"Samsun Basket Kulübü 2008/09" Başlığı Protesto Nedeni İle Kilitlidir!

Başlatan Sadece Samsunspor, 03 Mayıs 2008, 16:19:00

« önceki - sonraki »

Revenge

16 Eylül 2008, 00:23:59 #255 Son düzenlenme: 16 Eylül 2008, 00:25:51 Revenge
   -Eveeeet söyle bakalım çekirge .Kızlarımızın Yolspor erkek takımıyla yaptığı maç için ne diyorsun.
   - Valla hocam,basketbol gibi yakın temasın ve kora kor mücadelenin olduğu bir spor dalında ben bu maçı pek uygun bulmadım doğrusu.
    - Nasıl yani çekirge . Uygun olmayan ne?
    - Yani hocam kızlar ve erkekler... Sonuçta yaptıkları maç bir voleybol maçı değil basket maçı.
    - Yazıklar olsun çekirge. Böyle bir devirde bu nasıl bir çağdışı,nasıl bir yobaz ve bağnaz düşüncedir.
     -Yok hocam öyle demek isteme.
     -Bırak çekirge bırak!. Onlar birer oyuncu. sahaya çıktıklarında ise birer rakip. Daha da önemlisi birer arkadaş,birer kardeş. Bunu farlı yorumlamak için ancak senin gibi art niyetli ve içi kötü biri olmak lazım.Üstelik biz seni Cumhuriyet tarihinin en ilerici en çağdaş okulunda okuttuk. Ama görüyorum ki tüm bunlar seni örümcek kafalı biri bağnaz olmaktan kurtaramamış.
     - Çok ağır laflar ediyorsunuz hocam. Şimdi ben bunların üzerine ne diyeyim ki. Demek ki Tahsil cehaleti götürür eşeklik baki kalırmış.
     - Yazık çekirge yazık. Ben erkek ve bayan sporlar arasındaki fiziksel güçten bahsedecek, buna rağmen kızlarımızın mücadelesini alkış tutacak sanırken,sen neler söylüyorsun.
      - Bak hocam siz kendiniz söylediniz. Doğası gereği denk olmayan fiziksel güçlerin çarpışmasından kızlarımız nasıl bir faide sağlayacak ki.
      - Sporcular hakkında sürekli ahkam kesiyorsun ama bu basketbol denen oyundan hiç anlamıyorsun çekirge. Artık bayan sporcular da kendilerini fiziksel olarak kuvvetlendirmek amacıyla ağırlık çalışıyorlar. Ayrıca o maçta fiziksel olarak çok kuvvetli olan yabancı oyuncular da yoktu. Bunu da bilmiyorsun çekirge.
     -Peki hocam ne yapayım?Hiç mi birşey yazmayayım. kendi düşüncemi ifade etmeyeyim mi bir taraftar olarak.
     -Ben öyle bir şey demiyorum çekirge sadece anlamadığın konular da ahkam kesme.
     -Ama hocam senin bu beğenmediğin yazılarımı zevkle okuduğunu söyleyenler var.
     -Sen sadece işine geleni duyorsun çekirge. Yazdıklarındançok rahatsız olan ve senden nefret eden de çok var. İşte sen bunu görmüyorsun.
     -Tamam hocam dersimi aldım. Bundan sonra daha dikkat edecem yazdıklarıma.
     -Aferin çekirge Aferin....

Yalnızca BİZ

Samsun'da hiç SBK haberleri çıkmıyor sanırsam...

Revenge

17-19 Eylül tarihleri arasında antalya kumluca'da SBK,Botaş,Burhaniye ve Çankaya Üniversitesinin katılacağı dörtlü bir turnava yapılacak.Bu turnuva takımımız için lig öncesi önemli bir sınav olacak. Bakalım ne yapacaklar. Benim tahminim,Burhaniye ve Çankayayı yeneriz,Botaşla da kafa kafaya oynarız. Ama dostça bir uyarı!Pelin İNCEL, İstanbul'daki turnuvada olduğu gibi burada da bir arıza çıkarma lütfen.

Bilmiyorum hiç merak edip baktınız mı? sbk'nın bir internet sitesi var. AMA NE SİTE! EVLERE ŞENLİK. Orada bir anket yayınlamışlar SBK 2008-2009 sezonunu nasıl tamamlar diye.Play-offlara kalır,yarı final oynar,final oynar ve İLK 12 YE GİRER diye de şıklar vermişler. 11 takımın yeraldığı bir ligde ilk 12 ye girer diye bir şık,hiç şık olmamış. Ne demek ilk 12 girer. gerçi ilk 11 girer deseniz de olmazdı ya. Takım sayısı zaten o kadar. Şimdi ben ilk 11 girer dersem ne anlayacağız bundan. 1 de olur 11. de yani küme de düşebilir. Böyle saçma şey olur mu.
  Sonra julia Mcbride transfer edildi. Larkıns alındı. bales alındı. özlem alındı. Ama gelin görünkü,oyuncuların resimli kısa tanıtımlarının yapıldığı bölümde bunların hiçbirinin ne adı ne de resimleri var. Hani denilebilir ki burada yoklar ki fotoğraflarını çekelimde koyalım diye. Biz burada boy boy yayınladık işte. Kullanın efendim onları.
  Birde ben bu yerel basını anlamakta hakikaten büyük güçlük çekiyorum. Ya kardeşim senin ilinin birinci ligde oynayan bir takımı var. Tamam bu basketbol takımı. Yine tamam bu kız takımı. Ama bu kadar mı ilgisiz kalır insan kendi şehrinin takımına. Hiçmi şöyle eli yüzü düzgün haber geçmez onla ilgili. Tabi takımla basın arasında ki ilişkileri ayarlamak basın sözcüsünün işi. Ama biz sbk basın sözcüsünden çoktan umudu kesmiş durumdayız. Bunu yapsa yapsa yine Cantuğ hoca yapar. Görüş hocam gazetelerin spor servisleriyle. Bir el at şu duruma.

Çoktandır Nesiiibe'yi yazmamışız. Bu hiç hayra alamet değil. Merak ediyorum nazarlanıyor mu acaba yine. Yani sakatlık durumu falan yoktur inşallah. Çünkü bu takımın Nesiiibe'ye çok ihtiyacı var.Hem sadece takımın da değil. Olmasa nesiiibe ne yazacak revenge. Allah korusun Allah korusun.

berusa55

Alıntı

MERAKLA BEKLENİYOR
Kırmızı-Beyazlı ekibin yeni sezon öncesi renklerine bağladığı Amerikalı sporcu Julie Mc Bride, Samsun'da yapılan kamp döneminde tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. İdmanlarda ve ve hazırlık maçlarındaki performansıyla izleyenleri büyüleyen başarılı sporcunun Antalya kampındaki grafiği merakla bekleniyor.

İKİNCİ VATANIM
Samsun'da bulunmaktan mutlu olduğunu dile getiren Julie Mc Bride, "Türkiye artık benim için ikinci bir vatan oldu. Samsun Basketbol Kulübü'nde yıllarcva oynamış gibiyim. Takım içerisinde mükemmel bir uyum var. Kulübümü ligde en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Kaynak: http://www.halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=12130

jean

ne bir idmana gidip roprtaj yapma ne bir hazirlik macinin ozetini verlme hayret ediyorum bu samsun basinina

Yalnızca BİZ

18 Eylül 2008, 13:18:16 #260 Son düzenlenme: 18 Eylül 2008, 13:24:23 Yalnýzca BÝZ
Revenge 17-19 eylülde turnuva var demiştin SBK'nin... Ne oldu maçlar bir bilgin var mı?

Bugün halk gazetesine baktım. Halk gazetesinde dün botaş ile hazırlık maçı var demiş ama sonç hiç yok. Sadece tarihleri vermiş. İnsan hiç mi maç sonucu bilmez de bugün yayınlamaz maç sonucunu.. çok ilginç çok...

Hele haber gazetesinde hiç SBK haberi yok. Bu daha da ilginç...

Revenge

SAMSUN BASKET KLÜBÜ ANTALYADAKİ İLK MAÇINDA BOTAŞ'I 73-67 MAĞLUP ETTİ

CurvaSudSamsunspor

Alıntı yapılan: Revenge - 18 Eylül 2008, 19:46:01

süper çok iyi bir takım olduk heralde...

berusa55

Alıntı yapılan: Revenge - 18 Eylül 2008, 19:46:01

Harika bir haber bu...Sevgili revenge, bildiğim kadarıyla bayan basketbolunda senelerdir var olan bir kulüp Botaş.. Hatta bizi Avrupa kupalarında da temsil etti sanırım. Hazırlık maçı dahi olsa Samsun BK'mızın bu galibiyetini nasıl değerlendirmek lazım?

Bales55

süper yaaaa   bu takım bu sene ilk 3 e girer

kuzey55

sanırım kadroda abd li oyuncular yok.bu sene çok ses getireceğimize inanıyorum...

Revenge

SBK'nın, seninde dediğin gibi Berusa, ligin en iyi 3-4 takımından biri olan botaş'ı mağlup etmesini sevinçle karşılarken geleceğe de umutla bakıyorum artık.
  Demek ki Cantuğ Hoca ve saz arkadaşları çok iyi bir hazırlık devresi geçermiş. Hazırlık maçında da olsa botaş gibi bir devi devirmek kolay bir iş değil. Daha bu takıma larkins katılacak ,Bales katılacak,Adeola Waju katılacak . O zaman çok daha kuvvetli bir takım olacağız.

Alıntı yapılan: Bales55 - 18 Eylül 2008, 23:15:48
süper yaaaa   bu takım bu sene ilk 3 e girer

Tabikii Hazırlık maçında alınan bir galibiyet,ayaklarımızı yerden kesip toz pembe hülyalara da daldırmamalı bizi. Ama geleceğe de umutla bakmamak için hiç bir sebep yok.

Revenge

19 Eylül 2008, 01:06:01 #267 Son düzenlenme: 19 Eylül 2008, 01:07:50 Revenge
   Forumdaki yazılarımız çoğaldıkca tepkilerde yavaş yavaş gelmaya başladı. Adamın biri e-mailime bir mesaj atmış. Bizimde daha önce öngördüğümüz gibi diyor ki: Tüm bu ağır eleştiriler ve ironik yazılar bir forma için değil mi? Ben sana bir SBK FORMASI GÖNDEREYİM YETER Kİ SEN SUS.Yazma bir daha. Diyorum ki ey zavallı sen beni hiç anlamamışsın. Ben o formayı, sezon sonunda Sbk bu ligin  tozunu atıp,ligi iyi bir yerde tamamladığında  en çok eleştirdiğim hakkında en çok yazdığım, Nesiiibe'den isteyeceğim.Kararlıyım bir zamanlar Selvinden isteyemediğim formayı bu sefer Nesiiibeden isteyeceğim.
   Verir mi? Pek zannetmiyorum. Peki formayı isterken ben utanmazmıyım? Çok utanırım. Ama ne olursa olsun isteyeceğim o formayı. Sonuç olarak benim o formayı elde etmem,SBK'NIN Botaş'ı yenmesinden daha zor bir şey değil.

Bu arada SBK sitesini hazırlayanlar,''sbk 2008-2009 sezonunu size göre nasıl tamamlar'' anketindeki ilk 12 ye girer cevabını kaldırmışlar. İyide etmişler.

berusa55

AlıntıSBK Gövde Gösterisi Yaptı

Türkiye bayanlar basketbol ligi'nde tarihinde ilk defa mücadele edecek olan Samsun Basketbol Kulübü, Antalya Kumluca'da düzenlenen dörtlü turnuvada, Botaşspor'u 73-67 mağlup etti.

Lig maçı havasında geçen ve rakibinin 2 yabancı oyuncusuna karşılık sahaya yabancı oyuncu olarak sadece Julie Mc Bride ile çıkan SBK, gösterdiği mücadele gücü ile de gelecek için ümit verdi.

Başabaş geçen ilk yarı sonunda devreyi 36-35 geride kapayan SBK, ikinci yarıdaki etkili oyunuyla sonucu lehine çevirmesini bildi.

Müsabakada Gamze Türkoğlu; 13 sayı, 8 ribaund; Pelin İncel; 11 sayı, 3 ribaund; Nihan Anaz; 11 sayı, 7 ribaund; Özlem Şencan; 7 sayı, 3 asist; Burcu Uzun; 5 sayı, 1 ribaund, İlkay Maşa; 9 sayı, 4 ribaundla oynarken Julie Mc Bride 17 sayı, 8 ribaund ve 3 asistle maça damgasını vurdu.

Maçtan sonra bir açıklama yapan coach Cantuğ Keskindemir: "bu turnuva eksiklerimizi görmemiz açısından iyi bir fırsat oldu. Her ne kadar Botaşspor gibi bir takımı yenmiş olsak da bizim için önemli olan seyredenlere iyi basketbol oynayarak keyifli anlar yaşatmak. Takımımın gösterdiği mücadele bizi memnun etti, ama önümüzde geçmemiz gereken daha çok yol var." dedi.

Sbk basın sözcüsü ve Antalya kampının kafile Başkanı Dr. Ersin Yılmaz ise; çok zevkli ve heyecanlı bir mücadele olduğunu belirtirken Samsun'un ismini 2008-2009 yılında tüm Türkiye'ye ezberleteceğiz. Samsun halkından aldığımız destek sevgi bizi yarınlara umutla baktırıyor dedi. Antalya kampı sonunda Adeola Wajunun da takıma katılacağını bildiren Dr. Ersin Yılmaz çok kuvvetli bir takım oluşturduklarını ancak tüm Samsun halkı olarak birlik beraberlİk içinde olunması gerektiğini ve ligin ilk maçı olan Galatasaray maçında seyircinin gövde gösterisi yapması gerektiğini bildirdi....

Sbk yönetim kurulu siz değerli basın mensuplarının katkı ve emekleri ile de büyüyeceğini bir kez daha yenilemek ister sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Dr. Ersin YILMAZ
SBK Basın Sözcüsü

Kaynak: http://www.samsunbasketbol.com/sbk/basketbol.asp?x=haberdetay&Kimlik=118

celebi

hazırlık maçlarındaki performansların inşaallah lige de yansıtırlar