna dokunmadan,herkesi birlik olmaya çağıran,uzlaştırıcı ve yumuşak bir ifadeyle, genel geçer doğruları dile getiriyor. Fena mı yapıyor .Hayır kesinlikle. Ancak,askerliğimi yedek subay yapmak dışında hayatta hiç bir işime yaramayan okulum Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinin metaryalist hocalarının 4 yıl boyunca kafamıza vura vura öğrettikleri ''eleştirel düşünce'' burada da peşimi bırakmıyor. Ve bu güzel denilebilecek mesajda yine de beni rahatsız edecek şeyler buluyorum. Ama bu sefer galiba işim zor. Zor, çünkü 6 Adam arkadaşım doğrudan hucuma geçip saldırmıyor. Belki de kalp kırmadan,belkide bu forum sitesinde uzun soluklu olmak adına inceden inceye yapıyor eleştirilerini. Yapamaz mı peki?.Tabi ki yapar. En doğal hakkıdır. Üstelik bu sefer diğer arkadaşlardan farklı olarak,İstenilen yazıyı silme,istenilen üyeyi forumdan atma gibi yetkilere sahip olan Medaratör arkadaşımız Berusa55'i de kendi fikirlerine hemfikir yaparak. Görüyoruz ki aynı paralelde düşünüyorlar. İşte Revenge'nin sıkıştığı andır bu an. Ustaca bir taktik,akıllı bir manevrayla kapana sıkışmıştır Revenge. Şimdi ne yapmam gerekir. Bugüne kadar yaptığım gibi kendi düşündüklerimi o neder bu neder diye hiç düşünmeden yazmayı mı,yoksa siteden atılmayı göze almayıp,daha benim burada yazacak çok şeyim var deyip geri adım atmayı mı. Ben birincisini yani ne düşünüyorsam onu yazacağım.
  Yazıya genel olarak şöyle bir baktığımızda 6. Adam arkadaşımızın Didaktik(Öğretici) bir uslupla yazdığını görüyoruz. Yani şunları şunları yapmayalım diyor. Bunu böyle yapalım diyor. Bununla da kalmıyor arkadaşım,ilk okuduğumda benimde aynı anlamı çıkardığım bir eleştiriyi yapan arkadaşa, Yok esasında benim anlatmak istediğim şuydu diyip izah etmek yerine komplo teorileri üretme diyor. 6.Adam arkadaşım,eğer sen bizler gibi, benim gibi sıradan bir SBK taraftarı olmayıpta bu takımın ne bileyim basın sözcüsü, idari menejeri yada yöneticisi olsaydın şu söylediklerine sonuna kadar katılırdım. Ancak bir taraftar olarak hemde daha ilk mesajda düşünceni açıklamak yerine,düşünceleri yönlendirmeye çalışmanı ben doğru bulmuyorum.Bu uslupla ilgili bir sorun ,kolay aşarız bunu.
   Gelelim diğer hususlara. Yani takımın çok yeni bir takım olduğu ve tecrübe noksanlığı bulunduğuna. Ben buna da katılmıyorum. Bir basketbol takımı genel anlamda yönetim,teknik kadro,oyuncu ve taraftardan oluşur.Özelde ise Takım,takım oyuncularından meydana gelir. Şimdi oyunculara bakalım. Nesibe Burcu,birinci lig tecrübesi varmı dır? vardır.Pelin,1.lig tecrübesi var mıdır? vardır. Nihan,1,lig tecrübesi varmıdır? vardır. İlkay,1. lig tecrübesi varmıdır? vardır. Julia Mcbride 1,lig tecrübesi varmıdır? vardır. Waju,1.lig tecrübesi varmıdır? vardır. Larkins ve Bales .Bırakın 1.ligi,basketbolun Kralının oynandığı WNBA'den gelmektedirler. E  be arkadaşım şimdi nerede tecrübesizlik. Yok eğer bunların hepsinin bir arada, aynı takımda 1. ligde oynamaları ise kasteddiğin , o tecrübe değil Uyum olayıdır ki bu da birlikte daha fazla oynayarak zaten aşılacaktır.
    Galatasaray ,Beşiktaş maçlarına gelince. Bunlar büyük takımlar tecrübesi bizden fazla yenilebiliriz demişsin. Doğrudur Tabiki yenilebiliriz. Ama ben sana başka bir şey soracam. Botaş neydi. Senin deyiminle SBK'dan daha tecrübeli,1.ligin köklü bir ekibi değilmiydi. Yendik ama. Hemde iki kez. Hemde yabancısız. Ya Kayseri Panküp. O da öyle. Önemli olan aslında takımın yenilip yenilmemesi değil. Mücadele etmesi. Elinden gelen tüm gayreti sarf etmesi. Bunun sonucunda isterse 30 sayı yesin. Umurumda olmaz. Onlar adına konuşmayayım ama bu taraftarında olmaz. O mücadele azmini görür ve alkışlar. Geçen yıl 4 maçta da yenildiğimiz Tarsus maçların da yaptıkları gibi.
   Neyse .Lafı çok fazla uzatmayayım. Ben senin mesajınıda,benim sana verdiğim cevabı da karşılıklı saygı kuralları içerisinde bir fikir teatisi olarak görüyorum. Umarım sen ve de Berusa55'de böyle görür.

Bales55

03 Ekim 2008, 02:08:53 #348 Son düzenlenme: 03 Ekim 2008, 02:14:06 Bales55
Alıntı yapılan: 35ama55 - 02 Ekim 2008, 16:17:17
sanki ilk iki hafta kaybedilecek maçlar için önceden yol yapılıyor gibi  :-\

sana katılıyorum aynen

tabii sen mola alıp oyunculara  taktiksel cizim ve cümleler kurmayıp yardımcı hocalarla organize olursan valla sonuca hazır olmak lazım bence...

Revenge

Sizce bu SBK'nın hangi oyuncusu
  Burada ALİSON bizim Türk kızları gibi

Ben en çok bunu beğendim.

Bales55

1 deki julıa olmalı
2 deki bales
3 dekide bales galiba
4 deki nesibe dir ya  burcu yani  ama sen dersin bales  eyvallah derim

Revenge

O da BALES.Aslında var ya tam yazı konusu olabilecek bir oyuncu.Forum yönetimi İzin verse, İngilizce olarak sırf bu kızı yazardım. 

6.Adam

Revenge,
Tum yazdiklarin icin tesekkur ederim, ve emin ol ben de senin gibi tum bu konustuklarimizi saygi cercevesinde bir fikir alisverisi olarak goruyorum. Tek amacim da, ayri gorusler olsa da, mumkun olan en saglam bagi kurarak bir birlik olusturmak ve bu takima destek vermek. Elestiri ve kotulemeyi sevmeyisimin sebebi de budur zaten. Biz yazsakta,tartissakta, kavga da etsek, kufur de etsek birbirimize, takim icinde hatalar olacak, yanlislar yapilacak(her takimda, her zaman oldugu gibi). Demek istedigim bu hatalar karsisinda birlik olarak durmak hatalari asmanin en iyi yoludur. Ilk yazimda bahsettigim buydu, o yuzden kimseyi yonlendirmek amacinda degildim.
Gelelim tecrube kismina. Senin de dedigin gibi, takim, genel anlamda  yonetim, teknik kadro, taraftar ve oyunculardan olusur. Teknik kadro, yonetim ve taraftarimizin 1.lig tecrubesi yok.
Oyuncularimizin ise hepsinin var. Ancak benim bahsettigim tecrube senin de belirttigin uyum surecidir. Ayrica su dedigine sonuna kadar katiliyorum, onemli olan mucadele edilmesi ve elden gelen gayretin sarf edilmesidir. Sonuc ne olursa olsun bu mutlaka takdir alacaktir.
Insallah GS ve BJK maclari da Botas gibi olur ve lige saglam bir baslangic yapariz.

Revenge

Alıntı yapılan: 6.Adam - 03 Ekim 2008, 12:42:07
Revenge,
Tum yazdiklarin icin tesekkur ederim, ve emin ol ben de senin gibi tum bu konustuklarimizi saygi cercevesinde bir fikir alisverisi olarak goruyorum. Tek amacim da, ayri gorusler olsa da, mumkun olan en saglam bagi kurarak bir birlik olusturmak ve bu takima destek vermek. Elestiri ve kotulemeyi sevmeyisimin sebebi de budur zaten. Biz yazsakta,tartissakta, kavga da etsek, kufur de etsek birbirimize, takim icinde hatalar olacak, yanlislar yapilacak(her takimda, her zaman oldugu gibi). Demek istedigim bu hatalar karsisinda birlik olarak durmak hatalari asmanin en iyi yoludur. Ilk yazimda bahsettigim buydu, o yuzden kimseyi yonlendirmek amacinda degildim.
Gelelim tecrube kismina. Senin de dedigin gibi, takim, genel anlamda  yonetim, teknik kadro, taraftar ve oyunculardan olusur. Teknik kadro, yonetim ve taraftarimizin 1.lig tecrubesi yok.
Oyuncularimizin ise hepsinin var. Ancak benim bahsettigim tecrube senin de belirttigin uyum surecidir. Ayrica su dedigine sonuna kadar katiliyorum, onemli olan mucadele edilmesi ve elden gelen gayretin sarf edilmesidir. Sonuc ne olursa olsun bu mutlaka takdir alacaktir.
Insallah GS ve BJK maclari da Botas gibi olur ve lige saglam bir baslangic yapariz.

Yazdığın şeylere karşı yapmış olduğum eleştirilere,hoşgörüyle bakıp demokrat bir tavır sergilediğin için,ben teşekkür ederim. Çünkü Revenge bu tür bir yaklaşıma hiç alışık değil. O hep, ben kimseye küfretmenden hakaret etmeden  yazarım,bu yazdıklarıma karşı küstahça verilecek bir cevaba da aynı şekilde mukabelede bulunurum anlayışında olmuştur.
   Tamamen ayrı fikirlerde olunsa bile kırıp dökmeden, kalp kırmadan,medeni ölçülere uyularak yapılacak bir tartışmanın,insanları ortak bir zeminde,ortak bir payda da buluşturacağına inanıyorum. Biliyorum Biliyorum bir çok kimse bu lafları benim ağzıma ve klavyeme hiç yakıştıramıyor. Sen misin kalp kırmayan,medeni ölçülere uyarak yazan diye beni eleştirecek şimdi.Ama olsun varsın ... gün gelir beni anlayan biride çıkar mutlak burada.
    Ya böyle ciddi şeyler yazmak,beylik laflar üretmek hiç bana göre değil. Ben biraz daha ne bileyim hafif takılsam.  Aslında ben bu akşam İlkay ile ilgili bir şeyler yazmak istiyordum. Belki ilerleyen saatlerde bir ilkay Maşa yazısı yazabilirim.   

Revenge

(Bu yazı oyuncuların okuduğu zanlıyla yazılmıştır)
Eyyyy oyuncu kardeşlerim. Eğer okuyorsanız beni sesime kulak verin. Hem sizi hemde beni rahatlacak müthiş bir anlaşma öneriyorum size. Kayseri Panküp'le burada oynacağımız lig maçının öncesinde yada sonrasında,eğer içinizden biri,Panküp'ün muhteşem Guardı Nilay Yiğit'i benle fotoğraf çekinmeye ikna edebilirse ve de bu gerçekleşirse,sizlere erkek sözü, bundan böyle hakkınızda tek kelime kötü bir söz sarf etmeyecek,bugüne kadar yazdığım tüm eleştirileri geri alıp yalayıp yutacağım.Durun durun sen kimsin ki bize böyle şartlı şurtlu,abuk sabuk bir teklifde bulunuyorsun demeyin hemen. Şuna bak be yazı yazmayacakmış,kendini ne zannediyorsun sende demeyin. Düşünün bunu  sadece düşünün. İstediğim sadece onunla aynı karede yer aldığım bir fotoğraf. Ne var ki bunda.
   Haa tabiki büyük oyuncu,Milli Guard. FB'de,Bjk'da oynamış. Öyle her isteyenle fotoğraf çektirir mi. Çektirmeeeeez. O zaman ne yapmak lazım,onu ikna etmek lazım. Mutlaka içinizden birinin tanıdığı,dostu,arkadaşıdır. Yok eğer bir türlü kabul etmezse bunu şunu deneyin. Deyin ki: Ya Nilay sen ki kendinden bilmem kaç yaş büyük,üstelik senden kısa,üstelik göbekli,üstüne üstlük birde kel bir adam olan Ahmet KANDEMİR'le yıllarca beraber yaşadın. Şimdi biz görmedik ama ondan çok çok daha uzun,senden sadece bir kaç yaş büyük,üstelik te göbekli ve kel olmayan bir hayranın senle sadece bir fotoğraf çektirmek istiyor deyin,canevinden vurursunuz onu. Ondan sonra tüm dünya bir araya gelse Revenge ve eleştiri sözcüğünü bir araya getiremez. Yapın bunu.  Lütfeeeen.   

6.Adam

bales geldi, izledim iyi ki de geldi. Onu gorunce akla ilk gelen sey BUYUK oldugu, tabiki daha bir antrenmanla kimse hakkinda yorum yapilamaz, ama bence o vucuda gore hantal degil. Top alisi, donusu, durusu guven veriyor. Iyi kullanilirsa cok yararli ve etkili olacagini dusunuyorum.
hadi hayirlisi

Revenge

BALES'İN GELİŞİYLE BİRLİKTE YAPILMAYACAKLAR LİSTESİ
1-Bales'inde katılacağı idmanlarda,Kapalı Spor salonunda meydana getireceği titreşimden ötürü,hiç kimse paniğe kapılıp,Ne oluyor,deprem mi oluyor, Bu sarsıntıda ne böyle deyip paniğe kapılmayacak. Bunun geçici bir durum olduğu ve zamanla alışılacağı düşünülerek rahatlanacak.
2-Başta Cantuğ hoca olmak üzere hiç kimse boşta bulunup da Bales'e bağırmaya kalkmayacak,bir şeyler söylenmesinin illada kaçınılmaz olduğu durumlarda gülerek ve mutlaka Türkçe olarak söylenecek.
3-Özellikle kısa boylu oyuncularımız,Hanife,Kayra,Julia'a Bales'e belli bir mesafeye kadar yaklaşak,onun ayak altında dolaşmayacaklar. İlk 3 hafta için ikiye kadar verilen idman zayiyatları normal kabul edilecek,bu sayının üstüne çıkılması halinde ise derhal gerekli tedbirler alınacaktır.
4-Oyuncuları antramana getirip götüren otobüsün,bales'in oturduğu yerin önüne isabet eden koltukları derhal sökülecek.Otobüsün Şöförü söktürmem kardeşim diye tutturursa,arka 4 lü tamamen Bales'e tahsis edilecek.
5-İleride anlatılacak bir anı kalması amacıyla,kaç normal oyuncu Şortundan,bir bales şortu elde ediliyor,öğrenilecek.
6-İngilizce bilen oyuncular,Bales ile konuşurken kesinlikle ukala bir tavır içerisine girmeyecek,Annenin bir Tıp hekimi,kendisinin de Duke'da kültürel antropoloji eğitimi görmüş biri olduğunu unutmayacaklar.
7-Halkımız tarafından,sokakda görüldüğünde ''anaaaaa'', ''Bu ne lan böyle'' gibi tepkiler verilmeyecek,yada küçük afacan çocukların''ablaaa ben senin nerene geliyorum bi bakayım da''gibi laflarla Bales'rahatsız etmesi önlenecek.
8-Samsun'u ve Karediniz'i sevdireceğiz diye İlk yedireceğimiz şeyin hamsi olmamasına azami dikkat gösterilecek.
9-Yeşilyurt'daki Mc Donalds'a telefon edilecek,takım halinde geliyoruz ne kadar indirim yaparsanız diye sorulup anlaşılacak fakat sadece Bales gönderilecek. Böylece değerli oyuncumuza maddi anlamda kıyak yapılacak.

Yalnızca BİZ

Revenge Mc Donalds'ın balkon kısmına oturma iznide almak lazım... Bu konununda değerlendirilmesi gerek...

Revenge

Gördünüz işte. Kimse bir daha karşıma çıkıp da yazma artık,yazdıklarınla oyuncuların moralini bozuyorsun demesin bana.
-Demesim Çünkü onlar bu forumu okumuyorlar.
-Demesin çünkü,okusular bile bu satırların yazarını hiç ama hiç takmıyorlar.
-Demesin çünkü,taksalar bile Nilay YİĞİT gibi kalbur üstü bir oyucudan böyle bir şeyi istiyebilme cesaretleri yok.
-Demesin çünkü,bu cesaretleri olsa bile hiç mi hiç yardımsever değiller.
   Ya şimdi bak bana yine kızacaklar ama ''Kardeşim yeni bir takım kurulmuş,bu takım 1. ligde oynayacak. Sen hala eskiye takılıp kalmışsın. Unutamamışsın bu eski oyuncuları. Bırak artık şunları diyecek ama..Ben yinede söyleyeceğim. Ben Nilay YİĞİT'İ geçen yıl burada görmüş olsaydım,ve üstteki çağrımı geçen yılki oyunculara yapmış olsaydım,geçen yıl en çok eleştirdiğim,Nefret etmeye en çok bayıldığım oyuncu.... Selvin... Taaaak anında yerine getirirdi bu talebimi. Sen yeter ki o kopacısa çeneni açma,ben seni bırak Nilay'ı Birsel'le bile tanıştırırım diyerek. Yok Dostlar yok.... Selvin gitti biz yetim kaldık buralarda.

Revenge

SBK bu yıl onu transfer ettiğinde en çok sevinen ben oldum. Allah biliyor ya geçen yıl burada ki maçlarda seyrederken onu,hep içimden geçermişimdir inşallah seneye bizde oynar diye. O yüzden bize attığı her sayıya, iyi bir SBK''lı olarak üzülürken onun adına da sevinmiştim. Allah nasip etti şimdi bizde.
  Hani hep diyorum ya Hanife ÇAKIR için küçük kardeş diye,o da artık büyük kardeş benim için. Maça çıksa,çok kötü oynasa,sapır sapır dökülse,yapacağım en ağır eleştiri ''Hadi be kızım oyna artık'' olur. Daha fazlasına ne elim gider ne gönlüm.
  E hadi şimdi söyleyin bana. SBK'da iki tane kardeşi oynayan Revenge,bu takımın zararını istiyebilir mi?. Bu takımın başarısız olmasını arzu ediyor olabilir mi?