Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

AlıntıHakkı YESİLYURT
hakkiyesilyurt@halkgazetesi.com.tr

İstanbul'da bir Samsunspor Gecesi 

Şanslı kişilerden biri bendim...
Kırmızı beyaz siyah adlı kitabın tanıtımı ve "Samsunspor Biz" internet sitesindeki oylama sonrasında belirlenen, Samsunspor tarihinin en iyi 11'ine plaket verildiği gecede bulunanlar arasında olduğum için. 

Ev sahibi bir dönem Futbol Federasyonu başkan adayı da olan Ayhan Bermek'ti.

Samsunspor'la mahkemelik olsa da, hiç kapris yapmadan, plazasının kapılarını sonuna kadar açtı Samsunsporlu dostlarına.

Kusursuz bir ev sahipliği adına kendi personelini bile seferber ederken, Samsun'da futbol oynadığı günlerdeki anılarını paylaştı bizlerle.

80'li yıllara ve son dönemlere damgasını vuran futbol yıldızlarını tekrar bir arada görmenin ayrıcalığı sadece salonda bulunanlardaydı.

Tanju'dan Emin'e, Zafer'den Şeytan Metin'e ve Kenan'dan Rumen teknik adam Gigi Multescu'ya dek. Tabii ki; Serkan ve Celil'i de...       

Kalpler yine hızlı hızlı çarptı, sinevizyon gösteriminde onları Samsunspor forması ile tekrar görünce.

Hatıralar canlandı ya;

Duygu patlaması yaşandı.

Gözyaşlarını saklamaya çalışanların pek becerikli olmadığı da, o esnada gözlendi.

Şüphe yok ki, geceye damgasını vuran isim Ertuğrul Sağlam'dı.

Kendisine yapılan fenomen yakıştırmasının hiç boşuna olmadığı görüldü, kapıdan girdiği andan itibaren.

Sadece kameraların ve fotoğraf makinelerinin değil, davetlilerin de kapsamı alanına girdi hemen.

O ise bildik görüntüleri sergiledi.

Önce saygıyla selamladı herkesi, sonra; fotoğraf çektirmek ve imza almak isteyenlerin isteğini yerine getirdi kibarca.

"Samsunluyum ve bununla gurur duyuyorum" dedi konuşmasında, Gümüşhane Torul nüfus kağıdını taşıyor olsa da...

Kendini Samsun'a ait hissettiğini çok kere dinlemiştik, bir kez daha dinleme fırsatını yakaladık.

Samsunlular olarak gururlandık!
Hepsinden öte...
Lazigo Yılmaz bir başkaydı.

Samsunspor'un kurulduğu yıllarda, "Lazigolar" taraftar gurubunun kurucusu olan ilk tribün lideri, Yılmaz Çolpan sözünü ettiğim.

Fotospor'un arşivinden arakladığım bir resmi Mehmet'le (Yılmaz) paylaşmış; o da bir hafiye gibi izini sürmüştü Çolpan'ın.

"Buldum" demişti sevinçle; İstanbul Göztepe'de...
Biz de tanışma fırsatı bulduk, bu sayede.
Hastaydı.

Ama, nasıl da mutlu...

Hatırlanacağını, rüyasında görse bile inanmayacağını söyledi.

Babayiğit bir adamın ağlaması, işte gerçeğe dönüşen bir rüyanın hep gururla anılacak güzel ve anlamlı bir eseriydi.

Serkan ve Celil'in eski teknik patronları Gigi Multescu karşısında günah çıkarmaları...

Rahmetli; Muzaffer, Mete, Müjdat ve Teoman'ın ailelerinin gururlu duruşları...

Gecenin ayrı bir rengiydi.

Organizasyon boyunca büyük çaba sarfeden "Grup İstanbul"u unutursak, büyük haksızlık etmiş oluruz.
İlginçtir...

Hemen hepsi İstanbul'da doğmuş.
Statüleri hiç burun kıvıracak kadar değil.

"Her Yerdeyiz" sloganı ile her deplasmanda boy göstermek bir yana, bir fikir kulübü gibi de çalışıyorlar.

İnanın İstanbul emin ellerde.
Samsun'u kıskandıracak düzeyde!   

Hakkı abi müşkülpesent bir Samsunsporludur. Zor beğenir, seçicidir... Bu nedenle geceden sonra kendisiyle konuşma fırsatı bulamadığım için ne düşündüğünü de bilmiyordum. Yazısını büyük bir keyif ve gururla okudum.

Ben de emeği geçen herkese, gelenlere, teşekkür edenlere ve geceye renk katıp, her türlü yardımseverliği gösterdikleri için İstanbul'daki Samsunsporlu ağabey ve kardeşlerime özelde ise İstanbul Grup 55'e teşekkür ediyorum.

celebi

hakkı beye teşekkürlerimi grubumuz adına iletiyorum

veis

sayın hakkı yeşilyurtla tanışma fırsatına nail oldugumuz için asıl bizler istanbul grubu olarak mutlu ve memnun olduk.misafirperverlige gelincede bizler için abi konumundaki mehmet yılmazı ve herşeyimiz olan samsunsporu agırlamakdan da ayrıca onur duyduk.güzel düşünülmüş bir gecede herşey süperdi yüregine saglık mehmet abi.

Sempatik Bengülü

Kitap gerçekten muhteşem herkezin mutlaka alıp okumasını tavsiye ederim

Sercan

Alıntı yapılan: sempatik bengülü - 22 Ocak 2009, 18:15:45
Kitap gerçekten muhteşem herkezin mutlaka alıp okumasını tavsiye ederim

ben bitirdim valla.Ancak şunu anladım meğer ben hiç birşey bilmiyormuşum samsunspor hakkında...

Sempatik Bengülü

22 Ocak 2009, 18:28:31 #260 Son düzenlenme: 22 Ocak 2009, 18:30:06 sempatik bengülü
Alıntı yapılan: 55sercan55 - 22 Ocak 2009, 18:18:21
ben bitirdim valla.Ancak şunu anladım meğer ben hiç birşey bilmiyormuşum samsunspor hakkında...

valla bende aynı kelimeyi kullandım hiç bişey bilmiyormuşum diye

özkan

jean

abiler kitap samsunda tam olarak nerde satiliyor bilen varmi kitapcinin ismiyle beraber

Recep

Hakkı Yeşilyurt yazın gerçekten çok ve çok anlamlı olmuş
bizler istanbul grubu olarak elimizdan geleni yapmaya çalıştık ama gecenin ihtişamından ve koşuşturmadan seni biraz yanlız bırakmış olabiliriz ama normal bir zamanda gelirsen daha güzel ağırlarız Samsunspor dostu olan herkes bizim kardeşimizdir

Mert

Düşünün kitabı istanbuldaki tanıtım gecesinde aldım ve şuan bitmek üzere.Gerçekten samsunspor hakkında bişey bilmediğimi anladım.Okurken meraklanıp zevk alıyor insan.Almayan arkadaşlar mutlaka alıp okusunlar.
Tekrar teşekkürler Mehmet YILMAZ.

seckin55

Alıntı yapılan: jean - 22 Ocak 2009, 18:45:54
abiler kitap samsunda tam olarak nerde satiliyor bilen varmi kitapcinin ismiyle beraber
samsun deniz kultur merkezi, DNR, Yeşilyurt DNR' da satışta şuanda kardeşim..

King Of The North

2.Efsane Başkanımız İsmail Uyanık'ı bir kez daha sevdim ve saygıyla andım bu kitapla.Herkes senin yarın kadar Samsunsporlu olsaydı başkanım Süper Lig bile dar gelirdi bize.

sadece55

Mehmet Abi tanıtım gecesiyle ilgili tam anlamıyla çekilmiş baştan sona bir videomuz varmı?

ali ihsan

AlıntıGültekin KULLUKÇU
g.kullukcu@halkgazetesi.com.tr

Müthiş!.. 

Geriye dönüp baktığımızda, tam 20 yıl olmuş!..Ocak ayı geldiğinde, Samsun futbol gündemi bir yas ayı diye de değerlendirilebilir. 
Fuat Köktaş, Tahsin Kosif, Şafak Gedikoğlu, Sezgin Gümüş, Süleyman Salur, Sadi Subaşı, Necmi Hatipoğlu, Ertuğrul Sağlam, Polat Bilgin, Lazigo Yılmaz, Gigi Multescu, Zaman gazetesi köşe yazarı Ahmet Çakır ve yayın kurulu; kimlikleriyle ön sıralarda oturuyor.

Mehmet Yılmaz, gecenin başarılı bir organizatörü.  Rahmetli Mete Adanır' ın ağabeyi Eralp Adanır' ı, Müjdat Gürsu' un anne ve babası, Teoman Taş ailesi, Gozgoz Yılmaz' ın oğlu ve Muzaffer Badaloğlu kızı Selen' i de yakından görme ve tanıma imkânı buldum.

20 Ocak 1989'un İstanbul ayağını tertipleyen girişimcilerini kutluyorum. Doğrusu bu ekonomik krizde Samsun futboluna gerek yönetici, gerek teknik direktör, gerekse futbolcu, amigo, taraftar olarak uzun yıllar hizmet etmiş sayısız efsane ismi bir araya getirmek her babayiğidin yapacağı bir iş değil. Ayrıca bu anma gününde ebediyete intikal etmiş futbol dostlarımızın ailelerini bu salonda toplamak da ayrı bir marifet ister.

Etkinliklere İstanbul' daki Samsun sporlularında ilgi göstermesi organizasyonun eksiksiz olduğunu adeta belgeledi. Açılıştan, slâyt gösterimi ve onurluk törenine kadar göz yaşartan bu geceye iştirak ettiğim için çok mutluyum.

Emin Kar, Tanju Çolak, Zafer Çabalar, Kenan Topçu, Ercan Koloğlu, Celil, Serkan, Şeytan Metin, Birol Berker, Rasim Asan, Hakkı Yeşilyurt, İbrahim Canbulat, Ömer Ala, Sezai Yavuz, Abdullah Çolak ve Alikağan Kullukçu da ayrı bir renk kattı geceye...

Gecenin ev sahibi Panosonic Center yetkilisi Ayhan Bermek' in konuşması son derece anlamlıydı. Evet, Samsunsporluluk böyle bu kadar fedakârlık isteyen bir uğraş. Emeği geçen herkese" Müthiş" di demekten başka söyleyecek söz bulamıyorum.

(TÜRFAD) Türkiye Futbol Adamlar Derneği Samsun şubemizi temsilen katıldığım bu gecede, bizlere bu rüyayı yaşatan sevgili Mehmet Yılmaz' a, www. Samsunspor Biz internet sitesi ve " Kırmızı-Beyaz-Siyah" isimli kitabı hazırlayanlara sonsuz teşekkürler.
Dost ve Vefalı Kalın...

mehmet yılmaz

23 Ocak 2009, 23:11:51 #269 Son düzenlenme: 23 Ocak 2009, 23:35:59 samsuni
Biz de Sn. Kullukçu'ya bu güzel yazısı ve kalkıp ta İstanbul'a kadar geldiği için teşekkürlerimizi sunuyoruz...

Ayrıca bu fotoğrafları çekip, Halk Gazetesine veren Murat Karataş ( ismini yanlış yazmışsam özür dilerim. ) arkadaşımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.

Gozgoz Yılmaz'ın oğlu Murat Yurttaş ve Star Gazetesinden Ahmet Gürdağ...

Mete Adanır'ın kardeşi Eralp Adanır Kıbrıs'tan geldi...

Hava korsanı Emin abi :)

Rahmetli Muzaffer abi'nin Samsunsporlu kızı...

Ercan abi, hayranı olduğu Çelebi hocama Samsunspor'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor. Pardon, tam tersi oluyor :)

Nuri Asan hocamızın kardeşi Rasim Asan